Poradte s výběrem autorádia

majkl73
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 248
Registrován: pát úno 04, 2011 10:52 am
Bydliště: Semily

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od majkl73 »

Ba ba, taky Pioneer, tenkrát nejlevnější s mosfetovým koncákem, i s tim jejich dálkovým ovládáním na volant...
Outback 2,5 2017
Forester 2.0X 2006
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od u-geen »

Za me samozrejme taky Pioneer, uz 10 let nic jineho v nasich autech nehraje :)
PavelG píše:Vy nemáte nikdo autorádio integrované do středového panelu? Kdyby někdo uměl vyhodit zabudované autorádio, nahradit ho nějakým normálním bez naprasení panelu, moc bych to uvítal /mám Outback 2004/
mel by se dat sehnat panel pro instalaci klasickyho DIN radia (nejspis 2DIN) - mas tam neco takoveho? http://www.autotoys.com/x/product.php?productid=19768
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1118
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od pufko »

Alpine Clarion, na Pioneeroch som sa sklamal, hrajú výborne basy ale to je tak všetko , na dokonalý zvuk Alpine a Clarionu to nemá...
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od M.Z. »

Amen...
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od RallyCAD »

pufko píše:Alpine Clarion, na Pioneeroch som sa sklamal, hrajú výborne basy ale to je tak všetko , na dokonalý zvuk Alpine a Clarionu to nemá...
Souhlasím, ale důležitý je ještě jeden základní parametr, a to kvalita media.
Pokud má někdo changer a hraje originální CD, tak je schopen docenit Alpine,
Clarion, Becker, nebo dokonce Nakamichi. Samozřejmě za předpokladu, že má
auto udělané kompletně (kvalitní repro, vytlumení, zesilovače a subwoofer).
Pokud toto v autě nemá, tak je nákup kvalitního autorádia házení perel sviním :845:
To jako kdyby si dal někdo motor z WRX do Favoritu... :713:
Pioneer má víc prezentní basy i výšky a je tak ideální pro komprimované formáty (MP3, WMA),
kdy dokáže "doplnit" a vytáhnout i ořezané frekvence na dolním a horní hranici pásma.
Taky je důležitý, jak je auto celkově tiché. Kdybych jezdil RangeRoverem s ševelícím
motorem V8, tak bych asi taky volil spíš Alpine, ale do Forestera 98´s hučícími převody
a obutém na AT pneu nemá cenu volit absolutní kvalitu, když to stejně za jízdy neuslyším...
A další kritérium už je fakt pilování detailů - tím myslím druh hudby, kterou kdo poslouchá.
Pokud někdo poslouchá klasiku, rock, blues a vůbec spíš muziku s akustickými nástroji,
musí jít pro reálný poslech do vyšší třídy. Kdo poslouchá víc elektronickou hudbu, tak ocení
spíš střední třídu, která je na to stavěná a laděná. A to se týká i repro i zesilovačů.

Jak už jsem psal - pokud se neudělá kvalitní vytlumení, což obnáší cca 7 - 15 tis a minimálně
100 hodin práce a pokud se nekoupí kvalitní zesilovače (min od 5 až 7tis za 4-kanálový a min
3 - 5tis za basový) + kvalitní repro (min 10tis za dva páry komponentních dvoukanálů) +
subwoofer s boxem (od 3 tis repro + něco box), tak nemá smysl kupovat rádio z vyšší třídy.

Mě vyšla muzika na 20tis a to jsem koupil všechno buď použité, nebo nižší střední třídu.
Časově jsem tomu dal tak 250hodin. To obnášelo hlavně vytlumení celé karoserie bitumenem
a akustickou pěnou, výrobu podložek pod repro do dveří, zakomponování výškáčů do tapecíru
na sloupkách (vlepení pouzder, zatmelení, zabroušení), natahání veškerých nových drátů po
autě (CINCH signálové, reprosignální, napájení, kostry), příprava poflokování celého vnitřku
(demontáž a přebroušení), utlumení všech táhel a mechanismů ve dveřích, výroba nové
podlahy kufru s boxem pro zesilovače (a to ještě nemám ani dodělané). Ještě mě čeká výroba
subwooferboxu integrovaného do bočnice v kufru, protože zatím mám nouzově box volně v kufru.
Nehraje to špatně, i když si dokážu představit mnohem lepší kvalitu.
Jako dobrý..., ale... :845:

Ono je to spíš samostatné hobby, než jenom výměna rádia... :657: :bp: :845:
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od Ricky001 »

Rozjela se zde hezká diskuze o autorádiích a tak sem s dovolením šoupnu prosbu o radu :bp:

Mám v autě, zřejmě již z doby vzniku mého Forestera r.v. 2000, rádio Pioneer KEH-P6900R a protože nejsem příliš náročný a většinou poslouchám jen rádio, tak mi celkem stačí. Co mě ale úplně maximálně točí je, že při poslechu stanice (většinou Evropa2), popř. po opětovném přepnutí na tuto stanici rádio po určité době cca 10 x hlasitě pípne (stejný zvuk jako při vypnutí napájení). Občas to stihne při cestě do práce cca 15 min klidně i 4 x a to je na :gunhim:
Bylo by řešením přeladit na jinou stanici, nebo pustit MP3, ale život přeci není jen o kompromisech...
Dá se nějak tahle HI-TECH funkce nějak potlačit???
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Uživatelský avatar
RallyCAD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1588
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: Doksy

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od RallyCAD »

Typuju to na zapnutou funkci TA...
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od quickly »

RallyCAD píše:Typuju to na zapnutou funkci TA...
Pokud by to bylo TA, tak na displeji by se objevil text Trafic information (nebo tak nějak :655: ) a přeruší to CD/AUX a jede rádio.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od JRJ »

Ricky001: A nepřechází při tom pípnutí z jedný frekvence pro E2 na jinou? Třeba mě E2 neustále skáče mezi 88.2 a 105.5 MHz. E2 má docela hustou síť vysílačů a tak v některých místech (Liberecko, Karlovarsko) přelaďuje dost často. To Tvé pípání by pak spíš korelovalo s místem než časem. U mě se to naštěstí projevuje chvilkovým výpadkem zvuku. To pískání by určitě mělo jít vypnout někde v nastavení, ale jak znám Pioneer bude to někde hodně hluboko. Proto ho taky nemám rád. K tomu ještě ty titěrný knoflíky. A vrcholem všeho je za jízdy po rozbitých cestách nepoužitelný joystick.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Ricky001
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 128
Registrován: stř srp 18, 2010 12:53 pm
Jméno a příjmení: Petr Porš
Bydliště: Litomyšl

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od Ricky001 »

Děkuji, děkuji :unami: opravdu to byla ta fce TA. Vypnuto a je klid, škoda, mohl jsem mít argument pro pořízení nového.... ::-DD:
Subaru Forester 2.0i MT MY00
BMW R1200GS 2008
Kubišta
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 297
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od Kubišta »

Děkuji všem :pr: klukům za rady při výběru autorádia!. Tak sem se rozhodl dám tentokrát přednost značce Kenwood, jak sem poslal ten odkaz.Prozatím bude jen rádio koupeno Během příštího roku se snad dostane na nové reproduktory a zbytek nové zástavby audiosystému. :subaru: čus
CraObs
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 16, 2011 1:03 pm
Jméno a příjmení: Miro

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od CraObs »

je možné z Forestra SG autorádio vymontovať doma na parkovisku alebo treba rozoberať ten stredný panel..
keď som nato kukol odborným šmatlavým okom mám pocit že tak lahké to nebude :655:
DRUMMER
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 650
Registrován: úte zář 08, 2009 3:20 pm
Bydliště: Rusava
Kontaktovat uživatele:

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od DRUMMER »

Je to jednoduché, jen to chce trochu citu, vem zespodu zezadu panel kolem řadící páky a tahem nahoru ho vyloupni.
Odkryjí se ti šroubky pod panelem rádia, ty odšrubuj a pak opatrně odspodu odehni panel, nahoře to myslím v místě před zakulacením drží na obou stranách packy a tak si třeba obal něčím měkým plochý široký šrubovák, protože ho musíš zapáčit o ten měkký tapecíruňk, abys ty packy uvolnil.
Pak odpojíš konektory ovladačů, zapalovače a je to.
Držák rádia už uvidíš, ten vzadu drží myslím 4 šroubky a pak ho vytáhneš i s radiem.
Chce se jen nebát, to bych bez toho nikdy nic neopravil. :supeer:
Subaru Outback II gen.

MB Vito - služební
Uživatelský avatar
lojzmen
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 392
Registrován: ned srp 30, 2009 11:38 pm
Jméno a příjmení: Lojza
Bydliště: Ostrava-Poruba

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od lojzmen »

Já na Legacy měl ještě skrytý šroubek v místě zásuvky popelníku. Neviditelný, zespoda, krátký šroubovák. Doufám, že jiná auta už tuhle zradu nemají.

A pokud chceš vytáhnout jen rádio a držák/krabici tam nechat, je na to finta s uvolněním západek.
U mého prastarého rádia jsem vycvaknul jeho rámeček a do dírek vpravo vlevo vsunul hřebíky, asi 3mm průměr a rádio tahem za hřebíky vysunul. Je na to origoš nástroj, drát ve tvaru hranatého U.
Ještě jsem viděl systém, kdy se po stranách rádia zasune plechový klíček, pootočí a vysune.

S dalšímy systémy jsem neměl čest, ať poradí další.
Subaru XV 2,0i Active 6MT 110kW r.2012
Ex:Daihatsu Sirion 1,3L r.2005, Legacy 2,0 AT r.2000, Impreza 1,8 MT asi 1995, nic, Š100, nic, Š440, Tatraplán T600 s motorem 603
CraObs
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 184
Registrován: stř lis 16, 2011 1:03 pm
Jméno a příjmení: Miro

Re: Poradte s výběrem autorádia

Příspěvek od CraObs »

tak presne podla popisu to aj vypadá :)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=k9a1xulb1yU[/youtube]
dúfam že budúci týždeň nebude príspevok v prehrách :D
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“