Příjem digitální TV

Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Příjem digitální TV

Příspěvek od saburafu »

Ahoj,
pomalu a jistě mě začíná tlačit problém s příjmem digitální televize ve Vyšáku a tak bych rád věděl situaci obecněji a poradil se. Nyní máme doma celkem tři televize se třemi set top boxy a třemi CS link kartami pro příjem digitální televize. Máme celkem dvě paraboly, dvě televize jdou tedy přes jednu parabolu nezávisle. CS link přešel pod Skylink a od příštího roku si už člověk nepustí TV přes set top box a kartu podporující pouze systém CryptoWorks. Další novinkou je to, že poskytovatel CS link potažmo Skylink zavádí měsíční poplatek za TV ve výši 29,-Kč a ke dvou našim nynějším kartám nám už dorazila složenka na roční úhradu tohoto poplatku. Časem dorazí i ke třetí kartě. Pokud to nepořeším do září, tak nám dvě karty odstřihnou už za dva týdny. Jde mi teď o to, zda investovat do náhradní karty Skylink, respektive do třech nových karet Skylink, které budou podporovat systém irdeto a nebo věc řešit jinak. Jedna tato náhradní karta stojí 600,-Kč. Další věcí je, že i ten zatracenej set top box (satelitní přijímač) musí podporovat systém irdeto, což bohužel nesplňuje ani jeden z našich přístrojů. Takovej slušnej přijímač bude stát asi kolem 2.500,-Kč (možná i více), což už se při násobení třemi celkem prodražuje. Tak nevím. Napadlo mě řešení jako to mají např. paneláky, kde je jedna společná anténa na kterou jsou připojení všichni obyvatelé. Jen by mě zajímalo, jak dlouho bude tento systém do budoucna pracovat a zda se dá sehnat nějaká rozumná anténa, na kterou by se daly napíchnout tři televize a naladit alespoň základní programy. Tento systém je zdarma? Máte to někdo takto řešený? Upozorňuji, že využíváme pouze programovou nabídku zdarma. Nepotrpíme si na nějakých placených programech. Stojíte někdo před stejným rozhodnutím? Jak to vidíte? Možná se taky pletu a věc jsem nepochopil zcela správně.
Díky za rady a další info. Věřím, že v tom nelítám sám :-)
Uživatelský avatar
nosorozecg
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 29, 2011 4:51 pm
Jméno a příjmení: Jiří Gregor
Bydliště: Holešov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od nosorozecg »

Ahoj,
záleží o jaké programy ti jde? Když vyměníš karty za Skylink výměna - 1ks za 600,- tak nemusíš měnit příjmač. Karta výměna je typu ICE a ta funguje v přístrojich irdeto i CryptoWorks a budeš přijímat to, co teď a navíc si můžeš kdykoliv zaplatit nějaké programy navíc. A když výměnu stihneš do konce srpna, tak poplatek 29,- nemusíš platit následujících 24 měsíců. Anténu (parabolu) můžeš požívat jednu i na tři TV, je potřeba na ní vyměnit konvertor s výstupem na 4 TV, na 3 se myslím nedělá.
A nebo si můžeš koupit ke každé TV set-top-box, já jsem koupil v ElectroWorldu za 299,- a naladíš si CZ programy, SK u vás asi nechytneš. Jinak hodně o příjmu najdeš na www.parabola.cz
Porsche Cayenne GTS 2008
Mercedes Benz W164 ML 320CDI 2008 -EX
BMW e61 525d 2008 - EX
BMW e91 330xD 2007 - EX
Subaru Legacy 3.0R 2006 -EX
Subaru Forester 2.5 XT 2006 - EX
Subaru Outback 2,5 AT 1999 - EX
Subaru Forester 2.0X Activ MT MY05 - EX
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

nosorozecg:
Ahoj,

díky za info. Karta ICE ale přestane fungovat, jakmile odstřihnou CryptoWorks po novém roce a pak už to bude fungovat jen čistě přes ten nový systém, ne? To je tedy nyní z mého pohledu pouze krátkodobé řešení. Mě štve hlavně ten nákup set top boxů s podporou irdeto. Jde mi o to, zda se nějak rozumně vyhnout výměně set top boxů.
U toho set top boxu z Electroworldu chytáš programy přes nějakou anténu nebo přes parabolu? S kartou nebo bez?
Uživatelský avatar
nosorozecg
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 29, 2011 4:51 pm
Jméno a příjmení: Jiří Gregor
Bydliště: Holešov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od nosorozecg »

Přístroj měnit nemusíš ani až odstřihnou CryptoWorks. ICE karta je karta irdeto a navíc umí emulovat CryptoWorks, takže pojede pořád i v přístroji bez podpory irdeto. A na set top boxu z Electroworldu chytám pozemní digitál, takže na obyč anténu a asi 11 programů.
Porsche Cayenne GTS 2008
Mercedes Benz W164 ML 320CDI 2008 -EX
BMW e61 525d 2008 - EX
BMW e91 330xD 2007 - EX
Subaru Legacy 3.0R 2006 -EX
Subaru Forester 2.5 XT 2006 - EX
Subaru Outback 2,5 AT 1999 - EX
Subaru Forester 2.0X Activ MT MY05 - EX
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Aha, to si mě celkem mile překvapil. Chápu to správně tak, že si stávající bohužel nevyhovující karty typu CryptoWorks vyměním za karty typu Irdeto ICE a nebudu muset měnit i set top box? Těch 1.800,-Kč je už milější než nákup tří set top boxů. Dočetl jsem se ale, že u některých starších set top boxů je s těmito kartami problém s funkčností. Dopředu to asi nejde zjistit, viď? Korektně fungují prý jen v přijímačích Skylink READY.Díky za odkaz na ten web. Celkem zajímavé články se tam člověk dočte. Obzvlášť ten o zavedení servisních poplatků a povstání ČTÚ proti nim.

http://www.parabola.cz/clanky/4712/ctu- ... onu-korun/

Za ČT se servisní poplatky hradit nebudou:
http://www.parabola.cz/clanky/4720/na-k ... -poplatek/
Uživatelský avatar
nosorozecg
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 29, 2011 4:51 pm
Jméno a příjmení: Jiří Gregor
Bydliště: Holešov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od nosorozecg »

Chápeš to dobře, vyměníš karty a přístroje ti zůstanou. To, že to nebude s tvým přístrojem fungovat, ti dopředu nikdo neřekne. Stačí ale koupit jen jednu kartu a tu vyzkoušet ve všech příjmačích. :845:
Porsche Cayenne GTS 2008
Mercedes Benz W164 ML 320CDI 2008 -EX
BMW e61 525d 2008 - EX
BMW e91 330xD 2007 - EX
Subaru Legacy 3.0R 2006 -EX
Subaru Forester 2.5 XT 2006 - EX
Subaru Outback 2,5 AT 1999 - EX
Subaru Forester 2.0X Activ MT MY05 - EX
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Fiba »

Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Paráda. Ten test prubnu. Horší je, že jeden set top box je pouze na tu simkovou část karty a kompletní karta se do něj dát němůže. Ten asi raději nahradím přístrojem, do kterého se vkládá celá karta.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

nosorozecg:
Ahoj,

tak jsem koupil jednu výměnou kartu Skylink Irdeto ICE a vyzkoušel ji v našich s. t. b. Smart MX 18 a Opticum 7500 CWCI a ani jeden ji nechroustl. Tzn. že budu muset koupit všechny tři s. t. b. nové. Na netu jsem našel návod jak přehrát firmware v Opticum 7500 CWCI firmwarem Ferguson 6318CR, čímž prý pak karta ICE v s. t. b. funguje, ale vzhledem k časovým důvodům to asi nedám a koupím rovnou nový. Máš nějaký tip na slušný s. t. b. za slušnou cenu, který bude podporovat novou kartu a není typu Irdeto s tím pouzdrem na kartu? Jedná se mi o to, jestli máš nebo někdo máte již nějaký takový vyzkoušený a jste s ním spokojený. Díky za tipy.

EDIT:
Ještě mi bylo týpkem v elektru vysvětleno, že všechny televize stejně budou časem (blíže nespecifikováno - neznámo?) přecházet na nový systém a tak nám pak budou stejně ty s. t. b. které nepodporujou Irdeto k ničemu a budeme je muset stejně nahradit těma s Irdetem, aby jsme mohli sledovat ty televize, které na to přejdou. Tak jsem zvědavej, jak rychle a jaké televize na to začnou v budoucnu přecházet. Jen doufám, že za dva roky zase nevymyslí nějaký nový systém a zase nás nebudou hnát si kupovat drahé komponenty. To bych tu televizy už asi fakt vyhodil z okna.
Uživatelský avatar
nosorozecg
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 115
Registrován: pon srp 29, 2011 4:51 pm
Jméno a příjmení: Jiří Gregor
Bydliště: Holešov

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od nosorozecg »

A jak dlouho jsi tu kartu nechal v přístoji? Ta karta nejede hned, je potřeba ji nechat aby si načetla klíče, což může trvat někdy i hodinu, tak to ještě zkus.
Porsche Cayenne GTS 2008
Mercedes Benz W164 ML 320CDI 2008 -EX
BMW e61 525d 2008 - EX
BMW e91 330xD 2007 - EX
Subaru Legacy 3.0R 2006 -EX
Subaru Forester 2.5 XT 2006 - EX
Subaru Outback 2,5 AT 1999 - EX
Subaru Forester 2.0X Activ MT MY05 - EX
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

No, nechal jsem ji tam jen chvíli. V tom Smartu to napsalo pouze scrambled channel a tím to haslo. Ten s. t. b. je stejně nějakej divnej. Občas má myšky a když na něm naladím třeba nějaký nový kanál, tak se mi na všech ostatních rozhodí zvuk a já ho pak musím na všech programech samostatně nastavovat znovu :839: Je to klumprt. U Optica je to potvrzené dalšími uživateli, takže tam to už asi zkoušet nebudu. Uvidím.
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

Tak jsme pomalu a jistě nuceni díky zvýšení servisního poplatku u Skylinku přejít na volně šířené pozemní vysílání digitální televize.
Bohužel Vyššák leží v dolíku, kde je dost problém chytit jakýkoliv signál, třeba i obyčejné rádio.
Máte někdo tip na nějakou kvalitní anténu pro příjem volně šířeného digitálního televizního signálu pro připojení 2 až 3 televizí a případně i s nějakým zesilovačem, který by anténě pomáhal signál čapnout?
Moc se v tomto sortimentu neorientuji.
Díky předem za jakoukoliv radu/tip.
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od draconis »

Nejlépe se nám do běžných podmínek osvědčila klasická směrová UHF anténa - nejčastěji používáme v instalacích Fracarro LP-45. Nastavení provádíme pomocí kvalitního digitálního měřáku a pokud se nejedná o nějak zvlášť dlouhé svody kabelu (>40m), není zesilovač vůbec potřeba. Tedy při použití solidního kabelu s nízkým útlumem (používáme CB113 nebo Belden). Když už je nezbytné zesilovač použít, velice se nám osvědčil výrobce Alcad.

Těchto antén je od nás na Šumavě namontováno spousty a všude fungují... :-)

Skylink sice poplatky bohužel soustavně zvyšuje, ale stále se jedná o nejkvalitnější příjem. Ostatní služby vyžadují placení měsíčního paušálu cca 200-500 Kč, takže je zatím Skylink pořád ještě i nejlevnější... :-)
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od saburafu »

draconis:
Díkes za tipy. Ty to přímo děláš? Myslím věci kolem digi TV, antény apod.?
Naši se usnesli, že nakonec skončí u toho free signálu přes anténu, tzn. už bez jakéhokoliv placeného vysílání typu Skylink, UPC apod.
Stejně si v tom množství programů málokdy vyberou a když už, tak to stejně bývá většinou program, který je volně vysílaný.
Nějaký ten metr kabelu od antény povede. Je to sice v bytě, nad kterým je už pak jen půda a střecha, kde bude na stožáru anténa umístěná, ale nebude to určitě ani 30 m, odhaduji to něco kolem 20 kabelu.
Na naše dle zprostředkované informace Skylink vyrukoval s poplatkem přes 600,-Kč, tak to musím prověřit, to mi už nepřijde jako nejlevnější. Podotýkám, že naši využívali vždy pouze základní balík programů, tedy žádné extra rozšíření apod., co stával asi 340,-Kč na rok.
Hando
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 349
Registrován: pát lis 28, 2014 7:16 am
Bydliště: Ostrava/ExŽilina

Re: Příjem digitální TV, irdeto

Příspěvek od Hando »

saburafu píše:Skylink vyrukoval s poplatkem přes 600,-Kč, tak to musím prověřit
Pri Skylinku pozor! Rocna platba je drahsia ako posielat platby mesacne, mozno to bude tento pripad.
"Subarko" Subaru Legacy Wagon 2.0R 2007
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“