Zajímavé odkazy

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od vrgada »

mimo jine pekna tuning svetla
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od vrgada »

a je tam spousta dalsich odkazu, tady je svet jeste genderove v poradku :-)
https://www.pikdo.online/media/B1IvfjHhc10
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

Moooc pěkná fotka ta hned první vrgado, to mě pasuje k mému SG taky :-) gender ano plně v pořádku ;)
Já jako jak někteří víte bývalí zavilý citroenář (v současnosti máme doma už " jen" saxo ) si neodpustím nepostovat zde rozhovor se známým citroenářem, sympatickým Markem Ebenem.
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... -internetu

Dovolím si jen vyjmout:
Z nějakého důvodu chováte k nějaké značce sympatie a k jiné ne. Nemohu si pomoct, ale určitý typ lidí se spojuje s určitým typem značek. Určitě jsou výjimky, ale predátoři na silnici obvykle sedají do určitých značek. Mohl bych jmenovat, ale nebudu. Ale připadá mi, že v citroënech se vozí častěji spíš pohodáři, co mají rádi spíš komfort a design.

A ještě jedno musím :-D

Pán byl úplně klidnej. Zhodnotil situaci - moje auto bez šrámů, jeho s dveřmi na odpis. Opsal si mé údaje, rozloučil se a dodal: Pane Ebene, moc rád jsem vás poznal. Když někdy zuřím, vždycky si na něj vzpomenu - na toho kliďase se společenským chováním, kterému se jen tak někdo nevyrovná.

No a polský fiat taky super :-D

Pěkný rozhovor a neposledně citroen je moje srdcovka navždy, ty auta byly úžasné.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek ... &source=hp

Rozhovor se mě hodně líbil, nejen skrz výrobu el. energie, co a jak s uhlím, jádro, prognozy, plány, dotace, co už běží a co je na na řadě za dveřmi, ale taky v neposlední řadě elektromobilita, její po-nepodpora, schopnost odolat tlakům a lobby soukromníků.
Nejvíc se mě líbí zmiňovaná Toyota s vodíkem, že si ještě někdo při té elektro masáži uvědomuje, že jsou i jiné cesty, nemáme jen za mě tupý volskwagen.
Dle různých prognoz a čísel to v blízké době na nějaký boom, přesně řečeno převaha elektroaut u nás rozhodně nevypadá.
Osobně je mě pan Havlíček od začátku sympatický, tedy jeho názory a jeho práce. Je mě opravdu jedno za koho " tam" je, za jakou partu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od jkotek »

Mýlí se. Bez jádra to nebude uhlí, ale ruský zemní plyn. Uhlí totiž nebude vůbec. Ale elektrárnu na zemní plyn postavíš rychle a plynu bude dost. Tedy pokud upravíš svou zahraniční politiku podle přání soudruha Zemana...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

S tím, že uhlí nebude lze hodně polemizovat, ono bude, jen záleží jak moc se bude potlačovat a za jakou cenu bude k mání. Vše jsou jen vize na základě dnešních ( mnohdy špatných trendů) nikdo neví, zda se vývoj neotočí, nebo nebude tak radikálně nesmyslně zelený. Tím neříkám serme na planetu...ale to už jsme tu řešili ixkrát, snad si rozumíme. Dle mě je ideální mix různých zdrojů a tím pádem co největší nezávislost, dobře se to mudruje, hůř v dnešním pomateném světě realizuje.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od jkotek »

No, ale dokážeš si představit dovoz uhlí při (většinu roku) celkově nesplavném Labi? A kapacita železniční nákladní dopravy na koridorech je vyčerpaná už teď.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

A Labe splavnit je v současné době díky zeleným a spol nereálný.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

jkotek píše:No, ale dokážeš si představit dovoz uhlí při (většinu roku) celkově nesplavném Labi? A kapacita železniční nákladní dopravy na koridorech je vyčerpaná už teď.
Tohle jsem neřešil, od toho jsou tu jiní, všechno jde, řešení by určitě bylo, musí se jen chtít a mít to jasný směr.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od spm »

námořník píše:A Labe splavnit je v současné době díky zeleným a spol nereálný.
Já mám celkově pocit, že německo s těma svýma zelenýma za chvíli skončí v jeskyních. Tohle mě hrozně baví i na té el. energii. Oni mají poměrně hodně elektriky z větrných elektráren. Problém je, že je mají na severu, ale většinu spotřeby mají na jihu. A vedení, co by to přeneslo nemají. Teda mají, na papíře, mimo jiné protože zelení ho blokují :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20650
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od námořník »

Nejenom v Německu. Zatím si docela dobře zadělávají na další krizi.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od jkotek »

A když Německo kýchne, tak my dostaneme chřipku. Ekonomicky jsme jen další spolkovou zemí, ale bez národních výhod.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

Kam to jen dát, tak tu.
Známý byl opět v Mombase, Keňa.
Po ixté a tentokrát si to zpestřili výletem na motorkách. Dnes jsem potkal v fitu moc fajn kluka co tam byl s nima, je to jak říkám moc fajn klučina, mimo jiné muzikant, horolezec, boxer, milovník a zachránce psů :-) URNA zaměstanec a já nevím co všechno ale hlavně pohodový týpek... tak mě to připomenul, dle mě super a honě netradiční výlet, hlavně relax, bo se měli opět báječně.
Měli na mašinách s sebou jednoho průvodce, vojáka, bylo jich šest, moc si to užili, hlavně i rumu apod :-)
Jsou to vždy odtamtud neuvěřitelné zkazky a velká prdel, jo když se sejdem ve fitu, víc kecáme, než cvičíme, tj takový jiný fit, domácí na vsi...jak my říkáme společenské setkání, těžko to takhle narychlo popsat, přiblížit =) :-) no a o věkovém průměru nebudu ani mluvit, to aby jeden v jiném fitku pohledal :-) :-)
https://www.facebook.com/lubomir.krhut
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

Tohle mě vždy totálně fascinovalo! Jak to ti lidi dělají, já bych někde nejspíš zatuhl a konec, točí se mě z toho hlava sotva to vidím, ale přesto bych to rád zkusil :-/ :-)
Máme v továrně ix komínů, nejvyšší má 160 metrů, starý skoro 50 let, pak jak my říkáme komínky ála 100 metrů a ten náš, kde dělám cirka 60 metrů, ten je už oproti nejvyššímu trpaslík.
Kolikrát jsem si říkal, zda a kam bych dokázal vylézt a hlavně slézt :-D ale úplně nejhorší jsou ty naše komíny bez opory zad, bez klece, bez mezipatra , podesty... jako na tom dokumentu, tj úplný běs pro mě, jen prastaré kramle a nikde nic, jen hloubka závrať pro mě jasná <:-<
Jsou to pro mě šílenci, nedávno u mě v práci byli kominící a brousili a natírali vršek výlezu, já když to viděl, tak jsem si říkal, tj poslední prac. povolení co jsem psal tak lehkovážně 8() :-)
No schválně kukněte na to, mě tohle fakt nedělalo dobře, ale zároveň jsem byl nucen furt se na to dívat, fajný dokument a mám navíc rád Lucii Výbornou, její dokumenty a pořady v rozhlase.
https://www.televizeseznam.cz/video/ext ... u-63958066
Děláte tady z vás někdo tohleto? :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od vrgada »

Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“