...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od j3rry »

Dneska brzo ráno jsme se byli s Kubištou svižně projet v okolí Lomnice a Bystřice nad Pernštejnem - parádní bezcílné bloudění. :3gears:

Akorát teda při cestě zpátky Vírskýma serpentinama do kopce se mi normálně vysypala spodní půlka palubovky na nohy. :839: Prostě si to tak krásně plynule pálím, šup to krásně na brzdy před vracákem a bum ho - říkám si, do řitě, co to... :conf89: vracák jsem v tom šoku ukočíroval, zpomalil na civilní rychlost a s palubovkou na holeních dojel do místa, kde se dalo bezpečně sjet mimo cestu...

Nasadil jsem to, lepící páskou jakž takž provizorně zafáčoval a vzorně předpisovou krasojízdou jsme se pak vraceli k Brnu... Šedesát kiláků šnečího opruzu... :drive:

Jako už jsem několikrát uvařil brzdy tak, že z nich šel bílý dým, měl defekt, jednou šíleně křupající homokineťák, nebo měl hladové oko a žádnou benzínku poblíž, zasekal se za Policejním vozem apod., ale aby se mi za jízdy začal rozpadat interiér, to jsem ještě nezažil ::-DDD: Pokusím se tedy rozjet nové zajímavé téma - jaký byl váš nejkurióznější důvod pro "a teď už raději fakt pomalu" ? ::-DD:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

To máš z toho že jezdíš proti proudu času a ono se to tim pádem demontuje
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od VDC »

Budeš do těchto historek počítat i jízda s prasklou brzdovou trubkou a nefunkční ručkou, čili zcela bez brzd ? Jednu takovou bych měl... :-)
Nebo defekt u vleku naloženého uhlím, 5 km od domova, kdy jsem vyhodnotil, že nejmíň mě štve obětovat kolo a dojel jsem tedy po ráfku ? :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od j3rry »

No jistěže, obzvláště technické závady se počítají také! :826:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10622
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Mira »

V těchto končinách jsem byl dnes taky. A byl jsem u rybníka a chytil prd, tak se potom stavil do lesa a našel druhej. Takže 60 km stejně - jako puťka. A minule mi po cestě odtaď upadla přední SPZ, dneska v poho, nic neupadlo, jen benzínu nějak ubylo.
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

Mira
někdo mi hodil do zahrady jednu registrační značku, pésci Ju sice trochu pokósali ale pokud by se Ti hodila máš ju rezervovanó.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
PavelG
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 769
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Pavel
Bydliště: Olomoucko

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od PavelG »

Jel jsem z Tater z dovolené a kdesi cca 100km před hranicemi mi odešlo axiální ložisko spojky. V ten moment jsem samozřejmě nevěděl, co se stalo, tak jsem za jízdy zkoumal, jak se to chová a co by to mohlo být. Kromě divných zvuků to mělo za důsledek, že nebylo možné se normálně rozjet při sešlápnuté spojce - motor na volnoběh hned zdechl a podřazování nebylo bez meziplynu prakticky proveditelné. Naštěstí jsem dojel celkem bez problémů jak domů, tak pak druhý den do servisu.

A v Alpách se mi zase jednou kousla destička na zadním kole a sedřela se až na železo. To jsou pak zvuky při brždění!
Následovala ekojízda, kdy jsem jel tak, abych minimalizoval nutnost brždění. Nechtěl jsem dráždit případné rakouské policajty. Zase jsem dosáhl neobvykle nízké spotřeby.

Tím jsem, doufám, vyčerpal všechny nepříjemnosti i do budoucna.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od bushman1 »

Nevím úplně přesně, co se mi to tenkrát stalo, ale vykládám si to nějak takhle:
Brzdové destičky už byla hooodně sjeté, jedna z nich se kousla (kov na kov) a kotouč ji nakopl a posunul o kus vedle. Tím pádem se prasátka posunuly víc ven a já najednou zjistil, že mi jde sešlápnout brzdový pedál až na podlahu :-) Brzdová kapalina totiž stříkala kolem uvolněných prasátek.
Auto bylo naložené nábytkem (zrovna jsme se stěhovali), takže jsem jel po Plzni bez funkčních brzd a brzdil jen ruční brzdou.
Docela adrenalin.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
u-geen
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2103
Registrován: úte led 19, 2010 9:49 pm
Jméno a příjmení: Evžen Eiba
Bydliště: Kyje, okres Jičín

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od u-geen »

Taky mam par... kdysi jsem proslapl u skodovky brzdovej valec... cesta domu 60km pouze na rucku nic moc

No a predloni se mi zadarilo oprit o svodidla pritelkyninu Vitaru. Trochu jsem pospichal, s prazdnym vozejkem, na podzim a klasicky oslizlo. Za Novou Pakou je takova oskliva zatacka a nejak me to pretocilo a uz jsem to nestih srovnat... auto se peknejch par metru svezlo PP rohem po svodidlech ... promacklej blatnik a naraznik prosoupanej skrz.... nic moc.
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Slavek_xxx »

Taky mam par hezkych prihod. Jednou mi na Fiatu Uno vypadla desticka. Byl proste tak sjtej kotouc a desticka na plech, ze propadla mezi trmenem a kotoucem. Mel jsem v aute 4 lidi a bylo naledi. Super.
A na jare jsem na vozejk nalozil par kolecek jilu, ujel jsem s tim kilometr a na jednom hrbu mi upadl nosnik napravy. Tak jsem to lopatou vyhazel do lesa, dojel domu, sesrouboval a pak s tim jeste dojel 250 kilaku ke kamosovi.
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48960
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od VDC »

Ta moje bezbrzdová historka se mi stala kdysi s Arem, jezdil jsem s Arama 10 let. Ty nejstarší měly posilovač brzd domontovávaný tady v Čechách, kvůli homologaci. Byl tam posilovač ze Š1203, taková externí bandaska propojená brzdovýma trubkama. Trubka byla tažená od brzdového válce k posilovači, který byl nad pravým tlumičem, čili přes celý motorový prostor z leva do prava. Měděná trubka byla chráněna navlečenými kousky hadice a přitažena plechovými pásky, pod okapnicí pod předním oknem v motorovém prostoru. Jedna z ochranných hadic se mi sesunula a trubka se prošoupala tím plechovým páskem. Bylo to asi 20 km od domova, naštěstí v sobotu, takže nebyl moc provoz. Ruční brzda mi nebrzdila na Aru nikdy, takže jsem těch 20 km absolvoval zcela bez brzd. Jediná brzda byla motorová. :-) Hezkej adrenalin... :-)

Odesláno z mého ASUS Transformer Pad TF300TG pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

Můj nejhorší zážitek byl když na rodinném voze škoda 120lx vypadla palivova hadička benzin stříkal po celem motoru ale naštěstí což jsem nepochopil nechytil.
Taky dobry zážitek v obci a stejnojmenném hradu kámen kdy na Avii 21 furgon praskl přívod ke vstriku a na speciálním přívěsu jachta jak kráva.
No a pak takový běžný zážitky když máš iveko daily plne žampionů včetně přívěsu a v kopcích mezi slovenském a českém je prazdnej tuplak a samozřejmostí je že je to ta vnitřní pneumatika. Venku minus 20 tak to jsou zážitky.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od martinant »

Tohle se mi stalo na stejnym voze 120LS taky. Slusne jsem mel pocakanej motor a vsechno kolem. Nasadil jsem to spatky doklepnul a jel dal. Jeste jsem byl ucho a nedoslo mi to tak jsem byl v klidu. :718: Ale slysel jsem pripad kdy to takhle chytlo...
Naposledy upravil(a) martinant dne pon zář 29, 2014 2:39 pm, celkem upraveno 1 x.
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od bushman1 »

Take se mi to na 150L stalo a take mi to nechytlo. A motor byl pritom polity benzinem shora dolu.
Resil jsem to v noci na dalnici. :supeer:
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

No on prý benzin jako takový je nehořlavý a hoří až ty výpary. No raději bych to nezkoušel.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“