Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bobhash
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 513
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od bobhash »

od koníčka k focení na obživu je dlouhá a dost trnitá cesta / mám pár kamošů profi fotografů /, doporučuju dát holku do nějakého foto kroužku,kamarád to takle se synkem udělal začal fotit cca ve 13 letech a dneska na pokraji jeho 18tin není sice profík studuje uplně jinej obor ale občas už nějakou kačku nebo kšeftík i jako hobby fotograf dostal, bohužel je ve věku, kdy ho začali bavit víc žencký a toulky romantickou prahou takže de focení do ...... .Jako ve všem je i dnes ve fotografii specializace a v těch kroužkách odhalí na co je člověk dobrej a nasměrujou ho pokud ho to baví a pak už je to na člověku samotném.....ale koníček je to bezva !
Uživatelský avatar
JackeOb
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 752
Registrován: úte črc 14, 2015 11:09 pm
Jméno a příjmení: Jakub H
Bydliště: Polička

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od JackeOb »

Jen jsem to prolítl očima, tak mně neukamenujte, pokud budu někoho opakovat.

1/ Brno a kurzy Víta Mádra - doporučuju pro začátečníka a středně pokročilé. Ale fakt doporučuju, měl jsem tu čest a pan Mádr je Pan forograf.
2/ Každopádně zrcadlovku, byť za 4 tisíce. Jde o to, že to má prioritu clony, času, B a hlavně plně manuální režim. Zásadní věc č. 2 pro kreativní fotku je podpora RAW formátu.
3/ Pokud jí to bude časem málo, tak zrcadluvku si nechá a jen dokoupí jeden pevnej bazarovej světelnej objektiv a najednou bude o 3 levely vejš.
4/ Když už to bude mít, ať se seznámí aspoň s Lightroomem, i když v tom člověk umí jen základy, jsou to další 2 levely nahoru (s RAW formátem)

Osobně jsem začínal s Flexaretem, Zenitem TTL, Prakticou. Pak do digitálu Canon A510, 550D a aktuálně jedu na Nikonu D7100. A to, že foťák nemám u sebe pořád jsem vyřešil Lumií - fotí pěkně a dokonce do RAAWu, takže se s tím dá hrát. A Když už nějam jedu a vím to, beru zrcadlo - jako třeba do Polska, že :-)

Jako jestli ji to baví, tak 4tis. jsou zadarmo. ještě možná Nějakej Nikon N1, ale to není vono skrz ovládání (měl jsem v ruce cca 3x).

Toliko můj osobní názor.

EDIT k uživení se:
S focením si hraju hodně, taky jsem uvažoval se tím živit. Fotil jsem pár věcí za prachy, nějaký svatby a podobně. Ale takovejch lidí je jak much a pokud to člověk chce dělat, tak musí všechno hodit za hlavu a soustředit se jen na to. A to je risk. Je to hodně o náhodě a štěstí na začátku, o síťi dobrých známých co se nechají nafotit a doporučí to dál. Bez toho je to podle mně hodně těžké ať je člověk šikovný jak chce (téměř).1
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od goha »

Souhlas s Jakubem. Prošel jsem si něčím podobným.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
Slash
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 18, 2013 8:37 pm
Jméno a příjmení: Michal Přikryl
Bydliště: Mohelnice

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Slash »

Za mě jednoznačně DSLR ano :-)
Kdyby někdo chtěl, mám nakoupené nějaké videokurzy Lightroom, stály mě celkem balík, ale tady do fora bych je asi pustil zdarma, za příslib nešíření dále.

Mám od Petra Bambouska a http://www.lroom.cz
Outback H6 MY01 Obrázek
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od davidherda »

Nemmo píše: ....historickej? ....kendo?....dcera dělá sportovní šerm...
Historickej, nebo lépe histerickej :-)
Konkrétně Franskou pěchotu 9.století, úplně přesně Berlín rok 880n.l. za vlády Karla Holého ::-DD:

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od newli »

Pokud se pro DSLR rozhodnes, tak doporucuji poradne zvazit znacku. Jak uz si jednou clovek dokoupi jeden poradny objektiv, tak se pak znacka tezko meni. Ja takhle skoncil u Minolty (dnes Sony) a casem jsem zavidel brachovi, ktery zapocal s Canonem. Tech objektivu v bazaru (prevazne jsem nakupoval tam) bylo mnohem vic, lepsich a za lepsi ceny. No nakonec jsem to prekous a vybavu mam slusnou. Ale nakonec taky skoncila ve skrini. Nicmene ve finale preci jen svuj vyber znacky lituju, Sony preslo ze SLR na SLT (a tedy misto optickeho hlecku maji elektronicky) a ackoli fotim minimalne, neskutecne me stve, ze si uz nic novejsiho nekoupim :-(
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
ludvajz
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 193
Registrován: ned led 24, 2016 12:35 pm
Bydliště: boží dar

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od ludvajz »

a na upravu fotek .. free lehce osekanej photoshop --> https://pixlr.com/editor/
Přílohy
pixlr.png
2015 Subaru Forester 2.0i Entry MT
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od goha »

Já používám GIMP.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od adavid555 »

V práci gimp na ořez a na rychlou úpravu photo filter.

odesláno z XRN2
passat b5.5 V6
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od goha »

Je důležité připomenout, že pokud to někdo bude myslet vážně, tak to jsou stovky a stovky hodin strávených u PC úpravami fotek .... není to žádná legrace, pokud to má tedy k něčemu vypadat.
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od vrgada »

zacinal jsem jeste analogem vcetne vyvolavani a vazeni vyvojek, pak probehla era digikompaktu samsung minolta canon, pak pentax zrcadlovky, nasledoval sigma-foveon system (kompakty, zrcadlovka vcetne merrilu) a skoncil jsem u fuji bezzrcatek a nakonec opet kompakt. Aktualne maximalni spokojenost s kompaktem od fuji 100s. Je maly, lze tahat vsude se sebou a dela spickove fotky i v horsich svetelnych podminkach a ovladani ma pritom klasicke ala era kinofilmu
...
byl jsem zaprisahlym odpurcem mobilu, ale protoze jsem zapomnel na posledni akci nabijecku, tak mi dcerka pujcila ajfoun a vysledek mne prekvapil. Je neuveritelne jak ten nesmysl dobre foti, na to jaka je tam optika. Nejvice mne prekvapilo skladani panoramat-ne rozdil od fotoaparatu bylo prakticky bez chyb a to i bez stativu.
...
A samozrejme nejlepsi je fotak, ktery ma clovek u sebe. Rozhodne dnes mobily foti radove lepe nez digikompakty v pocatcich a pravdepodobne i lepe nez moje prvni digizrcadlovka.
...
Kinofilm je oproti digi naprosta hruza a to plati i pro cernobilou verzi ala ORWO NP15 vyvolany v jemnozrne vyvojce. Z klasiky by se asi chytal nejak stredoformat, ale ten existuje i v digitalu-analog je uplne mrtvy
...
Nicmene na fuji system Xtrans podle mne aktualne nic nema
...
Zrcadlovku uz bych nechtel, kvuli rozmerum a vaze a to i presto, ze po 16 letech muj oblibeny Pentax konecne dotahl full frame prototyp k prodeji
---
Zaver na 80 procent foceni staci mobil, slusny kompakt je stale vyrazne lepsi, zvlast, kdyz je min svetla. Pokud si clovek chce hrat s makro, sportem a jinymi libustky potrebuje vymenne objektivy-ne zrcadlovku a myslim si, ze bezzrcatka klasicke DSLR zariznou.
...
Zrcadlovky bych nechal profikum, nejlepe takovym, kteri maji i sve nosice zavazadel. Pamatuji jednoho bohatce, jak se nekde rozciloval, ze si koupil fuulfrejm a kdo se s tim ma tahat (je to hodne davno a tenkrat to bylo cenove srovnatelne s autem)
...
Ale jsem zvedav zda to nekdo dotahne do konce, staci vytahnout ze skrine kinofilmovou zrcadlovku a kouknout, jak to umeli udelat maly a lehky oproti dnesnim obrzrudam, nechapu to proc je to tak velky a tezky
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

...tak koupeno ::-DD: ...dcera je spokojená, já taky, že prachy nevyhodila za nějakou uplnou blbost....už leží v návodech a internetových článcích ....fotografem snadno a rychle ::-DD: ....většinou, když už se do něčeho pustí, tak se toho drží.....snad to vyjde i tady.....a když ne, její prachy ::-DD:
Přílohy
Redmi 977.jpg
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Ynhoj »

Ať se jí daří a je spokojená :826:
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

....myslím, že bude....taky jsem jí to řekl...: "....a to ti říkám, ty budeš spokojená a tebe to bude bavit.....!" :845: :845:
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od CoZmo »

no aspoň máš co kupovat k vánocům.... :pr:
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“