Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

A't si každý používá co uzná za vhodné, ale já myslím, že Facebook je třeba umět používat jako všechno ostatní. Pokud má doma někdo router se špatným zabezpečením a slabým heslem, je to mnohem horší než mít profil na Facebooku, který využívám právě k těmto účelům, kdy mi někdo něco pošle, nebo se potřebuju někam snadno přihlásit. Navíc to vypadá, že kdo má WhatsApp a nemá Facebook, tak vlastně bude mít Facebook automaticky a navíc s telefonním číslem.

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Ja jsem vcera zjistil, ze iPhone (mam ho jako pracovni telefon) neumi zobrazit dorucenku SMS-ky. Snad se u nekterych operatoru da toto vynutit pres specialni retezec na zacatku zpravy. Jako co to je??? Tohle umel jakykoli telefon na prelomu tisicileti!!! To jako vazne daji lidi ze sveho 20-30 tisic za takovy kram?


A s ksichtoknihou to mam podobne. Podstata internetu je otevrenost (email a webove stranky). Nehodlam se upisovat do zadne globalni socialni site z duvodu, ze si uzivatele zajimajici se o nejake tema neumi nebo nechcou zalozit vlastni webove stranky (jako toto forum). A argument s whatsupem nechapu. Tuhle aplikaci mi uz nutilo desitky lidi, ale proc? Mam mail i SMS a pokud to me zname otravuje, tak holt od nich nedostanu zpravu nebo foto. Jejich boj, ne muj. Do zadne podobne aplikace se hlasit nehodlam. Staci, ze o mne vi temer vse google :-)
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24342
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

newli píše: A argument s whatsupem nechapu. Tuhle aplikaci mi uz nutilo desitky lidi, ale proc? Mam mail i SMS a pokud to me zname otravuje, tak holt od nich nedostanu zpravu nebo foto. Jejich boj, ne muj. Do zadne podobne aplikace se hlasit nehodlam. Staci, ze o mne vi temer vse google
Přesně tak to mám i já, hurááá, je to zadaramo, jsme nadšení, jdem tomu vstříc, tj ono! Přeci mám email, sms, možnost důležitě poslat fotku i bez whatu. Jen holt dát za tarif o kilčo víc a i to není nutné.
Přiznám se ale, že mám what taky :-D skrz nálehání okoli, jsem ho teda zkusil, ale jelikož odmítám být non stop on-line přes foun, tak to nějak nefunguje, nebo i s měsíčním zpožděním, a to není jediný důvod, proč tuhle síť nemám rád, no nic to je jedno, vynořují se další a budou další, ještě víc nepostradatelné a životně přeci důležité :-)
Já to mám taky tak, když někdo považuje mé způsoby aplikace za zastaralé a obtěžující, tak tj jeho boj, ne můj a nedá se nic dělat, tohle řešit já nebudu, já přeci ne :-) :-)
Edit: to s tím iPhone se mě pomalu ani nechce uvěřit, to jako vážně? No a co na to teď Bodyšek a spol, třeba mají vysvětlení, uživatelsky pochopitelné, uchopitelné, omluvné, mě vždy jabko přišlo jako předražené zboží.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22764
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

romull píše:Páni to je ale karavan do terénu https://www.facebook.com/hashtag/defenderem
Neříkal jsi tu posledně o nějakém střešním stanu, že je to luxusní zhůvěřilost a že ten kdo nespal v -20C ve škodě 120 není vůbec správnej cestovatel? :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

sima píše:Edit: to s tím iPhone se mě pomalu ani nechce uvěřit, to jako vážně? No a co na to teď Bodyšek a spol, třeba mají vysvětlení, uživatelsky pochopitelné, uchopitelné, omluvné, mě vždy jabko přišlo jako předražené zboží.
Delivery notifikace na iOS nikdy nefungovaly (pouze s jailbreakem). Ostatně ony nefungují ani nikde jinde, alespoň tak, jak očekává běžný uživatel. Mohou fungovat pouze pokud jsou oba telefony připojeny na stejné SMS centrum, jinak doručenka znamená, že první hop předal zprávu dál.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

jkotek: To me zaujalo. Jak presne to teda technicky funguje? Ja mam osobni zkusenost, ze kdyz posilam SMS znamym po CR, tak nedorucenka (respektive zpozdena dorucenka) prichazi presne v situacich, kdy je dotycny v metru (to platilo driv, dnes uz signal je temer vsude i v metru), pripadne si na noc vypina telefon (dorucenka se zobrazi az rano). A mam znamou ve Slovinsku, se kterou si obcas pisu, a tam se to chova podobne (ale samozrejme jen domyslim, ze si na noc vypina telefon).
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19164
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od hamoun »

newli: mam stejnou zkusenost ... :) jsem zvedav ..
škoda superb
ex WRX 2008
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

spm píše:
Neříkal jsi tu posledně o nějakém střešním stanu, že je to luxusní zhůvěřilost a že ten kdo nespal v -20C ve škodě 120 není vůbec správnej cestovatel?
To samozřejmě platí, jenže to je historie stará už 30 let a bylo mi podstatně méně let, teď už bych se v tom mrazu na igelitovém pytli vedle auta převlékat ze spacích tepláků do montérek určitě nechtěl, taky ten lesák co jel okolo zastavil a čuměl s otevřenou hubou jako puk ........a vedle mě se vařila na lihovém cestovním vařiči voda na čaj, tak mě pro jistotu ještě zdrbal, že otevřený oheň je v lese zakázaný :-D .......ale když si to prohlídl zblízka, tak mávl rukou a že prý gut, vždyť to taky sotva hořelo =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od jkotek »

Bude to OT, ale u těch doručenek je důležité, kdo je vytváří resp. jak fungují SMS. Ve stručnosti při odesílání SMS ji telefon předává na nastavené SMS centrum - specielní server, který funguje na principu ulož a přepošli.
To přeposílání funguje tak, že se SMS vetrum zeptá své sítě, kde je umístěné telefoní číslo adresáta. Pokud je ve stejné síti, tak se pokusí odeslat SMS přímo přes vlastní antény na telefon. Pokud ten neodpoví, tak se o doručení pokouší až za chvilku. A pak znova, jen ty chvilky postupně prodlužuje, dokud zpráva nevyprší (bývalo to az 4 dny). Jakmile se dostane z antén odpověď, že byla zpráva doručena, tak generuje delivery notifikaci.
Pokud je číslo v cizí síti (např. z VF na O2), tak pošle SMS do cizí sítě ať SMS zpracuje ona. Opět zde čeká na odpověd o předání zprávy. Dříve se příchozí SMS předávala přímo na antény cizí sítě, takže poku O2 číslo bylo třeba v Německu, odesílalo VF SMS centrum rovnou tam a vědělo, zda zpráva dorazila na telefon.
Dneska ale (alespoň u CZ operátorů) se ale VF síť dozví, že cílové číslo je připojené na O2 anteny, i když je ve skutečnosti v zahraničí. A také příchozí SMS už nejdou rovnou na O2 antény, ale do O2 SMS centra a to se je paksnaží doručit samo (třeba do Německa).
Problém s doručenkami je pak v tom, že se vytvářejí když zpráva opustí VF SMS centrum. A protože O2 SMS centrum zprávu přijme vždy, uloží ji a doručí ji na telefon někdy později, tak VF neví, že (zatím) k doručení zprávy na telefon nedošlo. Za ně je práce vyřízena.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

Ale kolik bere za kilometr tam stejně neřekne, ale tahat přívěsy po Evropě s Teslou, to fakt klobouk dolů https://www.garaz.cz/clanek/autodoprava ... -internetu
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16149
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od quickly »

Hlavně
Obecně se dá říci, že na 1 000 km s naloženým přívěsem strávím 6 hodin čerpáním elektrické energie.
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

quickly píše:Hlavně
Jo, to je šílený, ale dej benzín zadarmo a bude tam spát lidí jako mravenců po celou noc =)
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21977
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

jkotek píše:Bude to OT, ale u těch doručenek je důležité, kdo je vytváří resp. jak fungují SMS. Ve stručnosti při odesílání SMS ji telefon předává na nastavené SMS centrum - specielní server, který funguje na principu ulož a přepošli.
To přeposílání funguje tak, že se SMS vetrum zeptá své sítě, kde je umístěné telefoní číslo adresáta. Pokud je ve stejné síti, tak se pokusí odeslat SMS přímo přes vlastní antény na telefon. Pokud ten neodpoví, tak se o doručení pokouší až za chvilku. A pak znova, jen ty chvilky postupně prodlužuje, dokud zpráva nevyprší (bývalo to az 4 dny). Jakmile se …
To mi přijde dost divoký. Jako neříkám, že to takhle nefunguje principielně (předávání přes centra atd.), ale stejně tak to cizí centrum může vygenerovat doručenku, když zprávu doručí a tu pak předat zpět na číslo odesílatele. Jako přijde mi to o dost pravděpodobnější, protože zkušenost s doručenkami mám za posledních 20 let stejnou jako kluci výše - je jedno, jaká síť, jaká země a doručenka přijde až ve chvíli, kdy je sms doručená. Dost často to odpovídalo i tomu, že do tý doby bylo třeba číslo nedostupný pro volání a po doručence už najednou zvonilo. Takových případů jsem zažil nespočet a nic se nezměnilo ani v poslední době.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Omega23
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 788
Registrován: pon říj 22, 2018 6:45 pm
Jméno a příjmení: Miloš Těsnohlídek
Bydliště: Budweis Kančíkov

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Omega23 »

__________________
Forester 2.0D SJ 2015 MT
Legacy II BG 2,2 1994 MT
Ex.3 x Octavia 1,9TDI
Cheza
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1233
Registrován: úte úno 14, 2017 10:32 am

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Cheza »

STK, plánované měření hluku:

https://www.irozhlas.cz/zivotni-styl/au ... 231916_zuj

"Ministerstvo dopravy chce zabránit tomu, aby v provozu jezdila auta nebo motocykly s tuningovou úpravou výfuku nebo motoru, které jsou podle rezortu příliš hlučná a nesplňují hodnoty hluku dané výrobcem."

Výrobce někdě udává hodnoty hluku? To slyším poprvé :-)
Subaru Impreza WRX MY 2008
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“