Sněhukupy, kalamity, závěje

Odpovědět
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Doro »

Dnes cesta přes Vigantice na Hutisko. Sněhukupy a pro předohrabky asi smrtelná kombinace, sníh na cestě. Jeden blb, kterého sem předjížděl ještě v Rožnově, bo fakt nemíním jet za předohrabem 20 km/h, mně vjel doprostřed cesty ...no málem sem vlevo sejmul popelnici, dyž sem byl už vedle něho a uhýbal, co to šlo :713: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
Někteří fakt asi nikdy nepochopí, že ty jejich plechovky (drtivá většina koktáfky) nejsou na silnici sami a jsou i jine plechofky, co můžou jet bezpečně a přitom notně rychleji :815: :815: :815: :815: :815: :gunhim:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Mráča »

Doro mas pravdu,ja sem dnes taky narazil na takoveho :zachod: :zachod: v koktavce,tahl se po silnici 40 km a kdyz sem ho zacal predjizdet,tak najednou zacal zrychlovat.Esteze mam dostatek vykonu,abych ho rychle predjel :supeer: :supeer: .
Asi sem urazil jeho ego ::-DDD: ::-DDD: .
Nevim co si takovy ridici chteji dokazat,me kdyz nekdo predjizdi,tak radsi uberu plyn abych se nedostal do kolize :drive: :drive: .
Ikdyz se to stava malokdy ::-DDD: ::-DDD:
WRX 08
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Doro »

mraca píše:Doro mas pravdu,ja sem dnes taky narazil na takoveho :zachod: :zachod: v koktavce,tahl se po silnici 40 km a kdyz sem ho zacal predjizdet,tak najednou zacal zrychlovat.Esteze mam dostatek vykonu,abych ho rychle predjel :supeer: :supeer: .
Asi sem urazil jeho ego ::-DDD: ::-DDD: .
Nevim co si takovy ridici chteji dokazat,me kdyz nekdo predjizdi,tak radsi uberu plyn abych se nedostal do kolize :drive: :drive: .
Ikdyz se to stava malokdy ::-DDD: ::-DDD:
Mě třeba vzala audina někde za Bílou (ten ale jel fakt brutus) nebo sem jednou pustil offrouda, bo byl jistě místní a znal to tam líp, já jel raději pomalej, bo sypalo jak sfiňa, ten ještě probliknul a poděkoval, bo jinak by nemohl předjet....bych ho jen brzdil.
Je pravda, že předohraby nerad pouštím (teda myslím v obci za sněhukup), bo ti předjíždí jen na rovině a to ještě v očích smrt a v zatáčkách pak jedou jak hlemýždi a brzdí provoz a jak (..."plůží sa jak lemra"...) :713: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball: :baseball:
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já jel dneska jako třetí v pořadí za traktorem, když tu se nás vydala předjíždět sanitka - předohrab, bez majáků, v kopci, před pravotočivou zatáčkou, kam nebylo vůbec vidět. Kdyby něco vyjelo naproti, byl by to opravdu velkej rachot :713: :713: :713:
Někteří jezdci jsou skutečná hovádka, pokud je to ale profesionál a ještě k tomu saniťák, tak je to fakt na pováženou :666:
Čest a sláva semilským saniťákům :fuckoff: :fuckoff:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od roura74 »

Dneska masakr i u nás. Naštěstí jsem jel včera na chalupu foresterem a ne scoutem. Dnes jsem jel pro holky do Šternberka a cesta mi trvala skoro dvě hodiny (normálně 20 minut), jak jsem se různě snažil pomáhat jinejm autům. Totálně mě to vyléčilo a už na kretény co nejsou připravení na zimu seru. Půl hodiny jsem se prokopával k jednomu pitomci v poli co tam vlít s oktávkou a pak zjistil že nemá ani šroubovací oko. Nechápu lidi co ve sněhové vánici najedou na silnici kde je značka jako prase že se cesta v zimě neudržuje. A pak debilové čumí, že zůstanou viset v půlmetrové závěji. Další na kopci mezi Pasekou a Komárovem to stejný neměl tažný oko. Dneska jsem mohl mít tak 30 zářezů, ale drsně jsem projížděl, 3 děti a manželku v autě, hledání ještě průjezdnejch cest kde nejsou zapadený auta, byl velkej mazec. V podstatě jsem snažil pomoct 3 autům a povedlo se mi to u jednoho. Jo a osvědčily se mi v zimní autovýbavě lyžařský brýle. To vodorovné sněžení a vichr okamžitě oslepí.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Mráča
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1364
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Jiri Mraček
Bydliště: Liberec
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Mráča »

JJ,souhlasim s tebou.
Na rovine nebo na cistem asfaltu sou to mistri sveta,ale jak je takove krane pocasi,ze snezi a na silnici je malinko snehu,tak jedou jako hlemyzdi :666: :666: .
Taky se snazim byt pred predohraby,aspon se pak nemusim plouzit.
Dneska me pustila audina v kopcich,byl slusny jako malokdo,kdyz me videl,ze se ritim,tak se natlacil az na kraj.Podekoval sem mu.
WRX 08
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od roura74 »

Jo a dokonce jsem si vzal i foťák, že udělám nějaké akční zářezové fotky, ale neměl jsem šanci ho ani vytáhnout abych ho nezničil od sněhu a vody.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od mamut »

Neni to ani tak o autech (samozřejmě to roli hraje velkou), ale především je to O LIDECH....
Přesně jak popisuje Ondra.. Volové vyjednou a krom toho že hafo lidí ani neumí přizpůsobit svou jízdu situaci a to neřikam že maj jet pomalu, ale tak aby jeli, ale hlavně lidi si na zimu do auta nevemou ani košťátko na ometení, natož nějaký lano, nebo tažný oko :1774:

Permanentně a celoročně s sebou v autě vozim takový věci jako polní lopatku, sekerku a podboně. Nikdy člověk neví co se může stát!

Věřim že spousta z nás tady díky zkušenostem se 4X4 a tomu že si zkoušíme ledajaké situace by zvládla jízdu s předohraby daleko lépe jak naprostá většina neumětelů, kteří se kolikrát na silnici neumí chovat ani na suchu. :725:
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Doro
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4034
Registrován: ned zář 06, 2009 7:00 pm
Bydliště: Valašsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Doro »

mamut píše:Neni to ani tak o autech (samozřejmě to roli hraje velkou), ale především je to O LIDECH....
Přesně jak popisuje Ondra.. Volové vyjednou a krom toho že hafo lidí ani neumí přizpůsobit svou jízdu situaci a to neřikam že maj jet pomalu, ale tak aby jeli, ale hlavně lidi si na zimu do auta nevemou ani košťátko na ometení, natož nějaký lano, nebo tažný oko :1774:

Permanentně a celoročně s sebou v autě vozim takový věci jako polní lopatku, sekerku a podboně. Nikdy člověk neví co se může stát!

Věřim že spousta z nás tady díky zkušenostem se 4X4 a tomu že si zkoušíme ledajaké situace by zvládla jízdu s předohraby daleko lépe jak naprostá většina neumětelů, kteří se kolikrát na silnici neumí chovat ani na suchu. :725:
No já ti teda nevím....občas mám strach, dyž pomyslím, že bych měl někde jet s předohrabkou v tom humusu. Přece jen, sem zvyklý reagovat určitým způsobem a hodně věcí řeším přes redukci (i brždění). No a pak mám svou skromnou výbavu f kufru. Myslím, že naše firemní auta nemají ani řetězy, natoš lopatu :670: :655:
Dyž zapadnu a to už mosí být důvod, vše řeším už tak nějak automaticky. Tak bych třeba pobíhal kolem předohrabky jako veverka a koukal po subárku :845: ::-DD: ::-DDD:
Naposledy upravil(a) Doro dne pát led 08, 2010 10:32 pm, celkem upraveno 1 x.
Forester 2.0 SG Comfort 2003
Forester 2.0 SG Active 2003
Impreza combi 1,8 76kW, 1993 (zrušeno)
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od roura74 »

Po pravdě já bych měl dnes strach jet i se scoutem. Možná bych projel ale sicher ist sicher.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
mamut
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1905
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Lukáš
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od mamut »

Doro: ANO samozřejmě že to auto se chová v těhlech situacích daleko lépe, ale představ si, že ti lidi v těch předohrabech by prostě byly daloko uvědomělejší.. pak by to vypadalo daleko jinak..

Samozřejmě i ta "uvědomělost" je limitována schopnostmi auta, takže tam kam se to prostě nevyhrabe, tam se to prostě nevyhrabe...
jediné světlo mého života, je světlo v ledničce

Subaru Impreza GT (1999) Obrázek
Fiat Ducato 3.0 CNG (2010) Obrázek
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ono je to strašně matoucí, já když dneska míjel toho Favorita, který nevyjel kopec, tak jsem si říkal "probůj, proč v takovýmhle minikopečku má vůbec nějaké potíže??", ale pak jsem si vzpomněl, jak jsem se na tom samém místě ještě před dvěma lety trápil s předohrabem a řetězy sám:655: .
Ono v Subaru člověk najednou začně vnímat silnici ouplně jinak :drive: :657: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od roura74 »

Hlavně nasazovat řetězy až visím za břicho v závěji je opravdu národní know-how. :713:
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od roura74 »

Jsme měli kliku: Zpráva z IDNES:
"Silnice od Šternberka na všechny směry je neprůjezdná. Ve směru na Paseku, Opavu a Uničov jsou zapadaná vozidla. Vyprošťují se i autobusy," informovala olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová. Situaci se snaží silničáři, policisté a hasiči řešit, ale díky nezodpovědným řidičům to podle ní jde velice špatně.
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Sněhukupy, kalamity, závěje

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já řetězy nasazoval uvědoměle a včas dávno před kopcem, ale Vectra bylo pekelný auto, jak byl naloženej kufr a tím pádem těžkej zadek, byl občas problém i s řetězy :655: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“