Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Harous »

U nás máme taky výbornou dopravní kulišárnu - zpomalovací seafor - při příjezdu k němu svítí zelená, pokud jedete víc než 50km/h (stačí i 51 km/h, před ním je totiž cedule ukazící rychlost) tak se přepne do červené. Bohužel nestačí zpomalit, ale interval tý červený je takový, že vás to donutí zastavit a chvíli stát. Zkrátka výborná záležitost... K čemu to svádí a jak se přes to jezdí asi nemusím dodávat.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od mari75 »

U nás na vesnici máme takové semafory rovnou dva a všichni místní jsou fakt nadšení.Výborné je hlavně to,že když např.jedou 4 auta za sebou v nějakém rozumném odstupu,tak to tomu čtvrtému blikne na červenou <:-<
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Harous »

Jistě, nebo první přidá 15 metrů před semaforem a zastaví auta za sebou. Můžu říct, že jsem za 20 let neprojel úmyslně semaforem na červenou. Ale od tý doby co je tu tenhle vynález (zhruba 2 roky) to prostě občas projedu. Přitom by stačilo aby fungoval obráceně - aby přepínal do zelený při rychlosti nižší než 50, ideálně třeba 55.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od draconis »

Tak je to nastavený mimo špičku (večer, v noci) tady u nás ve městě. Když se jede po okruhu, tak je všude červená a pokud se jede předpisovou rychlostí, skočí tam zelená cca 30 m před semaforem.

Opačně mi to přijde jako kravina.
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Harous »

Ona to je kravina, ale byla na to dotace tak se sem prostě dva semafory pořídily... >>:-@@
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Mira »

dethroned píše:tak zrovna v rosicích mě přijde umístěn správně. dva přechody, kontinuální úsek 50km/h, zastávky autobusu, prostě ulice. žádná past jak v židlochovicích. stejně je tam takovový provoz, že se tam ani 50 jet nedá.
No přečti si o tom tady http://dfens-cz.com/jak-straznici-meri- ... ce-u-brna/
Úplně stejný je to všude, nedělejme si iluze.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
dethroned
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2236
Registrován: pon čer 07, 2010 6:09 pm
Bydliště: Brno

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od dethroned »

Já jsem to četl už dávno. Iluze si nedělám, ale lidi to chtějí. Já tam totiž bydlím, a ačkoliv jsem odpůrce fizlovani, tak tady jsem za radar na husovce rád. Bohužel jsem z toho byl rozmrzelý, protože jsem vystupoval proti radarům a najednou se mě to týká z druhé strany a už je mě radar dobrej. Ale když se tam motám s malejma děckama po přechodech a po chodníku, tak jsem rád že tam ty auta jedou 50. Protože z toho kopce dolů by jinak nikdo pade nejel. Samozřejmě by bylo lepší kdyby tam měřili samy fizlové, ale ty tak akorát žerou hambáče za garažema. Takže momentálně jsem opatrnější v odsuzování a spíš to hodnotím podle umístění té svinské budky. Ovšem to že je to byznys pro obce starosta Rosic naprosto otevřeně přiznává a těch 60 mega z toho radaru na D1 půjde na koupaliště. To mě přijde úplně absurdní.
Outback 2.5 BS9 CVT MY18 129kW
ex - Outback 2.5 BI-Fuel BP9 4AT MY09 127kW LPG BRC
Obrázek
ex - Legacy 2.0R Wagon BP5 5MT MY07 121kW
Obrázek
ex - Legacy 2.0i Wagon BP5 5MT MY04 101kW LPG PRINS
Obrázek
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od j3rry »

Radar v Rosicích je jen o penězích. Pan Galetka je klasa a kdysi mi to v jedné z mých prvních SprDelních kauz velice taktně toliko gestem rukou (vychytralej zmrd, počítal i s diktafonem evidentně - jinak klobouk dolů, na rozdíl od parazitických zmrdů Brněnského magorátu se alespoň rámcově držel zákona a dokonce byl i slušný a milý) na můj dotaz proč tam je radar, když se tam za posledních 7 let (zběžně jsem to zchecknul i teď a přibyly tam oproti onehdá jen dvě lehká zranění, z toho jeden chodec na přechodě, jinak klasicky hromada novejch "ťukanců" zezadu - typicky ve výjezdních a dojezdových špičkách, lidi v koloně svačí, telefonují, souloží a pak vznikají "nehody" hodné zápisu do JDVM) stala jen jedna smrtelná nehoda, kdy došlo k úmrtí chodce jeho vlastní vinou, zbytek byly pravděpodobně ťukance v koloně, a v podstatě tehdy ani jedna nehoda se zraněním. No vida, tak teď aspoň vím, že ten radar je tam kvůli tomu, že jednou za deset let tam nějaký neopatrný řidič sundá chodce na přechodě, přičemž výsledkem je pouze lehké zranění a nadto ten radar je úplně k hovnu, protože stav k roku 2013, nebo 14, či odkdy to tam "nově" bylo se statisticky oproti do té doby sledovanému období (od á 2007 do instalace radaru) zhoršil z hlediska bezpečnosti chodců o sto procent... Celkovou nehodovost jsem nesledoval, nemám na to ani čas ani chuť, ale vsadil bych se, že celkově to tam šlo s nehodovostí také celkem nahoru za poslední tři, čtyři roky. Právě kvůli radaru. Takže se od tvrdých dat přes spekulace dostáváme k mému názoru - je to tam úplně k hovnu, a jen těžko pochopím, když obyčejnej jouda řekne, že radar je fajn, protože přechody, zatímco magorstrátní zmrd Vám do očí gestem rukou na vaši argumentaci ohledně tvrdých dat z jdvm.cz odpoví tak, že jen jako němý promne prstíky vzduchem... Chci tím jen říct, že pokud už i ten čurák v první linii na rovinu přizná, že je to tam pouze a jen jako boost obecní kasy, tak je někde něco KURVA ŠPATNĚ.

Co se stacionárních radarů týče, postup, jak to ojebat je jednoduchý, ve zkratce:

1. po výzvě napráskat libovolného cizince, pakliže se jedná o osobu ze země, která nemá s ČR smlouvu o oboustranné výměně informací o občanech, může to být i osoba smyšlená. Důležité je, aby tenhle náš tzv. "Helmut" měl někde schránku, k jejímuž obsahu se můžete dostat. Velmi drzí jedinci, co maj koule a fakt je baví kurvit úřední dny dopravněfašistickým parazitům to udělají tak, že si prostě dotyčného jmenovku nalepí k sobě domů na schránku, taktičtější je však mít možnost příjmat poštu pro Helmuta jinde, alternativně - a to je zdaleka nejbezpečnější varianta - Helmut poštu přijme v zahraničí

2. Poté, co Helmuta úřad vyzve k dostavení se za účelem podání vysvětlení se Helmut písemně přizná, úřad jej uzná vinným z přestupku, uloží mu sankce, no a pak se po Helmutovi slehne zem... :D - na SprDel to už zpátky nepřeklopí, no a pokutu ať si od Masemeno Nasaku vymrdanej dopravněfašistickej zmrd shání kde chce.

Dá se s tím zažít hromada legrace, zejména pokud máte ambice do správního řízení trochu více proniknout, tak ideální je pak napráskat Helmuta a v rámci jeho přiznání zplnomocnit sebe sama k jeho zastupování - celkem dobrej způsob, jak získat cenné zkušenosti bez rizika :)
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od yeti »

Můžu se jen zeptat, jak zajistíš, aby si neexistující cizinec v cizině, se kterou nemá ČR dohodu o výměně informací, vybíral poštu?
Potažmo jak zajistíš, aby ten cizinec měl stejnou adresu jako ty?
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Slavek_xxx »

Erar nam zneprijemnuje zivot kam se jen jeho urednik podiva, takze je potreba oplacet minimalne stejnou minci ,,,,| (*_^) |,,,,
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
yeti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2972
Registrován: úte říj 26, 2010 3:20 pm

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od yeti »

Slavek_xxx: jo, souhlasím. Jen mě zajímá technické provedení té konstrukce.
Subaru Legacy wagon 2.0 R 121kW "sociál" MY06
Subaru Forester SF 90kW MY98
Uživatelský avatar
bonboniera
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 797
Registrován: sob srp 15, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vit Pochman

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od bonboniera »

Prijde mi, ze kdyby se soutezilo v hlouposti, tak j3rry by vyhral na olympiade. A teoreticky by se dala postavit i stafeta :-)
Subaru Outback 3.0R, 5AT, 2009
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od Slavek_xxx »

Nekdy mam dojem, ze v Norsku neco sypou do vody... :-/
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od spm »

Nechte toho, nejsme přece na Octavia clubu :-DDD :-DDD :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Radary a podobné zákeřnosti

Příspěvek od HonzaCZ »

yeti píše:Můžu se jen zeptat, jak zajistíš, aby si neexistující cizinec v cizině, se kterou nemá ČR dohodu o výměně informací, vybíral poštu?
Potažmo jak zajistíš, aby ten cizinec měl stejnou adresu jako ty?
Ad 1) Máš tam třeba známýho, který si na schránku nalepí to vymyšlené jméno? Předpokládám, že stejně jako existují u nás "virtuální sídla" pro firmy, kde není nic jiného, než schránka, tak budou existovat služby podobného typu i v zahraničí, např. třeba i s možností přeposílání došlé pošty ať už fyzicky, či digitálně.
Ad 2) Cizinec nemusí mít stejnou adresu jako ty. Ty při prvním kontaktu s úřadem nahlásíš řidiče, který v době spáchání přestupky řídil a jméno a adresu tam můžeš napsat jakou chceš.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“