Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

To je právě že každej říká slabej motor. Plackaři ze Severky potvrdí, že úplně tak bezzubej není :-D .
Na normální ježdění má koní dost :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

No z mého pohledu ten motor v zásadě slabý není, ale ve spojení s danou převodovkou, pravda, už to žádný šlágr není. Říkám to pořád, Lineartronic prostě vedle sebe chce silný motor. Ale samozřejmě, v kontextu s tím, co nabízí konkurence, tak jsou nářky na slabý motor úsměvné. S tím atmo dvoulitrem to už bude ovšem dost špatné, pokud by byla možnost manuální převodovky, tak by to ještě šlo, takhle to bude fakt na dvě věci...

Edit: Jinak ano, na normální ježdění to je určitě dostačující. Sám jsem si chtěl Levorga koupit, pro jednoho konkrétního v Německu už jsem vlastně byl, ale nakonec to nedopadlo. A to auto je co se jízdních zážitků týče někde jinde než většina konkurence. Komu nevadí fakt, že je tak nízký a spotřeba, resp. nejezdí 30 tisíc ročně a výš, tak určitě skvělá volba.
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Tak Focus je taky v tomto směru marný, normální verze mají nejvíc 150 PS, což sice na normální ježdění stačí, ale pro rodinu a na delší cestování vyššími průměry to není. Němci mají taková auta jako druhá a třetí v rodině, jezdí s tím ženský, ať už manželka, nebo dcera a myslím si, že úplně stejně tam berou Levorg. Ten má ale navíc smůlu v tom, že je výrazně dražší a jeho vlastnosti tam ti velbloudi nedocení, podle nich pořád platí "Golf ist das beste von allen" <:-< .....což je ale pravda i pro spoustu našinců.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Nedávno jsem četl zajímavou uživatelskou recenzi. Některé věci mě fakt až zarazily...jak je to vše subjektivní, že ano.

http://moje.auto.cz/Tomogo/subik.html
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

Pokud nám nestačí 150 koní na rodinný auto, tak jsme asi zmlsaný a moc náročný.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Augi »

PeteBiggy píše:Nedávno jsem četl zajímavou uživatelskou recenzi. Některé věci mě fakt až zarazily...jak je to vše subjektivní, že ano.

http://moje.auto.cz/Tomogo/subik.html
Ten na chudákovi Levorgovi teda nenechal nit suchou! :) Ale ten tvrdší/uskákaný podvozek, hluk od podběhů a naprosto tragickej entertaiment musím potvrdit.
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Harous: no jo, pokud do něj přesedneš z auta co mělo o 100 koní víc, tak to bude asi špatný. Osobně si ale myslím, že na rodinné auto je 150 koní málo, když si do něj sednou 4 a naláduješ kufr, tak je to utrpení ( vlastní zkušenost s bratrovým Mondeem 2,0 ), v první chvíli jsem se lekl, že je to rozbitý :-D , protože oproti bramborákovi to sotva jelo, ale ono o 100 koní a 300 Nm méně už musí být poznat. Nakonec nás odvezl taky, ale předjíždění si musel člověk dobře rozmyslet a brzdění vlastně taky :-/ .
Navíc germáni to beru ještě trošku jinak, když jsme se tam pohybovali ještě starým C5, který toho naložený měl ve 140 na dálnici plný zuby, tak se germán pořád otáčel dozadu a drmolil "to víc nejede? Kurva to je nebezpečný auto". Měl pořád pocit, že nás zezadu někdo sestřelí <:-< ....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

PeteBiggy píše:Nedávno jsem četl zajímavou uživatelskou recenzi. Některé věci mě fakt až zarazily...jak je to vše subjektivní, že ano.

http://moje.auto.cz/Tomogo/subik.html
Ve většině s ním budu souhlasit, ale něco mi tam přijde hodně vtipný, třeba že jsou u kombíku špinavý zadní dveře :-D nebo že se blbě couvá na S . Na cvt je potřeba si zvyknout a hlavně, pokud člověk začne řádit pádlama tak se projev hodně zlepší :-D . Ty podvozky se údajně v tvrdosti hodně liší podle roku výroby.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Precetl jsem si recenzi levorga a rekl bych, ze pan to hodnoti pomerne objektivne. Asi pred mesicem (spis dvema) jsem se svezl asi na 10-15 km okruhu a hodne me prekvapilo, jak to auto je tvrde a uskakane (prvni ci druhy modelovy rok). Jo, s atmosferou to bude asi jeste veselejsi ....
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Marty73 »

Jenom postřeh. Co je to za neustále se opakující ubohost každé druhé recenze, kde soustavně recenzent nechává za sebou auta na křižovatce, připadně někoho nahání atp. To je součást toho bordelu na silnicích! Sorry, musel jsem.
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

To je s Levorgem ale běžné. Vyjedu normálně z křižovatky a ty auta jsou ještě na druhý straně a pak mě všechny předjedou, protože jedu dál 50 :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Tak to asi není Levorgem. Já zcela běžně odjíždím z křižovatky první i se 4EAT ve zdechlém AT módu, protože prostě jenom koukám, kdy tam skočí zelená.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1212
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

romull píše:Tak Focus je taky v tomto směru marný, normální verze mají nejvíc 150 PS, což sice na normální ježdění stačí, ale pro rodinu a na delší cestování vyššími průměry to není. Němci mají taková auta jako druhá a třetí v rodině, jezdí s tím ženský, ať už manželka, nebo dcera a myslím si, že úplně stejně tam berou Levorg. Ten má ale navíc smůlu v tom, že je výrazně dražší a jeho vlastnosti tam ti velbloudi nedocení, podle nich pořád platí "Golf ist das beste von allen" .....což je ale pravda i pro spoustu našinců.
Focus má 150, 182 a 280 koní, plus přibude ještě výkonnější RS, tam si vybere opravdu každý.
Subaru Impreza WRX MY 2008
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

VDC píše:Tak to asi není Levorgem. Já zcela běžně odjíždím z křižovatky první i se 4EAT ve zdechlém AT módu, protože prostě jenom koukám, kdy tam skočí zelená.
:-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

VDC píše:Tak to asi není Levorgem. Já zcela běžně odjíždím z křižovatky první i se 4EAT ve zdechlém AT módu, protože prostě jenom koukám, kdy tam skočí zelená.
Bych neřekl, že je 4EAT zdechlá na rozjezdy. Ona je zdechlá v podřazování na jedničku a pak když to auto je už trochu rozjetý a nepodřadí na 1, tak je tam velká díra, než to vytočí dvojku a začne to něco dělat. Ale na rozjezdech z místa to funguje dost parádně a to ani není potřeba ten plyn nějak víc mačkat. Když vezmu, že většina aut na silnicích má manuál a ještě k tomu v dieselu (což je podle mě kombinace, co bych nedoporučil ani nejhoršímu nepříteli), tak ty než docvičí to dráždění spojky, aby se jim ten krám pohnul, tak 4EAT je dávno na druhym konci města :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“