Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10653
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

hamoun píše: trilitr ... 210kW .. nic extra ..
Aha! Tvl, já vůbec nic nehledal, a měl za to, že 5.0 = 5 l objem, takže to bude aspoň 8válec, a on to je 3litrovej 6válec... kam to spějeme... že takhle "klame" BMW, kdy "530" už dávno neznamená, že tam je třílitr, to vim.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3180
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dracekvo »

Mercedes myslím dělá už delší dobu to samé.
To číslo už nevyjadřuje objem, ale ekvivalent výkonu vzhledem ke starším modelům.
Tj. máte třeba 2litr, ale typ je to 300, protože ten motor má stejný výkon jako dřív bejval ve třílitru.
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od emve »

dracekvo píše:Mercedes myslím dělá už delší dobu to samé.
To číslo už nevyjadřuje objem, ale ekvivalent výkonu vzhledem ke starším modelům.
Tj. máte třeba 2litr, ale typ je to 300, protože ten motor má stejný výkon jako dřív bejval ve třílitru.
To jo, ale Audi je úplně mimo. Mercedes má stále 350d jako slabší šestiválcovou naftu a 400d jako silnější. Ale označení 50 TDI pro základní šestiválcovou naftu je úplně mimo, to jsem fakt nepochopil. Tam to není ani ekvivalent ke starším modelům, to bychom museli asi zpět do 80. let.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3180
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dracekvo »

Třeba v audi najali někoho z číny na management zvýšení prodejů.
Viz. výkonové údaje na čínských výrobcích. Vždy je to potřeba podělit dvěma nebo víc :D
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22743
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Jsem furt nechápal, co tím hamoun chtěl říct... už to chápu... no tvl :-€-oO To bych to radši sloupal zednickou špachtlí, než tam mít takovou ostudu :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Skvělé zprávy, tohle by mělo proběhnout ve všech státech Evropy .......... https://www.autoforum.cz/predstaveni/ob ... d=12232664
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
podvlada
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 10653
Registrován: úte led 01, 2019 5:43 pm
Jméno a příjmení: Vláďa Podlešák
Bydliště: Plzeň

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od podvlada »

Hezký čtení, až na to poslední s "nenakupováním v Číně"... Když si to tam nekoupím sám, doveze to sem někdo jiný a já si to jen koupím dráž. Ale se zbytkem se dá vcelku souhlasit.
Subaru Outback '04 BP 3.0 H6 180 kW <vlákno zde> Obrázek
Subaru Forester '05 SG 2.0 H4 92 kW <vlákno zde> Obrázek
ex Ford Mondeo II '00 1.8 I4 85kW
ex Alfa 156 '99 2.5 V6 140kW CUORE SPORTIVO!
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14862
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Podvlada: prostě nekupuj čínský výrobky. Ani formálně nečínský výrobky, který jsou v Číně tam vyrobený. Zahoď mobil, zahoď počítač, zahoď všechno oblečení a prakticky všechny elektrospotřebiče, však se bez té Číny nějak obejdeme, ne? :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
clay
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2276
Registrován: stř črc 07, 2010 10:53 pm
Jméno a příjmení: Michal Šprachta
Bydliště: Cerkytle - Svatá Kateřina - Borová
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od clay »

No ono jde spíš o to, aby china nebyla jediným producentem podstatných položek důležitých pro výrobu technologických celků. Trochu jsme holt tu globalizaci přehnali a pouze pro pár centů. Ostatně po každé krizi nastoupí nová generace chytrých managerů s ještě chytřejším řešením jak ušetřit a vydělat víc a aby mu akcionáři líbali ruce.

Odesláno z mého Nokia 7.2 pomocí Tapatalk
Naposledy upravil(a) clay dne pát čer 18, 2021 12:30 am, celkem upraveno 1 x.
Sny se mají plnit.....Subaru bez kompromisů !!!
Subaru Outback H6 3,6 2010
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14862
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Ne asi. Na polystyren se aktuálně čeká 2-3 měsíce. Protože základní surovina z Číny. Nejsou KG a HT trubky v některých rozměrech. Nejsou kari sítě v některých specifikacích. Můžete hádat, proč asi.
Jedno mi nejde do hlavy. Když má Čína už rok nula nově nakažených COVIDem, proč ty suroviny nejsou TEĎ? Nevěřím, že má ten "Just in time" dodavatelský řetězec roční setrvačnost.
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2718
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od zhor »

Čína nemá nulu. Teď jsem někde viděl článek, že tam zavřeli nějaký velký přistav, že se tam rozšíril covid, a že lodě čekají dva dny, na to co jindy bylo hotové za pár hodin.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14862
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Velmi dlouho tvrdili, že nulu mají. Taky teď tvrdí, že jejich jaderná elektrárna nemá vážný problém. Teda určité problémy už připustili, ale několik dní dělali jako že nic. Číňanovi nevěřit ani slovo. Bohužel dneska už si bez něj dost možná nebudeme mít ani čím utřít prdel (papír se sem sice nevozí, ale ta fabrika bez náhradních dílů nebude fungovat dlouho).
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

podvlada píše:Hezký čtení, až na to poslední s "nenakupováním v Číně"... Když si to tam nekoupím sám, doveze to sem někdo jiný a já si to jen koupím dráž. Ale se zbytkem se dá vcelku souhlasit.
No jo, posrali jsme to kvůli pár Eurům,. Dolarům, kdoví čemu .........a teďf to budeme dávat léta do pořádku, znovu se učit dělat to a to, postavit na to linky, které jsme zrušili nebo prodali a pomalu se té číny, ale asi i Ruska zbavovat. Nakonec mocní západu si přece přejí pakt USA + Kanada + Austrálie + EU a možná ještě Japonsko a s nikým jiným se obchodovat nebude, to by Čínu sakramentsky omezilo, stejně jako její vliv, Rusko ji nezachrání .........No uvidíme, mobil bude sice stát dvakrát tolik, ale zase třeba 2x tolik vydrží a tak to bude se vším .......hlavně rychle, než se sem nacpou ta jejich strašná auta .........
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

To je taky dobrá pitschovina <:-< , kapota za půl mega :-D https://cnn.iprima.cz/elektrohipsteri-s ... d=12243158
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21962
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

romull píše:No uvidíme, mobil bude sice stát dvakrát tolik, ale zase třeba 2x tolik vydrží a tak to bude se vším .......hlavně rychle, než se sem nacpou ta jejich strašná auta .........
Tak to je hodně idealistická představa. Jako já Čínu nijak neadoruju, ale ono už dávno to není, že to jsou všechno šmejdy z Číny. Ono záleží na požadavcích zákazníků (myšleno firem, co si tam tu výrobu objednávají) a v Číně uměj vyrobit i velice kvalitní věci. Bohužel už je tam uměj i vyvíjet, protože jim tam všichni ochotně naposílali veškerou dokumentaci a oni se to i díky tomu velmi rychle naučili sami. Takže za mě představa, že např. v EU se vyrobí telefon, kterej bude 2x dražší, ale 2x dýl vydrží je mylná. Řekl bych, že pokud bude jenom 2x dražší, tak zřejmě vydrží tak 2x míň. Ostatně komu se kdy hardwarově rozbil telefon? To mnohem dřív zakuká 1) na konci aktualizací a morální zastaralostí a 2) na akumulátoru. Ale i ty se dají vyrobit slušně. Já mám 4,5 roku starej Samsung A5 2017 a je v něm původní akumulátor, kterej denně nabíjím a má teď reálně 80 % původní kapacity.

Takže já bych byl rád, kdyby se výroba převedla zpět, ideálně tam, kde se to prodává, ale bude to hodně práce, aby dokázali dělat stejně kvalitní výrobky při zachování aspoň malých násobků koncových cen.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“