Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od Ynhoj »

http://www.aliexpress.com/item/5-Touch- ... 24791.html

Kolega si koupil do Mazdy a je z toho nadšen. Máte to někdo v Plejádě? Celkem mne to oslovilo, jen mne upozornil, že tam musí být 1GB RAM a k tomu si koupil 2 SD paměťovky á 32GB. Celníkům zaplatil navíc 800 Kč výpalnýho.
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od alky »

Ahoj,máme nějaké další info z provozu, třebas navi, atp? Docela by mě to zajímalo.Díky.
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Ynhoj
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1028
Registrován: čtv říj 15, 2009 9:28 am
Jméno a příjmení: Sebastian Sehnal
Bydliště: Tourov (Bavorov)

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od Ynhoj »

Poptám se
Subaru Impreza Outback Sport 2.0 r.v. 2005, ex Subaru Justy 1.3 1998, ex Daihatsu Feroza, ex Škoda Forman 1.3 LX, ex Škoda 105 L
MazdaRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 25, 2016 9:16 am

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od MazdaRider »

Ahoj,
zkusím Vám popsat své dosavadní dojmy.

Po "chytrém zrcátku" jsem pokukoval už dlouho, ale pořád se k tomu ne a ne odhodlat, což jsem se jednoho dne rozhodl napravit.

Moje požadavky:
- FM transmitter (jeden z hlavních důvodů proč jsem tenhle gadget chtěl byla větší volnost v zásobě hudby, měnič na 5 audio CD není v dnešní době příliš pohodlná věc a samotné FM transmittery k tomuto účelu se ukázaly jako nevhodné, šílené ovládání nebo jiné problémy)
- Přední kamerka (aneb mít zdokumentované dopravní situace, které jsou jinak "slovo proti slovu")
- Zadní kamerka (můj drobeček nemá parkovací senzory ani vzadu a můj odhad není vždy úplně přesný :1824: )
- Navigace (Klasický držák na mobil a spol. mi nepřijde jako elegantní řešení)
- Pokud možno Android (tedy možnost napravit případnou programovou nevybavenost a samozřejmě možnost instalace různých nedůležitých serepetiček jako bonus)

Vybíral jsem na Aliexpress a první problém na který jsem natrefil je nespočet "verzí". Ideální kombinace vlastností a funkcí neexistuje, vždy je to něco za něco, tedy hledáte "nejméně špatnou možnost". Představy má každý jistě svoje, moje byly tyto:
- Když chci Android, tak s 1GB RAM - toto se ukázalo jako dobrý filtr, protože drtivá většina neprošla (pouze 512 MB), Android znám dobře zvenčí i zevnitř a s 512MB je dýchavičný v momentě kdy po něm toho chcete víc naráz (a já chtěl - přinejmenším dvojtý DVR FullHD+HD, muziku, navigaci a to vše plynule a najednou)
- Pokud možno Android 4.0, pokud možno ne Android 5.0 (rozepisovat rozdíly a důvody by bylo hodně nadlouho, řekněme že pro tento účel považuji starší verzi za vhodnější)
- Co nejvýkonnější procesor, přesněji výkon/jádro, tedy radši výš taktované dvoujádro, než níž taktované čtyřjádro (opět bez většího rozepisování, teoretický a praktický výkon mohou být dosti vzdálené)
- Zaujala mne varianta s dvěmi SD sloty, jeden čistě pro video, druhý pro muziku a "obecné použití"
- Chtěl jsem přední kamerku "na přívěšku" abych jí mohl libovolně nasměrovat, nicméně tento bod jsem se rozhodl obětovat pro ty ostatní

Nakonec už stačilo najít konkrétního prodejce, který prodával najisto požadovanou verzi (běžně tam od sebe kopírují nejen obrázky, ale i celé popisy, takže 8GB ROM může být 4GB, čtyřjádro dvoujádrem, nebo naopak, atd...). Odkaz co jsem vybral máte výše. Paměťové karty jsem už měl, zvolil jsem tedy verzi 8GB ROM, 1GB RAM, bez karet). Na poštu namísto zrcátka přišel pozdrav od celníků, kteří mi to nakonec vylepšili cca o 800,- Kč (možná by vylepšili ještě o víc, ale o tom se do veřejného fóra nepíše).

Praktické dojmy:
- největší obava "oslnění" resp. komplikace výhledu vzad se nepotvrdila, pokud zaostříte na blízko, koukáte na displej, pokud na dálku, koukáte za sebe, kdyby to přecejen vadilo, dá se ztlumit jas nebo nastavit do aplikací "tmavý vzhled"
- zrcátko je docela řízek, normální zrcátko mám nasměrované tak abych zadní sklo měl uprostřed, v tomhle případě bych koukal na polovinu své tváře :-)
- nemá slot na SIM, ale může být online na wifi (v autě tak poslouží wifi hotspot na mobilu v kapse), hodí se pokud máte aplikace co připojení potřebují (za mě třeba Waze, C:Geo, PumpDroid, atd... i FB by šel, pokud má někdo takovou závislost)
- aplikace na nahrávání z kamerek je jednoduchá a funkční, kvalita videa velmi slušná (zadní kamerku ještě nemám namontovanou, to až později)
- zadní kamerka mi přišla jiná než je v popisku (hranatá s přisvětlovacími asiIR LED) ::-DD: ale poslouží asi stejně, samotná kamerka se napájí ze zrcátka, LED mají napájení zvlášť (pro připojení na světla od zpátečky, aby svítily jen když je to nutné)
- kamerka je bohužel na pravé straně a má omezený úhel směrování, díky "tak trochu rybímu oku" ale zabírá dostatečně dění před autem i vlevo, chtělo si to trochu pohrát
- zrcátko má předinstalovanou navigaci iGO (to původní s "normálním" ovládáním) s mapou států Evropy z konce 2014 (myslím že poslední pro tuto verzi)
- místní Android neobsahuje Google Play, což považuji za plus, systém není zasviněný spoustou služeb běžících na pozadí atd., aplikace je nutno instalovat ručně staženým APK balíčkem, případně alternativními "obchody" jako Aptoide.
- původní navi tedy letěla ze systému a místo ní šla novější s aktuálními mapami (zde jedna výhoda APK balíčků, nejnovější verze některých aplikací má buďto dementní ovládání, nebo na tomto Androidu mrzne/padá, včetně aplikace Google Play :845: )
- fyzické i "soft" tlačítko navigace lze nastavit na libovolnou aplikaci, není tedy zde žádný problém
- vestavěný přehrávač hudby mi nevyhovuje (a videa - nedovedu si představit jak cestou koukám do zrcátka na film :713: , ale "yes we can"), nikdy jsem si nezvykl na dnes moderní "knihovny médií" tříděných podle všeho, kromě složek (což preferuji já) - jako jediná slušná aplikace plnící tento účel je tinyPlayer
- kombinace s FM transmitterem funguje na výbornou, když najdete volnou frekvenci zvuk je až překvapivě čistý, ale prý mohou být u jiných aut problémy (anténa je obvykle venku a dovnitř nemusí dosáhnout), hraje muzika která ztlumí když mi hlas z navi chce něco sdělit (jestli to funguje univerzálně nevím)
- zrcátko umí plnit i funkci handsfree, kterou jsem nepožadoval a vyzkoušel jednou tak trochu omylem (zapomněl jsem zaplé BT na mobilu), nutno dodat že pro tento účel výrobce vyřezal podporuz BT z androidu a jste omezení na "handsfree aplikaci" a její možnosti (umí upload seznamu kontaktů) - pokus úplně nedopadl, protože při příchozím hovoru FM transmitter vypl a hovor byl doplněný o chrchlání "nenaladěného" rádia. Jestli se to dá v nastavení někde zkorigovat nevím, zatím jsem to nezkoušel a popravdě mě to ani moc netrápí.
- v popisu je že obsahuje baterii, která ovšem se zaplým displejem reálně nevydrží ani 30 vteřin, studený start systému je cca na minutu, proto budu připojovat do elektriky natvrdo (nutno zakoupit převodník 12/5V s koncovkou miniUSB zvlášť), nepředpokládám že se zhaslým displejem mi tahle věc dokáže vycucat baterku v autě ani za několik dnů, mohu to pak využít na nahrávání "pouze při pohybu", což se může hodit pokud mě zase někdo odře na parkovišti a ujede.

...tak doufám že tento popis je pro vaši představu dostačující, že jsem celkově spokojen a investovaných peněz nelituji je asi zřejmé :811:
Naposledy upravil(a) MazdaRider dne pon dub 25, 2016 11:21 am, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od VDC »

A odkaz na tebou vybraný přístroj ?
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
MazdaRider
Nováček
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: pon dub 25, 2016 9:16 am

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od MazdaRider »

Odkazovaný nahoře, tento
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48964
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od VDC »

Aha, díky.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od George »

Znamy ma podobne a je nadsen, ja jsem koupil todle https://pc.bazos.cz/inzerat/73652544/GP ... oid-50.php ale velikostne mi nesedi (todle je model bez zrdcadla ale identickou navi delaji jako zrdcatko) tento model maji navic rusaci dost zmaknuty a delaji na neho custom fw.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od parabolD »

Ten by se mi asi hodil do RR, jak široká je prosím ta spodní základna?
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od George »

Viz prilozena fotka
Přílohy
HTB1Jr7NPXXXXXXDaXXXq6xXFXXXo.jpg
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od parabolD »

George píše:Viz prilozena fotka
Nechám to servicemana přeměřit zda se vejde a jestli jo, tak bych ho vzal (jestli jsem teda pochopil dobře že ten inzerát na bazoši je tvůj ;) )
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od George »

Zcela spravne :) jj premer, ja meril spatne a jak to dopadlo. Jeste upozornuji ze obe kameru jsou aktivni jrn kdy je android nastartovany. Coz neni problem pokud to budes provozovat dle nazoru vyrobce a uspaval to. Pokud by jsi to cele vypinal natvrdo tak to cca 30 vterin startuje (stejne jako tablet)
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Uživatelský avatar
parabolD
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2168
Registrován: sob pro 29, 2012 10:43 am
Jméno a příjmení: Tomas Dobner
Bydliště: Plzeň - Božkov

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od parabolD »

George píše:Zcela spravne jj premer, ja meril spatne a jak to dopadlo. Jeste upozornuji ze obe kameru jsou aktivni jrn kdy je android nastartovany. Coz neni problem pokud to budes provozovat dle nazoru vyrobce a uspaval to. Pokud by jsi to cele vypinal natvrdo tak to cca 30 vterin startuje (stejne jako tablet)
Tak přeměřeno, pošli mi do sz číslo účtu, + kolik chceš za poštu, pošlu adresu. Bohužel budu muset natvrdo, RR má jistá specifika ohledně odběru :D
___________________________
ex Outback H6 3.0 MY02

B9 Tribeca MY07
Impreza GF MY98
Outback H6 3.0 strikes back :)
Uživatelský avatar
George
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 482
Registrován: sob říj 08, 2016 10:48 am
Jméno a příjmení: Jiří Otisk
Bydliště: Mokre Lazce

Re: Zpětné zrcátko s GPS, kamerou aj.

Příspěvek od George »

parabolD píše:
Tak přeměřeno, pošli mi do sz číslo účtu, + kolik chceš za poštu, pošlu adresu. Bohužel budu muset natvrdo, RR má jistá specifika ohledně odběru :D
Jo uz jsem pochopil natvrdo... Ono to udrzi nejaky den asi i ta integrovana baterka pokud ji nevyhodis ven, takze z palubni site to nebere po uspani nic.
Subaru BRZ 2016 MT Sport Limited - vlakno o aute.
Obrázek
Subaru Legacy Wagon 2.0R MY07, motor EJ20F (DOHC, 121kW), 4AT,SportShift,VTD,VDC
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“