Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3139
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Albi »

Já bych těch aspoň 150 na dálnici taky bral :-| ;)
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19146
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od hamoun »

6ti proudovky a rychlost jen doporucene :)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
.dundee.
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2915
Registrován: stř kvě 18, 2011 1:08 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od .dundee. »

Úplně živě vidím, jak se v pěti proudech předjíždění kamiony rychlostmi 88,89,90,91,92 km/h a v tom šestým na tebe bliká dálkovejma auto co valí 200+
Subaru Impreza WRX STi MY04
ex Subaru Legacy 2.0D MY09
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

No, nevím jak nové dálnice, ale za socíku se projektovaly dohledové vzdálenosti na 130 km/h. Takže těch 160 je bych řekl o hubu. A to i v noci protože za zatáčku prostě nevidíš.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
plukovník

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od plukovník »

jkotek píše:No, nevím jak nové dálnice, ale za socíku se projektovaly dohledové vzdálenosti na 130 km/h. Takže těch 160 je bych řekl o hubu. A to i v noci protože za zatáčku prostě nevidíš.
Přesně tak,
a až se všichni ti famfaróni, co by "brali stošedesátku" pozabíjejí, a to i ti z parlamentu, tak bude na silnicích bezpečněji X-&

P.S.
Proč ta stošedesátka nefunguje nikde na světě a to ani v zemích kde nevědí, co to "socík" je ?
Tedy kromě rajchu, kde jim vybudoval pořádné dálnice už Adolf Hitler. :-DDD
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Ty pořádný dálnice se vybudovaly až nedávno a ty starý jsou stejný jako u nás.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

plukovník píše:
Přesně tak,
a až se všichni ti famfaróni, co by "brali stošedesátku" pozabíjejí, a to i ti z parlamentu, tak bude na silnicích bezpečněji

P.S.
Proč ta stošedesátka nefunguje nikde na světě a to ani v zemích kde nevědí, co to "socík" je ?
Tedy kromě rajchu, kde jim vybudoval pořádné dálnice už Adolf Hitler.
Ty dohledové vzdálenosti začínají bořit některé technologie, třeba radary, ale není to ještě v moc autech ale jen u těch dražších prémiovek. Je to ale silně návykové jak mi sdělil kamarád, radar v jeho autě vidí 400 m před auto a člověk na sedadle spolujezdce už to málem pouští do kalhot když jede v mlze pořád 100+ , potom brzdí a ty nevíš proč ....prý je tam auto, potom předjíždí i když nevidí nic, natož jestli v protisměru něco nejede .....prý nejede ...... pro řidiče možná dobrý, pro spolucestující je to ale očistec zaživa ..... a pro ostatní na silnici taky, najednou tě něco zezadu problikne aby jsi o něm věděl a potom se mihne okolo tebe rychlostí, kterou nejsi schopen vůbec akceptovat <:-<
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
plukovník

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od plukovník »

romull píše:
Ty dohledové vzdálenosti začínají bořit některé technologie, třeba radary, ale není to ještě v moc autech ale jen u těch dražších prémiovek. Je to ale silně návykové jak mi sdělil kamarád, radar v jeho autě vidí 400 m před auto a člověk na sedadle spolujezdce už to málem pouští do kalhot když jede v mlze pořád 100+ , potom brzdí a ty nevíš proč ....prý je tam auto, potom předjíždí i když nevidí nic, natož jestli v protisměru něco nejede .....prý nejede ...... pro řidiče možná dobrý, pro spolucestující je to ale očistec zaživa ..... a pro ostatní na silnici taky, …
...a to je zřejmě ta příčina, proč je paradoxně stále více dopr. nehod včetně smrťáků
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Ten systém je strašně fajn, víš třeba o cyklistovi kterého nemůžeš na tlumené když jede proti tobě auto vůbec vidět, ale víš dopředu, že 200 m před tebou se motá po silnici .....to samé třeba se zvěří, s chodcem, stromem přes cestu ....víš že tam vepředu je a můžeš reagovat dřív než ho opravdu vidíš. Jenže člověk je zmetek a taky vychcánek, takže tu původní myšlenku rozvinul i do podoby, že by se podle toho dalo i jezdit, vždyť nevadí když nevidím já, stačí když silnici a všechno na ní vidí on a namaluje mi to na přední okno .....a jedeme, skoro jako ve videohře. Pro ty věčný chvátače se tak z toho stal namísto anděla strážného prostředek jak to odrbat a nemuset ubírat plyn ....... a počkejme až to bude za pár let i v dodávkách, to už aby si člověk koupil vrtulník =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21963
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

plukovník píše:Takže se ta jejich auta s pětilitrovými dvanáctiválci pěkně ploužila po té dálnici ze severu na jih těch 6 000 km a svět se kvůli tomu nezbořil
Ehm, mě by, prosím, zajímaly ty pětilitrové dvanáctiválce v USA v době energetické krize. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21963
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Debatujete tu o maximální povolené rychlosti a někteří už jí zase pletou s přiměřenou... Zajímavé, že v tom Německu ta auta nejezdí nekonečnou rychlostí, když tam místy není omezení.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49205
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od VDC »

HonzaCZ píše:Ehm, mě by, prosím, zajímaly ty pětilitrové dvanáctiválce v USA v době energetické krize.
ObrázekObrázek Ty by mě taky zajímaly. Obrázek
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20634
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

HonzaCZ píše:Debatujete tu o maximální povolené rychlosti a někteří už jí zase pletou s přiměřenou... Zajímavé, že v tom Německu ta auta nejezdí nekonečnou rychlostí, když tam místy není omezení.
Záleží na tom kde jedeš a v kolik hodin. Rekl bych že tak polovina jede kolem 130. Pak hodně velká část kolem 150 a zbytek, kterej není až tak velkej jede rychleji. Já jezdim kolem 180 a moc aut mě nepredjíždí.
Pokud se nepletu, tak pokud jedeš v Německu víc jak 130 a jsi účastníkem nehody, tak jsi automaticky spoluviník.
A že by Němců díky vysoké rychlosti nějak ubývalo jsem si nevšimnul.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22744
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

No fakt je, ze v CR snad pulka aut jezdi pod kilo :-DDD ja ve spicce mam vetsinou nejakejch 110 nebo 120 na tempomat a stejne toho hromadu musim predjet... na druhou stranu nechapu tu projekcni vzdalenost. Parkrat jsem jel rychlejs a nikdy jsem nemel problem, ze bych nevidel kam jedu a nestacil na to reagovat. Kdyz je nekde takova zatacka, ze do ni nevidim, tak uberu. Na okreskach je taky 90 a taky to na spouste mist 90 projet nejde...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

Projekční vzdálenost určuje poloměry zatáček, délku připojovacích pruhů a pod. (počítá se stypickou reakční dobou a efektivitou brzd/motoru). A když stavíš silnici na zelené louce (typicky dálnice), tak ji nakreslíš tak, aby se všude dalo bezpečně jet minimálně těch 130. Kde to nejde, tam se pak umisťují značky.
Takže ano, na silnici projektované na 130 mohou být úseky, kde se dá jet bezpečně rychleji, ale rozhodně ne všude. I na rovném úseku to může znemožnit např. nájezd, co je dlouhý na zrychlení do 130.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“