Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Hm, tak jsem na popud někoho z místních, tuším newliho, kouknul na Kia Stinger a musím říct, že se mi to docela líbí. A to jak designově, tak parametricky. V6 3.3 2x přeplňovaný benzín s 365 koňmi, 8kvaltový automat a pohon všech kol... no vůbec to nezní špatně.

Samozřejmě s tím nejsou žádný reálný zkušenosti, poruchovost, jízdní vlastnosti atd. Ale když vezmu jenom dostupnou teorií, tak bych si to asi dokázal představit jako další auto. <:-< 8() :-/
:-OO
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24305
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Taky musím jen říct-Hmmm :-) Protože techn.specifikace (*_^) |,,,, a protože je to zároveň i moc krásné auto a to zvenku a překvapivě i uvnitř!Teda pro mě jo a to se mě novoty v drtivě většině nelíbí a moderní interiéry už vůbec ne.Vypadá to na dobrého nabušence,takhle na dálku jo.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

Otázka je jak to auto bude vypadat jízdně. Zpětná vazba od řízení, jízdní vlastnosti, brzdy, atd. Docela se mi to líbí, jen nemůžu překousnout ty tabletový navigace...
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

Prolétl jsem nějaké jízdní testy z Ameriky či odkud a prý se to tvářilo velmi dobře po prakticky všech stránkách. ,,,,| (*_^) |,,,,
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Traveller píše:Prolétl jsem nějaké jízdní testy z Ameriky či odkud a prý se to tvářilo velmi dobře po prakticky všech stránkách.
To mi snad ani neříkej. Ještě si budu muset koupit Kiu :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11889
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

Vybavuji si následující: Motor výkonný více než dost..., řízení velmi dobré a kupodivu, na rozdíl od většiny ostatních dnešních aut, bylo znát, co se děje pod koly..., brzdy spíš skvělé než dobré. O podvozku tam tuším moc nepsali. Těžko říct, jak dalece to je vhodné na naše okresky nebo jestli je to spíš dálniční koráb?!?
A obecně to rozdělili tak, že se zadokolkou dost zábavy a se čtyřkolkou (také možnost) spíš pohodlný kočár.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Motoristicke zpravy

Příspěvek od Marty73 »

Jestli to bude odladěné tak dobře jako Ceed GT, tak to bude super podvozek. Poslední dobou Kia zapracovala na zpětné vazbě od volantu, první GT byla ve střední poloze jak playstation s koly na ledu. Jinak je to GTčko, takže se dá čekat jak tu bude laděné. Doufám, že všechny ty ventilace tam nejsou na parádu.
Osobně Korejcům tleskám už za snahu. Při současném trendu dát na trh tohle. Super;)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dethroned »

kolega má to kupéčko od hyundaie (kia/hyundai stejné motory a pohony) genesis 3.8 V6. on si to pochvaluje, záměrně má vzadu nějaké levné čínské gumy aby to šlo do driftu. ale spolehlivost nic moc, on se dost vyžívá v těch reklamacích, baví ho to, v podstatě mu už postavili nové auto:)
při využívání potenciálu toho auta to prostě nevydrží - co si vzpomenu tak měnil převodovku, spojku několikrát, celé řízení, startér...
neříkám že tady to bude stejné, ale něco mi řiká, že 2x přeplnovaný 3.3L nebude z levného kraje co se týká servisu..
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

uvidime, az to dorazi, kolik si za to reknou a co na to recenze ... vydrz se holt pozna az casem
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od emve »

V návaznosti na diskusi jsem začal brouzdat po youtube. Na papíře to vypadá dobře. Podle videí to na ten výkon 370k dost zásadně nejede (0-200 za 22s, což je jako Superb 2.0 TSI 280k) a podle nějakých korejských testů to žere jako tank (15l). Váha údajně 1785 kg. Podvozek ale prý dobrý. Motor ale bude slabina, jak to tak vypadá. Papírová spotřeba 10,6l v době, kdy E63 AMG (V8 biturbo, 4x4, 612 koní) má 8,8l... :-/
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Jo, taky me ta "sviznost" nad 100km/h docela prekvapila. Jinak tady mate strucne (asi ne mnoho rikajici) poznatky rasto chvaly k cupre AWD

https://www.youtube.com/watch?v=LADiU3U8x64
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

Ten Stinger vypadá dobře, ale mám trochu pochybnosti o tom pohonu 4x4. Mrkněte na tohle video, nejdřív se protáčí zadní kola a přední se přidají po docela dlouhý době. (čas cca 0:10)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=DRrOypTN9Ss[/youtube]
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4932
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Makovica »

Dnes uz aj blby "haldex" riesi akceleraciu tak, ze dava na prednokolke dozadu automaticky pri prudkom rozjazde viac pary, bez ohladu na pociatocny preklz.
Cize v tomto pripade by to malo ist naopak hned viac dopredu. Zrejme to sudruhovia este nedoladili. A bohvie, ake elektronicke hracky v tom boli pozapinane, takze by som este nesudil.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Nejak jsem nepochopil, proc by to melo byt naopak nez u haldexu?
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3007
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od yeti »

Harus: podobně jsem to viděl u nějakýho BMW x7... či co to bylo. Limuzína, velká kráva jako sviňa a vyjížděla ze zaparkované řady, předek mírně z kopce. Nebyl schopen vyjet, protože mu při rozjezdu na zpátečku prokluzovaly přední a po značné chvíli se přidaly zadní. To mu ale nepomohlo. Předek hrabal furt a jak se to trošku pohlo, tak měl strach aby to nenasypal do auta za ním, takže zase ubral, zadek přestal a maníkovi to sklouzlo zase do předu :o))) Byla to legrace pozorovat, jak je ta elektronika nedokonalá ;-D
Viděl jsem i nějakýho řízka, jak nebyl schopen projet mírnou nahrnutou kopkou sněhu, protože jak mu to trošku začalo klouzat, tak zasáhlo esp a v podstatě to přestalo jet ;-D

[SUBARU] :-o
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“