...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Uživatelský avatar
martinant
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2214
Registrován: úte čer 28, 2011 8:12 am
Jméno a příjmení: Martin Antoš
Bydliště: Rokytnice n. Jiz.

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od martinant »

kiti píše:No on prý benzin jako takový je nehořlavý a hoří až ty výpary. No raději bych to nezkoušel.
Kdysi me nekdo presvedcoval ze kdyz strci sirku do benzinu tak prej zhasne... :713:
Odesláno z rozežranýho jabka.

Subaru Impreza 2.0 GH MT MY 08. 11,2l/100km
ex. Subaru Impreza 2.0 gl MT MY96.
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5404
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Kolben »

Este kdyz jsem vozil lidi 1203kou (resp. TAZ 1500) tak sem valil z kopce a v tom upadnul kardan, primo u motoru. Nez sem stihnul zastavit, tak tim jak se karadan porad tocil pohanenej od zadnich kol a bouchajice stridave do silnice a zpatky do podlahy, tak 1203ka vypadala, ze "chce skocit o tyci" (desny skoky a rany) Jednou se ji to malem povedlo. Pak ten kardan totalne rozmlatil podlahu. Aby toho nebylo malo, tak z toho zacal tect benzin po silnici a borec co sel kolem na diskoteku hodil vajgla a benzin zacal horet. Nastesti jsme to dokazali umlatit mikinama (ten potucek byl daleko od auta).... ::-DD: ::-DD: naces sranda teprve mela prijit :-) Kdyz to tahli na odtahovku, tak si nikdo nevsimnul, ze klice od toho auta mam ja v kapse :-) Tim se zamklo rizeni a nekontrolovane jim to pekne bokem z tej odtahovky zase sjelo do pangejtu :657: :657: :657: (protoze brzdy tema skokama odesly taky) Desna groteska. :-)
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11873
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Traveller »

Ještě k benzínu...
Tak když jsem byl jako študák na praxi v železničních opravnách Č.T., tak tam sezení na 200l sudech s benzínem a pokuřování či típání do sudu bylo celkem běžné. Sám a na vlastní oči jsem to viděl. Prostě zkušený praktici to byli. ::-DD: Ale raději bych to nezkoušel..., myslím, že jen náhodou a momentální šťastnou koncentrací výparů se nic nestalo. :850: :850:
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Tommy35
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 16, 2014 8:54 am
Jméno a příjmení: Tomáš Brůža
Bydliště: Příbram na Moravě

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Tommy35 »

Počítá se i taková příhoda když po týdnu poskládáš brzdy a řekneš si tak vyjedu. :drive: Bylo asi 21:45 Po 10 minutách vtipkování že to nebude brzdit a že na něco se umřít musí sem vyjel. Pomaloučku polehoučku :845: Auto brzdilo parádně. Ale asi o 7 Km dál mi přímo pod kolečka mojí Sůů na rovině za horizontem vběhlo prase :839: Na reakci jsem měl tak maximálně 2 vteřiny a ani to né... Nechtěl jsem to zrušit a viděl jsem že jde přímo na střed čelně tak jsem jen trhnul volantem do prava a do leva :3gears: . Kdo mohl čekat že se to auto tak roztočí :845: Asi jsem ani nezačal brzdit... Za hlasitého kvílení a pálení pneumatik jsem koukal před sebe jak se řítím bokem na škarpu... :conf89: Popadl jsem volant a začal auto rovnat přehodil jsem ho na druhou stranu a uviděl opět škarpu a opět bokem. Tohle se opakovalo asi ještě 2x až jsem to nakonec přetočil a zůstal stát v protisměru otočený do směru ze kterého jsem přijížděl... Zůstal jsem sedět a koukal jak péro z Divanu :670: jediný co jsem dokázal udělat tak zapnout čtverky... Nakonec jsem vystoupil z auta a koukal jak mi levej blikač visí na káblu a bliká... hodil jsem ho zpátky a pokračoval do další vesnice za přítelkyní... Po příjezdu jsem si na celou dědinu zařval Ku... :839: ... a zjistil že mám pochroumanej blatník rozmlácenej blikač a navalený řidičovi dveře což mě naštvalo nejvíc. Po chvíli jsem se ale začal smát a byl jsem rád že zrovna nikdo nejel z protisměru. :811: zahajil jsem mohutnou hulbu abych se uklidnil a pak jsem to šel řádně :chlastslast: Nechci si ani vybavovat jak by to dopadlo kdybych to v tech 80-90 Km/h nahnal z tý škarpy bokem dolů. Doufám že to sem taky patří :-) abych nedostal :baseball:
Tommy35
Nováček
Nováček
Příspěvky: 45
Registrován: sob srp 16, 2014 8:54 am
Jméno a příjmení: Tomáš Brůža
Bydliště: Příbram na Moravě

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Tommy35 »

A dodám že o tý doby jezdím v noci jako PUŤKA :845:
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od Mira »

martinant píše: Kdysi me nekdo presvedcoval ze kdyz strci sirku do benzinu tak prej zhasne... :713:
To je nesmysl. Ten bezín chytne tak, že skoro bouchne, protože jak tam přibližuješ tu sirku, tam okamžitě blafnou ty výpary. Tu sirku prostě nestihneš utopit. Ale funguje to u nafty. Tu musíš zapalovat fakt dlouho.
Předokládám, že u Travelera to byli taky sudy s naftou, sám jsem to taky mockrát zažil.

A jako čerstvý řidič jsem jel rodinou Ladou 1300 s autem a vozejkem plným pytlů brambor. A s tátou, prostě totálně přeložený auto, co se plazilo po břichu. A při brzdění z Rodkovskýho kopce jsem najednou v pedálu ucítil lupnutí a pak už nic. Auto přestalo brzdit. Po prvotním leknutí už jsme ale byli prakticky dole a v protikopci jsem zastavil, s tím, že to musíme nechat odtáhnout. Táta jen zakoulel očima, zavelel přesuň se a úplně v klidu s tím dojel dalších 5 km dom. Pak ještě v servisu prohlašoval, že ty mladý kluci nic nevydrží, že prej se ze všeho hned pos... .
A jako úplně malej jsem jednou ze zadního sedadla v Škodě 105 prohlásil, hele mami, před náma se kutálí nějaký kolo. A pak už jsem slyšel něco v tom smyslu - kur... to je naše a pak už jsem byli čumákem na zemi a málem v pangejtu.
A komu se ještě u škodovky za jízdy otevřela přední haubna? Taky zážitek.
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od VDC »

Potvrzuju, že v benzínu lze típnout vajgl i uhasit sirku. Nesmí být ale nad hladinou páry. Jinak to jde hned. :-) Vypadlá trubička z ac pumpy, byla nejčastější příčina požáru škodovek a obecně nejčastější příčinou požáru osobních aut. Od tý doby, co to zmizelo z našich silnic, se počet požárů osobních vozidel snížil asi tak o 80%. :-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od draconis »

martinant píše:Kdysi me nekdo presvedcoval ze kdyz strci sirku do benzinu tak prej zhasne... :713:
VDC píše:Potvrzuju, že v benzínu lze típnout vajgl i uhasit sirku
Kluci, já bych tomu i věřil, ale nepište to takhle veřejně. :-)
Vsadím se, že minimálně půlku lidí, kteří si to přečtou, hned napadne jít a zkusit to... :657: ::-DD:

BTW taky mám se zapalováním benzínu pár zkušeností. Paráda je třeba začít pomalu lít benzín do ohně - krásně se po tom "čůrku" nahoru ten plamínek šplhá až do kanystru/lahve. A taky je fajn vypalovat bordel z výfuku od motorky. Kdyby se vám zdálo, že to zhaslo, silně tam foukněte - vizáž ala Mikuláš (bílé obočí, vousy, řasy atd.) vás nemine ::-DD:
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

No pokud se do toho bude počítat i setkání se zvířátky tak to se upíšeme. Jednou takhle večer v lesích nad Siluvkami z lesní cesty na silnici vyšel jelen jako kráva. Takový parohy jsem snad ještě neviděl a ten parchant si to ťapkal až na další odbočku tak 300 metrů a nějaký troubení ho vůbec nerozhodilo. Šinul si to jako na vycházce.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od draconis »

Mě před lety taky zvíře trochu vystrašilo - bylo před půlnocí, trochu pršelo a jel jsem sice po rovné silnici, ale jeden horizont za druhým. A za jedním z nich najednou kuk - uprostřed silnice kráva. V té tmě a dešti byla vidět fakt až na poslední chvíli a asi jen díky tomu, že jsem měl tenkrát lehoučké auto s docela slušnými brzdami, jsem do ní nenaletěl. A nechtěla se nechat objet, rozešla se vždycky na tu stranu, kam jsem chtěl najet autem... No prostě kráva :-)

Jednou jsme s kamarádem taky v noci srazili divočáka a zaseknul se nám pod autem. Bušil zespoda kopytama do podlahy jako blázen a nemohl se dostat ven. Díkybohu se mu to po chvíli povedlo, nám se k němu moc nechtělo... :-)

Zážitků se srnkami bezpočet, ale naštěstí vždy s dobrým koncem. Ale jak píšeš, vsadím se, že příhod se zvěří má každý řidič až moc 8)
Uživatelský avatar
kiti
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3387
Registrován: pát kvě 18, 2012 7:12 pm
Jméno a příjmení: Květoš
Bydliště: Brno-venkov

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od kiti »

Drakonis
to máš pravdu divočáka, srnku potkává každý běžně. Ale tvoje kráva nebo jelen to se každý den nevidí.
Forester 2,5 XT 2010 manuál
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3600
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od bushman1 »

Jednu srnu jsem sundal ja, druhou zena. Jinak mi pres cestu prebehlo uz peknych par divocaku a bezpocet srn. Sundal jsem i nekolik ptaku.
Bydlim proste na vesnici a u lesa.
Naucil jsem se troubit i preventivne, i kdyz zrovna zadne zvire nevidim. Klakson je vydesi, svetlo je fascinuje.
Kravu jsme potkali pred lety na silnici na Balkane.
A v Rumunsku na dalnici povoz tazeny oslem. Ale netrefili jsme ho.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od VDC »

Jelena taky jednoho mám. :-) Ale to mi bylo tak 12 a řídil táta. Na chalupě v zimě. Vyběhl nám před auto přes sněhovou bariéru,která byla v tom místě nižší, ale na protější straně ne. A tak běžel po silnici před náma a my jeli za ním asi 300 metrů,než mohl uhnout ze silnice. Hrozná almara...:-)

Odesláno z mého EVOLVEO StrongPhone Q4 pomocí Tapatalk
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od draconis »

kiti píše:Drakonis
to máš pravdu divočáka, srnku potkává každý běžně. Ale tvoje kráva nebo jelen to se každý den nevidí.
No tenkrát jsem měl ještě "motokáru" - Fiat Cinquecento Sporting, což je fakt malé a lehké auto. Navíc kráva má docela vysoké nohy, takže kdybych jí nabral, měl bych její těžiště (=zadek) akorát v čelním skle, respektive asi rovnou na klíně... :-)

Tenkrát mě docela zachránily Brembo brzdy a taky jsem v tu chvíli nelitoval, že mě rok předtím stály Pirelli gumy skoro 5 000 Kč jedna... :-)
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: ...no a pak jsem jel až domů jak puťka :D

Příspěvek od j3rry »

Téééda, chvíli tu člověk není a pak kouká, jaké je tu parádní čtení - některé zážitky jsou prostě neuvěřitelné... :supeer: To mám radost, že se to tu rozjelo :supeer: - jinak k té zvěři - párkrát jsem na plných brzdách tak tak stihnul zpomalit do té míry, že srnka, která zrovna probíhala přes cestu mi doslova mohla strachem posrat světlo, ale měl jsem štěstí... Když se mi to stalo potřetí, řekl jsem si dost :4690: a od té doby jezdím v noci, obzvláště mimo dálnice nebo frekventované tahy obecně pomalu - ze srážky se zvěří mám prostě strach... :bp:
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“