Subaru XV 2018

Odpovědět
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Marty73 »

Mě by se naopak líbil režim, kdy jedu na benzín a kdykoli potřebuji přidat výkon/krouťák od 900 do 3500 rpm, nakopne to elektrika. Takže WRX STI Hybrid. Sice teorie na hlavu, ale já nechci šetřit, já chci víc síly v nižších otáčkách :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od romull »

Marty73 píše:Mě by se naopak líbil režim, kdy jedu na benzín a kdykoli potřebuji přidat výkon/krouťák od 900 do 3500 rpm, nakopne to elektrika. Takže WRX STI Hybrid. Sice teorie na hlavu, ale já nechci šetřit, já chci víc síly v nižších otáčkách
Já taky, a proto mám dechta [IRONIE] .....ale to po čem toužíš ti čistá elektrika splní, zkus se svézt s Teslou, sice strašný interiér a palubka, ale zátah na zlomení vazu =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Tapan »

Marty: Ale EU nechce, aby sis tohle mohl koupit, takže ostrouháš... :-/
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od spm »

Akorát že čistá elektrika je dneska o hodně kompromisech (a nemyslím, že jediný problém je nevybudovaná infrastruktura)... Naproti tomu ten hybrid dneska funguje úplně v pohodě, dá se používat a ikdyž Plug-in verzi nenabiješ, tak pořád to auto rekuperuje a dobíjí se ztrátovou energií z jízdy... u čistý elektriky - dojezd dnes už takový problém až tak není, ale jsou ty auta pořád těžší, o hodně (což je ještě doháněno tím, že se to zase vyrábí z lehkých materiálů co jde, takže roste cena na tom). Co se týče nabíjení - když to máš doma kde nabít a vystačíš si s nabitím na jeden den ježdění, tak asi ještě ok. Jakmile ne, tak se ti to komplikuje - ty dnešní rychlonabíječky většinou nabijou něco jako 80% za půl hodiny... což je furt o dost víc, než natankovat auto (a těch posledních 20% leze o hodně pomalejš). A rychlonabíječek je celkem dost málo, pač jsou drahý. Ty běžný, co se vyskytujou jako třeba v nákupákách, maj obvykle prostě jenom 32A jistič, takže toho moc nenakrmíš. A jsem trochu skeptik k tomu, jestli se tohle nějak víc pohne a zlepší. Protože naproti akumulátorům, které jdou dopředu a objevují se s vyšší hustotou, tak tu elektriku tam musíš narvat pořád. Když vezmeš jako příklad tu teslu, která má 85kWh baterii a vezmu že nějakých 65kWh tam budeš chtít nabít (ono ti to nedovolí vybít baterku úplně) za řekněme 10 minut, které se dají vydržet, tak tam musíš rvát 400kW... a když vezmu, kolik bude stát nabíječka na 400kW a že těch 400kW bys měl dostat na prakticky počet stojanů u každý benzinky... nevim nevim, jsem trochu skeptik :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od VDC »

Tak mě naopak přijde hybrid jako jediný smysluplný řešení. Auto nepřišlo o "normální" pohonnou jednotku a ta elektrika může být ve městě skutečně příjemná. Ale hlavně, nepotřebuju žádný přiblblý dobíjecí stanice, který jsou 3 v republice a 30 v Evropě a můžu jet kam chci. Čistě elektrický auto je slepá větev ve vývoji a úlitba politikům. Tedy jako auto na normální ježdění. Jako rozvážkový vůz Pošty, který se přes noc dobije a ráno může jezdit, mi to smysl dává.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od romull »

Už o něm píší v na Novinkách https://www.novinky.cz/auto/489744-suba ... ybrid.html. Mě ty hybridy přijdou jako ani ryba, ani rak, ale paskvil. Ujede to na elektriku tolik a tolik a takovou nebo makovou rychlostí a ty si to spotřebiteli zaplať a servisuj. K smíchu, navíc to auto nikdy za nějaký 2 l/100 nepojede, je to těžký a zbytečně složitý a tím i potenciálně nebezpečný pro peněženku. Nechci tu zmiňovat zkušenosti majitele Toyoty RAV 4, který vzpomíná na prý starý dobrý dehet v předešlém modelu, a to prý Toyoťácký dechty stály za hovno, má už myslím ale čvrtou RAVku, ani zkušenosti majitele vozu Tesla Model S P85D, i když tam jde tuším o operák nebo nějakou formu pronájmu s možností následného odkupu, stačí mi ten jeho úsměv na hubě, dobíjí přes noc a na střeše má fotovoltaiku co mu táhne celý barák ( prý jeho nejlepší životní kšeft, protože topí, svítí, vaří a ještě mu měsíčně 6 tis. kaček dávají 8(), to mu ale už za pár let skončí ), jezdí ale teď co se týče paliva za babku a jede to jako prase......
Nejsem taky z tý doby elektrický vůbec nadšený a nejraději bych byl, kdyby se všichni probudili a vrátilo se to zpátky třeba k EURU 3 a v autech byly dál zase jenom spalovací motory. S elektrikou tě ale nebudou aspoň buzerovat, ale co když budou v hybridu prázdný baterky a pojedeš tak ve městě na spalovací motor? Potom zase přijde ještě tvrdší norma Euro 7, nebo 8 a ty motory budou pořád menší a menší, až tam už nakonec budou jako závaží a zdroj problémů ..... Ale co, třeba mi za nějakých 15 nebo 20 let seberou noty, jestli se toho teda dožiju a budu mít pokoj a koupím si elektrický křeslo ;-D .....jasně že na ježdění :-D
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
puschpull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3768
Registrován: pát dub 21, 2017 5:49 pm
Jméno a příjmení: Petr Püschel
Bydliště: Most, Korozluky
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od puschpull »

Za cca 200 tisíc navíc výrazně složitější a další věci co se mohou snadno porouchat a servis bude veeeelmi drahý.
Líbí se mi, ale nechtěl bych ho.
Subaru XV 2,0i Executive CVT (MY 2018)
Subaru Forester 2.0x SG (MY 2004)
Škoda Fabia Combi (2004)
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Albi »

Auto roku 2019 v ČR: Vyzkoušeli jsme všechny finalisty. Kdo má šanci vyhrát?
[b]Subaru XV[/b] Zástupce Subaru se do finálové pětky ankety Auto roku v České republice dostal druhý rok po sobě. Loni o vítězství bojoval kompaktní hatchback Impreza, letos od ní odvozený crossover XV. Mohl by tentokrát vyhrát on? Pokud by šlo jen o jízdní vlastnosti, šance na vítězství by byla opravdu vysoká, protože tenhle crossover jezdí opravdu výtečně! A to nemyslíme jen v rámci segmentu crossoverů, ale při celkovém pohledu na trh, práce podvozku XV je totiž možná vůbec nejlepší z letošní finálové pětky. Tak, jak si XV umí poradit s nástrahami českých silnic se nestačíte divit, i rozbitou cestu odfiltruje jakoby nic. K tomu přidejte velice tuhou karoserii nebo hezký interiér a zjistíte, že tohle auto má hodně silných vlastností. Jenže bohužel také slabiny. K dispozici jsou jen dva (benzinové) motory, navíc v kombinaci výhradně s převodovkou CVT. Zákazníci si to prý žádají, nám ale přijde škoda absence manuálu, ke schopnostem tohoto crossoveru by se náramně hodil, stejně jako silnější motor. Ani atmosférický dvoulitr nemá moc síly na rozdávání, natožpak menší šestnáctistovka.
více na http://www.auto.cz/auto-roku-2019-finaliste-jizdy-bmw-x5-ford-focus-kia-ceed-subaru-xv-peugeot-508-125991
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Lefie
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 434
Registrován: úte dub 24, 2018 10:19 pm
Bydliště: Východně od Brna

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Lefie »

No pinkl jsem XV, ale ta nová 508 má taky něco do sebe.

Doufám že nebudou u XV hodnotit i navigaci :-)
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/jede ... 2019-60944

... a samozřejmě také Subaru XV, jehož podvozek museli ladit bohové. Více na: https://www.autorevue.cz/auto-roku-2019 ... ejvice-vre
Subaru XV 2.0 - EXECUTIVE MY2018
Obrázek BA 95
Obrázek
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od VDC »

Lefie normálně by mě ani nenapadlo koukat na nějaký Pežoty. Ale na základě tvé poznámky jsem si to rozklikl a musím uznat, že je to opravdu hezký auto. Po dlouhé době fakt hezkej a zajímavej Peugeot.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od sima »

508 jsem postřehl už nějaký ten čas zpět,hodně se mě líbí,právě jsem si říkal,že konečně můžu vzít zpět,že momentálně frantíci pěkné auta neumí.Ale už jsem to tu ani nepsal,páč jak se tu řekne frantík,mnoho lidí se tu ježí jak osiny :-) ;)
A když už jsme u toho provence tématu,tak překvapením pro mě byl renault megane-laguna 3 =)
Známý mě na něj upozornil,dva známí jej mají a jsou max.spokojeni.Tak jsem pohledal recenze a opravdu...
To auto se prostě nesere,ani když dostává záhul a pěkně nakládáno.Mluvím konkrétně o 2.0 v naftě,prý motor původně z dodávky,olej náplň 7lt,dimenzovaný na vysoký km proběh.
Kámoš jej koupil za 150 000,pouhé 4 roky staré auto...v kombíku,přecpaný techn.finesy,včetně prý zadních natáčecích kol(neověřoval jsem¨).Nejlepší na tom je,že se tyhlety finesy neserou,ne jak bylo zvykem v minulých generacích.Auto mělo najeto 200 000km,kámoš na něm najel dalších 100 000km a jediné co řešil byla oprava el.ruční brzdy-5000kč.Jinak ani ň.Jezdí město max za 7,když jel dle předpisů dálky a spíš auto šetřil tak za 5.Takže rozumně dálky běžně za 6-7 víc ne,to už ale auto fičí...Jinak jezdí opravdu dost svižně,jak na dálnici,tak i ve městě,viděl jsem =) :-)
Pohodlná a tichá tahle laguna bude určitě,to frantíci umí,kára nerezaví,podvozek tak ne,dpf absolutně bez problémů,marně na tomhle autě hledám vadu,snad jedině,že je to renault :-) ale tohle neřeším.
Tak třeba pro někoho zajímavý tip na druhé auto,které by teoreticky nemělo nic moc potřebovat,jen jezdit.
https://www.autorevue.cz/test-ojetiny-n ... megane-iii
https://auto.idnes.cz/renault-laguna-oj ... jetiny_taj
http://www.veciautomobilove.cz/cz/clane ... -iii-1944/
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Albi »

recenze po roce a 24tis km:
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=sDj-vMdLSb0[/youtube]
nic zásadního neříká, mínusy jako výkon (postačuje, ale...), střední levý výdech klima/topení blbě umístěný, problémový infotainment (hlasitost navigace versus audio),
chválí sedačky, schopnosti v terénu (i díky úpravám), v kufru se prý dá i vyspat...
spotřeba: 11.6 l/100 aktuálně, 10-11 průměr, dlouhé trasy 8.8
úpravy: oka nepoužil, světla občas, zástěrky ok, pneu (235/75R15) o ně v některých situacích škrtají, a není si jist že by se vešly bez toho lift-kitu...
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Subaru XV 2018

Příspěvek od Albi »

Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“