Antivir na doma

sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Tj jasné s těmi poplachy, to jsem bral v potaz...já tím myslel to, že může být i kvalitní, dostačující antivir, který zbytečně neřve a nechce ti zakazovat podezřelé stránky, které jsou ok, to je pak hodně otravné. A to mě pak nepřijde jako kvalitní antivir, ale jako produkt co se jednoduše jistí zbytečně, aby vypadal kvalitně, asi se dají i některé věci nastavit, ale toto fakt nekoumám, ani nebudu ;)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Antivir na doma

Příspěvek od námořník »

Co takhle Remdesivir? Prej na viry funguje ;-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Antivir na doma

Příspěvek od parabolD »

No, musím se defendera trochu zastat, jeho engine nám rozhodně zachytí více "zero day" office dokumentů se škodlivými makry než cokoliv jiného. A pokud chytíme něco čerstvého a předhodíme to etablovaným antivirům, většinou zareagují se značným zpožděním. Většinou 6 hodin a více. A to už je té snaživé krávě z účtárny, která si chtěla přečíst tu důležitou výzvu, málo platné. Nijak ho nevelebím, jen takový poznatek z praxe. Chápu, že výrobce "komerčních" antivirů to nemůže nechat chladnými, já jim rozumím, ale on si je stejně někdo koupí... Taky máme eset :D . Jinak placený defender ATP je jiný kafe...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

No já tady dělám chytrého, ale sám od sebe bych si nikdy nenechal pc bez dodatečného antiviru a s vyplým av od widlí. Míval jsem antiviry vždy, hlavně eset, pak chvíli aviru, avg a další, ale vrátil se zpět k eset, ten byl nej.
No a pak s desítkama mě řekl kámoš- soused co se zabývá opravami a pc obecně, že tam mám klidně nechat už jen defender a že on by tam ani už nic jiného nedával(samozřejmě že nemyslel dva antiviry naráz) dřív by toto nikdy nevyřkl, je dost opatrný na tyhle věci. To jsem čučel a moc mu nevěřil, ale zkusil, bo mu stejně věřím :-)
A ok, tak proto takový obrat u mě po letech.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Antivir na doma

Příspěvek od jkotek »

Ještě k tomu Defenderu...
Obrázek
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sorzen »

Za mě, jak už tu někdo napsal nejlepší antivirák je samotnej uživatel a naopak. Ve firmě prostě je potřeba stokrát té krávě z účtárny vysvětlit co nemá dělat. Ano tohle je phishing, ano cílí na Vás jako jednotlivého uživatele, ano přes Vás může napadnout celou firmu. U nás se otočila celá řada neuživatelských / "profesionálních" antivirů, v každé pobočce 1-2 dedikovaný lidi, co cyber útoky hlídali a stejně nejlepší výsledky jsou od té doby(asi 3 roky), co se dělají pravidelný školení + testy zaměstnanců. Je to otrava, ale je SKORO po problémech.
Pokud to takhle je schopný dodržovat větší kolektiv lidí v nějaké firmě, tak doma s menším počtem uživatelů, kde navíc kopete za sebe(chráníte svoje data, peníze) by to mělo být ještě snažší. Aktualizace OS, neotvírat kdejakej link, co mi přijde v mailu (i třeba z kámošovo adresy). Nestahovat některý typy souborů, nelízt furt na ten porhnub, pozorně si vybírat mobilové aplikace apod.
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Antivir na doma

Příspěvek od spm »

Na trénování na phishing & spol jsme nedávno ve firmě zaplatili awareness training od knowbe4. Ve zkratce kromě toho, že jsou tam dostupný nějaký školící videa a podobné věci, kterýma lze prudit uživatele, tak je tam právě testovač. Nastaví se to, posílá to uživatelům fingovaný podvodný maily (je jich velká spousta v databázi, častokrát na aktuální témata a některé i v češtině) a pak to reportuje kdo na to kliknul, kdo odpověděl, kdo otvíral přílohy, atd.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sorzen »

Jo přesně ten od knowbe4 jsme měli vloni taky a docela to fungovalo. Některé ty maily byly trošku přes čáru jakože:
byl jsi viděn, jak zcizuješ kolegům jídlo ze společné ledničky, dole v mailu najdeš odkaz, kde si můžeš prohlédnout kamerový záznam, věc bude prošetřena s HR pracovníkem :-DDD :-DDD To mě tehdy málem zničilo - jasně, že kradu z ledničky, ale...
Pár jich bylo ale vychytanejch a spoustu lidí se dalo napálit, postupně sis nato vybudoval takovou obezřetnost - nesnášenlivost, že jsi všechny maily(klidně i od vedoucích ;-D ) reportoval jako phishing a opravdu jsi nedělal, co nemáš. Takže tohle za mě do firem super.
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Tohle je všechno pěkné, ale v práci je věčně takový fofr, že koumat není opravdu čas, neříkám, že vždy je tomu tak, ale momentálně jo a ve vlnách pravidelně teda určitě.
Pak můžou být za krávy účetní a kdokoliv, nemyšleno nijak zle, ale je to tak.
U nás došel jeden podvodný email místní kapacitě z výzkumu :-D směju se jen, že zrovna na něj došlo, otevřít to přeci lopata tak je automaticky za debila...shodilo to celou síť, nic nešlo, těžká náprava, tohle už fakt nebyla prdel, zpomalilo to vše, chod celé fabriky, teda provozní ŘS zatím fungovaly a všichni v nervu, bo práce stála a nic nešlo a všichni jsou ve skluzu...on pak celou situaci popsal konkrétně, kál se a dával to ostatním za příklad jak se nezachovat, no dle mě chybu neudělal, jen otevřel email s nabídkou, kterou očekával a které dostává běžně ve velkém počtu.
Mě došel zrovan tento týden snad poprvé email, ne do spamu, ale standartně a byla tym výzva od banky, na první pohled pro mnohé oficiální zpráva od banky, žádné překlepy a nesmyslné požadavky. I přesto už než jsem to pak záměrně přečetl, mě to bylo jasné, jako většině lidí, ale i tak...jasný podvod se projevil až ve finiši, kdy žádali osobní data apod :-D ale to už je brutus na tohle reagovat, ten email co dostal ten výkzumák od nás vypadal sotisfikovaněji a fakt jsou někdy fofry, není čas nad vším hloubat, myslím, že s tímhle určitě "záškodníci" počítají taky.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sorzen »

To je hloupost - bo, když není čas myslet 8() <:-< nejsem si z nějakého důvodu jistý, něco se mi nezdá, tak to nedělám! Ten dotyčnej od vás z výzkumu samozřejmě chybu udělal. Tyhle maily jsou navržené přesně tak, aby vypadaly jako spoustu jiných, které jsou v pořádku. Jsou nějaké znaky, podle kterých se dají poznat, ale vždycky můžu zvednout telefon a zavolat nebo prdel a dojít se zeptat. Neříkej mi, že dotyčnej je tak zaneprázdněnej, že si to nemůže ověřit než udělá nějakou hovadinu. Vám to zastavilo fabriku, jinde to může mít fatálnější důsledky, takže bych si radši o půl minuty zkrátil zevlení na wcku a už vůbec nevypínal mozek.
To je samozřejmě odklon od původního tématu :) ale jak jsem psal, doma je potřeba se chovat stejně opatrně (tam už nejde o nějakou prkotinu jako provoz továrny, data zákazníků) ale váš peníz a hanbatý fotky ;-)
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Fakt je někdy fofr, dveře kanclu se nestihnou ani dovřít a už je tam další co hned něco třebuje, jde si po svém no, je třeba to usměrnit, jenže do toho founy jak na ústředně a do toho provozní věci v terénu atd atd a člověk je už z toho všeho unaven a chce dořešit co má, těžko asi vysvětlovat.
Ale furt si odvážně říkám, že se mě rozsvítí stopka a zatím vždy taky jo.
Ten člověk se veřejně kál, že udělal blbost, ponaučení z toho bylo.
Tak nic zpět k jádru věci, to byla jen taková reálná praktická připomínka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
sorzen
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 175
Registrován: sob pro 01, 2018 12:26 am
Jméno a příjmení: Jan Syrovátka
Bydliště: Plzeň Lochotín

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sorzen »

Chápu, jde o to, že všichni už tak nějak ví, že je lepší vyhnout se těm a těm souborům, protože můžou obsahovat mallware. Stejně tak lézt na některý weby se nevyplácí. Tohle všechno si, ale lepší antiviráky/firewally/nastavení sítě zvládnou ošéfovat samy. Ty maily jsou trošku jinej případ a proto teď prostě jedou. Jedinej, kdo to může podchytnout je až koncovej uživatel, na kterýho jsou mířený. Proto to řešit a z principu neklikat na všechno, co se nabízí. To asi vyzní blbě :-)
Stejně tak je docela vtipný, že si lidi už běžně daj pozor na soft, co instalujou do kompu, ale mobilový apky tam už to netřeba řešit. No každej jak umí [FUCK PC] ;)
Toyota Corolla E11(liftback) '00 - Nimbus 2000
Subaru Outback BP 3.0 H6 '04 - Kulovej blesk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Jj proto ty mejly tak frčí...mejl dojde je to díra.
Mobilní apky naštěstí moc netřebuji, nemám na to čas ani HLAVNĚ potřebu, jen takové běžné základní věci.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir na doma

Příspěvek od VDC »

Měl jsem třeba zajímavej zážitek s mejlem od paní z pojišťovny. Byl jsem si na pobočce Allianz, někdy loni, nechat vystavit novou zelenou kartu. Nějak jsme se při tom bavili o přepočítání mého POV ale zcela nezávazně. Za více než půl roku mi přišel mejl z nějaké subdomény, kde to snad ani nekončilo jen allianz.cz, ale ještě něco k tomu. Tam odkaz někam. Žádnej telefonát k tomu. Tak jsem to bez rozmýšlení smazal, aniž bych na to klikal.
Asi po tejdnu mi volá ta ženská, že mi posílala nabídku a co já na to. :-) Tak jsem jí vysvětlil, že to normálně vypadalo jak phishing od konžského vyděrače, když k tomu ani nezavolala a že jsem to smazal. Byla trošku překvapená. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Antivir na doma

Příspěvek od jkotek »

Taxe ještě připrav na doménu iallianz.cz (s "i" na začátku) - od tama také chodí elektronické dokumenty Allianz.
Jediná bezpečná cesta je asi postavit se k romu jako státní správa - podání elektronickou poštou musí být doplněno potvrzením nebo podáním stejného podnětu doporučeným dopisem, do protokolu nebo zprávou do datové schránky... Ale kdo si to může dovolit?
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“