Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

Jozifek píše:Dnes asi fotí s nějakým setovým objektivem, já osobně bych ji, jak už tady bylo doporučeno, k němu pořídil nějaký pevný objektiv.
Třeba nový, se zárukou
https://www.megapixel.cz/nikon-35mm-f18 ... ikkor-g-dx
Nebo tohle je ten nejlepší zoom o jakém bych uvažoval, kdybych používal Nikon jaký vybíráte
https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=39269
....jo má tam 18-55mm co byl v základním setu, pevný objektiv měla půjčený 50mm a nějak jí to nenadchlo, našel jsem pá 70-200 nebo 300 kolem 2tis.....Tamron .... nepoužívá automatiku, nastvuje, respektive se snaží nastavovat vše sama
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

catana píše:Ono ne kazde telo ma AF co zvlada svetelnost pod f2.
Mam opacnou zkusenost, cim nizsi svetelnost, tim ma AF lepsi podminky pro praci. Stane se, ze za stizenych podminek (sero, malo kontrastni scena) fotak s objektivem s horsi svetelnosti nezaostri, ale s lepsim svetelnym sklem ano (nebo aspon rychleji).
To ze pak nektera tela neostri presne (back nebo front focus) je pak chyba a dukaz nekvality- sam sem si timhle prosel se Sigmou 30/1.4 na Olympus. Na jednom tele ostrila presne, na druhem takovy BF, ze nebyla pouzitelna.
catana píše:OPlus je to tak mala hloubka ostrosti ze uz to chce mit trochu v ruce, abys nemel fotky kde lidi maji ostry nos a rozmazane oci.
Souhlas. Ja byl tak uneseny z male DOF (oproti 4/3 systemu, ze ktereho jsem prechazel), ze jsem se musel naucit priclonovat na vyssi clony, aby se nedelo presne to, co pises.
catana píše:Dokonale sklo je Canon 24-70 f2.8 II nebo ujde 24-70 f4.
Na toto tema bychom se asi dokazali pekne pohadat :-D
Ja bych uz nic uzsiho, nez 16 nebo 17 mm nechtel. Na krajinu, na reportaze, na detaily...
Mam jako zakladak 16-35 a prijde mi super, jiny bych nechtel. K nemu mi staci pevna 50, 70-200 a mam pokryto co potrebuju. Jeste teda ted koukam po nejakem peknem portretaku, ale stejne si ho nekoupim a budu ty portrety delat 70-200 nebo pevnou padinou.
Jozifek píše:Nebo tohle je ten nejlepší zoom o jakém bych uvažoval, kdybych používal Nikon jaký vybíráte
https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=39269
Fakt jo? Ja bych teda zoom od Sigmy nechtel ani za nic, zvlast v 1.8 svetelnosti (na kterou imho ten objetkiv stejne nebude pouzitelny, bude treba clonit min. na 2.8 aby z toho nelezlo blato). Jediny zoom od Sigmy, co bych snesl je tenhle- Sigma 12-24mm f/4 DG HSM, ale ten bude mit dost specificke pouziti a ty nekvality ktere Sigma produkuje u nej nebudou tolik vadit.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

Nemmo píše:našel jsem pá 70-200 nebo 300 kolem 2tis.....Tamron .... nepoužívá automatiku, nastvuje, respektive se snaží nastavovat vše sama
Podle me vyhozene 2 tisice.

Automatiku (bavim se rezimech PASM, ne rezimech krajinka, svicka, kyticka, atd :D) doporucuji ze zacatku pouzivat, od toho se tam dava do tech fotaku, aby to clovek nemusel porad pocitat a hledat rukama. Clovek tak nejak casem okouka jak to ta automatika pocita a pak kdyz potrebuje neco resit manualne, tak uz zhruba vi co tam nacvakat a uplne netape.

U 90% fotek jedu na preferenci clony, zbytek na prefenci casu a plny manual velmi zridka. Jedine s cim pracuji porad a manualne je korekce expozice, tam je to potreba hlidat a resit rucne.

Automatiku autofokusu pouzivam v 99,9% pripadech, na manual prepinam velmi velmi velmi zridka.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 583
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Jozifek »

Jozifek píše:Nebo tohle je ten nejlepší zoom o jakém bych uvažoval, kdybych používal Nikon jaký vybíráte
https://www.paladix.cz/bazar/index.php?uid=39269
Fakt jo? Ja bych teda zoom od Sigmy nechtel ani za nic, zvlast v 1.8 svetelnosti (na kterou imho ten objetkiv stejne nebude pouzitelny, bude treba clonit min. na 2.8 aby z toho nelezlo blato). Jediny zoom od Sigmy, co bych snesl je tenhle- Sigma 12-24mm f/4 DG HSM, ale ten bude mit dost specificke pouziti a ty nekvality ktere Sigma produkuje u nej nebudou tolik vadit.[/quote]

Já zoom nepoužívám, nemám ani jeden, ale tahle Sigma se mi líbí.
Myslím, že bláto z toho nepoleze
http://www.imaging-resource.com/lenses/ ... canon-7d-/
a na APS by pokryla tak asi 90 procent toho, co potřebuju.

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

OZP píše: Podle me vyhozene 2 tisice.

Automatiku (bavim se rezimech PASM, ne rezimech krajinka, svicka, kyticka, atd :D) doporucuji ze zacatku pouzivat, od toho se tam dava do tech fotaku, aby to clovek nemusel porad pocitat a hledat rukama. Clovek tak nejak casem okouka jak to ta automatika pocita a pak kdyz potrebuje neco resit manualne, tak uz zhruba vi co tam nacvakat a uplne netape.

U 90% fotek jedu na preferenci clony, zbytek na prefenci casu a plny manual velmi zridka. Jedine s cim pracuji porad a manualne je korekce expozice, tam je to potreba hlidat a resit rucne.

Vidíš, konečně z vás leze něco, čemu rozumím...teda až na režim PASM....jinak ona většinou fotí ...kytičku, barák, kamarádku ve starý fabrice....takže žádná akce ani momentky....
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

Jozifek: graf pekny, ale ja uz Sigme neverim. Rozptyl kvality jejich vyrobku je povestny. To, ze jeden kus funguje dobre bohuzel negarantuje, ze budou dobre fungovat i ty ostatni.

Nemmo: Tak posli fotku kamaradky, at taky konecne rozumim zase necemu ja :)
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

OZP píše:Jozifek: graf pekny, ale ja uz Sigme neverim. Rozptyl kvality jejich vyrobku je povestny. To, ze jeden kus funguje dobre bohuzel negarantuje, ze budou dobre fungovat i ty ostatni.

Nemmo: Tak posli fotku kamaradky, at taky konecne rozumim zase necemu ja

...holkám je 14 a jedna z nich je moje dcera.....doufám, že rozumíš
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

Vsak jo! To byla legrace!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

OZP píše:Vsak jo! To byla legrace!
...to jsem pochopil.... :-D
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

...a co tohle...
www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=468625

je to sice pálka, ale budiž. Nebo bude stačit tohle :

https://www.mall.cz/objektivy-zoom/tamr ... -1-2-nikon
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

Urcite ten Nikkor! To je super sklo, mam jeho pozdejsi verzi a jsem s nim spokojen (nikoli bez vyhrad, ale spokojen).
Jen si overte, ze vam bude pasovat na vas bajonet a ze bude fungovat AF.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

OZP píše:Urcite ten Nikkor! To je super sklo, mam jeho pozdejsi verzi a jsem s nim spokojen (nikoli bez vyhrad, ale spokojen).
Jen si overte, ze vam bude pasovat na vas bajonet a ze bude fungovat AF.
....díky, a co tohle :

https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=468625
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

No ten jsem myslel!
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

OZP píše:No ten jsem myslel!
...aha, tak tam nebude fungovat autoostření, ale to asi neva,stejně počítám, že příští rok koupím 5500 nebo 5600, tak už by to mohlo fungovat....
...a co tohle
https://www.paladix.cz/bazar/index.php?adid=481029
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“