Radary a podobné zákeřnosti

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Tak třeba v Kladně tušim radar 30km/h okolo školy měřil... samozřejmě ve 2 ráno :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Mira »

spm píše: To mi připomnělo, že už se mi jednou povedlo na kole překročit rychlost o více než 40km/h v obci By mě zajímalo, jestli i za tohle můžou sbírat papíry
Mě takhle předjel cyklista v pisáreckým tunelu. Je to dolů z kopce, prdím si to šede a najednou vlevo se kolem přehnal v dost slušným tempu borec na kole. Naštěstí byl osvětlenej, ale fakt nechápu.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22545
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od spm »

Já ten rekord mám 71km/h :-) Ale nic jsem u toho teda nepředjížděl. Bylo to v obci z krpálu dolů, ve kterým je 30ka.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Kua to už by bylo spm o papíry :-DMíra to bych teda taky hleděl :-D
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Honzo tak jinak vyseru se ti doma do postele, škodu ti taky nezpůsobím protože povlečení stejně perete, a při odchodu ti řeknu, že jsi kretén.

Vždyť je to úplně stejný jak s tou rychlostí. Maximálně budeš pohoršený, ale stejně tak je pohoršený ten co poslal tu pokutu.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Mě vysoká rychlost taky nevadí, mám přestupek i s podstatě vyšší rychlostí v obci :-DDD ale prostě přijímám ten fakt, že za to nesu odpovědnost. Nerad ohrožuji ostatní, takže kde vím že je živo jedu obezřetně, ale na úsecích kde ani pes neštěkne to nemám problém navalit do trojciferného čísla.

To jen aby tady nevzniko podezření, že je pro mě cedule s dopravní značkou svatá :-)

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

davidherda píše:Honzo tak jinak vyseru se ti doma do postele, škodu ti taky nezpůsobím protože povlečení stejně perete, a při odchodu ti řeknu, že jsi kretén.

Vždyť je to úplně stejný jak s tou rychlostí. Maximálně budeš pohoršený, ale stejně tak je pohoršený ten co poslal tu pokutu.
To je přeci úplně nesmyslný srovnání. <:-< Jestli tohle fakt bereš ekvivalentně, tak to asi nejsi úplně v pořádku. ;-D
davidherda píše:Mě vysoká rychlost taky nevadí, mám přestupek i s podstatě vyšší rychlostí v obci ale prostě přijímám ten fakt, že za to nesu odpovědnost. Nerad ohrožuji ostatní, takže kde vím že je živo jedu obezřetně, ale na úsecích kde ani pes neštěkne to nemám problém navalit do trojciferného čísla.

To jen aby tady nevzniko podezření, že je pro mě cedule s dopravní značkou svatá
A tím, že zaplatíš tu pokutu, tak si vykoupíš tu morálku, nebo jak? Tím splatíš společnosti tu vyšší míru nebezpečí, kterou jsi vytvořil vyšší než maximální povolenou rychlostí? To je ale blbost, co? :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

No je fakt,že některé radary můžou se zdát blbě umístěné,ale dám jeden příklad.Rovinka tu v obci Hrachovec,silně zahuštěná cesta okolo samé baráky a lidi,dost ruch a jel tam motorkář 140-kou.To jsou ty situace kdy platí bič na vola.Neříkám,že pak někde nenakrkne člověka,když jede na přehledném úseku o pár km víc,tj fakt kravina,jenže furt jen zaplatí,nic víc,může řídit dál a dát si pak majzla.Chci tím říct,tohleto bagatelizovat nejde,protože jak chcete pak omezit,přistihnout opravdu nebezpečné jedince,než radarem?Jako kam až posunout tu hranici,tu rychlost,kdy ještě nepostihovat,neuplatňovat sankce,dáte povolenou rychlost místo 50-ky 70,tímhletím tam logicky bude většina jezdit ne 70,ale 90 a tak je to furt dokola.Tím se nezastávám mnohdy opravdu buzeračních radarů,jen si říkám,že každý to vidí jinak a jak tohleto rozumně sjednotit,to ani nelze.Vždy bude někdo ublížený.Za jedním si ale v té vaší debatě stojím,na radaru by neměla být tak malá tolerance jako se stalo Mírovi.Na 50 by to mělo být třeba těch 63 km/hod,což je už slušné procento,které vyjadřuje nutnost někdy zrychlit,přeřadit,rozjet se proti kopci,někdy popojet,abych někoho neomezoval a třeba jen někdy zrychlit,protože se zapomenu a řidič není stroj >:( to fakt ne.Na tohleto se dá myslím zvyknout,sám budu muset...
Trochu omluva za elaborát,ale nevím,jak to jinak stručněji vystihnout,popsat ;)
Davide,no taky to někdy rozhžavím na dle mě přehledném úseku ix krát tolik,někdy holt musím,to jen abych tu nevypadal za Dušína,to fakt nejsem :-)
Honzo já to necítím jako žádné vykoupení,jak píšeš Davidovi,ale jako jediný možný výchovný prostředek na pacienty,kteří jedou obcí 140.Jak jsem už výše uvedl,to,že tam někdo jede 65 a dostane jen pokutu,nic víc,žádné body,to beru jako celkem malou věc,někde ta hranice začínat přeci musí.
Vím,že si sám tímhle seru do vlastního hnízda,sám se raz chytím,ale jinak je tohle opět výživné téma :-) =)
Jo a jak píšeš,že by stačilo místo radaru dát ke škole,kde jsou jako třá tu dva retardéry,tak to by nestačilo.Protože člověk co to tu nezná,si školy nevšimne,nevšimne si ani třicítky,teda já o ní donedávna ani nevěděl...jede rychle,zpomalí až na retardéru,na poslední chvíli,přitom je to tu fakt kritický úsek,děcka běhají přes cestu nejenom přes přechod,ale všude,holt děti no...Tedy beru to i tak,všímat si maximálně změněného značení v obci a dodržovat jej,někdy to značení má smysl.Naposled mě takhle tlačil při přejíždění retardéru v tom úseku bavorák X6,hned mě fíknul za ním a nezařadil se,páč těsně přede mnou jelo další auto,musel ho vidět předem,ale jel jak prase,to je pak hodně špatně.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Předpoklad, že každej jezdí o X % rychleji, než je maximální dovolená, je klasickej omyl. Prostě to tak není. Možná v nějakém malém rozsahu to může platit, ale rozhodně bych to nezobecňoval. Třeba v mym případě bych při zrušení rychlostního omezení prakticky asi nejezdil ani rychleji než teď. Mě to nějak nesere. A jestli si někdo myslí, že vybíráním pár stovek se zlepší bezpečnost provozu, tak to je hodně naivní. Jasně několikrát prokázaný, že překročení maximální povolené rychlosti není nejčastější příčina nehod. Proč se teda z daleka nejvíc řeší a kontroluje? Ale jak jsem říkal, mě to prostě už nesere. Až mi vezmou papíry, tak mi vezmou papíry. Tak chvíli nebudu jezdit. Ale fakt to nic nezmění na mym stylu jízdy. Mám prostě v provozu jiný priority než dodržovat nesmyslný plošný omezení rychlosti, který často vůbec neodpovídá reálným podmínkám.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od sima »

Jo to jsem chtěl taky Honzo napsat,že největší příčina nehod je jiná,než překročení rychlosti,uznávám,že je tomu tak a vnímám,že je to opravdu realita.Ale jak chceš systematicky kontrolovat největší příčinu nehod,tj nevěnování dostatečné pozornosti řízení?To je bohužel nemožné.To jsme zas úplně jinde.
Taky ale vím,že opravdu nadměrná rychlost dokáže hodně,je to těžko odhadnutelné pro ostatní účastníky a ne zas tak zanedbatelné,kor ve městě a teď mě řekni kde začít s postihem,aby to nebyla jen buzerace.Vždyť je to odstupňované,myslím postihy.Ufff už včil se kaju,aby mě po těch svatých řečech tady,tak aby nevběhlo dítě na sídlišti pod auto,jako se stalo švagrové.Byla tam třicítka,jela jen o chlup víc...Naštěstí z toho nic nebylo a nikdo rychlost neřešil,ale vidíš sám jak stačí málo a je člověk nešťastný,potažmo v lepším případě bez řidičáku.Nestalo se nic,díky štěstí ale taky díky tomu,že je tam třicítka,ne třá pajska a švagrová dokázala ještě zavčasu zareagovat.
Uznávám zase,že v obytné zoně by měl člověk jezdit tak jak je dáno,vím uvedl jsem taky trochu už ortodox případ,není to nej příčina nehod.Ale stává se to.Stojím si prostě za tím,že když mě změří,tak zaplatím a určo pak budu jezdit více opatrněji,aspoň někde jo.
Mimochodem česko není zrovna tou nejpřísnější zemí v rychlostním limitech,díky za to.Mohlo by být hůř,nechtěl bych jet na dálnici v USA,nevím jestli tam na to lidi taky serou,fakt to nevím,ale je to dost děsná představa,jet tak pomalu.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od HonzaCZ »

Tam, kde to dává smysl jezdím klidně pomaleji, než je povolené, s tím nemám problém. Nepotřebuju jet za každou cenu víc než je limit. Je potřeba lidi učit při řízení myslet. Tím, že budu vynucovat nějakou rychlost, tak v nich akorát vzbudím dojem, že to je ta správná a vždycky bezpečná... až stejným úsekem pojedou za deště a pojedou stejně, tak si rozbijou hubu. To už jaksi značky neřeší. Je potřeba vést lidi k tomu, že mají jezdit přiměřenou rychlostí - přiměřenou pro jejich schopnosti, auto, povětrnostní podmínky atd. To je pro každýho jiný. Jenže touhle buzerací s vynucováním max. povolené rychlosti se lidi spíš jenom otupujou, než aby to v nich podněcovalo myslet, vyhodnocovat, prostě řídit a ne se jenom vézt za volantem.

Proč má stejný rychlostní limit na dálnici 80letej děda v 40 let starý škodlivce a profesionální závodník v supersportu? Jak to kontrolovat? Těžko budeme kontrolovat pozornost za volantem a preventivně jí pokutovat. Už jsem o tom párkrát přemýšlel... prostě bych osolil pokuty ve chvíli, kdy se opravdu něco stane. Tzn. prostě pokuty jak kráva pro lidi, co zaviní nehodu. A zejména povinnost uvíst všechno do původního stavu, prostě níst plnou zodpovědnost. Ne, že zaplatím pokutu a poškozený se bude dohadovat s mojí pojišťovnou o tom, jestli mu zaplatí všechno nebo ne... hovno, prostě sám se viník postará, aby vše bylo v původním stavu - zbourá někde plot? Tak prostě zařídí, aby tam stál stejnej, minimálně stejně dobrej, jako ten původní - jestli ho postaví sám, nebo někoho najme, to už je asi fuk. A všechno bude vyřizovat viník, ne poškozenej člověk. Vyběhá všechny formuláře, pojišťovny, servisy, bude se hádat se svojí pojišťovnou, aby zaplatila celou škodu atd. Prostě, aby měl poškozenej, co nejmenší starosti, ideálně žádný. Možná bych se ani nebál napálit tu pokutu dle příjmu, nebo majetku, nebo nevím. Přecijen musí to působit dostatečně odstrašivým způsobem.

Je potřeba, aby lidi jezdili bezpečně a ne, aby dodržovaly nějaký pravidla, který vymýšlejí "experti" a úředníci, který často vědí o problematice úplný hovno.

Jenže to by zase začalo jít o bezpečnost a motivaci nebourat a jezdit podle rozumu a ne podle předpisů, který absolutně nedokážou pokrýt rozmanitost silničního provozu a souvisejících podmínek. Nešlo by o prachy a buzeraci. Nemohli by se lidi strašit nehodovostí, protože by klesla, a ospravedlňovat tak různý výmysly...

Ale ono to stejně jde na opačnou stranu. Víc omezení, víc vynucování pravidel, o kterých někdo říká, že jsou kvůli bezpečnosti. A nejen v dopravě. Zbraně, nože, chemikálie, všechno možný. Někdo by to mohl zneužít, jedinec, tak to zakážeme všem. Za chvíli budeme žít ve vypolstrovanym světě ve svěracích kazajkách a vládnout nám bude parta úředníků, kteří přeci přesně vědí, co je pro všechny bezpečné a správné. Lidi to tak stejně chtějí, tedy většina, dle výsledků voleb za posledních 25 let. Svoboda není cool, je moc složitý žít svobodně, rozhodovat se svobodně, ale taky mít z toho vyplývající zodpovědnost. Jo, ta mrška zodpovědnost. Lepší je, když mi někdo bude říkat, co můžu a co musím a já se nebudu o nic starat, převedu na něj veškerou zodpovědnost a budu jen loutka v systému...

Jo, to jsem se dostal docela daleko od nedodržování max. povolené rychlosti. :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Honzo nepovažuji to za zaplacení morálního dluhu, ale třikrát jsem napsal že beru následky a je to tak. Poruším pravidla vyatavuji se riziku pokuty.

Pravidla beru jako nástroj k usměrnění davu. Jestli chceš aby to tu vypadalo jako v Kocourkově MajlJePán tak já tedy ne!

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
davidherda
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5783
Registrován: ned led 04, 2015 2:11 pm
Jméno a příjmení: David Herda
Bydliště: podhradí Křivoklátu

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od davidherda »

Jinak v tom co jsi napsal se můj názor shoduje, jenom si nemyslím že je na to dnešní společnost připravená.
Ať už kažením výchovy dětí které nemusí dodržovat žádná pravidla slušného chování, nebo právě neúměrným postihům za různý trestní čin či přestupek. Muselo by se začít z bodu 0, což asi není tak úplně jednoduché pokud je du 11 000 000 oveček nebo kolik.

Outback 2.5X MY16 -Modrák
BRZ 2.0 MY13-BRZo
Outback 2.0D MY12 - služebáq
Outback 2,0D MY16-Goldback -ex
XV 2,0i MY18-iXVestr -ex
Forester 2,0XTi MY02-Silvestr -ex
Forester 2,0X MY03-Modrestr -ex
Forester 2,0X MY04-Pinkrestr-ex
Forester 2,5XT MY09-Černestr-ex
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 962
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od Augi »

davidherda píše:Ale asi jsem v tomhle ten hodnej poctivej blbec
Neboj, je nás víc :-)
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
šintr
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 516
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Bydliště: Brno

Re: Kdo nebo co vám nadzvedlo mandle?

Příspěvek od šintr »

HonzaCZ píše:Tam, kde to dává smysl jezdím klidně pomaleji, než je povolené, s tím nemám problém. Nepotřebuju jet za každou cenu víc než je limit. Je potřeba lidi učit při řízení myslet. Tím, že budu vynucovat nějakou rychlost, tak v nich akorát vzbudím dojem, že to je ta správná a vždycky bezpečná... až stejným úsekem pojedou za deště a pojedou stejně, tak si rozbijou hubu. To už jaksi značky neřeší. Je potřeba vést lidi k tomu, že mají jezdit přiměřenou rychlostí - přiměřenou pro jejich schopnosti, auto, povětrnostní podmínky atd. To je pro každýho jiný. Jenže touhle buzerací s vynucováním max. …
Tohle přesně vystihuje moje pocity.
Radary nemontují kvůli ukáznění řidičů, ale jenom pro peníze, které vyberou a jak jsem se v tomto vlákně taky jednou rozčiloval, tak radar umístěný na úrovni cedule konec obce, na silnici do Židlochovic (Míro), kde je po směru jízdy pole a na druhé straně domky dva metry pod úrovní silnice za travnatou mezí není nic jiného než čistá buzerace. A taky mi naměřili jen o něco víc než 50.
Tam, kde jim jde o bezpečnost, mají radar spojený se semaforem a když jedeš rychle naskočí červená. Neštve mě to, že dostanu pokutu za něco, co opravdu udělám, ale způsob jakým nás manipulují do situace, kdy ten "přestupek" udělá skoro každý. A nemyslím, že bude bezpečnější, když všichni budou pozorně sledovat tachometr na cestu občas kouknou.
šintr
Outback H6 MY 2001
dříve:
Subaru Impreza 2.0 GL MY97
Subaru Leone Super Station 110 KW MY88
Subaru Leone Super Station MY87
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“