Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19062
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od hamoun »

quickly píše: Myslíš ten rovný úsek v Hranicích směr ValMez podle Bečvy u vilek (radar vlevo u vilek) ?
koukam, ze jsem jediny, kdo ho nezna :)
blyskalo to na me zprava -od reky - shora ..

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Hele a víte někdo s jistotou, jak je to s propojením úseků na Jižní spojce? Vím, že směrem od Bráníka jsou propojený. Tedy je nutné udržovat přiměřený průměr až před konec druhého úseku před sjezdem na Bohdalec.

Ale co na druhou stranu? Jsou propojené úseky u lanového mostu a před sjezdem na 5. května?
No, on ani ten úsek od Bráníka na Bohdalec není propojený automaticky. Co jsem slyšel, tak to musí přenastavit když mají náladu. A ženě, za několik let, co tam jezdila, ani nikdy nic nepřišlo v tom mezi úseku, takže by asi jeden musel mít celkem smůlu, aby ho změřili mezi... Z druhé strany by to nemělo být ani přepínací (a taky mi nikdy nic nepřišlo :-DDD). Jinak si vybavuju, že ještě když jsem měl i předtím TomToma, který v úseku počítal průměrnou rychlost, tak od Bráníka počítal celý úsek k Bohdalci, v opačném směru ne - stejně jako o mnoho let později waze...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Kolben »

Můj postřeh k antiradarum je úplně jiný než má Hamoun a Jackylle. Ze by mě antiradar reagoval na jiný antiradar falešným poplachem tak to se mi ještě nikdy nestalo a to už s nim jezdím par let. Ještě mám citlivější verzi než je standardní. Takový ty levny radary co reagující i na pohybový čidla u různých reflektorů a napr. i na čidla dveří na benzine nemá cenu kupovat. Na skle to drží perfektně. Opět za celou dobu nedošlo ani jednou ke spadnutí či odlepeni. A sundani a nad ani na držák je otázka 1s. Samosebou tanhle antiradar nepomůže proti laseru. On ho dokáže detekovat ale to už je člověk většinou zmerenej. Vestavěný sada je dobra možná tak v Rusku. Ona perfektně funguje ale je to vlastně rusiscka, která člověk upozorní ses merenej. Pak musíš bleskově zpomalit a rušení bleskově vypnout. Policajtovi tam skočí chyba a měření opakuje. Taky v něm vzbudis podezření. Když pak člověk často jezdí ven tak tam to beztak většinou vypíná. Protože tam jsou na ro alergický.


Sent from my XsMax using Tapatalk Pro
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Jackylle
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2070
Registrován: stř pro 11, 2013 10:52 pm
Jméno a příjmení: Lucka
Bydliště: Ostrava

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Jackylle »

Kolben: fakt nemám žádnou levnou hračku, ale s tím ovlivňováním jsem si jistá... jeli jsme za sebou s vybaveným kamarádem v terénu, kde policajti 100 % nebyli a zahlásilo to každou chvíli. Ale reálný poplach to hlásí výrazně agresivněji. A detekuje to hodně dopředu.
Databáze pevných radarů (jen těch, které posílají fotky) a úsekovek je aktuální, tedy nakolik můžu ověřit. Jen je třeba aktualizace stahovat ( přijde upozornění na email).
Nedetekovatelným rizikem myslím ty lasery, holt člověk musí dávat trochu pozor. A podezřele se chovající auta za zadkem... naštěstí takto pořízené "důkazy" je údajně snadné ve správním řízení rozcupovat.
Lucka

"Postarej se o svého koně a tvůj kůň se postará o tebe."

Subaru Forester "Sněžný Lišák" SG BiFuel
Ex Subaru Legacy GX 2.5 4AT zůstává na dohled
American Quarter Horse, all hoof ride off road
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od vrgada »

Nemam antiradar, protoze cena mi prijde neadekvatni za radio s rozsirenym frekvencnim rozsahem, nicmene protoze je to prijimac nedava smysl, proc by mel jeden antiradar rusit druhy ....
...
U nas je tato hracka sice legalni, ale kdyz clovek uvazi, jak vysiluji treba rakousti policajti kvuli blby kamere a dle nasich novinarskych pisalku i stotisicovymi pokutami, tak za odhaleni antiradaru tam bude asi rovnou sibenice.
...
Reseni rychlosti je asi tempomat a navigace hlasici rychlostni omezeni a u nas zdravy rozum, kde lze a kde nelze a samozrejme trochu stesti
...
Ovsem napad proletet kolem automatu prizemnim letem mne, protoze to nejde resit sprduchem mne pobavil, kdysi davno jsem takhle na okrsce v polich prolitl kolem informativniho radaru a na dotaz dcerky jsem rekl, ze pokuta asi neprijde, kdyz ma radar 2 cislice a nase rychlost byla trojciferna. ale jak clovek starne, prestava blbnout
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19062
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od hamoun »

jinak jsem s nim byl spokojeny ! falesne hlaseni minimum.. parkrat me zachranil pred romerem na okresce ...

jen menebavi tonandavat a vyndavat ..
s tim, ze zasuvku mam od skladaleko a tahat si tam kabel se mi "nechce" ...

nevic na skle nema co delat ...

v rakousku je tresne ho snad i mit v kasliku ...

navigace s db radaru by stacila :)
... chvili jezdim na google a tam to teda ASI neni .. nebo to nejak jde?

waze nemam rad ...
a sygic me posledni dobou stval s odhady delky jizdy ...

budu to asi muset nejak poresit ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Kolben »

vrgada píše:Nemam antiradar, protoze cena mi prijde neadekvatni za radio s rozsirenym frekvencnim rozsahem, nicmene protoze je to prijimac nedava smysl, proc by mel jeden antiradar rusit druhy ....
...
Presne horsi antiradary reagujou ne vse. I na telefon v aute.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Kolben »

Jackylle píše:Kolben: fakt nemám žádnou levnou hračku, ale s tím ovlivňováním jsem si jistá... jeli jsme za sebou s vybaveným kamarádem v terénu, kde policajti 100 % nebyli a zahlásilo to každou chvíli. Ale reálný poplach to hlásí výrazně agresivněji. A detekuje to hodně dopředu.
Databáze pevných radarů (jen těch, které posílají fotky) a úsekovek je aktuální, tedy nakolik můžu ověřit. Jen je třeba aktualizace stahovat ( přijde upozornění na email).
Nedetekovatelným rizikem myslím ty lasery, holt člověk musí dávat trochu pozor. A podezřele se chovající auta za zadkem... naštěstí takto pořízené "důkazy" je údajně snadné ve správním řízení rozcupovat.
Tak ho reklamuj. Urcite to na reklamaci je pokud mas moc falesnych poplachu. Taky musis mit CZ Verzi nebo Euro verzi softu.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
No, on ani ten úsek od Bráníka na Bohdalec není propojený automaticky. Co jsem slyšel, tak to musí přenastavit když mají náladu. A ženě, za několik let, co tam jezdila, ani nikdy nic nepřišlo v tom mezi úseku, takže by asi jeden musel mít celkem smůlu, aby ho změřili mezi... Z druhé strany by to nemělo být ani přepínací (a taky mi nikdy nic nepřišlo ). Jinak si vybavuju, že ještě když jsem měl i předtím TomToma, který v úseku počítal průměrnou rychlost, tak od Bráníka počítal celý úsek k Bohdalci, v opačném směru ne - stejně jako o …
No tak to já byl jednou ten šťastlivec. :-DDD 100 (97) průměr na celém úseku. Naštěstí už je to promlčený a nic se nedělo. Waze mi přijde, že když jsem na to koukal třeba před měsícem, tak to ukazoval z obou stran oddělený. Až teď v poslední době to ukazuje jako jeden úsek. Ze spoda (od Bráníka) si na to dávám už radši pozor a pod kotlem zatopím až za bohdaleckým sjezdem. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

vrgada píše: U nas je tato hracka sice legalni, ale kdyz clovek uvazi, jak vysiluji treba rakousti policajti kvuli blby kamere a dle nasich novinarskych pisalku i stotisicovymi pokutami, tak za odhaleni antiradaru tam bude asi rovnou sibenice.
No pisálci píšou jedny věci a realita je věc druhá. V Rakousku není dovolenou monitorovat provoz kamerou. Ale pro účely nahrávání samotný cesty to povolený je. Bohužel (nebo bohudík?) je rozhodnutí na policajtovi. Takže, když se tě zeptá, proč jí tam máš, tak by mělo stačit říct, že na záznam cesty jako vzpomínku na jejich krásnou zemi. :-D

Jinak já v Rakousku v poslední době párkrát byl a normálně jsem jí vozil. Dokonce jednou kontrolovali na hranicích, celník na ní kouknul a stejně nás nezastavil. To jsem měl větší strach z vložení lyží v díře v zadních sedačkách. Ačkoliv jenom z formálního hlediska, protože přidělaný jsem je měl dost.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:No tak to já byl jednou ten šťastlivec. 100 (97) průměr na celém úseku. Naštěstí už je to promlčený a nic se nedělo. Waze mi přijde, že když jsem na to koukal třeba před měsícem, tak to ukazoval z obou stran oddělený. Až teď v poslední době to ukazuje jako jeden úsek. Ze spoda (od Bráníka) si na to dávám už radši pozor a pod kotlem zatopím až za bohdaleckým sjezdem.
Waze to ukazuje spojený už hodně dlouho. Takže spíš u tebe měl asi zrovna nějaký zatemnění, že to rozdělil :-D Ale já s jižní spojkou byl asi šťastlivec; jsem si skoro jist, že v tom krátkym úseku jak se mě kdysi pokusila zavraždit fetka v dodávce, jsem jel o hodně přes 80 a nic nikdy nepřišlo :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21949
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Waze to ukazuje spojený už hodně dlouho. Takže spíš u tebe měl asi zrovna nějaký zatemnění, že to rozdělil Ale já s jižní spojkou byl asi šťastlivec; jsem si skoro jist, že v tom krátkym úseku jak se mě kdysi pokusila zavraždit fetka v dodávce, jsem jel o hodně přes 80 a nic nikdy nepřišlo
Možná to někdo třeba zrovna změnil a pak to změnil zase zpět? :-) Nevím. :-)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22693
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

Nebo jsem měl prostě štěstí, že to OCR nepřečetlo značku. Ona ta chybovost na tom bude podle mě relativně velká :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od vrgada »

nerozporuji, ze levne antiradarkramy prijimaji kde co, ale vysilat by nemely a tedy ani rusit jine antiradary.
...
s tema kamerami v Rakousku nevim, uz jsem taky cetl, ze je to jen prehnana ochrana osobnosti a zabery vyletu si clovek delat pro sebe muze, ale dohaduj se s rakouskym policajtem zvlaste, kdyz hrozi ctvrt milionova pokuta, ja kameru pri prujezdu Rakouskem sundavam.
...
Ne, ze bych nikdy o antiradaru neuvazoval, ale ta cena je fakt nesmyslna. Jinak mam i autokameru, ktera hlasi dle databaze stacionary a mozna stanoviste mobilnich radaru podle GPS modulu v drzaku kamery
...
Waze jsem taky zkousel, ale rozcilovalo mne to pipani do autoradia a to i v pripade, ze bylo autoradio vyple
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od romull »

Slušný antiradar, nebo spíš detektor radarů má opravdu nesmyslnou cenu. Začínají někde okolo sedmi, ale opravdu slušné jsou až přes deset, někde spíš okolo třinácti. Klasické rušičky jsou až spíš od dvaceti výš. Sice jsem se už taky celkem zklidnil, ale občas to člověkovi taky ujede. V obci si dávám hodně bacha, ale mimo obec je to občas na pendrek. Minule jsem pádil z Prahy domů a za Jihlavou směrem na Znojmo si to šupajdím po úplně prázdné a rovné jedničce, vdáli přede mnou auto ....a to auto to najednou přes plnou zlomilo na parkoviště po levé straně a postavilo se čumákem proti směru jízdy. Říkám si, to je ale kokot, no a v tu chvíli míjím policejní Hnojdé ix30 ve 170 km/h ........no snad nic nepřijde, a když, tak mě vzali zezadu a ksicht tam nebude, takže jen provozovatel, tedy já, zaplatí pokutu :-(
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“