Fotopostřehy

Odpovědět
M.M
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 124
Registrován: pon bře 29, 2010 6:14 pm
Jméno a příjmení: Milos Martincek
Bydliště: Zilina

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od M.M »

Ja ich mám na dvore keď zaprší veľa , každú zimu sú v pivnici zalezene a na jar vyhadzujem mladé
Přílohy
IMG_20180602_202715.jpg
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

VDC píše:Šímo auta která zmiňuješ, už jsou na tom s elektrikou dobře. Proto ses nesetkal s problémy. Ty mívala auta ještě o generaci starší.
Tj pravda, ty starší auta znám, jejich problémy teda jo, nejen krz elektriku, taky skrz starší systémy hydry. Je pravda, že jsem pak při výběru frantíka hleděl na recenze a zkušenosti známých a názor mého kámoše mechanika.
Spm- kabelový svazek v blatníku je oser, stejně jako oser načnutého svazku v pátých dveřích i když to už zřejmě není taková pruda :-) to se stává i u subaru. Ale uznávám a to plně a jsem za to moc rád, že japonci elektriku umí, jsem za to mooc vděčný to jooo =) :-)
Mlok je nádhernýýýý, taky jsem ho v přírodě nikdy neviděl, to bych zíral, ty barvy...u nás zatím na zahradě jezevce, běžně samozřejmě ještěrky, slepýše, ropuchy, žáby, brouky obrovské běžně, to jsem dřív neznal...moře ftactva i vzácnější druhy.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
mnov
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 7829
Registrován: ned lis 24, 2013 6:54 pm
Jméno a příjmení: Marek Novák
Bydliště: Praha

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od mnov »

Ta elektroinstalace se u těch starších modelů citrónů dala opravit v domácích podmínkách. Dělal jsem na BX mnohokrát.
Švagrová si pořídila Xsaru a tam už to bylo horší. Měla to jako nové na firmu, takže max stáří 4 roky. Odešel třeba ostřikovač, zapojený na multiplexní rozvod. To se musí pak koupit celý nový modul. Startér přestal startovat, ale to se mi podařilo opravit správně mířenou ranou. Naučil jsem to i švagrovou. :-)
Edit: ještě jsem zapomněl pochválit výskyt mloků. :-)
Forester 2004 2.0 MT LPG
Impreza 2004 2.0 AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

BX jsem chtěl taky zmínit, když už jsi to teda načal, je to jak sám píšeš...
Vidíš to, xsaru benzin 1,4 měla tchýně, léta letoucí, včil s ní jezdí nadále švára a s elektrikou absolutně žádný problém, stará hujda to je.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
masha
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1583
Registrován: pát dub 27, 2018 9:26 am
Jméno a příjmení: Václav Mašek

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od masha »

Já měl staré ZXko.. 1.4 benzín tuším.. moje první auto :-) koupeno asi za 7 tisíc a jezdilo to pořád jen to bralo na tisíc km litr oleje ObrázekObrázek ale to je skoro jako moje OTB takže to tak hrozný asi nebylo Obrázek S elektrikou problém nebyl, ale mám pocit, že v tomhle modelu ani žádná nebyla ObrázekObrázekObrázek


Sent from my iPhone using Tapatalk
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

ZX měl pár let můj táta, dvoulitr, jelo to jak z praku, vidíš to, taky žádný problém s elektrikou. Ani jeden. Jinak jak sám podotýkáš je to model od modelu, frantíci měli i starší auta napěchované elektronikou, tj známé, někdy ano až moc, na tu dobu jo, nebyly to zdaleka jen holátka.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od VDC »

ZX už je taky nový auto, kdy to nebylo tak hrozný. Hrozný to bejvalo v době modelů P305, 504, 505 a Peugeot na tom byl ještě hůř, než Citroën, kterej tehdy fungoval ještě v zásadě samostatně. To byla éra modelů CX.
ZX už je unifikovanej produkt PSA. Relativně funkční, ale už bez špetky zajímavosti. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

Jo éra zajímavých a mimořádných aut citroen skončila =) to už jsme tu taky brali. Pohřbili to definitivně =)
Spousta známých letitých citroenářů už nemá kde brát a nemá proč volit citroen, odešli od značky.
Taky jsem včil úplně zasklil můj moc oblíbený peugeot 309. Výborné auto, první cesta s ním do Itálie, za prací, auto přeložené, jelo krásně, spotřeba neuvěřitělně nízká, hnali jsme to co to šlo... jen mě nechalo musím přiznat raz na holičkách, na cestě. Dnes si na to vzpomněla Dita, má žena, cestou ze Zlína. Cestou na dovču jsme tam uvízli v hicech ve strašných kolonách u křižovatky. Klasická bolest 309- vadný zapalovací modul, raz šel, raz ne, nakonec jsme dojeli, ale málem zas dom neodjeli, náhoda no, taky jsem pak ihned měnil vyčochtaný konektor k němu, typicky slabé místo, jen to bylo jednoduše řešitelné v garáži, štípačky a pájka, hotovo... a hlavně dohledatelná typická porucha, bo se na 309 skrz elektriku nic jiného už běžně nesralo.
To auto jezdilo moc let bez poruch nadále a spokojený další majitel. Rez na něm nehrozila, byl to pofejs, nízká spotřeba, motor držák, bez poruch.
https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v% ... :19300_13_
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od VDC »

sima píše:Klasická bolest 309- vadný zapalovací modul, raz šel, raz ne, nakonec jsme dojeli, ale málem zas dom neodjeli, náhoda no, taky jsem pak ihned měnil vyčochtaný konektor k němu, typicky slabé místo, jen to bylo jednoduše řešitelné v garáži_
Jenomže to jsou ty drobnosti, které tvoří tu tradici o nespolehlivosti elektroinstalace. Vždycky to byly v zásadě drobnosti.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

Pravda, jen musím na obranu přeci jen říct, že to byla jediná bolístka na jinak velmi vydařené, známé a oblíbené 309. Jinak to auto jezdilo do roztrhání, jak v benálu tak ultra v naftě 1,9D.
Bohužel to zastavilo auto, jak říkáš, drobnost, naštěstí ne ultimátně, projevovalo se to postupně.
Japonci umí tohle lépe, jak jsem psal, jsem za to moc rád, samozřejmě vyjímky se u těch našich starých aut najdou, mají toho už hodně za s sebou, mack by mohl vyprávět... na jeho závadu až do prodeje myslím nikdo nepřišel a že měl auto v pro turbu, pak v polsku...snažil se odhalit. Ale to je fakt už ode mě zbytečná řeč, souhlasím, že frantíci jsou v tomhle v čase nedokonalí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od Mira »

Já jsem měl 306 SL (sedan) a mimo upadlýho výfuku jsem nikdy nic neřešil. Ta 1,9D nepotřebovala řadit a jezdilo to snad na luft. Ve svý době úžasně pohodlnej kočár. Přijímací technik v autorizáku o ní mluvil jako o posledním poctivým pažoutu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

Přesně tak, na luft to jezdilo,komfortní povoz, pozink, motory co natočily klidně mega a víc, 309 byla pojem, jak v naftě, tak i benál. V tomhle super, co se týče elektriky, tak 1,9 D vůbec nic neřešila, to bylo neznámé téma. Benál jen max co jsem zmiňoval.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
SWRT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 595
Registrován: sob črc 10, 2010 7:09 pm
Jméno a příjmení: Daniel Docekal

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od SWRT »

Pravda...jezdil jsem 309tkou 1.9D a bylo to bez poruchy....jenom vrzala zadni naprava...dal jsem tam maznice,promazal a byl klid....a do italie jsem jel po 5 litru na 10
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od spm »

Když už tu jedeme ty zvířátka, vyhrabal jsem z foťáku tuhle potforu, když jsem se konečně dostal k fotkám z chaty :-DDD Skládám hold makrofotografům za tu trpělivost, lítal jsem okolo toho kdoví jak dlouho, stejně jsem se k tomu nedostal tak, jak bych ideálně potřeboval a stejně to byl samý pokus / omyl :-D A to byla ještě zazimovaná, takže se mi ani nepokoušela zdrhnout :-DDD
Přílohy
IMG_0010.jpg
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Fotopostřehy

Příspěvek od sima »

Nádherná fotka!!! Já zas skládám hold přírodě, neuvěřitelné co dokáže vytvořit...
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“