Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Už jsem to slyšel v rádiu. To je absurdní. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Mně na tom hrozně baví to, že zrovna elektrokola podle té definici elektrokola mají omezený výkon na 250W, může to motorovat jenom při šlapání (nesmí jít ten motor pustit ručně) a ještě několik dalších omezení. S tím fakt nejde napáchat škoda vůbec žádná, trochu sportovnější člověk na silničce to pořád rozjede rychlejš. Nicméně na tomhle nikdo nejezdí, každej kdo to má, to má odemknutý, takže výkon kola je jinde, dá se to odmáčknout tlačítkem... no a teď co udělá pojišťovna, když tohle uvidí. Samozřejmě že to bude podobný jako u aut, takže až někdo takovým kolem do něčeho flákne, tak pojišťovna stejně plnit nebude :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

22 milionů VW Passat nemá tak velké emise jako jedna loď
Ani produkce oxidů dusíku není nijak lichotivá, pět tun denně, které připadají na Hamony of the Seas, se rovná emisím 1,42 milionů vozů VW Passat.
více na https://www.garaz.cz/clanek/22-milionu-vw-passat-nema-tak-velke-emise-jako-jedna-lod-20
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Já osobně si myslím, že každej, kdo se pohybuje po veřejný komunikaci, by měl mít nějakou přímou nebo nepřímou pojistku proti způsobené škodě. Cyklista nemůže způsobit škodu, protože je lehkej nebo nemá výkon? Ono jaksi škody nejsou jenom nabourání do zdi nebo proražení plotu. Může nabourat zaparkovaný auto, může způsobit nehodu nepřímo - někomu tam vjede, někdo se mu vyhne a sestřelí značku. Značka na sračku, nárazník na sračku. To samý chodec. Samozřejmě většina z nich ujede, uteče, už jenom kvůli tomu, že by tu škodu museli platit ze svýho...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

To je právě ono, tu pojistku by pak měly mít i chodci, včetně nemluvňat a podobně... a chtít to platit po každym, no nevim... už teď se mi otvírá kudla v kapse, když si čtu, jak s přihlédnutím ke všem bonusům mi musely zdražit pojištění na obou autech o přesně 10%, přestože jsem nikdy v životě ani neodřel ten plot :-DDD Akorát že to auto pořád ještě nemusim mít... Jinak jo, škodu způsobit může, ale pořád je to o té výši škody. Ten cyklista v drtivý většině případů tu škodu napáchá typu, že někde prorazí ten plot. Což je částkama úplně jinde, než škoda, co se dá snadno napáchat autem. Ergo tedy dostat z cyklistky 3 litry na opravu plotu bude snažší, než dostat z řidiče auta 3 mega za rozbitý auto a náklad. A hlavně je úplná píčovina to chtít po elektrokolech a normálních ne, protože tam ten rozdíl fakt nebude...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

1) Píšu "měl mít nějakou přímou nebo nepřímou pojistku" - ne nutně by každý nemluvně muselo mít "povinný ručení chodce" nebo něco takovýho, nehledě na to, že za škodu způsobenou nezletilými odpovídají rodiče, pokud se nepletu. Já mám třeba pojistku "na blbost", z který, předpokládám, by se asi dalo třeba něco plnit, kdybych svým jednáním jako chodec nebo cyklista způsobil nějakou škodu.

2) Popsal jsem přesně jak by mohlo vypadat způsobení škody třeba nedáním přednosti. Ani nemusí dojít ke střetu účastníků. Takovejch cyklistů, kterejm se někdo vyhejbal a kvůli nim naboural jsem už na různých onboard cam záznamech viděl nepočítaně... Potažmo pár takových situací jsem viděl i reálně. Ty máš ze zákona povinnost snažit se způsobit co nejmenší škodu. Takže když můžeš přejet cyklistu nebo si nabourat vlastní auto o jiný auta, měl bys volit druhou možnost. A kdo ti zaplatí škodu? Takový škody můžou jít do stovek tisíc a i když chytíš viníka a policie ho uzná viníkem z nehody, tak co s tím uděláš? Můžeš se s ním soudit a on ti bude splácet půlku novýho auta, nebo jak? Nebo druhej extrém, toho cyklistu zabiješ, ale jeho vinou. Kdo ti zaplatí škodu? Fakt škoda způsobená provozem na komunikaci se neomezuje na to, že ty fyzicky svým dopravním prostředkem něco poškodíš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Takovej blbej příklad, cyklista nedá přednost náklaďáku, ten to strhne, nabourá autobus, převrátí se vyteče benzín co chytne a může být klidně několik lidí po smrti a třeba škoda za stovky milionů. Cyklista i chodec mohou nepřímo způsobit opravdu velké škody.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
cleo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 6320
Registrován: čtv lis 20, 2014 11:38 am
Jméno a příjmení: Pavel Klofáč
Bydliště: Poddžbánsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od cleo »

Albi píše: 22 milionů VW Passat nemá tak velké emise jako jedna loď//Ani produkce oxidů dusíku není nijak lichotivá, pět tun denně, které připadají na Hamony of the Seas, se rovná emisím 1,42 milionů vozů VW Passat.
A že těch lodí pluje po světě

Odesláno z mého founu pomocí Tapatalk
MY2020 Subaru Outback 2.5i Active - otouš Obrázek
ex 2016 Subaru Forester 2.0i-L Comfort CVT - modrásek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

K těm pojistkám,ono je to velice ošemetné a taky mám pojistku na blbost,už roky zpět,teda máme,protože...no z důvodu jak psal Honza,snad by z toho něco šlo,nějaké plnění,možná ne,víte jak to chodí,ale něco jsem pro to aspoň udělal.V tomhle má Honza pravdu,že každý chodec,každý cyklista,nebo i pes přes cestu dokáže způsobit podobně vysoké škody jako auto a jiné a jiní...tj snad bez diskuzí,když se nad tím opravdu do důsledku zamyslíme(mimochodem i na škody způsobené psem se může vztahovat pojistka z odpovědnosti,ono je tho moc,tohle je dle mě nej pojistka co by měl mít každý).Ale nařizovat nějaké povinné pojištění hromadně všem účastníkům provozu,tohle jakmile začne nebude to mít konce,ono to vlastně už začlo s jinými nařízeními :-/
Jako na jednu stranu ty úvahy i chápu,ale na druhou to rázně odmítám.Ono z těch všemožných nařízeních,povinných revizí a razítek a povolení už i tak dost blbnem a raz na to dojedem,bo vše je už tak složité a zpomalené díky tomuhle.
Článek reagující na toto:
https://www.novinky.cz/domaci/476221-po ... toven.html
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, tak OK, tak ať není povinný ručení pro nikoho? Explicitně vyjmenovat X skupin, kde by bylo fajn mít povinný ručení a z toho vyjmout Y skupin, který jakože osvobodím atd... to by bylo podobný dnešní době a složitým zákonům. Proč má někdo mít výjimku? Vždyť by ta pojistka na kolo byla pár korun...

Jako samozřejmě jsem pro maximální svobodu, tedy nenařizovat nic nikomu a všichni by se chovali tak, aby někomu jinýmu nepůsobili újmu. A když jo, tak by nesli plnou zodpovědnost a bylo by jenom na nich, jestli to zacvakají z kapsy nebo z nějaké své pojistky. Jenže bohužel v takovym světě nežijeme. Jestli mám pojistku na blbost, tak jí nemám pro vlastní dobrej pocit, ale mám jí pro případ, kdybych fakt někomu něco, samozřejmě nechtěně, rozbil, tak aby se to z toho dalo zaplatit. Ideálně způsobem, já ti to zaplatím hned (pokud na to mám) a s pojišťovnou si to vyřídím pak sám, ať ty s tím máš absolutně nejnutnější a minimální starosti.

Jenže lidi jsou většinou sebestředný, neempatický, sobecký a nepřející zmrdi. Takže plošně to takhle fungovat bohužel nemůže.

Takže za mě rovnej přístup. Maj všichni, co se pohybujou po veřejný komunikaci reálnej dopad a zodpovědnost za to, co se tam může stát jejich vinou? Maj. Tak ať platěj povinně všichni. Nebo nikdo (ale jak jsem uvedl dřív, tak to by asi v současný společnosti moc nefungovalo a zřejmě by to dorazilo náš už tak rozbitej soudní systém).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Já ti opravdu rozumím,ostatně taky uvažuju takhle a nemám pojistku jen pro dobrý pocit,ale pro případnou událost.Jen mě děsí představa kam to vše vede,to by bylo na déle to vše vysvětlit,daň ze všeho ixkrát tu už máme a budou další,pojistka na vše a následovat bude připojištění na pojistku,která by škodu nekryla,tak proč ne jen takové připojištění na přechodné vyrovnání škody a kde tohle vše skončí?Ostatně jsou i jiné cesty,jak by ti měl škodu plnit třeba ten cyklista,když neuzná vinu a nechce odškonit tak soudní cestu myslím,když teda má nějaký majetek.Tady zas narážíme na konkrétní případ,jak velká škoda je,jak velký majetek je a je to zdlouhavá a nejistá cesta vím,ale jinak to nejde.
Člověk co nic nemá a nechce ani mít a jen parazituje nebude platit ani takovou pojistku,prostě to řešit nebude a že ho chytnou na kole na cestě bez pojištění?No a co,tak mě zavřete klidně,což nehrozí ani jen náznakem.A i kdyby nakrásně,tak co,nic to nevyřeší.Anebo hovado,co se tak i chová vůči ostatním,co má majetků za miliony a za s sebou hromadu VIP právníků co případně zvládne lechce zaplatit.Na pojistku může kašlat taky,jen se bude pak už bavit,jak to chodí u nás u soudu.
A jsme zas tam kde jsem byli,platit budou jen ti "slušní a blbí" v jejich očích jo.
Takže tohle mě vadí,já platit budu,vysolím když to sečtu ročně dost peněz,ale nic mě to nikdy nezaručí.Ne v případě,že jsem poškozený,možnááá jen v případě,že jsem škodu zavinil.
Leda by opravdu 100% fungoval nějaký systém pro tyto případy,kdy nejde dostat z viníka odškodnění,ale obávám se,že tohle už tak důsledně fungovat nebude,jako bude oproti tomu fungovat povinné pojištění.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Soudy tady nic nevyřeší. Ty jsou zasekaný a řešej roky i mnohem důležitější věci. To nemá smysl vůbec aktuálně tímto směrem uvažovat. Bohužel to fakt směřuje, jak píšeš, dvěma slovy řečeno: do prdele. Jenže to neskončí, dokud lidé nebudou slušní a chovat se k sobě hezky. To ale zatím nevypadá. Aktuální generace dětí prvního stupně ZŠ vypovídá o pravém opaku. Fakt si vážím toho a mám radost, když dneska vidím vychovaný dítě.

Ale to jsem už zabřednul úplně pryč. Tak zpět k motoristickým zprávám. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Šmarjá já opět jen musím souhlasit,s těmi dětmi(i když ne vždy,ale povětšinou jo).Třeba na jednom mnou oblíbeném srazu všechny šíleně obtěžovali dvě děti,ale to bylo neskutečné jak je rodiči nezvládali,ani náznaky ostatních nezabírali,rodiče to prostě nedávali,dle mě chudáci totální,hotový očistec!Okolí zůstalo nadmíru tolerantní,ale atmosféra se kazila a pak mě to i potvrdil sám od sebe jeden dost dobrý starší kámoš,že na tohle už fakt není zvědavý...ale to je jen jeden příklad za všechny,z moha okolo,prostě trend je tak nastaven ve většině a když se ozveš jsi nejhorší,takže ano vidět přiměřeně vychované dítě tj dnes radost!
Se soudy je to jasné,tj bez debat-délka a složitost vynesení rozsudku je neúměrná,navíc často vyhrávájí peníze ne logicky pravda,právo.
Jo je to tak,vše je o slušnosti,která nehorázně chybí,ale všude a ve všem,na tohle tabulky a pojistky a nařízení nikdy nebudou účinkovat,to prostě nelze.Obzvláště když veřejnost vidí jak se ti co je vymýšlí pak sami chovají-jen silou moci a peněz-nedotknutelní.Ale tímto to nelze omlouvat,je to prvotně v nás,v lidech,jsme moc rozežraní a je málo lidí co si dokáží vážit toho jak dobře se vlastně přes to vše máme.
Jo,konec,zpět k moto =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Albi píše: 22 milionů VW Passat nemá tak velké emise jako jedna loď//Ani produkce oxidů dusíku není nijak lichotivá, pět tun denně, které připadají na Hamony of the Seas, se rovná emisím 1,42 milionů vozů VW Passat.
Koukal bych na to z trochu jiného pohledu. Ta loď vozí okolo 8800 pasažérů a členů posádky a teď by mě zajímalo kolik emisí vyprodukuje takhle malý město
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

A když na to koukneš ještě jinak, tak je otázka, jestli to převážení 8800 pasažerů a členů posádky je v tomto případě nutné..., což samozřejmě není!!!
Ale to už by pak někdo mohl říct, že jezdit autem také není nutné.. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“