Zajímavé odkazy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mareka
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2591
Registrován: čtv bře 24, 2011 8:25 pm
Jméno a příjmení: Marek
Bydliště: Ostrava

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Mareka »

Mám s touto generací najeto cca 150 tis. km, takže vlastní (nenovinářské) postřehy:

Jednoduchá náprava (oproti víceprvkové) je tragédie (ale to většina škodovkářů nechce/neumí přiznat, popřípadě nemají srovnání a do některých situací/rychlostí se ani nedostanou).
Neprojevuje se to (v běžném provozu) zásahy ESP, ale nekomfortem - drncání (hlavně u zadních pasažérů) a tlumeným/slabým boucháním z kufru.
Pro řidiče je pak nepříjemné chování zadní nápravy - při projíždění zatáčky s rozbitým povrchem zadní náprava jakoby odskakuje resp. jakoby se auto vzadu nadzvedlo a posunulo do strany.

A právě toto lze eliminovat výbavou - motorizace, která už má víceprvkovou nápravu, adaptivním podvozkem apod.

Mimochodem - že je jednoduchá náprava špatné řešení, potvrzuje přístup Seatu: na levnějších modelech je jednoduchá náprava taky, ale za příplatek (!) lze objednat víceprvkovou (to Škoda neumožňuje).
Forester XT 2.5 EcuTek 1 (06), ex Forester XT 2.0 EcuTek 2 (02), Forester 2.0 (99)
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od ybrcek »

z popudu MF jsme byli nuceni nakoupit několik Ovcí v CNG motor 1,6T tuším, možná se pletu klidně mi opravte
do města pohoda,ale na dálnici jak je ten motor lehký normálně uskakuje předek ve vyšších rychlostech furt se to musí řídit ,furt to chce skočit do pola , na dálky humus únavný cestování v tom
a navíc je to hnusný :-D ale to už jsem myslím říkal
jediný slušný auto u nás je superb II gen 3,6 s DSG
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od spm »

no, slusny, zrovna superb II s tou spolehlivosti predci snad i boxer diesel :-DDD nevim teda jak 3,6, ale ve firme jsme meli 1,8 benzin a za nejakych 200 neco tisic km se na tom autu menil jak motor, tak DSG prevodovka :-DDD (jinak vymena prevodovky asi 200 tisic oprava...)

Odesláno z mého SM-G930F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od ybrcek »

Tyhle superbecka mame zadarmo ze senatu CR a maj kolem 350 000 a jezdí.
Servis je samozřejmě dražší
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

Ybrcku to řízení u 1,6 octy mě připomnělo,jak včera vystartoval penzista s nějakým kafemlýnkem,něco jak daewo tico,nevím co přesně,tyhlety auta mě děsně splývají,Tico bylo aspoň tvarově zapamatovatelnější.
Motor dle zvuku tak max.litr či 0,8,kurva drtil to statečně,vřeštělo to i se to dráždivě snažilo rozkřičet,e to i rozhýbalo rozumně,ale jak to s tím autem začlo při akceleraci divoce smýkat :-DDD to byla fakt prdel,laurel na cestě hadra,jsem se fakt bavil :-D měl co vodit aby se udržel v pruhu,jak splašený poník.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od spm »

Daewoo Matiz se dělal s 0.8 motorem, Tico možná taky... to je nějaká podobná hračka jako ten můj Swift, byť ten alespoň trochu připomíná auto :-DDD Ale zase u něj není takový problém ho udržet v pruhu; on víc jak 150 stejně moc jet nechce :-DDD A když naprší, tak to umí jezdit i power slidem, povětšinou nechtěně :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

Nevím kam to jinam dát,tak sem.Je to sice o sportu,ne o autech,ale tohleto je dle mě páni subaráci neuvěřitelné,naprosto neuvěřitelné!!!Připomíná mě to zprávy o zapomenutých mužících z války v tajze,či zbloudilé japonské válečníky na ostrovech,nebo ještě líp 120 leté starce-ečky kteří nikdy neměli občanku,natož záznamy o věku,ale tohleto je jiná sorta 8() :-D Tohleto je stále energický téměř stoletý chlapík!který se aktivně věnuje hokeji,aspoň dle vyjádření spoluhráčů :-D navíc hlavně na ty roky opravdu nevypadá...
https://www.sport.cz/hokej/ostatni/clan ... tion-artcl
Mimochodem je to veterán z druhé světové,zažil toho zjevně moc,snad ho to vše posílilo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od sima »

spm píše:Daewoo Matiz se dělal s 0.8 motorem, Tico možná taky... to je nějaká podobná hračka jako ten můj Swift, byť ten alespoň trochu připomíná auto Ale zase u něj není takový problém ho udržet v pruhu; on víc jak 150 stejně moc jet nechce A když naprší, tak to umí jezdit i power slidem, povětšinou nechtěně
spm tvůj swift je oproti tomu matizu furt raketa,tohleto fakt poskakovalo na cestě děsně komicky,jak v grotesce souběžně s těmi penzisty uvnitř,ti se tam zmítali jak v ringu,kua držáci tihleti lidi ještě :-)
Mimochodem dneska jsem byl s babičkou co má 93 let pro penzi a do kaufu,jak já ten obchod nesnáším,děs,opravdu je to furt plné důchodců,kteří mají na vše nekonečně moře času a prostě oni zablokují klidně celou uličku a vybírají dlouze,opravdu dlooouze >:-& :-D Myslel jsem,že jich už tolik v kaufu není,ale naopak je jich tam čím dál víc,nechtěl bych tam zažít počátek akce 8() Ale zas je to celkem dost změna a sranda jak jsou furt v pohodě a zároveň neomalení,zaťukají ti holí na rameno,bez zlého úmyslu,seč je to stále překvapivé...Na co jsem ale hrdý je naše babička,která chytne košík a doslova kaufem proběhne,ač jí říkám stále dokola ať nespěchá,nestihnu jí sledovat a hlídat,než já jí nakoupím něco navíc,aby měla radost taky nějakou,tak je u pokladny,to klobouk dolů před naší babi =) :-)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Albi »

Zrod kryptozločinu: Téměř 2 500 stránek vytěžuje naše procesory těžbou kryptoměn
Jednou z těchto stránek je [b]shop.subaru.com.au[/b]. De Groot prohlásil: „Když jsem v úterý navštívil stránky, větrák na mém MacBooku Pro, který jsem měsíce již neslyšel, začal najednou být velice hlučný. Správce procesů ukázal, že bylo spotřebováno přibližně 95% zatížení CPU. Jakmile jsem zavřel webový prohlížeč, zatížení kleslo na zhruba 9 procent. Kromě toho, že můj počítač zaznamenal značné napětí, web také zvýšil odběr elektřiny v mé kanceláři.
více na https://cdr.cz/clanek/zrod-kryptozlocinu-temer-2-500-stranek-vytezuje-nase-procesory-tezbou-kryptomen
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

Albi píše: Zrod kryptozločinu: Téměř 2 500 stránek vytěžuje naše procesory těžbou kryptoměn//Jednou z těchto stránek je shop.subaru.com.au . De Groot prohlásil: „Když jsem v úterý navštívil stránky, větrák na mém MacBooku Pro, který jsem měsíce již neslyšel, začal najednou být velice hlučný. Správce procesů ukázal, že bylo spotřebováno přibližně 95% zatížení CPU. Jakmile jsem zavřel webový prohlížeč, zatížení kleslo na zhruba 9 procent. Kromě toho, že můj počítač zaznamenal značné napětí, web také zvýšil odběr elektřiny v mé kanceláři.
Jo, jak se tu nedávno vedla diskuze o zbytečnosti HTTPS... tak např. správné použití HTTPS zamezí tomu, aby někdo po cestě přidal do stránky takový kód. Je spousta případů, kdy třeba na freewifi na letišti nebo v hotelích přidávali do webových stránek reklamu. Nebo to může bejt nějakej "zlej" poskytovatel internetu... prostě kdokoliv, přes koho tečou data. Není ani problém si vzít přenosnej AP, nastavit na něm stejný parametry připojení jako má nějaká freewifi, třeba v restauraci a hurá, najednou se některý klienti připojí přes můj AP, místo přímo na ten v restauraci... a já si můžu s nešifrovanýma datama, co tam tečou, dělat co chci. Třeba do každý stránky přidat kód na těžení kryptoměny. Nemluvě o tom, že můžu číst hesla uživatelů, co kde dělají, co kam posílají, co přijímají atd... Jo, prostě HTTPS je zbytečný a je akorát práce a opruz s certifikátama. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od spm »

No, ono je to trochu komplikovaný tím, že když jako útočník zfalšuješ certifikát, tak uživatel to stejně bez váhání odklikne :-DDD (teď jsem teda viděl ještě jeden případ, kdy to falšování dělá korporátní firewall kvůli inspekci provozu... a CA certifikát je pak AD politikou tlačený do zaměstnaneckých počítačů, takže tam to tu chybu ani nevyhodí, jenom ten vydavatel certifikátu je nápadnej :-)) ).

Nicméně, článek jsem teda nečet, ale zrovna ten JS na těžení kryptoměn, co jsem pochopil, si poslední dobou content provideři do těch svých stránek cpou sami a dobrovolně, protože to vydělává víc než reklama :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od HonzaCZ »

No, tak odkliknutí nevalidního certifikátu to už je problém každýho soudruha... Když se někdo v autě s airbagem nepoutá a ještě si tam strčí pás spolujezdce nebo udělá podobnou ochcávku, aby mu to nenadávalo, že není připoutanej... a pak mu jednou ten pytel bouchne a v lepším případě jenom rozbije držku... tak kvůli tomu taky nepřestanou všichni výrobci dávat airbagy do aut. Stejně jako se dá udělat SSL strip a lidi odkliknou nevalidní certifikát. Proto ale není HTTPS zatraceníhodný a k ničemu. :)

Stejně tak, pokud má "útočník" (firma) i admin/root přístup na počítač "oběti", tak s tím už se prostě nic dělat nedá... to je prostě specifická situace. Stejně tak tam můžou mít rovnou keylogger, nahrávání obrazovky a cokoliv dalšího...

Naštěstí situace se zlepšuje a prohlížeče se chovají čím dál víc blbuvzdorně.

Samozejmě, když tam ten miner dá přímo autor stránek, tak tomu se musí bránit jinýma způsobama a HTTPS nepomůže... byl to ale vhodnej příklad.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Username »


SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od JackeOb »

Subaru Levorg – facelift s novýma očima
https://www.stream.cz/meziplyn/10020180 ... vyma-ocima
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Zajímavé odkazy

Příspěvek od Username »

JackeOb píše:Subaru Levorg – facelift s novýma očima
https://www.stream.cz/meziplyn/10020180 ... vyma-ocima
Je dobře, že zopakoval test už potřetí. Myslím, že mu to samotnému nedá, se k autu nevrátit. Je fakt, že s CVT to chce pár tisíc km. Taky jsem byl skeptický, a ted jezdím pod 9 l úplně v pohodě, někdy i pod 8. A když se drží otáčky nad 4tis, tak se s tím dá i trochu blbnout :-)

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“