Antivir na doma

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Antivir na doma

Příspěvek od Mira »

Chci pořídit nějakou placenou verzi antiviru na doma. Nějaký verze třeba tu https://www.testado.cz/nejlepsi-antivir ... gLWVPD_BwE
Ale protože je tu spousta ajťáků a velmi zkušených uživatelů, nechám si poradit. Mám ještě windows 7.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Antivir na doma

Příspěvek od spm »

No, když si odpustím svůj názor na antiviry (na který by tu pár místních lidí placených od AV společností oponovalo :-D), tak bych upřímně začal pořízením nějakého ještě podporovaného operačního systému... Lepit nějaký antivir na OS, na který už nevychází bezpečnostní updaty má podle mě takový smysl, jako přetírat vyrezlé díry na autě drahýma barvama :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16114
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir na doma

Příspěvek od quickly »

Já používám ESET, co jsem se díval na Alza.cz, tak za těch 1500 máš na rok 3 počítače a 3 mobilní zařízení.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1257
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Antivir na doma

Příspěvek od schmako »

Pro sebe nebo pro nějakého běžného uživatele?

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Antivir na doma

Příspěvek od jkotek »

spm píše: začal pořízením nějakého ještě podporovaného operačního systému ... Lepit nějaký antivir na OS, na který už nevychází bezpečnostní updaty má podle mě takový smysl, jako přetírat vyrezlé díry na autě drahýma barvama
Podepisuji.
Pakliže se na Linux necítíš, tak si tam nainstaluj Windows 10 a použij stejný produktový klíč, co máš k Win 7. Měl by fungovat.
Přímo ve Win10 pak dostaneš Windows Defender, který jako základní antivir stačí. Mnohem důležitější totiž budou záplaty jak operačního systému, tak i aplikací - webového prohlížeče apod. Ty totiž na Win7 už nemusíš dostat.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Antivir na doma

Příspěvek od spm »

Produktovým klíčem si jistý nejsem, ale určitě fungoval ten in-place upgrade. Tedy stáhnout na Win7 tu upgradovací aplikaci a upgradnout to. Pak je to regnutý, takže ikdyž se to znova nainstaluje načisto na Win10, tak se to tváří zalicencovaně. Ale tváří, co se týče formální formy, tak upgrade zdarma skončil, takže právně je to pořád nelegální software...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Antivir na doma

Příspěvek od Augi »

Konkrétní antivir doporučovat nebudu, protože nejsem nestranný, jen bych doporučil nespoléhat na Defender, protože ten je podle všech seriózních testů skoro k ničemu.
Jak psali ostatní, základem bezpečnosti je mít všechno aktualizované, takže bych také doporučil především aktualizaci na podporovaný OS.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Antivir na doma

Příspěvek od Mira »

Díky pánové, zatím přeinstaluji.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Mám taky jen widle a spoléhám na aktualizace a mám samozřejmě zapnutý defender, proč taky ne, i kdyby byl slabý jak osmička pívo. Jedu takhle už nějaký rok na dvou pc a zatím ok. Jasně aktualizace prohlížeče a jiných věcí nechávám plynout, nebo ručně občas spouštím.
Na svém pc mám ještě eset, neplacený, ale přijde mě to na mé používání po zkušenostech zbytečné, možná se pletu, vše je vyvratitelné, anooo =) :-) ale nechám to už tak.
Dřív jsem měl všude Eset..
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Antivir na doma

Příspěvek od Mira »

Tak jsem snad úspěšně přeinstaloval na desiny i s defendrem a AVG zdarma, ale upgradovat se pořád chystám. A vypadá to, že snad dostanu už koupenou licenci, která nám zůstala volná ještě na jeden PC.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
klicnik
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 118
Registrován: čtv led 30, 2020 10:45 pm

Re: Antivir na doma

Příspěvek od klicnik »

Hlavni je, ze antivirus prichazi ke slovu az, kdyz je pozde ( = uzivatel si do pocitace neco zanese, typicky prilohu z nejakyho spamu, a spusti to).
Pro bezneho uzivatele bych videl Windows Defender jako optimalni variantu hlavne kvuli minimu moznych problemu (viz obcasne problemy s bazmeky typu avast apod., kdy clovek po aktualiaci woken tu a tam nenastartoval vubec...) a s relativne malym dopadem na vykon.
Stran bezpecnosti toho Defenderu bych to nevidel nejak extra zle. Jeho leskem a bidou soucasne je to, ze se jedna o cloudove reseni se vsemi vyhodami (velky vzorek na vytvoreni "reputace souboru") i nevyhodami (obcas false-positive, pokud je to nejaky novy, nedostatecne testovany soubor). Dalsi vec je cely ten cloud - kolik uz bylo ruznych uniku, nebo primo preprodani takovych dat (z nedavne doby treba jiz jednou jmenovany avast)... Ale kdyz si vezmu, kolik firem MS cloudu veri i z hlediska hybridni infrastruktury a nasazovani jejich Defenderu jako soucasti zabezpeceni infrastuktury kriticke (jako doplnek k paranoidne osekanym pristupovym pravum apod.), tak to prece nemuze byt tak zle.

Mirny offtopik:
Co do moznosti koser/nekoser aktualizace sedmicek na desitky, co zminoval spm - cert vi. BFU necte zpravy ze SW sveta, BFU si akorat stahne na doporuceni kamarada nastroj ofiko od MS na aktualizaci na desitky, prejde, pak vidi "system je aktivovan", alles gute. Vubec bych si s timhle nelamal hlavu. I kdyby clovek tu bezplatnou aktualizaci na desitky stihnul driv a pak udelal navrat zpatky k predchozimu systemu, tak mu ten narok na desitky uz zustava... a jak chces zpetne zjistovat? Pokud by chteli dojit prachy z licenci na desitky, tak v prvni rade tenhle upgrade ze sedmicek/osmicek po tom planovanem dni ukonceni skutecne zatrhli, aby to neslo udelat takhle jednoduse. Ale proc, kdyz muzou uzivatelum doprat zdarma prechod na system, do ktereho si muzou nacpat reklamy jakozto stabilni, nikoliv jednorazovy prisun penez.


Jeste na zpatek k tematu bezpecnosti, za sebe muzu doporucit dodrzovat par zasad (dodrzovatelne asi jen na soukromem, tj. nesdilenem pocitaci).
- pouzivat hlavu (neklikat na kdejakou hovadinu z retezovych mailu etc.)
- pouzivat plus minus stalou sadu aplikaci
- nebyt primo na verejne IP (to snad dneska neni pomalu nikdo, snad kazdej uz ma doma nejakej malej wifi routerik od poskytovatele) a/nebo dobre nastaveny firewall primo na masine
- pouzivat bezpecny/aktualni prohlizec s nutnymi doplnky (zejmena NoScript a udelat si ten cas na whitelisting duveryhodnych stranek + nejakou variaci na uBlock se seznamem znamych malware domen)
- nebyt prihlaseny pod admin uctem, ale pod obycejnym uzivatelem + zapnout to otravny UAC (Aplikace yadayadda chce provest zmeny ve vasem pocitaci...)
... a samozrejme nezapominat, ze se data deli na zalohovana a jeste neztracena.
Troufam si rici, ze pri dodrzeni techto zasad se da i dnes bez problemu pouzivat klidne i W7 s pristupem k internetu. Moznosti utoku zvenku jsou znacne omezene a na utok zevnitr je potrebna aktivni kooperace uzivatele v podobe absolutniho nerespektovani techto zasad. Asi to neni pro kazdeho, ale kdyz aspon vetsi cast tech zasad zvladne i naprosto netechnicka cast moji familie (podotykam, ze bez jedineho problemu tak funguji kolem sedmi let).
Uživatelský avatar
MrRichie
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 896
Registrován: pát čer 22, 2012 2:35 pm
Jméno a příjmení: Richie Smolda
Bydliště: Řeka
Kontaktovat uživatele:

Re: Antivir na doma

Příspěvek od MrRichie »

Taky si myslím, že aktuální a aktualizovaný OS s defaultním defenderem je úplně v pohodě a ba naopak je hodnocen docela dobře, co jsem četl.
Subaru Outback BS 2.5 CVT
Subaru Outback BR 2.5 CVT
Subaru Impreza GF 2.0 M/T
Yamaha YZ450F

ex. Subaru Impreza GT ver.VI ´99
ex. Subaru Legacy BH GX 2.5 4AT AirSus
ex. Subaru Legacy BP 2.0R 121Kw
ex. Subaru Outback BR 2.5 CVT
ex. hodně aut různých značek, vždy zpátky
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Antivir na doma

Příspěvek od Augi »

Mrkněte na poslední výsledky AV Comparatives - to jsou skutečně nezávislé testy. Defender nic moc, okolo 70 %, etablovaná AVčka přes 90 %. Ale chápu, že Microsoft se snaží dělat marketing v tom smyslu, že žádný produkt třetí strany nepotřebujete.
https://www.av-comparatives.org/tests/m ... arch-2020/
Annotation 2020-05-04 135510.png
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Antivir na doma

Příspěvek od sima »

Mě slouží zatím defendery dobře, ale to jsem už psal. Druhá věc je podíl planých poplachů, to dokáže taky pěkně otrávit! Jak vidím oproti defenderu je v tomto velké mínus u těch etablovaných jak je nazýváš. Ještě používám eset, ten jak vidím neotravuje ani dle tabulek, mě v reálu taky ne, proto jej mám už roky, ale poslední dobou se mě stalo, že zakročil zbytečně. Nicméně zatím eset je fajn.
Jen pohled uživatele...
Edit: co si tak trochu pamatuju, tak jsem zkoušel avast, aviru, krom jiných tedy a tyhle dvě jsem dal pryč bo byly otravnější než jsem byl zvyklý, nevím jak dnes, ale zkoušet je už určitě nebudu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Antivir na doma

Příspěvek od Augi »

Ano, poměr falešných poplachů vs. schopnost něco chytit jde ruku v ruce - představ si falešný antivir, který nikdy nic nechytne - takový bude mít nula falešných poplachů :) Eset je dobrej (rozhodně ho počítám mezi ty etablované), takže pokud jsi s ním spokojenej, neměnil bych :)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“