Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

To není brutus ani mazec, to je Olympus STANDARD!!! :)

Ja se vždycky nejvic tlemil sportakum na fotbale co měli nafasovanou výbavu za 200-300tis a při sebemensim destiku lovili stylové vodeodolne futraly, zatímco mě fanoušci v kotli sprchovali fotak pivem a nikdy nic :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od žužu »

HURÁ. Olympuse mám taky.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od VDC »

Předpokládám, že tyhle Olympusy nepoužívají ty jejich stupidní XD karty ? Mě se foťáky od Olympusu vždycky líbily, stejně tak od Sony kompakty, ale kvůli formátu karet jsem si to nikdy nekoupil.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od žužu »

Nerozumím. Co by to mělo používat za karty.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2171
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od parabolD »

Tome XD je už hodně dlouho mrtvé, mám xz2, před tím xz1, e-Pl něco a všechno to ma SD... Jak Sony, to nevím...
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

...pěkný...ta voda a ten prach...no raději to holce neukážu, aby to nechtěla taky zkusit.... ::-DD:
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od VDC »

Já jsem zaznamenal, že už se asi kloní k běžnému standardu. Ale už jsem dlouho na Olympus nekoukal.

Petře Olympus používal dlouho nestandardní formát paměťových karet XD. Byly drahý a myslím, že se nedostaly přes 2GB kapacity. Stejně na tom bylo Sony se svými MemoryStick kartami.

Ten můj stávající Nikon 1 J4 jsem vybíral podle cena/výkon. Chtěl jsem kompakt s výměnnými objektivy a v recenzích ho nikde úplně nehaněli a se základním objektivem stál 7400. Tak jsem do něj šel. Měl jsem v hledáčku ještě nějaké Sony, ale to stálo dvojnásobek.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od VDC »

Já jsem zaznamenal, že už se asi kloní k běžnému standardu. Ale už jsem dlouho na Olympus nekoukal.

Petře Olympus používal dlouho nestandardní formát paměťových karet XD. Byly drahý a myslím, že se nedostaly přes 2GB kapacity. Stejně na tom bylo Sony se svými MemoryStick kartami.

Ten můj stávající Nikon 1 J4 jsem vybíral podle cena/výkon. Chtěl jsem kompakt s výměnnými objektivy a v recenzích ho nikde úplně nehaněli a se základním objektivem stál 7400. Tak jsem do něj šel. Měl jsem v hledáčku ještě nějaké Sony, ale to stálo dvojnásobek.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Slash
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 242
Registrován: pát říj 18, 2013 8:37 pm
Jméno a příjmení: Michal Přikryl
Bydliště: Mohelnice

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Slash »

žužu píše:To je dost brutus.
A to jako pak to ještě k něčemu je?
Zrovna Canon, lepší těla a L objektivy s nasazeným filtrem jsou pracho/vodo těsné :-)
Outback H6 MY01 Obrázek
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od goha »

Nemmo píše:...pěkný...ta voda a ten prach...no raději to holce neukážu, aby to nechtěla taky zkusit....
Tak to by asi mohla rovnou šoupnout do kontejneru :-)
Ještě k těm úpravám v PC ... měla by si seřídit monitor podle obrázku co posílám. Mezi jednotlivýma políčkama by měla rozeznat přechodovou část, neměli by se jí slívat ... tady alespoň v rámci možností.
A ve druhé fotce je vidět, že i s mrňavým pidičipem v telefonu jde udělat obstojně malou hloubku ostrosti. Je to bez jakýchkoliv úprav, přímo z telefénu. Vzdálenost mezi první a poslední baterií je 13cm. Myslím, že to není zase až taková tragedie.

Edit: Těmi přechody je myšlena ta horní a spodní stupnice. Prostředek zobrazuje neutrální šedou.
Přílohy
P_20160428_133839_DF.jpg
Kalibrace monitoru_kontrast.jpg
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od catana »

quickly píše:Chce to ale vývoj, aby si člověk přesně řekl, co chce fotit a s čím. Upgrade se dá dělat pomocí skel nebo těla. Upgrade těla je dražší, ale třeba posun 300D=>7D je dost markantní.
Presne tak, je potreba vedet co clovek realne vyuzije. Ja si takhle koupil Sigmu 24mm f1.4 abych zjistil, ze stejne muj nejoblibenejsi objektiv je 24-105 f4, pac s melkou hloubkou ostrosti si hraju minimalne a naopak ocenim univerzalnost zoomu. Naopak asi nejlepsi porizeni bylo 100-400 mm, ac jsem si chvili zvykal na to ze ma 2.5 kg nebo neco takoveho.

Vyhoda Canonu/Nikonu je v tom, ze mas k dispozici velke mnozstvi kvalitnich objektivu i z druhe ruky. To je to co zminoval newli, ze sice Sony/Olympus/Pentax/... foti dobre, ale objektiv vetsinou sezenes hlavne novy.

Jinak husty zaber na ten zapraseny fotak - to by moje srdce asi nedalo :-)
ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

goha píše: Tak to by asi mohla rovnou šoupnout do kontejneru
Ještě k těm úpravám v PC ... měla by si seřídit monitor podle obrázku co posílám. Mezi jednotlivýma políčkama by měla rozeznat přechodovou část, neměli by se jí slívat ... tady alespoň v rámci možností.
A ve druhé fotce je vidět, že i s mrňavým pidičipem v telefonu jde udělat obstojně malou hloubku ostrosti. Je to bez jakýchkoliv úprav, přímo z telefénu. Vzdálenost mezi první a poslední baterií je 13cm. Myslím, že to není zase až taková tragedie.

Edit: Těmi přechody je myšlena ta horní a spodní stupnice. Prostředek zobrazuje neutrální šedou.
...díky, předám...teda až se jí vrátí její pecko ze servisu....pochybuju, že by jí žena nechala "ladit" náš sharovanej domácí přístroj... ::-DD: ::-DD:
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Ynhoj »

Pro Pentax seženeš objektivy od jiných firem, není jich málo, nejsou špatný a co se týká samotného Pentaxu tak tam můžeš používat klidně pentaxácký skla od 70 let, bajonet je v podstatě stejný. Šli jsme doma mimo mainstream a nelitujeme. Přežil, zimu, deště, africký písky Kalahari, ponytrek v Lesothu, nezklamal. Funguje přes pět let a že Mirka fotí o 106 - o to déle upravuje v Lightroomu ::-DD: , ale mám zase klid já, ptotože nic po mně nechce ::-DD: . Chápu, že někdo Nikon, někdo Canon atd... Důležitější je potom spíše výsledek, o tom žádná.
Pěkná paleta snímků z foťáků různých značek je vidět na photoextract.cz. Upřímně jsem někdy překvapen, že i se střepem se povede pěkný snímek, ale jasně, musí být příhodné podmínky.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

....jo, my jsme na začátku....takže jestli kanón, nikón ...nebo jakejkoli ..ex, ax ...je uplně jedno.....pochybuju, že jste si hned s čerstvým řidičákem pořizovali fungl novou káru svých snů ... ::-DD: ...rozhodoval stav a cena ::-DD: ::-DD: ::-DD:
goha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1862
Registrován: pon srp 10, 2015 3:37 pm
Bydliště: Hradec Králové

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od goha »

Podle mě Pentaxí skla patří k jedněm z nejlepších, obvzlášť ty staré manuály, např. SMC 1,4/50 A taková 1,4/85 je prakticky nesehnatelná a když už, tak "nezaplatitelná".
Forejs SG, 11/03, 2.0 92kW + nové LPG.
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“