Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od bushman1 »

Tak to tady zkusím názorově trochu vyvážit:
Zatím jsem se nesetkal s mobilem, který by fotil tak, aby mě fotky uspokojovaly. A to jsem pátral i v cenové hladině kolem 15000Kč za mobil.
Co se týče foťáků-kompaktů, tak opět nic moc, pokud za to člověk nedá tolik peněz jako za levnější zrcadlovku, tj. minimálně 10000Kč.
Tam už jsou kousky, které fotí obstojně. Ale chybí mi u nich ta variabilita zrcadlovky.

Postupným vývojem přes různé kompakty a analogovou zrcadlovku jsem dospěl až k digitální zrcadlovce od Canonu a dnes jsem s obrazem a možnostmi přístroje spokojen.
Samozřejmě je limitující rozměr a hmotnost, ale já si tento přístroj cíleně hodím do auta ve foto brašně, když jedu někam, kde předpokládám hezké focení.
Jinak operativně fotím vše na mobil.
Ale nejsem z toho happy. Z mobilu jsem spokojen tak s každou desátou fotkou.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
žužu
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 379
Registrován: pon zář 07, 2015 12:06 pm
Jméno a příjmení: Petr Kříž
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od žužu »

Pokud si chce skutečně zkusit focení, tak žádnej mobil nemá smysl. Pak i ta cena 4tis. by za mě byla OK.
Alespoň si vyzkouší to chvíli tahat, jinak se to drží, má to x různých nastavení, pak na PC "vyvolání + úpravy", pak třeba i něco zkušebně hodit na velký formát (např. i plátno) a ono se uvidí jak moc jí to baví a zda má smysl investovat víc a jinak.
Subaru Outback 2,5 MT MY02 s FRT tlumiči
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od bushman1 »

K původnímu Nemmovo dotazu: Určitě bych do toho Nikonu D3100 šel. Zrcadlovka je cesta, jak se zamilovat do focení.
Všechno ostatní je jen náhražka (jen můj názor :-))
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2869
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od .dundee. »

Nemmo píše:... Spíš mně zajímalo, jestli je to adekvát za ty prachy, popřípadě co a jak přikoupit....
Pokud je to aspoň se základním objektivem AF-S 18-55 VR, pak je to slušná cena. Za samotné tělo je to moc. Víc zatím nekupuj, ať si zkusí co jí baví a zjistí co jí bude scházet (jestli širší, nebo delší ohnisko). Dobrý bazar je tady: http://www.paladix.cz/bazar/
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od VDC »

Já to vidím jako Petr. Jestli si to zaplatí, tak ať si to koupí. Jsem si jistej, že když zjistí, že jí to nebaví s sebou tahat, tak se to nejméně za dvojku prodá dál.
On si člověk musí vyzkoušet, co mu bude vyhovovat. A když je holce 12, tak si sama určitě ještě neřekne, že zrcadlovka bezva, ale bude jí štvát jí s sebou tahat, jako jsem si to řekl já. :-) Sám jsem šel cestou kompromisu, kompakt s výměnnými objektivy Nikon 1 J4 a jsem spokojenej.
Jinak samozřejmě sdílím názor Dundeeho, že smysl má jen foťák, kterej má člověk s sebou. Na focení venku mobil dobrý, ale v dílně je mi prd platnej, tam fotí blbě, páč je tam věčně tma. Tak s sebou stejně furt tahám Panasonic Lumix. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

....no ::-DD: díky...co jsem koukal, tak původně ten foťák stál kolem 14tis. a je fakt netknutej, komplet originál balení se vším všudy, co k tomu patřilo...fotit holku baví, ráda si hraje s různejma makrama a podobně...na různý akční "momentky" máme ten kompakt nebo mobil...takže to vezmu...a ať se ukáže :826: ....každopádně to vidím jako zajímavej koníček, kterej, když se tomu bude věnovat, jí může časem třeba vylepšovat rozpočet.... ::-DD: ....a ještě raději budu, když bude svůj volnej čas mimo školu a tréninky trávit focením, než se poflakovat po obchodních centrech...všem díky za příspěvky, názory a rady, klidně pokračujte, je to celkem zajímavé téma... :supeer:
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

.dundee. píše: Pokud je to aspoň se základním objektivem AF-S 18-55 VR, pak je to slušná cena. Za samotné tělo je to moc. Víc zatím nekupuj, ať si zkusí co jí baví a zjistí co jí bude scházet (jestli širší, nebo delší ohnisko). Dobrý bazar je tady: http://www.paladix.cz/bazar/
....je to komplet i s objektivem....brašnou, kabelem, nabíječkou ... prostě všechno, co obsahoval základní set
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od hajpr »

Nemmo píše:.... jí může časem třeba vylepšovat rozpočet.... ....
::-DDD:
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

VDC píše:Já to vidím jako Petr. Jestli si to zaplatí, tak ať si to koupí. Jsem si jistej, že když zjistí, že jí to nebaví s sebou tahat, tak se to nejméně za dvojku prodá dál.
On si člověk musí vyzkoušet, co mu bude vyhovovat. A když je holce 12, tak si sama určitě ještě neřekne, že zrcadlovka bezva, ale bude jí štvát jí s sebou tahat, jako jsem si to řekl já. Sám jsem šel cestou kompromisu, kompakt s výměnnými objektivy Nikon 1 J4 a jsem spokojenej.
Jinak samozřejmě sdílím názor Dundeeho, že smysl má jen foťák, kterej má člověk …
....souhlas, platí si to sama, ať si to vyzkouší...ale co jí znám, je schopná popadnout foťák a zmizet v lese nebo v okolí a "lovit" snímky...
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

hajpr píše:
....je to komický, ale mám minimálně dva známý a jednoho kámoše, co se tím postupem času i uživí....a začínali jako amatéři a v podstatně pokročilejším věku než 12 let....takže proč ne
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

davidherda píše:Jo jo, mlátíme se s kamarády o víkendech do hlav
....historickej? ....kendo?....dcera dělá sportovní šerm... :826:
Uživatelský avatar
hajpr
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 419
Registrován: pon úno 22, 2016 12:12 pm
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od hajpr »

Nemmo píše: ....je to komický, ale mám minimálně dva známý a jednoho kámoše, co se tím postupem času i uživí....a začínali jako amatéři a v podstatně pokročilejším věku než 12 let....takže proč ne
Já jim to přeju, i dceři! :850: Já jen, že to povětšinou rozpočet těžce nabourává, asi jako další koníčky... ::-DD:
Uživatelský avatar
Šaman
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3040
Registrován: úte zář 08, 2009 10:26 pm
Bydliště: Kateřinice

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Šaman »

Pokud je to skoronepoužívaný set, tak si myslím, že je to cena docela fajn. Palladix je taky ok - něco jsem přes tento bazar už koupil a měl jsem štěstí na dobré lidi - fotografy (poradili, vysvětlili, nevysmívali se)
A to vylepšení rozpočtu - souhlasím :ironie: . Jestli ji to chytne, tak určitě bude následovat dlouhé sklo, krátké sklo, mezikroužky nebo makroobjektiv, stativ a nakonec pro to všechno i :subaru:
Souhlasím í s tím, že je to fajn koníček. A pro kreativního člověka dvojnásob.
Subaru Forester 2.0X MT SocialEdition z roku 2005 (Lesník) + Honda Vision - Soptík + SsangYong Tivoli 4wd (Ssasanka) no a Obluda (cétéem Scroll xpert 2020)
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

hajpr píše:
Já jim to přeju, i dceři! Já jen, že to povětšinou rozpočet těžce nabourává, asi jako další koníčky...
...to je mi jasný....ale tady ten koníček má přeci jen o trošku větší potenciál, než třeba moje pivo...nebo ježdění na motorce....nebo Subaru... ::-DDD:
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 796
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

Šaman píše:Pokud je to skoronepoužívaný set, tak si myslím, že je to cena docela fajn. Palladix je taky ok - něco jsem přes tento bazar už koupil a měl jsem štěstí na dobré lidi - fotografy (poradili, vysvětlili, nevysmívali se)
A to vylepšení rozpočtu - souhlasím . Jestli ji to chytne, tak určitě bude následovat dlouhé sklo, krátké sklo, mezikroužky nebo makroobjektiv, stativ a nakonec pro to všechno i
Souhlasím í s tím, že je to fajn koníček. A pro kreativního člověka dvojnásob.
.....jasný....když si našetří....proč ne... ::-DD: ....nebo budu mít inspiraci co k Ježíšku....a kupuju to od kámoše, takže žádný bazar....teď to má doma půjčený na zkoušku....a až bude chtít, může se rozhodnout... :826:
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“