Motoristicke zpravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

No, tak už i soudy potvrdily, že dotykový ovládání v autě je neskutečnej nesmysl. :-/ :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Jsem zvedav, jestli tohle nemecke rozhodnuti bude mit nejaky dopad do praxe (coz bych si tedy moc pral).

Tohle me dnes zaujalo:

https://www.novinky.cz/auto/clanek/skod ... i-40332290

aneb jste moc ambiciozni, vyrabejte levne sunky. Taky jsem zvedav, jaky to bude mit dlouhodoby dopad na produkci skodovky.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Nemyslím si, že mimo toho, že na to Tesla upozorní to bude mít nějakej vliv. Nejspíš bude ta Tesla mit automatickou funkci stírání a ten dement se chtěl jenom vymluvit. Ten řidič bude podle mě vychcanej majetnej debil. V Německu ti pojišťovna nebude plnit, nebo jenom z části, když třeba ženská má podpatky, pšíkneš si, nebo vedle bude sedět sexy baba a ty budeš takovej dement, že řekneš že jsi se kvůli ní nekoncentroval, atd. Takže je to fakt blb, protože mu kvůli tomu nebude plnit ani pojišťovna :-D.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

námořník píše:Nejspíš bude ta Tesla mit automatickou funkci stírání a ten dement se chtěl jenom vymluvit.
Teď jsem na to koukal. Zapnutí stěračů se dá řešit HW páčkou, ale rychlost změníš jenom na displayi. Má to teda senzor a automatiku, ale nefunguje to zrovna nejlíp (teď v takovém menším dešti a stíralo to skoro na plný koule).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
newli
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2390
Registrován: stř kvě 25, 2011 11:36 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od newli »

Podpadky nebo sexy spojujezdkyni chapu, ale za pciknuti preci nemuzes. To bych cekal, ze prave proto jsi pojisten.
Prodáno: BMW 340i xDrive Touring, ZF automat, LCI (7/2015)
Největší ostuda značky subaru: Subaru Legacy 2.0D, MT, MY08-09 ... první motor umřel v 64.000 km, druhý po 3.000 km a třetí vykázal znaky smrtelnosti po 35.000 km
Prodáno: Saab 9-3 2.8T Turbo X SportCombi (2008)
Prodáno: Subaru Impreza STI, Type R, MY98
Uživatelský avatar
Username
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 606
Registrován: sob lis 05, 2016 12:03 pm

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Username »

newli píše:Jsem zvedav, jestli tohle nemecke rozhodnuti bude mit nejaky dopad do praxe (coz bych si tedy moc pral).

Tohle me dnes zaujalo:

https://www.novinky.cz/auto/clanek/skod ... i-40332290

aneb jste moc ambiciozni, vyrabejte levne sunky. Taky jsem zvedav, jaky to bude mit dlouhodoby dopad na produkci skodovky.
No podle toho článku to vypadá, že bude za chvíli lepší pořídit Seat. Já už si to myslím dneska

SUBARU BRZ MY 2023
SUBARU FORESTER 2.0 XT comfort MY 2017
SUBARU OUTBACK MY 2022
SUBARU Impreza 2.0R 2007
SUBARU BRZ Final Edition MY 2020 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S sport MY 2018 ex
SUBARU LEVORG 1.6 GT-S MY 2016 ex
SUBARU OUTBACK 2009 2.0D ex
SUBARU OUTBACK 2008 2.0D ex
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

newli píše:Podpadky nebo sexy spojujezdkyni chapu, ale za pciknuti preci nemuzes. To bych cekal, ze prave proto jsi pojisten.
Je to všeobecně známý a tak to řekne jenom dement. Německý pojišťovny mají složitý plnění a rozděluje se vina a tím i plnění. Takže třeba ti pojišťovna zaplatí třeba jenom 70% a zbytek jde z tvojí pojistky. Ale to líp dokáže vysvětlit někdo, kdo tam žije.

Možná si někde v menu můžeš nastavit citlivost senzorů, ale pro mě další důvod, proč si tu elektrickou mrdku nekoupit :-). Někde se kvůli stěračům mrdat s displejem může navrhnout jednom vizionář.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22755
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od spm »

Jenze ono to leze do vseho... v novy octavii prej svetla taky zapnes jenom na displayi - takze vjedes do mlhy, kde ta automatika typicky nefunguje a lovis svetla na dotykaci...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21973
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od HonzaCZ »

Prostě si to usnadňujou na úkor ergonomie. Takovej nějakej obecnej komp s dotykovym displejem dává extrémně větší volnost v úpravách už hotovýho auta. Prostě někde něco blbě "zadrátujou", tak opravěj software a zákazníkovi to přehrajou. Pokud někde udělaj chyby v kabelových svazcích, blbě umístí mechanický spínač, nebo třeba blbě zkonstruujou nějakou "hloupou" řídící jednotku z diskrétních součástek a jednoúčelových obvodů, tak s tím prostě na hotovym autě nic neudělaj. Jednotku maximálně tak vyměněj.

Blbý je, že ty mechanický spínače jsou mnohem ergonomičtější na ovládání a "hloupá" jednotka zase často o dost spolehlivější.

Jako na jednu stranu je chápu, proč to tak dělaj, na druhou dalo by se to nějak zkombinovat. Třeba mechanický spínače, vedle kterých bude displej, kde bude indikovaná jejich aktuální funkce. Pokud se ta funkce nebude nelogicky nahodile měnit a bude to mít trochu hlavu a patu, tak by se to dalo taky ovládat poslepu. Ale fakt jako matlat po displeji, kde člověk nemá žádnou odezvu, jestli se trefil na to, na co chtěl, navíc často to i blbě reaguje... no prostě dotykový displeje jsou na něco výborný, ale ovládání auta za jízdy to fakt není. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od romull »

spm píše:Jenze ono to leze do vseho... v novy octavii prej svetla taky zapnes jenom na displayi - takze vjedes do mlhy, kde ta automatika typicky nefunguje a lovis svetla na dotykaci...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Tak to bude za čas asi prdel a výrobci to budou muset řešit jinak, německý soud už ovládání těchto systémů za jízdy zakázal https://www.novinky.cz/auto/clanek/ridi ... u-40332233
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24338
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od sima »

Uživatelsky, bezpečnostně, je to naprostá zhovadilost od počátku, to snad každý rozumný člověk ví. I když pamatuju si jak jsem v počátcích nevěřícně hleděl na tyhle záměry a ihned na nadšené reakce lidí, že můžou mít v autě vše přes " tablet" ...škoda mluvit, je skvělé jak jde všem rádoby o bezpečnost posádky a pak se vymyslí takové neuvěřitelné nesmyslEEE.
U spoustu elektroniky je nej mít výstup na "kolečka" na čudlE, u auta to platí o to víc.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

romull píše:
Tak to bude za čas asi prdel a výrobci to budou muset řešit jinak, německý soud už ovládání těchto systémů za jízdy zakázal https://www.novinky.cz/auto/clanek/ridi ... u-40332233
Ale to platí přece o všem, že se to nesmí ovládat, pokud to odvádí pozornost od rizeni :-) . Ten titulek je ve stylu Novinky cz a nevím, jestli je to víc k smíchu, nebo k pláči. Osobně bych za takovýhle titulky dával pokuty.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
RadekN
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2412
Registrován: stř úno 22, 2017 9:05 am
Jméno a příjmení: Radek Novák
Bydliště: Krupka u Teplic

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od RadekN »

quickly píše: Řidič za jízdy nesmí ovládat dotykový displej, rozhodl soud v Německu//Vrchní zemský soud v německém Karlsluhe potvrdil vinu řidiče automobilu Tesla Model 3, který havaroval poté, co nastavoval rychlost stěračů na dotykové obrazovce. Páteční rozsudek je konečný, nabyl právní moci a může mít velký dopad na budoucnost ovládání zábavně-informačních systémů v autech.
uff tak ještě že tu spousta z nás má starý rezavý kousky s čudlíkama :-D
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20639
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od námořník »

Samozřejmě že smí. Přečti si to celý.. Ani ty tlačítka nesmíš ovládat, pokud by měly odvádět tvou pozornost od řízení.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11895
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Motoristicke zpravy

Příspěvek od Traveller »

newli píše: Tohle me dnes zaujalo:

https://www.novinky.cz/auto/clanek/skod ... i-40332290

aneb jste moc ambiciozni, vyrabejte levne sunky. Taky jsem zvedav, jaky to bude mit dlouhodoby dopad na produkci skodovky.
Také jsem zachytil, že jim tam nastoupil nový likvidátor. ;-D
Ale na druhou stranu by bylo fajn, kdyby se jim dařilo..., i když si to auto nekoupím. Ono to přece jenom nějakou obživu pro spoustu lidí přináší.
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Odpovědět

Zpět na „Internet, média, foto, video“