Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od catana »

mnov píše:Poslední fotoaparát co mě bavil, byl Olympus OM 2000.
Zkus Fuji X100T nebo jeste lepe Fuji X-T2. Delaji uzasne fotky a vypadaji jak ze stare doby. Pokud te nebude bavit fotit s nima, tak uz asi s nicim >B-) Skvele se ovladaji, pusobi kvalitne a maji jedny z nejlepsich senzoru ve sve tride.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od spm »

Tu X100T (nebo něco hodně obdobného, už je to pár let) má bývalý kolega. Jako jo, fotky to hezké dělá... ale já bych asi nedal tyhle brutální peníze za něco, co má jeden nevýměnný objektiv s pevným sklem :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od HonzaCZ »

catana: Ale to mícháš 2 věci - dotykový displej a tracking. Tracking se přeci dá zapnout i bez dotykového displeje namířením a zapnutím funkce tlačítkem. Zejména mnohem přesnější než matlat prsty po displeji. ;) To mi tak na mysl přivedlo další nevýhodu dotykáčů - neustále umatlaný displej, tedy když se to používá. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od catana »

HonzaCZ: Ano micham ve smyslu dvou rozdílných funkcí, ale nemicham ve smyslu uzivatelskeho rozhrani. Ukazat na displeji mi prijde snadne a rychle, kdezto vysvetlit treba Sony A7R II ze chci sledovat psa mi prijde o nervy (fotak s horsi ergonomii snad na trhu neni). Tim je snazsi se na tracking vyprdnout a ostřit si to sam :-)

Opatlany displej mam i bez touch, pac se skoro vzdycky dotykam displeje nosem :-) Kazdopadne soude podle opotrebovanosti displeje mobilu asi bude nutnost zacit používat ochranne folie i na displeje fotaku. Precijenom zivotni cyklus fotaku je mnohem delsi a jezdeni prstem po touch screen by tomu moc nepomohlo.

Spm: Ta X-T2 ma vymenne objektivy. Mas pravdu ze X100T je pro hodne vymezenou skupinu lidi. Ale zas ten objektiv co ma ti staci na spoustu situaci. Na foceni zvirat to ale neni. Coz tedy moc neni ani ten AF co pouziva Fuji. Dluzno dodat ze jsem s tim fotil jen jeden vikend, tak majitele Fuji muzou oponovat ze je to jen muj nezvyk.
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od HonzaCZ »

catana: Nojo, tak to pak chápu, když má nějakej přístroj blbou ergonomii, tak pak může dotykáč být vysvobození :)

Jinak folii dávám na foťáky i bez dotykáče, stojí to pár korun a sundat se dá vždycky... :) Kupuju na http://www.folie24.cz/ , mají skoro vše a když nemají, tak není problém dodat rozměry a nechají vyrobit. Dodali i kulatou na sportovní hodinky, na různé atypické foťáky atd. Dodání obálkou, velice rychlé. Můžu jenom doporučit. PS. Nemám s nima nic společného, jenom mě v dnešním světě nadchlo, že někdo umí ještě "prozákaznický" přístup. (-,^)I
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22730
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od spm »

Tak jsem konečně dochroupal fotky z Rally Příbram, co byla minulý víkend (vlastně už předminulý, když se dívám na hodiny :-D ): https://g.spamik.cz/index.php?/category ... ibram-2016

Našlo se tam i pár souhvězdí (3 na trati, jeden safety car a nějaké vystavené kusy v depu [SUBARU] ).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od thunderace »

Protože zrovna já bych u toho zestárl,nic mi to neříká ,navíc se ze mě u pc stává cholerik .prosím zde -mám představu z týhle fotky co by se nám líbila mimojiných na zdi -červený outback udělat jakoby červenější a zbytek(okolí,nic proti ostatním autům :-) ) černobílý nebo takový vybledlejší https://www.zonerama.com/Link/Photo/47482667/1305082
pufko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1130
Registrován: pát úno 11, 2011 10:42 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od pufko »

Myslíš akože niečo takéto
Obrázek
Subaru Impreza 2.0GX, 5MT, rv2001...
Subaru Legacy 2.5i, AT, rv2005...
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od thunderace »

jj tak nějak :-) tohle stačí kvalitou na fotku těch 15x20 až A4?
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od JackeOb »

:-D

1/ V albu najdeš tři nové verze, třeba se ti bude některá líbit. A klidně napiš, pokud bys to chtěl v RAWu aby ti to někdo doladil.
https://www.zonerama.com/Link/Photo/81926294/1305082
https://www.zonerama.com/Link/Photo/81926317/1305082
https://www.zonerama.com/Link/Photo/81926344/1305082
Jsou tam drobné rozdíly v barevnosti a exposici.

2/ Jestli budeš v Milovicích, rád se pokusím ti nějakou fotku na plakát vyrobit.

EDIT: je to všechno v maximálních rozměrech a DPI, takže klidně na velkej formát - tisknul jsem to a je to v pohodě. Teoreticky při 300dpi (fotka to má) můžeš na 50cm x 33cm bez nějaké ztáty, ale dá se i víc. Na plakát ani na obraz nekoukáš z 40cm jako na fotku.
thunderace
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 987
Registrován: sob led 02, 2010 8:14 am

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od thunderace »

Jakube dík,o to cennější že je to přímo od autora (*_^) |,,,,
chci to přidat do takového technickouměleckého koutku,kde už máme v rámečku fotku,kdy tehdy náš pětiletej kluk vzal foťák a šel fotit detaily na starých mopedech. Mě by se to takhle nepovedlo kdybych se sebevíc snažil.
V Milovicích se uvidíme :-)
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od JackeOb »

Rado se stalo, pokud je spokojenost :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
new
Nováček
Nováček
Příspěvky: 33
Registrován: pát čer 06, 2014 1:38 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od new »

Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3092
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Šaman »

Tak jsem to zkusil: Pokouším se fotit qtinky - od ženy jsem dostal sadu mezikroužků pro pokusy o makrofotky, zjistil jsem, že když jdu do trávy a blízko k objektu, nemám světlo. IZO trošku pomůže, ale není to ono. Minulý pátek jsem při cestě do Ostravy vymetl místní megapixel a nechal si předvést tuto amatérskou pomůcku. Teda, šel jsem trošku připraven, že bych si odnesl model FC-100, ale prodavač mi vnutil FC-110, které měli f akci za cenu stovky - 3 kila dolů mne potěšily. Tak teď jen aby ty orchideje už vylezly, venku už je cítit "foglarovské jaro"
Přílohy
LED světlo.jpg
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4042
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Doro »

Určitě mi někdo poradíte, co vybrat za nový foťák místo starého SONYho DSC-W12 (dělal skvělé fotky, ikdyž byl jen 5 Mpixel - mám ho cca 12 let a nafotil toho opravdu moc). K porovnání je ve výběri aj nikon, ale rozměrově ho spíše vyřadím z výběru, ikdyž vypadá hooodně zajímavě.
https://www.alza.cz/porovnani.htm?c=OI2 ... x7;OS061x9;
Snad jediné, co mi na novém sony rx100 vadí je výsuvný blesk v místě, kde se foťák drží a taky nevím, kerý kokot vymýšlí pojistku na kryt aku - už z logiky věci, když chytnu foťák pravou rukou prsty vpravo (věčina sou praváci) nahoře a dole, automaticky mi spodní prst jede po spodku foťáku směrem doleva (gravitace se okecat nedá), tedy to pojistku posune a odjistí kryt (ale to asi obecný problém, ikdyž na předchozím foťáku sony to bylo řešeni jinak a líp - nestalo se mi, že bych kryt otevřel).
DSC-RX100 máme v práci cca 3 roky a zatím jede (stavbyvedoucí mu asik dají zabrat).
Pokud někdo víte o něčem lepším, dík, že se podělíte. Jako prioritní je kvalita fotek a malé rozměry foťáku.
Předběžně to vidím na rx100, první verzi. Zrcadlovku necu - velké, těžké atd. ... a nejsu žádny fotograf, jen potřebuju fotit.
:-/ :-/
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“