Inkoustová tiskárna

Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Inkoustová tiskárna

Příspěvek od saburafu »

Nevěděl by jste někdo prosím doporučit inkoustovou tiskárnu pro domácí použití, tisk 2 - 4-krát týdně. Barevný tisk, ale s běžnou kvalitou tisku. U nižší cenové hladiny bude asi problém s kvalitou funkce připojení přes wifi, tak by stačila jen s připojením přes kabel. Model, do kterého se dají sehnat neoriginální náplně za rozumnou cenu a hlavně v ní pak i fungují. Hlučnost při tisku nevadí. Hlavně, aby to nebyl žrout inkoustu. Budu rád za doporučení ze zkušenosti. Díky předem za případné reakce.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od Šaman »

Co třeba Brother DCP. T310 nebo T510w. Mám tu druhou, ale krátce. Lákalo mne, že je tanková a ceny inkoustu nejsou závratné. WiFi v pohodě, nastavení krkolomnejší, ale zvládl jsem to i á. Tiskne pěkně. Fotky jsem ještě nezkoušel. Dokonce i Linux jí nevadí. Mrkni na recenze.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 753
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od Omega23 »

Manželka má v práci už mnoho let taky Brother(je to asi předchůdce 510W)nemá sice wifi,ale ceny inkoustů jsou fakt nízké a maká bez problémů.Měl jsem různé a vždy byl problém se zasycháním inkoustu,ale u této se nám to zatím nestalo.
__________________
Forester 2.0D SJ 2015
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od saburafu »

Děkuji moc za rychlé reakce. Zajímavé tipy. Já naopak s touhle značkou nemám žádné zkušenosti. Vždy jsem fungoval na HP nebo Canonu. Známá, pro kterou tiskárnu řeším, by chtěla něco v hladině 2 - 3 tisíce, tomu se tyhle Brothery trochu vymykají, ale uvidíme. Zase je to investice do budoucna a tiskárnu určitě bude potřebovat a užije leta, takže by připlacení mělo stát za úvahu. Budu s ní ještě konzultovat.
Ještě chci prolítnout dTest a uvidím, jak se nachytřím. V nižších hladinách vévodí hlavně HP, Canon a Epson, ale recenze jsou takové smíšené. Hlavně u HP mám obavy stran spolupráce s neoriginálními náplněmi.
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od Šaman »

Já jsem taky doma měl jen HP - ta poslední vydržela docela dlouho, pak se po**l systém podávání papíru a oprava byla dost nerentabilní, cartridge byly s tou "houbičkou", takže jsem nakoupil sadu flašek s inkousty a když došel ink, tak jsem jehlou natlačil a tisklo se. Inkoustu bylo na pár let, při mém vytížení - a to jsem si i pár fotek vytlačil...Jen ten čip řval, že má prázdno (ignorace) - a je pravda, že novější HP jsou na kazety čím dál tím háklivější. V práci jednou nechtělo jedno levné HP schroustat ani originálku <:-<
Myslím, že v tomto případě se příplatek vrátí nebo má aspoň smysl. A wifina je hodně komfortní - 2 patra prosvítí a umožňuje i tisk z telefonů - když je nouze.
Brothera jsem kupoval na doporučení, sám bych ji nevzal. Uvidím, co ukáže budoucnost.
Hodně zdaru při výběru - sice taková prkotina, ale občas to usnadní život.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Goba
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1402
Registrován: pon kvě 28, 2018 11:07 am
Jméno a příjmení: Petr Gobernac
Bydliště: Pardubice

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od Goba »

Neoriginální inkoust má vždy stejný zásadní problém = kurví tiskovou hlavu, takže dlouhodobě s tím nelze počítat. Zasychá nebo naopak protéká, obojí je špatně. už 20 let dělám v servisu IT (tiskárny, notebooky atd) a ještě nikdo neudělal totožně kvalitní inkoust.
Kalkulace je jasná - když tisknu levně, musím tisknout hodně, rozdíl ceny inkoustu mi několikrát zaplatí celou tiskárnu, můžu pak upustit od záruky, která by stejně nebyla uznána a jit si koupit nový stroj.
Pokud mi to má 5-6 let vydržet v chodu, musím tisknout méně a v originále.
v neoriginálu se musí tisknout hodně a furt, aby to nezasychalo a neutemovalo hlavu.
s originálem to vydrží mnohem déle s menším tiskovým provozem bez závad a některé originály už ani nejsou drahé.
Na vánoce jsem bral děckám na doma tiskárnu a jak se najednou hodí, když maj školu doma [FUCK PC]
Netvrdím, že je to nejlepší volba, ale Canon TS6350černá/TS6351bílá tiskne rozumně 5 inkoust a po wifi ze všeho: tablety a mobily android, iPhone mobil, Windows notebook
Obecně platí, že inkoustové tiskárny už se ani neopravujou, někteří výrobci na to ani nedodávají díly HP, některé jen v aut. servisu Epson, Canon a Brother se dá díl volně prodávat a dodávat - ovšem tam už pak bude logicky problém s rentabilitou, pokud tiskárna stála 2000 nemá smysl aby se v tom někdo vrtal, protože zákazník nedá přes 1000 za opravu 4 leté inkoustovky
Forester SJ 2.0iCVT 2016
X-Trail T31 2.0Dci 2010
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Já teda když si vzpomenu na jakoukoliv inkoustovku, s kterou jsem přišel do styku, tak už mi to domů nesmí. Jediná výjimka by byla, kdybych chtěl tisknout fotky na fotopapír.

Jestli nejlevnější barevná laserovka stojí 4 tisíce, tak bych jí klidně zkusil. Záruku to má, ne?

EDIT: Jinak s Brother mám dlouhodobě dobré zkušenosti. Naopak Canon, Samsung spíš nic moc.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od Makovica »

Mam doma nie uplne lacnu Canon MP810 - 5 tonerovu. Uz ma svoj vek (stale je ako nova a vyborne vybavena), ale vzdy som zapasil s naplnami. Aj originalnymi.
Na cartridge mam resetovac chipu. Na tychto tlaciarnach fakt treba aspon par veci za tyzden vytlacit (co som nerobil).
Najnovsie som skusil objednat od cinanov cartridge udajne aj s cipmi (?). Cakam, kym pridu.
Ked som si teraz pozeral laserovu farebnu, aj ma to trochu preslo, ked som videl ceny jednotlivych tonerov.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak to si musí každej spočítat. Pro mě jsou ty problémy s inkoustovkou nevyčíslitelný hodnoty, takže si radši připlatím. Potažmo barevnou laserovku mám 12 let, jednu dobu se na ní tisklo celkem dost a stále v ní jsou původní kontejnery.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od sima »

Sice tiskárnu už neplánuji, zatím ne, ale za mě jedině laeser, při těch cenách dnes určitě.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od spm »

Já před pár lety koupil laserovou multifunkci od Samsungu (teď už je to HP :-D) asi za bůra. Připojený na WiFi, funguje to, tiskne to, nemám moc co bych tomu vytknul. Po 2 letech jsem musel vyměnit černej a žlutej toner, ten teda nějaký peníze stál, ale od tý doby zase klid. Růžovej a tyrkys je tam ještě původní z krabice :-D Naproti tomu předchozí byla nějaká inkoustovka od epsonu a tam se na každý tisk musela vložit minimálně jedná nová cartridge. A na scannování vlastně taky, protože ta čubka ani nescanovala, když cartridge došla. Takže už nikdy více :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od saburafu »

Děkuji moc všem za všechny reakce a informace. Zkusil jsem nabídnout řešení i v podobě laserové tiskárny, tak uvidím, pro co se rozhodne. Musí teď zvážit ona na základě potřeb a užití.
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od jkotek »

spm píše:Já před pár lety koupil laserovou multifunkci od Samsungu (teď už je to HP ) asi za bůra. Připojený na WiFi, funguje to, tiskne to, nemám moc co bych tomu vytknul. Po 2 letech jsem musel vyměnit černej a žlutej toner, ten teda nějaký peníze stál, ale od tý doby zase klid. Růžovej a tyrkys je tam ještě původní z krabice
Žlutej toner/inkoust budeš kupovat i když tiskeš černobíle. Nebo i jen bíle.
Žlutou barvou se na každý papír tisknou mikrotečky se sériovým číslem tiskárny. To jako varování, kdybys chtěl tiskount liebesbriefy nějakým úředníkům. Ani je nemusíš podepisovat, podle té žluté barvy si Tě najdou ;-)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od spm »

To jo, ale těch teček je tam hodně málo, to si nemyslim, že by bylo vypotřebovaný tim :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Inkoustová tiskárna

Příspěvek od jkotek »

No, většinou se lidé diví, proč musejí kupovat žlutou, když tisknou jen černobíle. Navíc ty potvory odmítají tisknout, když ji nemají.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“