Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Uživatelský avatar
Trnda
Nováček
Nováček
Příspěvky: 46
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Kontaktovat uživatele:

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od Trnda »

@HozaCZ
no nejsem si jist, ale 64 bitovou architekturu měl již PowerBook G3, v době, kdy jsem si postavil na stůl tehdá dělo Compaq EP350 s CPU PII350/512RAM - což je cca. rok 98-99. A musím souhlasit, že jak pro jůzra, tak i pro ajťáka je Apple lahůdka (user friedly rozhraní, jednoduchý systém pro správu, spolehlivý a rychlý). Nicméně jsem si milulý týden zakoupil sedmičky wokna 64 bit a uvidím, jaxe budou chovat.

@Hetzer
je to vše o prachách - ono se málo ví, že vyhledávací společnosti (u nás nejčastěji používaný Seznam, Centrum a Gůgl) PLATÍ za hity (né skladby ale jednotlivej směrovanej a uskutečněnej select) které vedou z jejich vyhledávacích enginů. Např. když si dáš ve FF vyhledat skrze seznam subaru Klub tak výsledek v adresním řádku je:

Kód: Vybrat vše

http://search.seznam.cz/searchScreen?q=subaru+klub&sourceid=firefox
všimni si toho firefox na konci - je to identifikátor z kterýho prohlížeče se vyhledávaný řetězec uskutečnil. A za tohle vyhledávací společnosti platí ... Proto ten boj :811:
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: pokud vim Mozzila je nadace a nadace z principu zisk nemuze mit. muze mit jen prebytek prijmu :wink:
jak zlikvidujes miliony vyvojaru? jednoduse. nechas je o hladu. kdo by si kupoval software dvakrat? uz za neho musel nedobrovolne zaplatit MS a jeste ma platit dalsi?
kdo za to muze ze MS ma dominantni postaveni? muze za to kratkozrakost IBM a to ze se MS nestitil kradeze :6066:
kdyz udelas produkt ktery bude pouzivat 95% lidi tak na tebe vlitne v kterekoli zemi antimonopolni urad. takove AT&T by mohlo vypravet.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od HonzaCZ »

Trnda píše:@HozaCZ
no nejsem si jist, ale 64 bitovou architekturu měl již PowerBook G3...
No tak to se silně pleteš. Ještě Leopard (10.5) byl sice postavenej na 64bitovym Unixu, ale ovladače i jádro 32bit. A dál je 64bitový Cocoa a aplikace běžící nad ním, ale systém je stále 32bit. Až Snow Leopard (10.6) má i 64bitové ovladače, kernel a systém, stále je ale 64bitů volitelná volba a stále probíhá přístup do RAM přes 36bit PAE. Čili absolutně se nedá hovořit o tom, co přinesly Vista x64 - což je plně nativně 64bitový systém, podobně jako Linux nebo FreeBSD a další...

hetzer: Ty aplikace od MS jsou vždycky nastaveny tak, aby stačily pouze na rychlé, bezbolestné "vytvoření nečeho". Nebo si myslíš, že Movie Maker může konkurovat Vegas Pro za 12 tisíc? Ne nemůže konkurovat ani Pinnacle studiu za 12 stovek. Nebo malování, že by konkurovalo Photoshopu? Kalkulačka MatLabu?... Jde o to, aby když někdo chce JEN spojit 5 videí z foťáku a dát je na youtube, mezi ně přechod a na konec titulky, nemusel kupovat střihací software. Aby když chceš na fotce označit člověka červenou kružnicí, sis nemusel kupovat Photoshop nebo instalovat další software...

Ale to už je prostě zcela mimo původní diskusi o prohlížečích. Netvrdím, že nikdo nemůže používat jinej prohlížeč, než IE, nikomu ho nenutim, naopak. Nikdy jsem neřekl, že je nejlepší. Vždycky jsem psal, že mi vyhovuje, tak nepotřebuju měnit. Jakej je problém, si doinstalovat do widlí Firefox? I ten vtípek: "Na co je dobrý IE? No přeci na stažení FF/Opery/Chrome/Safari..." Haha. Ten zratí s Ballot screen smysl :-D Jakej je problém si po instalaci spustit IE, napsat firefox.cz nebo co a stáhnout si aktuální verzi? Nainstalovat, zakliknout "výchozí prohlížeč" a hotovo? Co myslíš, že udělá Ballot screen? Myslíš, že ty ostatní prohlížeče budou součástí systému? Těžko. Ballot screen akorát zavolá jádro IE, aby stáhnul ten a ten prohlížeč, z tý a tý adresy a nainstaluje ho. Takže to, co bys udělal normálně 5 kliknutíma uděláš jednim. Super, a kvůli tomu se dohadujou půl roku nebo jak dlouho... Stejně má spousta lidí už 7 nainstalovaný a svoje prohlížeče, který maj rádi si tam nainstalovali... JE TO O PRACHÁCH!!! NE O UŽIVATELÍCH!!! :845:
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: ano je to prkotina a MS to mel udelat uz davno. usetril by si potahovani a pokuty :845:
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od HonzaCZ »

hetzer: Když už, tak by měl být standardizovaný dialog pro výběr browseru a měl by ho povinně obsahovat každý OS :-D Takže MS by měl udělat IE pro Linux a MacOS ::-DD:
Ale když už bych tedy korektnost Ballot screen připustil, tak jak vyberou browsery, který tam maj bejt? Co když v C# napíšu browser - což je otázka 5 minut - ano bude využívat jádro IE, ale to Maxthon dělá taky a i tak tam je? A budu chtít, aby tam byl taky? :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: ja to detailne nezkoumal ale pochopil jsem to tak ze tam vsechny jsou. ale na prvni strane je jen 12 nejpouzivanejsich.
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21950
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od HonzaCZ »

Všechny tam nejsou, je jich tam jen 12 nejpoužívanějších.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
hetzer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1785
Registrován: úte črc 28, 2009 12:00 am
Bydliště: u Prostejova

Re: Internetové prohlížeče, co, jak, proč máme rádi a neradi

Příspěvek od hetzer »

HonzaCZ: jak ja to pochopil tak po rozkliknuti se ukazou dalsi
'ach 'a' jIH yIt vegh ngech vo'
QIb vo' Hegh
jIH DichDaq taHvIp ghobe' mIghtaHghach vaD SoH 'oH tlhej jIH
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“