Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

podvlada píše:Takhle tomu pak rozumim
No a jasně, že u sedana člověk nepočítá s využitím jak dodávka. Jen teda, jestli se nepletu, nedají se tomu ani položit sedačky, žejo - jen otvor na lyže... jasný, zas by to pak nebyl sedan, ale hatch/liftback, utrpěla by trochu tuhost, ale dost by to přidalo na použitelnosti v těch vyjímečných případech. Na druhou stranu, na ty vyjímečný případy tady je Subaru Spedice a Asistáns
Jo, u BL jenom díra na lyže. US verze měly sklápěcí, ale EDM, tam má snad dokonce výztuhy.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Mě se teda Outback sedany nelíbí. Připomíná mi to zhovadilosti typu BMW X6, X4. Je to trochu bastard, byť tomu průchodnost nechybí. Legacy v sedanu je hezký ve všech generacích, byť prostě 1. generace RS je pro mě absolutně nejhezčí. Ale když to má bejt Outback, musí to bejt kombi.
Sedan má bejt elegantní kára na silnici. V terénu to nemá co dělat. A ano, mimo jiné proto, že se do toho skoro nic nevejde.
No tyjo srovnávat Outback sedan s X6, že se nestydíš. To ani není kráska a zvíře, to je kráska a sračka. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Na tohle si doporučuju najít tu recenzi na X4 od Honzy Koubka v meziplynu. Měl tam takovou jednu hlášku, po který jim BMW několik dalších let už nic k recenzi nepůjčovalo :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:A nedá se s nim couvat, není z toho vidět ven, no...
Tohle jsem fakt do teď nepochopil. V bočních zrcátkách vidím zadní rohy úplně stejně u kombi i sedanu. Když couváš přes zadní okno, tak to je pak těžký. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Tak jednak, pokud to nemá křídlo, tak neni vůbec vidět, kde to auto končí. Takže trefit se s tím k něčemu je sázka o nárazník. A druhá věc, pokud se chceš koukat přes to okno, což není záležitost jenom při couvání, tak to taky funguje jenom v případě, že zrovna nepršelo, nesněžilo a nepadal žádnej prach od doby, co jsi vyjel z myčky :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14864
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

spm: takovýhle fňukání ohledně couvání s autem jsem vždycky slyšel jen od bab, nedělej si tu ostudu :-D
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Honzo samozřejmě, že jsem to s těmi Xněco zrůdami srovnal schválně, abych tomu dodal důraz. :-) Proti tomu je jakýkoliv Subaru krásný, elegantní a hlavně schopný auto. Nicméně prostě trvám na tom, že oplastovat sedana znamená mu sebrat tu nejdůležitější devizu a to je elegance.
Souhlasím s SPM v tom, že sedan je naprosto nepraktická karosářská varianta, ale nesouhlasím s tím, že by měly existovat jenom škatule.
A že s tím SPM neumí couvat není chyba karoserie Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Tak jednak, pokud to nemá křídlo, tak neni vůbec vidět, kde to auto končí. Takže trefit se s tím k něčemu je sázka o nárazník. A druhá věc, pokud se chceš koukat přes to okno, což není záležitost jenom při couvání, tak to taky funguje jenom v případě, že zrovna nepršelo, nesněžilo a nepadal žádnej prach od doby, co jsi vyjel z myčky
Zadní okno je dobrý k jediný věci: Oslňujou tě skrz něj jedničkový fábie a 15x zbouraný bílý dodávky. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Honzo samozřejmě, že jsem to s těmi Xněco zrůdami srovnal schválně, abych tomu dodal důraz. Proti tomu je jakýkoliv Subaru krásný, elegantní a hlavně schopný auto.
Jasně, já to chápu. U mě je to ještě ověšený předsudkama, protože s auty typu X4/6 nebo GLE cupé jezdí dost často jejich obsluha jako idioti. >:-& :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

VDC píše: A že s tím SPM neumí couvat není chyba karoserie
Ale s kombíkem ani hatchbackem tenhle problém nemám :-DDD
HonzaCZ píše:Zadní okno je dobrý k jediný věci: Oslňujou tě skrz něj jedničkový fábie a 15x zbouraný bílý dodávky.
Akorát že spousta lidí s tímhle názorem pak skončí se sloupkem uprostřed zadního nárazníku, protože ten v tom bočním zrcátku vidět nebude nikdy :-DDD Jinak teda dneska ráno při nájezdu na dálnici jsem to boční okno a zrcátko měl v takovym stavu, že jsem za to zadní okno s výhledem byl hodně rád :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:Ale s kombíkem ani hatchbackem tenhle problém nemám
Protože to máš prostě naučený, zažitý...
spm píše:Akorát že spousta lidí s tímhle názorem pak skončí se sloupkem uprostřed zadního nárazníku, protože ten v tom bočním zrcátku vidět nebude nikdy
Jo a z kombíku ten sloupek asi uvidíš. :-DDD :-DDD :-DDD Já nevím, co s tím couváním máš pořád za problémy. :-D Jinak ke sloupkům, květináčům, patníkům a podobným zvěrstvům - samozřejmě může se stát, ale když člověk kouká kolem sebe, dopředu se koukne, kam bude couvat a podobně, tak se to dost dá eliminovat. Já třeba za 15+ let do žádnýho sloupku nenacouval. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

bushman1 píše: Navíc Subaru je tím prapodivným dizajnem už proslulé a je to v podstatě součástí jeho image.
Dnes jsme se doma se ženou shodli, že subaru se furt nedá splést, byl to a je to furt jiný desaign, někdy moc pěkný, někdy v něčem méně povedený - v určité linii kastle či dílčím řešení, třá spodní část masky nového lesníka( to je jen příklad, nic víc)
Ale pořád je to obecně napříč modely rozeznatelná značka, svá, originální a to mě sakra moc těší, opravdu jo (*_^) |,,,,
Takže odpouštím subaru všechny moje mírné výtky ohledně exteriéru, protože jde v podstatě o ptákoviny, ve výsledku absolutně zanedbatelné a když k tomu přičtu vlastnosti plejády...virus je ve mě už pěkných pár let a zatím se nic nezměnilo a nevidím jediný důvod proč, za mě ne.
Furt je co vybrat, jasně u nového lesníka si taky ťukám na čelo, nájezd úhly tak rapidně zmenšit u lesníka? :-/ Jo prýýý bezpečnost, aha, tak co nadělám, zas je možnost outback.
Nebo ho zvednout :-)
Jen zas moje duševní vyblitky, jsem jinak moc rád, že tohle řešit nemusím, jenom pozoruji dění zpovzdálí.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1306
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Kdo nemá potřebu mít aspoň trošku výkonný motor, tak si u Subaru stále vybere. Kdo po autě chce aspoň trošku dynamiky, tak je v pasti. Tzn., tahle naše milovaní značka holt ztratí část svých příznivců, z části prostě bude měnit klientelu, chtě nechtě. Pro hodně z vás (kteří ten výkon nechtějí/nepotřebují) bude dále top a po jiných stránkách jsou to pořád dost nadstandardní dobrá auta resp. v některých ohledech i stále lepší a lepší. Podvozek, v rámci segmentu nižší těžiště, bezpečnost - ať už aktivní (Eyesight) či pasivní (rozhled z auta), pohon 4x4...Jen ty motory, tam to je z mého pohledu totálně v pí.. Samozřejmě v EU, i když třeba už v USA taky končí H6 3,6 (je nahrazen 2,4T)….
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Souhlasím, tohle je samozřejmě špatně, vývoj, situace kol motorů obzvláště v EU teda, brečíme furt a všude, holt blbá realita, včil jo, jen je otázka co to pro koho znamená trošku výkonný motor, úhel pohledu, jednomu to bohatě stačí, absolutně bez výhrad, druhý to nedává.
Ale opravdu souhlas v tom, že je věčná škoda, že už nejsou relevantně silné motory, to mě mrzí taky a bude mrzet, miluji zvuk a projev třeba zrovna té H6, či staré turbíny :-/ =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od .dundee. »

spm píše:Mně se do sedanu nevejde ani nákup, natož věci na dovolenou A nedá se s nim couvat, není z toho vidět ven, no... prostě jak zašitá frnda
Ty jsi jen nešikovnej. To je celý.
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“