Foto-profíci i amatéři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

...zdravím mám opět dotaz, dceru focení baví a chtěli bychom upgradovat, co si myslíte o tomto inzerátu :

Prodám svou fotovýbavu, kvůli přechodu na FF. Rozpis výbavy: Tělo: Nikon D7100 + Grip Meike (kupováno 20.8.2013) Objektivy: Nikorr 18-105, Vr rnNikorr 35 (pevné ohnisko) Blesk:Nikon SB 700 (tuším, že je ještě v záruce - téměř nepoužíván) Další příslušenství: Nový fotobatoh, stativ HAMA, 2x SD karta, dálkové ovládání, stínítka, colnky. V případě rychlého jednání přidám objektiv 28-300mm od TAMRONU, bez stabilizace. Není problém s prohlídkou a vyzkoušením fotoaparátu i objektivů, vše zánovní minimálně používané. Nepodřené a nepoškozené. Ke všemu mám originální návody, krabice, balení a faktury. Cena 27tis. komplet

Koukal jsem a jen tělo stojí cca 22tis.
Nicméně, nevím, jestli nepořídit 5500 nebo 5600, což je sice nižší řada, ale novější a mám pocit, že funkčně lépe vybavené....

Díky
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Špejlík »

Nemmo píše:...zdravím mám opět dotaz, dceru focení baví a chtěli bychom upgradovat, co si myslíte o tomto inzerátu :

Prodám svou fotovýbavu, kvůli přechodu na FF. Rozpis výbavy: Tělo: Nikon D7100 + Grip Meike (kupováno 20.8.2013) Objektivy: Nikorr 18-105, Vr rnNikorr 35 (pevné ohnisko) Blesk:Nikon SB 700 (tuším, že je ještě v záruce - téměř nepoužíván) Další příslušenství: Nový fotobatoh, stativ HAMA, 2x SD karta, dálkové ovládání, stínítka, colnky. V případě rychlého jednání přidám objektiv 28-300mm od TAMRONU, bez stabilizace. Není problém s prohlídkou a vyzkoušením fotoaparátu i objektivů, vše zánovní minimálně používané. Nepodřené a nepoškozené. Ke všemu …
Upřímně, já fotím na starou D40 a lezou mi z toho taky slušný fotky.
Ono to je dle mého hodně o umění si nastavit zrcadlovku...
Já bych si koupil D60 starou a k tomu lepší objektivy... ale to je můj názor
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

Upřímně, já fotím na starou D40 a lezou mi z toho taky slušný fotky.
Ono to je dle mého hodně o umění si nastavit zrcadlovku...
Já bych si koupil D60 starou a k tomu lepší objektivy... ale to je můj názor[/quote]

Díky, nicméně teď má 3100 a nevyhovuje jí malá možnost nastavení ISO (ráda fotky v šeru bez blesku) ...asi tak ... nemá smysl kupovat něco skoro stejnýho, zaujal mně tenhle inzerát, je v tom i to příslušenství
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Špejlík »

Jo, toho příslušenství je tam fakt hodně.
Stejně si spoustu toho dokoupí...
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

D40 nebo D60 je prehistorie, ty technologie a featury jsou tedka o tolik vepredu ze bych o nad tim ani neuvazoval!
Ja ty nove modely moc neznam, ale kdyz vidim, jak se dobre foti s novyma fotakama, tak bych nic starisho 2-3 let nekupoval.

Ale jestli ma rada fotky v seru a bez blesku, bude to chtit koupit FF se super svetelnyma objektivama, nebo se naucit fotit s bleskem.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Špejlík
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 852
Registrován: sob lis 28, 2015 3:00 pm
Jméno a příjmení: Honza Nesládek
Bydliště: Kolín

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Špejlík »

OZP píše:D40 nebo D60 je prehistorie, ty technologie a featury jsou tedka o tolik vepredu ze bych o nad tim ani neuvazoval!
Ja ty nove modely moc neznam, ale kdyz vidim, jak se dobre foti s novyma fotakama, tak bych nic starisho 2-3 let nekupoval.

To máš taky pravdu. Pokrok jde fakt hodně dopředu.

Ale jestli ma rada fotky v seru a bez blesku, bude to chtit koupit FF se super svetelnyma objektivama, nebo se naucit fotit s bleskem.
Odepsáno Macem...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22679
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od spm »

Fíčury nevim, nikdy jsem to nepoužíval, ale fakt je, že výše ISO a množství šumu při něm na novějších modelech asi bude výrazně lepší... ale v šeru bych to asi taky radši doháněl světelným objektivem (to se dá i na APS-C... teda, nevím jak u Nikonu, ale u Canonu se dají používat FF objektivy na APS-C těla). Blesk se zase v exteriéru nepoužívá úplně snadno...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

...fakt díky za odborný názory, mně ale pořád zajímá, jestli vzít tu 7100 nebo koupit 5500 / 5600..... 5500 si zkusila a vyhovoval, tedy hlavně možnosti manuálního nastavení ISO...
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Jozifek »


MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

Hezký, díky moc, nicméně já jsem fotograf mobilem, max.fullautomatic kompaktem, takže tohle porovnání je pro mně víc dalších dotazů, než odpovědí :-D , proto se tu snažím dostat pár názorů od lidí, kteří tomu více rozumí.
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

Nemmo nezlob se, ja konkretne tyhlety nove low-end modely neznam. Pridam teda par poznamek k tomu zbytku:

Grip Meike (kupováno 20.8.2013)- neznackovy, ale asi funkcni model.
Objektivy: Nikorr 18-105- par kamaradu ho melo kdysi na D90, jako setovy zakladak byl prima
Nikorr 35 (pevné ohnisko)- na kreativni pouziti s malou hloubkou ostrosti a na foceni v seru pro zacinajici fotografku asi OK.
Blesk:Nikon SB 700 (tuším, že je ještě v záruce - téměř nepoužíván)- zrejme nejnizsi blesk Nikonu, s tema obyc bleskama se blbe pracuje, i proto byl asi temer nepouzivan. Otazkou jsou i baterky- muzou uz byt za zenitem a nove kvalitni baterky do belsku nejsou nejlevnejsi.
Nový fotobatoh- zalezi na typu, nekter fotobatohy jsou pekne k nicemu, zalezelo by co to je zac a jak vam konkretne vyhovuje.
stativ HAMA- stativy Hama byly co si pamatuji takova siditka. Ja rikam ze stativ bud poradny, nebo zadny.
2x SD karta- Kvalitni a rychle nebo odpovidajici kvalite "stativu hama"? kartu doma nejakou mate ne, proc kupovat dalsi?
dálkové ovládání - pro me zbytecnost, mam ho taky, ale jeste jsem ho nepouzil. Pro nekoho ale zakladni pomucka. Zalezi na tom co bude dcera fotit.
stínítka, colnky. to je prece soucast kompletniho baleni fotaku a objektivu, to neni zadny "bonus" k nakupu
objektiv 28-300mm od TAMRONU, bez stabilizace. Ultrazoom od Tamronu? To bude peknej sunt...
Cena 27tis. komplet Cenu nedokazu posoudit, nevim kolik tyhle cajky pouzite stoji (dohledejte si kolik stoji nove na netu a pak na www.paladix.cz kolik stoji pouzite. Kdyz jsem si to prosel takhle polozku po polozce tak mi to prijde dost, ale jak rikam, nevim kolik to ted stoji.
Prodám svou fotovýbavu, kvůli přechodu na FF Vetsina lidi prechazi na FF (kde telo a zakladni objektiv stoji pres 100tis.) z nejake stredni tridy a ne z low endu co porizujes. Nepusobi to na me duveryhodne.

Suma sumarum:
Vybod bych se na to a radsi si koupil treba nejakou moderni bezzrcadlovku v double zoom kitu nebo treba tohle, coz je sice za vic penez a bej objektivu, ale zase je to super telo a ne hromada low end balastu.

A nebo poradny fotomobil a jeste by vam 10tis zbylo na benzin a stravu na fotovyletech.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
Jozifek
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 585
Registrován: stř čer 01, 2016 6:09 pm
Jméno a příjmení: Josef Lášek
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Jozifek »

Nemmo píše:
Hezký, díky moc, nicméně já jsem fotograf mobilem, max.fullautomatic kompaktem, takže tohle porovnání je pro mně víc dalších dotazů, než odpovědí , proto se tu snažím dostat pár názorů od lidí, kteří tomu více rozumí.
Z toho porovnání vycházejí přibližně nastejno, důvody proč si vybrat D5500: menší šum při vyšším ISO, dotykový, vyklápěcí display, dynamický rozsah. D7100 lepší utěsnění proti prachu, dešti, rozlišení displaye a větší, kvalitnější hledáček.
Jestli dcerka ráda Nikon a d5500 ji vyhovuje, bude to sázka na jistotu. V každém foťáku je závěrka, která má od výrobce garantovanou nějakou životnost. D7100 výrobce garantuje 150000, d5500 100000.
Je to jako s motorem u auta. Po nějaké době se musí měnit
Kolik má nafoceno ten inzerovaný se zjistí třeba tady

http://www.nikonshuttercount.com/

Já si posledních deset let všechno vybavení sháním po bazarech a zatím se mi to vymstilo jen jednou.
Jen blesk bych si použitý nekoupil, vydrží určitý počet záblesků a pak jde pomalu do kytek a kolik toho má za sebou nezjistí nikdo

MY18 Forester XT
MY22 Franklin S10A
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

[quote="OZP"]Nemmo nezlob se, ja konkretne tyhlety nove low-end modely neznam. Pridam teda par poznamek k tomu zbytku:

...no tvl., low-endy...tys mně rozsekal :-D ....kdybych ty prachy pustil do auta nebo motorky, to by bylo parády :-D ...každopádně díky za info, jak jsem psal, je to pro 14 letou holku, kterou baví fotit, blesk a ty další pí...věci kolem mně ani tak neberou, ale vzhledm k tomu, že samotný tělo toho foťáku nový stojí cca22.tis, tak mi to s 3 objektivama přišlo celkem good....
Uživatelský avatar
Nemmo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 799
Registrován: pon lis 10, 2014 2:32 pm
Jméno a příjmení: Daniel Stehnej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od Nemmo »

Jozifek píše:
Díky moc, tu D5500 si odzkoušela u kámošky, momentálně má D3100, tvrdí, že by jí zatím stačila, nicméně jí kapku sejří to ISO
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4326
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Foto-profíci i amatéři

Příspěvek od OZP »

:)
No a co misto tela co zvlada vyssi ISO koupit nejaky ten hodne svetelny objektiv 35/1.4 nebo 50/1.8 nebo 1.4 a tim nemuset to ISO tolik zvysovat?

50/1.4 na Nikon mam, muzu pujcit na vyzkouseni (pokud pujde na crop telo nasadit, mam ho na FF bajonet).
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“