Motoristicke zpravy

Odpovědět
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Vladimir_xh »

No vidíš, a mě to přijde zase tak, že obhájíš sám před sebou a nebo před okolím to, že jsi přece to zlo nevolil. To ti ostatní... A hozenim listku jen tak, s vědomím že se stejně nemají šanci dostat, je alibismus před tím, že jsem nevolil vůbec... Neber to osobně, od toho tu je demokracie, aby sis to udělal dle svého postoje.
Idealista bych byl rád, je to asi hezčí než realista, nebo pesimista :-) To se ale opravdu odklánime od tématu "motoristické zprávy"... Tak kdo tedy nejblíž z našich stran se chce postavit eko automobilovemu teroru přichazejiciho z vyšších míst?
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Harous »

newli píše:Tak ODS je super volba - treba nam zavedli superhrubou mzdu, aby jim pak v opozici mohli kritizovat a s "velkou slavou" s babisem zrusit. Anebo nam zvedli sazbu dane z prevodu nemovitosti (3% - 4%), aby ji obratem v opozici mohli kritizovat jako neustavni (dokonce podali ustavni stiznost). Jj, to je strana, ktera vi, co dela
Nemáš tak úplně pravdu, doporučuju si přečíst historii superhrubé mzdy třeba tady:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Superhrub%C3%A1_mzda

Ohledně daně z převodu nemovitosti která se změnila na daň z nabytí nemovitosti to taky není tak černobílý...

Dlouhý roky jsem volil Svobodný, letos jsem to viděl na TSS, ale obávám se, že nezbyde než to hodit SPOLU. Bude důležitý každý hlas který pomůže zastavit Bureše a dostat ho do kriminálu kam patří.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

Vladimir_xh píše:No vidíš, a mě to přijde zase tak, že obhájíš sám před sebou a nebo před okolím to, že jsi přece to zlo nevolil. To ti ostatní... A hozenim listku jen tak, s vědomím že se stejně nemají šanci dostat, je alibismus před tím, že jsem nevolil vůbec... Neber to osobně, od toho tu je demokracie, aby sis to udělal dle svého postoje.
Idealista bych byl rád, je to asi hezčí než realista, nebo pesimista To se ale opravdu odklánime od tématu "motoristické zprávy"... Tak kdo tedy nejblíž z našich stran se chce postavit eko automobilovemu teroru přichazejiciho z vyšších …
Pro mne by bylo 5,1 % pro Svobodné příjemnější volební výsledek než třeba 19 % pro Spolu (resp. Svobodní do toho tentokrát jdou v tom trojholportu, ale to na věci nic nemění). Protože dle zfalšovaných předvolebních průzkumů to vypadá, že sestavovat vládu bude zase Bureš a ona už s ním nějaká kurva prodejná do tý koalice půjde, jako vždycky.
ODS jsem kdysi volil taky, avšak už měli mnohokrát příležitost prosadit tu pro nás příjemnější podmínky k žití a nejsem si jist, že to nějak vytrhli. Též mám pochybnosti, že s Fialou v čele to konečně bude ta správná sestava, se kterou "bude líp".
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Vladimir_xh »

Pro mě také 5,1 by bylo super. Ale po dvakrát to nevyšlo... Zatím prostě sám nevím.
Nic, z mé strany konec politiky v tomto tématu.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
zed
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1058
Registrován: pát črc 27, 2018 7:37 am
Jméno a příjmení: Tomáš K.
Bydliště: Ostrava

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od zed »

Já jsem si po posledních volbách taky říkal, že Svobodné už volit asi nebudu, ale ať dělám co dělám, tak lepší alternativu nemám, navíc v koalici mají tentokrát opravdu šanci dostat se přes těch 5 %... Takže jim to hodím i letos.

Poslali mi teď nějaký jejich průzkum (víme sice jak to je s průzkumy...), dělají si je opakovaně a preference rostou...

Trochu jsem se díval i po SPOLU, že bych se jako vrátil k ODS, ale jak jsem zjistil, že by se párovali s Pirátama, tak jsem je nadobro zavrhnul...
Přílohy
svobodní.png
Subaru Levorg GT-S Comfort 2018, 1.6DIT, 125 kW, "7°"CVT, 9,003 l / 100 km
EX Škoda Octavia II HB 2006, 2.0 TDI, 103 kW, 6°DSG, 6,2 l / 100 km
EX Citroën Saxo 1.5D 3dv. 1997, 43 kW, 5°MT, spotřeba 0,0nic, 1000 km / nádrž
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Slavek_xxx »

Zisk strany ve volbach je primo umerny penezum do nich vlozenych za PR a reklamu, do vlastnenych medii, do dulezitych osob na spravnych mistech (nekdo by to mohl nazvat uplatky) atd. Tohle podcenila CSSD (zamrzla na bilboardech) a je tam kde je a naopak Babis s jeho spickovym PR vyletel jako raketa a navic dokaze i po nejakych deseti letech u moci presvedcit tupce, ze on je ta spravna opozice, ktera s politikama zatoci..
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Vladimir_xh »

zed píše:Já jsem si po posledních volbách taky říkal, že Svobodné už volit asi nebudu, ale ať dělám co dělám, tak lepší alternativu nemám, navíc v koalici mají tentokrát opravdu šanci dostat se přes těch 5 %... Takže jim to hodím i letos.

Poslali mi teď nějaký jejich průzkum (víme sice jak to je s průzkumy...), dělají si je opakovaně a preference rostou...

Trochu jsem se díval i po SPOLU, že bych se jako vrátil k ODS, ale jak jsem zjistil, že by se párovali s Pirátama, tak jsem je nadobro zavrhnul...
No jo, ale jako koalice o 3 a více subjektech potřebuje 11% pro vstup do PS ČR. Takže mám obavy, že to stačit nebude. To už mi přijde, že těch 5 pro jednotlivou stranu bylo reálnější. A aspoň by byly hlasy jen jejich.
Jak už tu zaznělo, marketing a peníze jsou vstupenka.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

Vždyť tu nutnost násobku procent pro koalice zrušil ústavní soud. Takže i koalici stačí pro vstup do PS těch 5%.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

VDC píše:Vždyť tu nutnost násobku procent pro koalice zrušil ústavní soud. Takže i koalici stačí pro vstup do PS těch 5%.
Jen čirou náhodou procházím kolem, vlákno nesleduji. Ale já jsem přesvědčen, že to takhle Tome není. Není to ani tak, že dvoukoalice musí mít 10% a troj 15%, ale jsou to nakonec nižší čísla. Třeba něco jako 8% pro dvoukoalici a 11% pro trojku.....

Edit: Pokud vím, tak ÚS mimo jiné zrušil výhodu "vítězů". A stanovil , ať si PS stanoví nová pravidla. Z toho pak vznikla i ta nová procenta pro koalice, viz výše a o tom, že by do toho pak ještě znova hodil vidle teda nevím.... Ale u toho spolku Trikolóry a Svobodných si nejsem teda jistý, jestli vystupují jako klasická koalice (PirStan či Spolu) a zda to nemají nějak ošéfované, že vystupují jen jako jedna strana. Pač pak by fakt na 11%, bo kolik potřebují, fakt těžko dosáhli....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

Myslím, že máš pravdu. Nějaký dopočet hlasů a drobné přerozdělování zbytkových tam zůstalo, ale je to nepodstatné.
A ta procenta nakonec zůstala, ale v té "ponížené formě" (hodnoty asi jak píšeš), aby to bylo snáze dosažitelné.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
zhor
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2706
Registrován: pon srp 26, 2013 2:38 pm
Jméno a příjmení: Standa H.
Bydliště: Šumperk/Ostrava

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od zhor »

VDC píše:Vždyť tu nutnost násobku procent pro koalice zrušil ústavní soud. Takže i koalici stačí pro vstup do PS těch 5%.
Soud to zrušil jako nespravidlivé, takže v dubnu ty čísla snížili na 8% pro dvojkoalice a 11% pro trojkoalice (jak píše PeteBiggy). A podpořili to i ti co nejvíc řvali, že je to nespravedlivé a mělo by to být jenom 5%. To samé se zvýhodněním hlasů pro větší strany. Řvalo se, že každý hlas má mít stejnou váhu, ale místo d'Hondta schválili jen o trošku mírnější variantu, která pořád zvýhodňuje vetší strany. Holt když už se zařídili velké koalice, tak vyprchala ta touha po rovnoprávnosti, pro menší strany.
Subaru Impreza GG WRX EJ205 165kW 2003
Volvo V70 D5 120kW 2002
ex - Subaru Impreza GG EJ201 92kW 2001
PeteBiggy
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1281
Registrován: pát úno 10, 2017 2:56 pm
Bydliště: Biggyho Beskydský Rajón
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od PeteBiggy »

Přesně tak, nějaké zvýhodnění "vítězů" si tam nechali, byť v mírnější podobě....
Alfa Romeo Stelvio Veloce 280/2023-MY 2022/ & Suzuki Swift 1.2/2022/ & KTM SMT limit. ed./2011/
Ex AR Stelvio B-Tech 280/2020/ & Subaru Forester 2.0 XT/2018/ & Subaru XV 2.0 MT/2016/ & spousta motorek
Subaru & Alfa Romeo by Pete Biggy!!!
Uživatelský avatar
mirekst
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 784
Registrován: čtv říj 10, 2013 8:02 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od mirekst »

Jak ten volební systém přesně bude je popsáno tady: https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_ ... bliky_2021

Cituji z výše uvedeného:
Sněmovnou schválený návrh, s provedenými změnami oproti vládní verzi, počítá s dvěma skrutinii a rozdělením křesel mezi kraji dle počtu hlasů v každém z nich. Ke vstupu do prvního skrutinia musí v součtu hlasů za všechny kraje získat strana 5 % ze všech hlasů ve volbách, koalice dvou stran 8 % a koalice více stran 11 %. S využitím tzv. Imperialiho kvóty jsou pak přisouzena stranám v prvním skrutiniu křesla v krajích tak, aby jich bylo rozděleno nejvýše tolik, kolik bylo kraji přisouzeno mandátů. Zbývající křesla se ve druhém skrutiniu rozdělují stranám dle největší sumy zbytků po dělení hlasů ve všech krajích. V případě nerozdělení všech 200 křesel mezi kraje či v případě nerozdělení všech mandátů ve druhém skrutiniu se postupuje rozdělením zůstavších dle největších zbytků.
Jak je to se Svobodnými: https://cs.wikipedia.org/wiki/Trikolora ... mn%C3%ADci

tj. obcházejí limit 11% tak, že vlastně vytvořili jednu stranu "trikolora svobodní soukromníci", která má limit 5% ...
Vladimir_xh
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1512
Registrován: stř zář 02, 2009 6:21 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Vladimir_xh »

Díky za doplnění.
Ex. Subaru Outback BR MY11 2,5 123Kw
Subaru Forester SG MY03 2,0 92Kw
CUCV M1009. V8 6,2D
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14702
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Tapan »

No, to je vlastně dobrá zpráva, Mirku. Tak mám o jedno dilema míň :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“