Naše malé IT prohry

Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé prohry

Příspěvek od quickly »

Tomáši1002, mně počítač odešel po 3 letech před Vánocemi a nyní mám postavený počítač od spřátelné firmy v Brně (za postavení si berou 500,-). Udělal jsem to tak, že jsem si v konfigurátoru TS Bohemia vybral pařanskou sestavu (potřebuji výkon pro programování a práci s databázemi nad 5 GB MS SQL/Oracle a občasné stříhání HD videa) a spřátelená firma všechno vybrané nahradila stejnou cenovou hladinou, ale kvalitnějšími věcmi. Nová sestava je

Kód: Vybrat vše

CPU AMD Phenom™ II X4 Quad-Core Black Edition 955 rev.C3 3.2GHz 8MB cache 125W socket AM3, BOX 
ASUS MB Sc AM3 M4A88TD-V EVO/USB3, AMD 880G, DDR3   
DIMM DDR3 4GB 1066MHz CL7 (Kit of 2) KINGSTON 
ASUS VGA nVIDIA ENGTX460 DirectCU/2DI/1GD5  
SEAGATE BARRACUDA 7200.12, 500GB SATAII/300 7200RPM, 16MB cache 
SEAGATE BARRACUDA 7200.12, 1TB SATAII/300 7200RPM, 32MB cache    
LG OS DVD±R/±RW/RAM Drive GH22LS50 SATA SecureDisc DL LightScribe Retail Black    
ASUS WL-167g V3 Wireless N150 USB Adaptér 802.11n 150 Mb/s    
AXAGO - CRI-X6BB interní 3.5" čtečka 6-slot BLACK
AVER - TV Capture HD, DVB-T, Analog TV, FM, HD   
WINDOWS 7 PRO 64-BIT CZ OEM    
COOLERMASTER case Elite 370, ATX, black, bez zdroje  
SEASONIC zdroj 650W SS650HT 80+, ATX, 12cm fan, PFC 

Cena 20.239,- Kč bez DPH

Zajímavé vylepšení 
+ 4GB RAM 
Cena 990,- Kč bez DPH 
Má v sobě 2 rychlé disky, TV kartu, WiFi "n" anténu a operační systém Win7 64bit. Musím přiznat, že je to opravdu nabušená sestava.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Rudolfo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1956
Registrován: stř srp 05, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Rudolf Weissbrod
Bydliště: Ostrava

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od Rudolfo »

Ahoj Dane,

to se Ti to stříhá to video. :supeer: To musí být paráda. :811:

Já to dělám na noťasu 5 let starém... Ale zatím drží. :4690:

Když jsem koukal na nové HW parametry nového Pinacle Studia (program na střih videa), tak jsem v nabídce prodejců moc vyhovujících počítačů neviděl. Tak teď nevím, asi bych potřeboval 2 stroje. Jeden na střih videa a druhý na cesty a do práce...

No budu muset počkat, až to bude zase trochu levnější.

Ruda
Mějte se Subarově

Ruda

__________________________________________________________
Subaru Forester 2.0 Atm., 5MT+redukce, BA95+LPG, oplechovaný spodek, Zvýšený 3 cm, Vyrobeno 2008 - model MY2009
Uživatelský avatar
Fiba
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1906
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Bydliště: Pardubice

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od Fiba »

Hezká mašinka, jen bych zvolil radši nějakou kvalitní základovku od Gigabyte (třeba 890GPA-UD3H) a dal na procesor lepší chladič než box, např. Arctic Cooling Freezer 13. A +4GB RAM :826:
Podobné sestavy skládám v práci na CAD/CAM.
Obrázek Forester 2.5 XT '06 AT

ex Forester S-turbo '99 MT
ex Alfa Romeo 90 2.0i 94kW 1985
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od quickly »

Rudolfo píše:to se Ti to stříhá to video. :supeer: To musí být paráda. :811:
Když jsem zpracovával HD video od Romika (z Kérkonoš), tak jsem se až divil, jak rychle to pracuje ::-DD: . Je moc znát 64bitů (8 GB RAMky) a skvělá grafika.

Na cesty mám NBK DELL Studio s Vistami a 3 GB RAM, který jede tak akorát a zvládá MS Office a základní programování.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od quickly »

Fíbo, díky za náměty, u příštího PC si na to dám pozor :diky:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
dave297
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 219
Registrován: pon lis 01, 2010 10:51 pm
Jméno a příjmení: David Rucki
Bydliště: Bystřice

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od dave297 »

Zkus se podívat sem http://www.svethardware.cz/art_doc-56B8 ... A1757.html
Možná Ti to trochu pomůže. Podle těchto stránek jsem sestavoval PC já, akorát tehdy to bylo zpracované tak, že člověk měl víc na výběr - v tabulkách nebyly kompletní sestavy, ale jednotlivé komponenty a byly popsány jejich výhody a nevýhody a doporučení, s jakým ostatním HW je kombinovat. Spokojen jsem i po dlouhém čase používání - za celou dobu provozu mi nic neodešlo.
Subaru Forester SG5 MY07
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáši, musíš si říct, co všechno tam chceš mít a jedná se jen o bednu nebo k tomu chceš i klávenici, myš, monitor, tiskárnu, skener.......tv tuner, pořádnou zvukovku, repro... chceš licenci Windows (home, profi, ultimate...)? Office? Chceš si na tom zahrát i nejnovější hry na plný detaily?

Jaký máš disky? Aby nebrzdily systém...je dobrý si ty starý disky nechat třeba na zálohu. Tzn. aktivně pracovat na novym a na ty starší jen pravidelně zálohovat. Nebo radši RAID mirror pole, což znamená, že máš 2 stejný disky a na obou se ukládají stejná data a když jeden odejde, tak neni katastrofa na světe, ale prostě se tam šoupne novej stejně velkej (nebo větší) a pár hodin se to kopíruje a jede se dál (samozřejmě to dělá vše automaticky).

A cena? +/- 1000 Kč je fajn, ale tak 20, 30, 40, 50? Když zodpovíš výše uvedený, tak se dá vymyslet pár možností a ty pak třeba soukromě probrat. To je právě to, co pro tebe nikdy žádná běžná firma neudělá ... nebude s tebou o tom diskutovat...

Jinak obecně zatím nadhodim bez cen a upřesnění:
- Intel Core i5 4-jádro
- deska Gigabyte s čipsetem P55, doporučil bych SATA 3G a aspoň dvojici USB 3.0 konektorů
- 4GB DDR3 na kancl práci stačí, ale nebál bych se 8GB, tohle je jedna z mála věcí, který má smysl plánovat tak, aby šly v budoucnosti jednoduše upgradovat, tedy desku s 4 sloty a obsadit pouze 2, např.
- disk velikost dle volby, doporučuju s 3G rozhraním, zkušenost mám s seagate, wd, samsung, čili většina výrobců – na systém je dobré použít SSD disk, což by se ke kancelářskýmu kompu hodilo
- grafika dle preferencí – rozhodně s akcelerací HD videa

To je takový základ na kterym se dá dál stavět.

Jestli chceš, můžem se někdy sejít a probrat to...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: podporuji dnesni strihaci programy vicevlaknove zprscovani, nebo CUDA?

jinak bych rekl ze v dnesni dobe je 4 GB pameti spise minimum. dostatek pameti vzhledem k stagnujicim rychlostem disku praci vyznamne urychluje.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

hetzer píše:HonzaCZ: podporuji dnesni strihaci programy vicevlaknove zprscovani, nebo CUDA?

jinak bych rekl ze v dnesni dobe je 4 GB pameti spise minimum. dostatek pameti vzhledem k stagnujicim rychlostem disku praci vyznamne urychluje.
Ano, některý to podporují (oboje). Ale např. softy na konverzi mezi formáty podporují multi-threading už dávno a CUDA už místy taky... jak je to s podporou STREAM moc nevim :655:

Jinak na kancelářskej komp SSD + 4GB RAM je ok, ale máš pravdu, že při dnešních cenách je 8GB základ, pokud to někdo myslí vážně :supeer:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
iaacek
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 107
Registrován: pon zář 14, 2009 2:12 pm
Bydliště: Valasske Mezirici/Brno

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od iaacek »

Tomáš1002 píše:Může mi někdo vysvětlit, proč se 3 roky starý počítač, který před 4 měsíci prošel velkou opravou za 5 tisíc (zdroj, RAM, přeinstalace) zase vysypal?? Proč zase odešly obě RAMky? Vracím se k dřevěnému počitadlu, tužce a papíru, moderní technologie byly vymyšleny proto, aby nasíraly spořádané občany :6066: :6066: :6066: :6066: :6066: :686: :686:
Skladam pocitace sobe a znamym (jako konicek) uz peknych par let, ale jeste se mi nestalo, ze by odesla RAMka. Chybnou v RAM v memtestu uz jsem odhalil pri zahorovani a hned menil. Ale pokud je dobra, vetsinou prezije vse ostatni.

Zdroje to je kapitola sama pro sebe. Kdysi davno jsem koupil Eurocase i se skrini a ten odesel po par letech (samozrejme v tu nejnevhodnejsi dobu). Navic po case hucel, ucinnost nic moc a co jsem cetl a videl tak zpracovani naprosto zoufale. Od te doby jsem par znacek zkusil a zustal u Seasonicu S serie. Naprosta spokojenost, Enermax je pry tez super.

Spousta uzitecnych info a testu je i na:
http://www.silentpcreview.com
http://www.tomshardware.com

a uzitecne jsou i diskuze ke konkretnim komponentam na eshopu http://www.czechcomputer.cz/ Neni nejlevnejsi, ale rozhodne se tam nejvice debatuje.... :wink:
Impreza MY2008 2.0R Sport - Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od Tomáš1002 »

Tak jsem počítač dovezl ze servisu, údajně byly vadné ty vyměněné RAMky, tak mi dali v rámci reklamace jiné. Dále byla údajně nějaká softwarová chyba na HDD, kterou odstranili.
Počítač jim v servisu běžel od rána až do cca 14 hodin, kdy jsem si ho vyzvedl. Když jsem tam přišel, měli ho puštěný a skutečně fungoval.
A co myslíte že se stalo, když jsem ho přinesl domů a zapojil?? Pokud čekáte, že opět ani nenaběhl, tak se mýlíte. Naběhl :supeer: :supeer: . A po asi deseti vteřinách modrá smrt :6066: :6066: . Na třetí pokus už to ale vydrželo a teď už asi 20 minut běží, tak zálohuju jak divý. Někde je tam prostě něco špatně a zatím nikdo nepřišel na to co :686: :686:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3135
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od Albi »

že by si paměti nerozumněly s deskou? nepřehřívá se ti něco? :655:

2 iaacek: já už kleklou ramku tedy zažil :845:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáši a nemáš ho zastrčenej někde v díře, kde by se neuchladil? Nebo fakt ta elektřina a hapruje ti zdroj. Třeba v servisu maj kvalitnější dodávku el. energie, než ty doma. Nemůže dělat bordel ten záložní zdroj nebo přepěťová ochrana? Co to je za značku, jak je to starý?
Albi píše:2 iaacek: já už kleklou ramku tedy zažil :845:
Já taky, ale jak píše iaacek, hned při sestavováníl. Komp s ní naběhl 2x a pak konec. Jedna ze 4 modulů - Corsair DDR2 800MHz 1GB modul, dnes již obstarožní záležitost ::-DD: Samozřejmě reklamace výměnou - je to tak 3 roky zpět.

Jinak jsem postavil nespočet kompů a většina z nich skončila na špatnym chování uživatele. Prostě když má někdo bednu bez filtrů a 4 roky ten komp neluxuje, tak se mu holt třeba zasekne větrák na procáku a najednou komp začne padat a co se děje, co se děje, proč to nefunguje... (reálný příklad jednoho mého kamaráda ::-DD: ).

V mym kompu je po 3 letech provozu jen takový jemný poprašek, žádný žmolky ani podobný... samozřejmě je nutné ty filtry na bedně osávat - ale tak co, jednou za 14 dní při luxování vezmu čelo bedny....
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od Tomáš1002 »

Záložní zdroj mám APC Back - UPS ES 550, starý je tak 3 roky. Aktuální napětí, které mi to ukazuje, je 224 voltů.
Počítač mám pod stolem, zadní strana 30 cm od stěny, vlevo i vpravo volno, k desce stolu 24 cm.
Počítač má na přední straně displej s teplotami, aktuálně to ukazuje VGA 26, HDD 27 a CPU 28 stupňů. Obě RAM mají také chlazení.
Aktuální teplota v místnosti 22 stupňů, takže v tomhle problém asi nebude :655: :655: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Naše malé IT prohry

Příspěvek od HonzaCZ »

No tak to by neměl bejt. APCčka jsou OK, mám jedno asi 15 let starý a jen jsem v něm vyměnil aku a funguje super :supeer:
Až mi skončej zkoušky (koncem ledna), tak se ti na to klidně kouknu, jestli to do tý doby nevyřešíš :655:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Spotřební elektronika, počítače, IT“