Motoristicke zpravy

Odpovědět
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

newli píše:Hura do toho Ale jak jsem rekl, je potreba si pohlidat vybavu, co povazujes za dulezitou ...
No oni tam prostě nedávají ten eMkový volant a bohužel ani pádla. To asi až u vyloženě eMkových paketů a ty za tu cenu asi nebudou...
Hele, hurá do toho asi minimálně ještě neee, musím si to v hlavě ujasnit, co a jak, pořád mám X variant.....tohle je jedna z těch, kde není důvod spěchat, bohužel některé další už moc nepočkají....Ale musím uznat, že ten motor mě neskutečně láká...Jako jezdit s tímhle, v běžném provozu bez nějakého blbnutí za 9 litrů a zároveň to tam mít a když přijde na věc, tak.....Jakože, skrz tohle, to láká neskutečně, to je bez debat...
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

PeteBiggy píše:
No tak ono i to eFko je docela dost prostorově slabší, holt koncepce podélně uloženého motoru s preferovanou zadní nápravou si v tomhle sakra žádá ústupky. Znovu opakuji, X1 je skoro o 20 čísel kratší a prostorově o dost jinde. Jak se změnila koncepce mezi první a druhou generací, tak to skočilo fakt fest co do praktičnosti...
Jinak pro PeteBiggyho LR fakt není alternativa. Za prvé, na to nejsem fakt tak bohatý, abych kupoval takovou kasičku. Za druhé, já chci nové či zánovní auto a za třetí, nezapomeň, že já fakt nechci diesel....Ono vůbec, bavit se o řidičských …
Nová X1 má už napříč uložený motor, fuj, proto je v ní více místa. Toho LR jsem psal Sport 250, a to je benzín. Kdyby tam ale nacpali ten dechtový třílitr z Velaru, tak potom ano, ten bych si dovedl představit. Cenově je ale o dost níž než BMW, za stejný prachy o 2 roky mladší auto a na kasičku v tomto případě taky zapomeň, ale na to přijdeš sám, ono servisovat BMW není taky zrovna prča >:( .
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2389
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

romull píše:ono servisovat BMW není taky zrovna prča .
Uvidime :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18906
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od hamoun »

romull píše:
Tak to tě ten prodejce chtěl napálit a nejspíš potřebuje prodat . Koukni po testech, kde na něj ani motorističtí novináři jako třeba Koubek a další chválu zrovna nepěli, stejně jako fanoušci značky. Mě přide oproti E46 už trošku vyměklá E90, natož potom F30. Pravé řidičské auto bylo E36, jenže ty už všechny shnily . G20 je naopak orientovaná na řidiče a zážitek z jízdy. Koukni třeba sem a hlavně na ty statě o podvozku, proto se ti zdál tak pohodlný, ale taky jistý, tak to co jim u eFka uteklo napravili ......https://www.autorevue.cz/bmw-3-2019-tes ... konkurenci, https://www.garaz.cz/clanek/vyzkouseli- ... 4-21001443, https://www.autoweb.cz/bmw-320d-xdrive- ... dni-dojmy/
to je fajn, jak každý neco pamatuje … a mame to každý podle toho, jak jsme stari a co pamatujeme ...
za me je posledni ridicske auto e30 … se 4valcem byla lehka, krasne ovladatelna … proste motokara :)
e36 uz narostla, "ztezkla" … e46 byla nekonecne velka krava …

to je jak u subaru .. kdo jezdil staryma, novejsi jsou pro nej vymekle :)

(nehodnotim M3 … nikdy jsem zadnou nejel a verim, ze tohle bude v kazde generaci velmi schopne auto :) )
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Bývá to přesně tak, dnes je každý další model o trošku větší a těžší než ten předchozí a dnešní řada 3 už je stejně velká jako řada 5 před několika lety, oproti eFku ale trošku zhubla. Na druhou stranu to inženýři pořád postrkují kupředu různými vychytávkami a nová 3ka je zase o kus tužší a hodně tam udělá ten nový podvozek s hydraulikou. Sice je blbý jak psali že není třeba umět řídit a že stačí jen na to mít peníze a zaplatit. To auto asi hodně odpustí a tak v tom bude rychlý kde kdo, v těch starých si tu rychlost musel řidič zasloužit ......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

romull píše:
Nová X1 má už napříč uložený motor, fuj, proto je v ní více místa. Toho LR jsem psal Sport 250, a to je benzín. Kdyby tam ale nacpali ten dechtový třílitr z Velaru, tak potom ano, ten bych si dovedl představit. Cenově je ale o dost níž než BMW, za stejný prachy o 2 roky mladší auto a na kasičku v tomto případě taky zapomeň, ale na to přijdeš sám, ono servisovat BMW není taky zrovna prča .
No jasně že je to změna koncepce u X1, dyk jsem to psal. Vše má své pro a proti, každopádně dnešní X1 už může plnit funkci rodinného vozu, kdežto stará ani náhodou. Auto o pár cm kratší než XV, které pro čtyřčlennou rodinu, no no, fakt dost na prd...A ono, to jsou takové kecy, co fakt nemám rád. Na druhou generaci X1 říkáš fuj, protože už to je příčně uložený motor a preferovaná přední náprava. Naproti tomu vychválíš Discovery Sport, což má koncepci lautr nastejno. Nemám to rád, jsou to přesně takové ty kecy plné předsudků....

Jinak každopádně díky za osvětu, neměl jsem ponětí, že tohle by šlo koupit jako funglovka za ještě o chlup menší peníze než jsem dostal za své XTčko:

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta ... 4fd91645bb

A tady jich je více, v podstatě nejetých nových aut za docela neuvěřitelné mince (je potřeba nebrat v potaz ty první dva holanďany, ty jsou určeny jen na vývoz mimo EU):

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sear ... =ASCENDING

Jinak na spolehlivost u LR jsou neslyšel zrovna úplně moc chvály, spíš naopak a nebyly to jen informace z druhé ruky...A ty si Romane myslíš, že v rámci SUV to je řidičské auto a může to po jízdní stránce klidně nahradit to XTčko? Jel jsi v tom?


Edit: Tohle je vážně moc pěkné provedení, to se musí nechat:

https://www.autoscout24.com/offers/land ... -itemBased

https://www.becker-stopka.de/verkauf/fa ... laken.html
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od suubaru »

ty levné "freelandery" nejsou awd.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

suubaru píše:ty levné "freelandery" nejsou awd.

[?] Nerozumím??? To co jsem dával, tak jsou čtyřkolky. Ale počkej, ty jakože myslíš, že to není permanentní pohon, že to je připojitelné a ve vyšších rychlostech to zadek odpojuje? Teda konkrétně ten jeden systém od 30km/hod a ten druhý je Haldex. To jooo, to já vím....Mi jde o to, jestli to vůbec je alternativa k XT skrz jízdní vlastnosti na silnici, tzn. dynamicky obdobné, pohodlný podvozek, ale zároveň zda to v zatáčkách dokáže překvapit jako to XT. Samozřejmě v rámci kategorie SUV....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Je to tak, v rámci úspor už si u menších modelů pomáhá motorem napříč kde kdo ::-((( . V nové X1 jsem nejel, jen v té starší a málem jsem ji tenkrát i koupil, protože jsem chtěl něco co na rozdíl od 3er projede i po louce k řece. Jenže v tomhle jsem se sekl a tak i zjistil, že na tohle byl Otík o moc a moc vhodnější, alespoň H6 se svojí mechanikou určitě ano.
Že by byl LR nějak moc řidičský jsem netrvdil v novém modelu jsem ani nejel. Jenom v LR Discovery HSE a jednou v RR Velar. Co mě u nich ale udivilo a co se mi i moc líbilo, je to pohodlí luxusního sedanu při jízdě po dálnici a když člověk dojel konečně na místo, tak ta proměna z pohodlného sedanu v nekompromisní SUV, ty výjezdy lesem cesta necesta až kdoví kam k zapadlé myslivecké chatrči, a když píšu cesta necesta, tak spíš necesta, pešky bych to jít opravdu nechtěl. Přifoukl se podvozek a bylo to jako na chůdách, přes kaluže i přes pařezy. To stejné na Šumavě, louka podmáčená po dlouhém dešti, kopce jako blázen, ale bez zaváhání nás dovezl tam a po opravě oplocení i zpět, a to i s vozíkem na kterém bylo pěkných pár kůlů a prken. O Fotestru XT nepochybuji, taky jsem se s ním svezl, ale myslím si, že LR Disco Sport by mu bylo více než zdatným soupeřem, alespoň v terénu určitě.
Na okresky to ale nebude, tam bude 3er králem. Jako alternativu k Forestru jsem ho myslel právě tím, co dokáže v terénu a taky cenou. Co se týče spolehlivosti tak ani tady nemůžu sloužit, žádný jsem nikdy nevlastnil, ale ten kámoš co mě občas vezme do hor nebo na pstruhy je střídá už od dob těch starých obludných krabic a má pro ně jen slova chvály. Výkony těch benzínů jsou podobné Forestrovi, jak to bude ale v zatáčkách netuším, i když ty velké tam držely až neuvěřitelně. Myslím, že v rámci SUV to nebude zrovna propadák.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od suubaru »

disko sport jsem neměl možnost prohnat na hraně. Předchůdce freelander 2 bylo auto na chůdách, vratké až nebezpečné. Nečekám u nástupce zlepšení. Ale co se týče komfortu, tak bych mu dal víc bodů než foresteru. A co se týče spolehlivosti LR, náhradní auto nutnost. [IRONIE]
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Tak s Freelanderem bych to jízdně vůbec nesrovnával, to bude úplně jiná liga, myslím teda na silnici. V terénu budou dobré oba, to nepochybuju a ani o to mi nejde, já tyto schopnosti ani zdaleka nepotřebuju. Jakože ono, jak jsem pochopil, říká se jen, že to je nástupce Freelanderu. Ale zdaleka to tak není. Jen prostě Freelander skončil a udělali tady to a i LR upozorňuje, že tyto dva modely nelez vůbec srovnávat. Takhle to prostě nazvali zase někteří redaktoři. Spíše to je prodloužené Evoque, a to doslova. První polovina auta je prakticky stejná. Cosi jsem o tom dneska načetl, viděl pár videí, no asi to vůbec není nezajímavé auto, to je pravda. A našel jsem i pár testů kde to teda vychvalili fest, včetně i konstatování, že to je nejlepší řidičské SUV, co jde vůbec sehnat :-) Samo, třeba brát s rezervou. No, nečekal jsem že LR bude mít něco takového v benzínu a sehnatelné za takové peníze....Každopádně pro mě to asi nebude, já tam mám jedno velké ale, a sice šířku auta. Mám mezi futrama 220 cm, navíc se schodkem a tohle má nějakých 217 cm a 207 cm se sklopenými zrcátky...Už s Festrem jsem vjížděl výhradně se sklopenými zrcátky....To bych prostě dřív nebo později shrnul. Ale fatk zajímavé autí, to zas jakože joo a fakt by mě zajímalo, co to bude umět v zatáčkách na silnici, o terénu nepochybuju a zdaleka nevyužiju....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Já myslel že ty Beskydy tě k něčemu takovému spíš nutí. Jinak ano, je to široké jako potvora, ale jinak mají po čertech dobré designéry, ty kastle jsou parádní a před tím Velarem v černé mi až poklesla kolena, a uvnitř? To je nádhera 8()
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
adavid555
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 237
Registrován: sob zář 26, 2009 8:11 pm
Jméno a příjmení: David
Bydliště: Karviná
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od adavid555 »

Od roku 2020 bude EU monitorovat spotřebu každého řidiče a vyvozovat sankce
https://www.autojournal.cz/od-roku-2020 ... -internetu
passat b5.5 V6
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

romull píše:Já myslel že ty Beskydy tě k něčemu takovému spíš nutí. Jinak ano, je to široké jako potvora, ale jinak mají po čertech dobré designéry, ty kastle jsou parádní a před tím Velarem v černé mi až poklesla kolena, a uvnitř? To je nádhera
Vyloženě rozhodně nenutí. Bydlíme zatím stále ve městě, rodiče mám pár km na vesnici, hory mám fakt kousek, jezdíme na ně skoro každý víkend, no minimálně dva tři v měsíci určitě. Takže to auto je prostě víkendovka na výlety na hory a pár krát do roka na dovolené, Tatry, české hory, Rakousko, moře....Takže když to shrnu, do terénu nemám cíleně nutnou potřebu jezdit, je to spíš jen o těch horách. SUV rozhodně bezpodmínečně nepotřebuju (proto tak trochu koketuju i s tou trojkou, i když to je zase něco jiného), jen jsme si na vyšší stavbu auta už prostě tak nějak zvykli, čtyřkolu taky nutně nee, ale tady to je o tom, že tu jistotu chci mít, nehledě na to, že to je i jakýs takýs prvek bezpečnosti. Záleží teda co to je za systém...Jako daily car máme toho malého Pažouta, máme fakt malý nájezd, cca 15 tis. km na obou autech. A letos jsem třeba nejvíc najel na motorce :-) Takže asi takhle. Většina lidí si řekne, proč pak nové auto? No je na tom určitě kus pravdy, ale když vidím, kde to spěje, tak si říkám, že to už chce mít finální vůz, pač do budoucna si "normální" auto už fakt nekoupím, i kdybych seč víc chtěl. A ono, co si budem povídat, z finančního hlediska je nějaká stará ojetá šlupka stejně finančně nevýhodná záležitost....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Jinak se teda omlouvám za Off Topic od vlákna "Motoristické zprávy". Pokud chcete, klidně to někdo z adminů můžete hodit od příspěvku "čtv pro 12, 2019 8:25 pm" do mého vlákna o autech. Díky
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“