Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Slavek_xxx »

Albi> tohle jsem tu psal uz davno. V aute se 3mi diferencialy (tedy Imprezou v manualu) se mi na ledu osvedcilo brzdit bez vyslapnuty spojky a to tesne pred tim, nez zacalo drncit ABS....
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Ať si to zkusí taky někde na zatáčkovité trati a nejlépe ještě s provozem v protisměru, tam je blbinky přejdou.......
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

jj
upřímně, většinou je ABS k vzteku ... auto prostě nebrzdí ... [FUCK PC]
Naposledy upravil(a) Albi dne pon pro 17, 2018 12:17 am, celkem upraveno 1 x.
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak ABS není na zkracování brzdné dráhy, ale na zachování ovladatelnosti při krizovém brzdění. Na některých površích bych ale řekl, že brzdnou dráhu zkrátí, kór moderní systémy, které dokážou efektivně držet lehký prokluz, kdy je tření největší (třeba na suchém asfaltu).
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
dracekvo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3148
Registrován: stř kvě 19, 2010 4:04 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od dracekvo »

To chci. Příjít si pro auto do obřího automatu jako pro bagetu na nádraží :D

https://www.novinky.cz/auto/492301-v-in ... y-vuz.html
Peugeot ION elektro (rv.12, najeto 100 tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv. 07 najeto 320tis)
Subaru Outback 2.5 LPG AT (rv.99 najeto 350tis)
Peugeot 206 1.4i MT (rv. 99 najeto 270 tis)
Audi A4 Avant 1.9 TDI (rv. 97 najeto 260 tis)
Peugeot J5 obytná alkovna (2.5TD, rv.91 najeto 150tis)
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

Zelené šílenství pokračuje:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 1545310623
Omezení rychlosti na 120/80 na dálnici/mimo ni.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
plukovník

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od plukovník »

jkotek píše:Zelené šílenství pokračuje:
https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/au ... 1545310623
Omezení rychlosti na 120/80 na dálnici/mimo ni.
No vidíš, a tohle je opravdu jedinný a smysluplný způsob, jak podstatným způsobem snížit spotřebu a potažmo i CO2 ,,,,| (*_^) |,,,,

A nejedná se o nic nového.
V USA byla v době energetické krize v sedmdesátých letech minulého století uzákoněna nejvyšší povolená rychlost na dálnicích na 55 mil/hod, což je 88 km/h.
Takže se ta jejich auta s pětilitrovými dvanáctiválci pěkně ploužila po té dálnici ze severu na jih těch 6 000 km a svět se kvůli tomu nezbořil ;-D

Já se jen divím, že v té debilní Evropě na to doposud nikdo nepřišel.
Tedy zřejmě kromě mě :-DDD

Pokud jedu po dálnici, jak jezdím nejčastěji, ráno ve 3.00 hod, nespěchám a moje rychlost je 90 km/hod,
mám průměrnou spotřebu u svého Forrestera na šestý rychl. stupeň 5,9 l/100 km.
Pokud po stejné dálnici jedu ve dne a nechci zdržovat, jedu 130 km/hod, moje spotřeba je 10 l/100 km.
Pokud vyjímečně spěchám, seru na předpisy a jedu kolem 160 km/hod, moje spotřeba téměř nikdy neklesne pod 13 l/100 km.

Takhle to prostě je a nechápu, jak se v parlamentu může vyskytovat sráč, který prosazuje zvýšení té rychlosti na dálnicích na těch 160 !!!
Zřejmě proto, že debilita zastupitelů je věrným obrazem naší debilní společnosti...

Rozhodně bych bral raději omezení rychlosti, než zasvinění benzínu nějakým lihem, nebo různé ty pseudoambiciózní pseudoplány o "elektromobilizaci" a jiných výplodů chorých mozků, kterým by bylo potřeba spíše nasadit svěrací kazajky a zavřít je do blázinců... ,,|,, (>_<) ,,|,,
...nebo rovnou [GUNHIM]
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Ty nový auta jsou stejně divný... mně to žere 10 a je jedno, jestli po tý dálnici jedu 80 nebo 160 :-D Co na tu mojí spotřebu má ale vliv pozorovatelně rozhodně největší je ploužení se městem a neustálý rozjezdy. Z tohohle hlediska by daleko nejpřínosnější bylo pokutovat blbečky, co nedodržují bezpečnou vzdálenost, neustále se cpou z pruhu do pruhu, neumí jezdit plynule. A zejména - dostavit okruhy měst, aby tam ty kolony vůbec nemusely být.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od plukovník »

spm píše: ...pokutovat blbečky, co nedodržují bezpečnou vzdálenost, neustále se cpou z pruhu do pruhu, neumí jezdit plynule...
...a také ty, kteří když stojí před semaforem na křižovatce a padne zelená, tak stojí a čumí,
a nejsou schopni se rozjet nejpozději půl vteřiny po tom, co padla žlutá ;-D
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Půl vteřiny bych jim prominul, ale ono když stojíš na semaforu už třetí červenou, protože jediný auto před tebou se nebylo schopný rozjet, tak to už bych střílel...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
plukovník

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od plukovník »

Mě vždycky nasere, když je tam zelená šipka doleva která se rozsvítí na šest vteřin, před ni stojí deset aut a projede jenom jedno.
Přitom na ten semafor celá ta stojící kolona vidí a mohli by zařadit všichni najednou a také se všichni rozjet jako vláček.

Já, když jsem náhodou na semaforu na prvním stání, tak vždycky vyrazím jako raketa a všichni ty vodeserové za mnou mě potom následně mají tendenci předjíždět překračováním povolené rychlosti... >:-&
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1877
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

plukovník píše:No vidíš, a tohle je opravdu jedinný a smysluplný způsob, jak podstatným způsobem snížit spotřebu a potažmo i CO2
...
Takhle to prostě je a nechápu, jak se v parlamentu může vyskytovat sráč, který prosazuje zvýšení té rychlosti na dálnicích na těch 160 !!!
Zřejmě proto, že debilita zastupitelů je věrným obrazem naší debilní společnosti...
...
Já tedy raději toho "sráče v parlamentu", který se svou agendu snaží prosadit korektním způsobem (úpravou zákona), než bandu ekofašistů, co se snaží svě přesvědčení vnutit ostatním pomocí lží a podvodů.
Viz odkaz - DUH nechce upravit zákon, ale hledá soudce, který zbaští jejich kecy. Stejně jako s měřením NOx ve městech, které ani jedno nebylo podle normy. Ale co, ve jménu Pravdy se lhát prý může...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Já zase budu klidně jezdit po dálnici 160. V životě mě nenapadlo jet po dálnici 90.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

námořník píše:Já zase budu klidně jezdit po dálnici 160. V životě mě nenapadlo jet po dálnici 90.
Bydlíš moc daleko od dálnice :-DDD Já to mám na nájezd asi 3km, takže tam přijíždím ještě se "studeným" motorem. Ale pravda že i v těch nejkrutějších zimách se tam rozjedu alespoň na kilo, protože v nižších rychlostech se mě pak snaží předjíždět kamiony a to mi přijde už vysloveně o hubu :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

spm píše:
Bydlíš moc daleko od dálnice Já to mám na nájezd asi 3km, takže tam přijíždím ještě se "studeným" motorem. Ale pravda že i v těch nejkrutějších zimách se tam rozjedu alespoň na kilo, protože v nižších rychlostech se mě pak snaží předjíždět kamiony a to mi přijde už vysloveně o hubu

Já mám 4 proudovou silnici u baráku(není to dálnice) . Když mám studenej motor, tak samozřejmě 90,ale jinak težko.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“