Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22554
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Mne by teda ty evropsky pekace, co maj motor bud ze sekacky nebo z traktoru, zas tak nechybely... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Jako všichni celý ten nesmysl sleduju taky,ale normálně o toho zdrhám pryč,nechci se rozčilovat,kazí mě to náladu,protože jestli se něco nestane v brzké době,tak to bude mít opravdu dalekosáhlé silně negativní důsledky,tak to už ani moc nechci číst :-/ natož tu přilívat do blbé nálady.
V narážce na traktor jsem si vzpomněl na včerejší ráno,na start romstera ropáka!To bylo normálně peklo na zemi,studený diesel trhal uši,normálně jsem měl ježinu,celé se to klepalo a řvalo,jak starý zetor 8() teda to se omlouvám zetoru,ten měl proti tomu sametový chod :-) Tímhle bych fakt jezdit nechtěl :-€-oO
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14706
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Nezbývá, než doufat, že se RVHP 2.0 rozpadne dřív, než se to tu někdo pokusí implementovat. Ne vážně, pro některé lidi je ten orezlý Favorit jediná možnost, jak se dostat z Prdelové Lhoty do města na nákup a k doktorovi, a to zdaleka nejsme nejchudší země EU, vy si vážně myslíte, že tyhle auta zkusí někdo lidem sebrat nebo nějak významněji zdanit?
Ani toho Německa bych se nebál, až v roce 2022 odstaví poslední jaderné bloky a změní svou Energiewende na mnohem progresivnější Energie-ende, dost se jim to s těmi elektromobily zkomplikuje.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Já si to furt nemyslím,ale to co si tu řeknem je úplně jedno,důležité je jak mají občany bruselští totálně prdele a vlastně ani to už ne,takže možné je vše,úplně vše.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4856
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Makovica »

outback píše:Většina toho se připravuje na úrovni EU, takže smůla...naše (i vaše) auta půjdou za žárovkama.
Vzhladom na to, ze volebna ucast do EU parlamentu je u nas i u vas s prehladom najnizsia z celej unie (pod 20%), tak sa je zbytocne stazovat.
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

outback píše:
Toto už funguje v Německu (starý diesel v přepočtu 10 Kč za kubík objemu a rok) a může být hůř. Do každého auta se spalovacím motorem včetně hybridů krabička s GPS, která jednak hlídá a hlásí spotřebu paliva, a hlavně měří ujeté kilometry, které se prohibitivně zdaňují. Cílem je zdanit ujeté km tak, aby se auta na benzín nedala provozovat donekonečna, a také možnost hlídat a časově omezovat vjezd do ekozón a center měst. A to není nějaká moje scifi, to už EU začíná plánovat a připravovat.

EDIT: kdo čte německy, ať si počte: https://www.focus.de/auto/elektroauto/i ... 83563.html
výpočet …
To je hodně černý čtení a když jsem byl ještě v NBěmecku a divil se, že těch nafťáků co u nás chtěl tehdy úplně každej zase až tolik nemají, tak mi bylo vysvětleno že tolik aby se jim to vyplatilo zdaleka nenajedou.
Starých dechtů i benzínů jezdí u nás ještě dost a třeba ten poplatek u benzínů s Euro 3 uvedených do provozu do 30.6.2009 se dost podobá naší silniční dani. Tu zatím sice platí jen podnikatelé, ale už dlouho se mluví o tom že by ji měli hradit všichni majitelé motorových vozidel. Vybraly by se dost velký prachy, i když spousta lidí by to asi raději zrušila, ty pekáče ze kterých jim lezou nohy jak mémi známému, který má pod gumovým kobercem prkno aby nešláp na silnici. Nastal by tak trochu posun, škatule, škatule, hejbejte se, protože by si museli pořídit něco o trochu novějšího .....a od koho asi, od těch co by šli zase do novějších a ti co měli původně ty novější by si koupili nové. K nějakému omlazení vozového parku by tak asi došlo, protože ty nestarší kousky by bylyneprodejné a skončily by ve šrotu.
A hned by bylo na zvýšení podpory elektrifikace a část z toho by třeba padla i na zavření huby lidem, a to v podobě nějaké podpory rodin s dětmi a důchodců, třeba i veřejnou dopravou zdarma, slevami na dani, k nákupu ekologičtějšího a mladšího auta, netuším, nejsem ekonom ..... Jenom mám pocit, že ta doba až někdo začne hlásat že ti co nám tu otravujuí ovzduší budou platit a ještě jezdit jen někam a navíc taky jen někdy není daleko. Chtít platit za starého Medvěda v ceně 30 kkč to samé ročně jako daň za to že jako kurvím ovzduší je nesmysl, to by tu asi neprošlo ani když to vymyslí EK, ale i 10 by parádně nasralo a znamenalo by to konec toho auta .....
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Nám v itálii naši šéfové už před mnoha léty s velkými gestikulacemi a peprnými nadávkami vysvětlovali,jak je je u nich těžké držet starší auto,natož ho koupit,tehdy jsem to nějak bral na lehkou váhu,neřešil jsem to,maximálně vzdálený svět pro mě,navíc mají samozřejmě jiné příjmy,ale i tak je to docela mazec...našel jsem v rychlosti namátkou nějaký článek,staršího data,ale přišel mě fajn sepsaný.
Dá se najít novější info,ale stejně dnes tam určo nebude lépe,spíš naopak,už se vůbec nedivím,že se tak rozčilovali.Itálie už před léty hrála v tomto zřejmě prim >:-f bohužel a přitom je to země moto nadšenců a tolika dobrých,vyjímečných aut.
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_hig
Edit:i to je určitě jedn z důvodů proč se z talošky vozí tolik aut.Mezi kterými s najde určitě i hodně dobrých ojetin,v gut stavu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Super čtení, několikrát jsem si při něm oživil veškerý sprostý výrazy z moji slovní zásoby. To nás teda čekají časy, myslím že teď se máme co se aut týče zlatě, ať to bože ještě dlouho vydrží =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Ať to dlouho vydrží,tyhlety zlaté časy,jj-ámen =) =) ty tabulky zdanění vypadají dost děsivě co...
Jo a je pravda,že tam se dali auta koupit tehdy hodně levně,ojetiny teda jo,jen to převézt domů,byl to pro nás čechy doslova ráj,uvažoval jsme koupit starého mercka,jen jsem jim tehdy o tom bohužel neřekl,absolutně bez koroze a najeto měl myslím sotva 120000km,za pár kaček od rodiny u které jsme dělali.Bohužel jak jsme dojeli,byl fuč,koupil ho alžířan :-) ten daně doma neřeší,to sedí,jak tam píšou,že auta mizeli třeba v holandsku...
Tu ve valmezu vozí dva známí auta z talošky už pěkných pár let,po kamionech a funguje to,lidi prý spokojení vesměs jo.Ostatně mám taky auto z talošky,jen ne od nich,i když jem měl už od známého bazarníka taky předobjednáno,budiž mu ke cti,že mě řekl,že mě nemůže zaručit,že vždy doveze auto hlavně nestočené,že tohle on samozřejmě nepraktikuje,ale kupuje ojeté a logicky 100% neví co s autem kdy bylo,i když má auta i s věrohodnou serviskou a to je pak jiná.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Šímo zajímavej článek. Dík za odkaz. To, když si člověk přečte, tak se orosí.... Tak nezbývá, než doufat, že nám to ještě dlouho vydrží v přijatelných mezích...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Musíme doufat =) a dopředu se tím nesžírat.Třeba se korouhvička zas jednou obrátí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

Co doufat. Pamatovat si a podle toho hlasovat. I do toho europarlamentu. Aby tam těch zelených euromarxistů bylo co nejméně.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Tak tím by se mělo určitě začít. Chodit volit.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

konkurence pro Imprezu:
Nová Mazda 3 odhalila kompletní český ceník. Srovnali jsme její ceny s konkurencí
Za příplatek 65.500 korun je k motoru o výkonu 133 kW a točivém momentu 222 N.m k dispozici šestistupňový automat. V případě hatchbacku je za stejnou částku dostupný i pohon všech kol, pro sedan tato možnost bohužel nabídnuta není. Kombinaci automatu a čtyřkolky pořídíte až ke stupni GT Plus za 764.400 korun. Ten zahrnuje automatickou klimatizaci, vyhřívání předních sedadel a volantu, parkovací kameru nebo bezklíčový vstup.
více na http://www.auto.cz/mazda-3-2019-cesky-cenik-cena-srovnali-jeji-ceny-konkurenci-127022
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Teda žádná láce velebnosti :-/ ......pro mě jediná volba za 3/4 míče, což není vůbec málo na takového prcka :-( . Bude to ale určitě dobrý auto.
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“