Alkohol za volant ANO/NE

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

Já jsem si minulý týden otestoval, jak alkohol ovlivňuje schopnosti jedince :655: .
Mám na chalupě v koupelně propan - butanová kamna a ta se vypínají tak, že se musí zavřít ventil na bombě. Bomba, kterou mám teď, má ventil hodně tuhý a musí se za něj vzít fakt silou, jinak ho nezavřu.
Vrátil jsem se kolem 23 hodiny z hospody, kde jsem požíval celkem střídmě a subjektivně jsem se cítil naprosto v pohodě, jen lehká náladička, ani náznaku nějakého motání, blábolení či tak. Po umytí vezmu za ventil, snažím se ho vší silou zavřít a nešlo to. Zkoušel jsem to cca 5x, nic, kamna hořela dál. Vzal jsem na to hasák :713: :713: , rvu za něj, nic, kamna hořela dál. Nezbylo, než je nechat hořet celou noc a říkal jsem si, že ráno bombu prostě odpojím, nechám venku utéct zbytek plynu a vyměním jí.
I dal jsem se ráno do díla, ale ještě před tím se znovu pokusil ventil zavřít. Vezmu znovu hasák a tu ejhle, povedlo se jako nic :conf89:
Co způsobilo ten zázrak? Ano, správně, v noci jsem ventil sice rval velkou silou, ale na opačnou stranu :686: .
Potíž je v tom, že někteří jedinci v podobném stavu klidně sednou do auta, vždyť jim přeci nic není, nikoho neohrozí a v klidu vždy dojeli :baseball: :baseball:
Subaru Forester 2,5XT 2011
tango
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 6393
Registrován: sob srp 08, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Oplt
Bydliště: U Sila 1201,Liberec

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od tango »

Tome, tak to je pěkná historka ::-DDD: , ale je to naprostá pravda :690: :850:
Toyota Auris, 2,0D4-D 125k,300nm.
Srdcem JEN A JEN SUBARÁK!!!
http://www.spritmonitor.de/en/detail/525277.html
Uživatelský avatar
Harry
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1517
Registrován: ned srp 02, 2009 12:00 am
Bydliště: Pražská 605, Dobřichovice

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Harry »

To, co sem přeposlal Dadid,
Řidička „nadýchala“, odběr ale ukázal, že nepila. Přesto přišla o řidičák
je dost "drsné" a svědčí to o tom, že "u nás" nikdo za nic neručí, nikdo nechce vzít zodpovědnost na sebe, ale hlavně o tom, že "Úředník" je všemocný.... :725:
P.E.D.R.O. píše:Mnohem důležitější je, jak je člověk-řidič ovlivněn v jednání. Postavím-li vedle sebe dvě osoby, kdy každá bude mít v krvi zjištěno např. 0,7 promile, jistě nebudou vykazovat totožné známky ovlivnění návykovou látkou.
Tj. spíš než na naměřenou hodnotu, by se měly příslušné orgány zaměřit na jednání a chování jedince, protože to je seznatelné navenek, má svoje projevy a tedy může být pro ostatní faktickým ohrožením. Je ale fakt, že takové posouzení je nepoměrně složitější než prostě stanovit hranici promile - nerozhodno přitom, zda nulovou nebo jinou.
To je svatá pravda, každý má jinde "svoji hranici" danou přirozeným intelektem a výchovou....
Další nepominutelné faktory jsou zdravotní a hlavně psychický stav jedince, m. j. i důvod, proč vlastně "požil", když věděl, že neměl,.... :845: :850: tedy zda tomu předcházela nějaká kontraverse ( na př. hádka s partnerem, či zaměstnavatelem,) nebo pouhé plkání s přáteli u píva....

Myslím, že nejjednodušeji to mají zavedené v Německu....
Nevím, proč se tady vymýšlí něco "nového", absolutní "nula" je prakticky nesmysl. :!:

Pomalé a neadekvátní reakce za volantem způsobuje řada faktorů, hlavně psychický stav a nikoliv jen opilství, nebo drogy, nýbrž mimo jiných (únava, nemoc, nevyspání, rodinné hádky,) i obžerství. :!: :850: :845:

Velmi konkrétní a objektivní je článek, který sem dodal Dadid, článek z Reflexu, věnující se alkoholu, pod názvem Naučme děti pít. :845: :826: :850:
Harry / Jindra
LEGACY II BG, H4 2,5/110 kW STW, model GX MY 96/97 AT
Veritas omnia vincit!
Greenbull
Nováček
Nováček
Příspěvky: 8
Registrován: stř pro 02, 2009 8:15 pm
Jméno a příjmení: Aleš Kohl
Bydliště: Zdoňov

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Greenbull »

Jedno pifko po obědě je f toleranci a je to nejlevnější pití,kdo má chlastat ty sračky Fanta a spol.
drahý to je jako kráva a je potom ještě větší žízeň.
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

Přátelé, tak jsem si zakoupil za 1 400 káče digitalní alkotester. Přeci jen se občas stane, že večer nějaké to pivko dám :cheers: a chci mít jistotu, že druhý den ráno budu zcela čistý :826: .
V rámci testování (čili z vyloženě ušlechtilých pohnutek :845: ) jsem dnes požil následovně: v 18,15 jeden gambáč 10 a mezi 19,00 a 19,45 dvě Plzně a večeři. Nyní, ve 21,45, ukazuje přístroj 0,12 promile, což mě tedy mile překvapilo. Vážím cca metrák.
Máte někdo s měřením alkoholu zkušenosti?

EDIT: ve 22,00 ukazuje přístroj čistou nulu :1824: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
lajo
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 347
Registrován: pát zář 04, 2009 1:34 pm

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od lajo »

Já mám podobné zkušenosti - od cca 17:30 do 20:00 4x Radek 12° + večeře a v cca 20:30 0,3 promile a v devět cca 0,16. Tak z toho usuzuju, že: 1) doře odbourávám 2) v hospodě mně oje..li 3) přístroj je na 2 věci :845: Už z přirozené skromnosti ale věřím variantě 1) :845: :657:
Forester MY99, 92kW, LPG, ex :-(
Forester MY05, 92kW, daily car :-)
Leone Stationwagon MY88, turbo 100kW, dárce
Leone Stationwagon MY86, turbo 100kW, fun car :-)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10643
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Mira »

My vlastníme jiíž dlouhá léta alkoholtester, který v té době stál 5 tisíc, dnes stojí asi necelý 2. Klasickej s polovodičovým čidlem, rozsah od 0,1 do 4 promile. Jako nový jsme ho porovnávali v měření s digitálním Dragrem, který používá policie. Rozdíl byl pouze v tom, že Drager měřil na setiny a ten náš na desetiny a zaokrouhloval vždy nahoru, jinak přesnost měření byla stejná. Jinak jsem nedávno posílal jiný přístroj na kalibraci a od tý doby měří blbě. Po 3 dnech nepití alkoholu jsem měl 0,1. Je na nás strašně přísnej nebo co. Nebo jsme jak Valaši. Víte kolik toho musí vypít Valach aby měl v krvi 1 promile? Prej 3 dni nic.
Jinak vzhledem k tématu zastávám názor, že pokud řídím, nepiju. A jsem za nulu, protože jakákoliv tolerance je závdavek pro vejpitky, kteří ho dodržovat nebudou, jen se budou víc vymlouvat a soudit.
Uživatelský avatar
mack
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 530
Registrován: pon bře 15, 2010 9:04 pm
Jméno a příjmení: Martin Zbranek
Bydliště: Nový Hrozenkov

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od mack »

Já přemýšlím,že si pořídím nějaký tester ,ale nechce se mi do něj moc investovat a ty levné měří nahouby,jinak bych uvítal malou toleranci,ale ono je to různé,někdy sneseš víc ,někdy míň,radši nepít vůbec,ale když pít,tak ať se ten Valach ve mně nemusí stydět :chlastslast: :chlastslast: :chlastslast: :1824:
Legacy II 2.2 kombi,94 EX
Outback H6 2001,154kw EX
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od M.Z. »

Ty tragické nehody ve většině případů stejně způsobí vylízanci s 1 a více promile v krvi, bazírování na totální nule, nijak neovlivní nehodovost opilců za volantem.
Vymaštěnec tam vleze tak, jako tak :1824:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
jaromir
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1078
Registrován: stř zář 09, 2009 10:41 pm
Jméno a příjmení: Jaromír
Bydliště: Úpohlavy (okr. Litoměřice)
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od jaromir »

Tomáš1002 píše:Přátelé, tak jsem si zakoupil za 1 400 káče digitalní alkotester. Přeci jen se občas stane, že večer nějaké to pivko dám :cheers: a chci mít jistotu, že druhý den ráno budu zcela čistý :826: .
V rámci testování (čili z vyloženě ušlechtilých pohnutek :845: ) jsem dnes požil následovně: v 18,15 jeden gambáč 10 a mezi 19,00 a 19,45 dvě Plzně a večeři. Nyní, ve 21,45, ukazuje přístroj 0,12 promile, což mě tedy mile překvapilo. Vážím cca metrák.
Máte někdo s měřením alkoholu zkušenosti?

EDIT: ve 22,00 ukazuje přístroj čistou nulu :1824: .
Jenom jestli to s obsluhou toho přístroje po těch pivech :1824: nebylo jako s tím uzavíráním ventilu na těch plynových kamnech... ::-DDD:
Jaromír
Subaru Forester 2,5XT MY2009
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

No je pravda, že jsem byl tak na šrot, že jsem nejdříve foukal do teploměru, ale když to ukázalo 36,6, tak jsem usoudil, že tak vysokou hladinu přeci jen nemám a uchopil už správný přístroj :657: :chlastslast:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
roura74
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2017
Registrován: pon črc 27, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Ondřej Horák
Bydliště: Ruda u Rýmařova
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od roura74 »

Nejlepší alkotesetr jsou klasický balónky. Jsou levný a hlavně spolehlivý.

Dobrej test byl v MF dnes
http://auto.idnes.cz/zkouska-alkoholtes ... tomoto_fdv
Tribeca 2008 Executive
________&________
Toyota RAV4 PHEV 2021

EX: Levorg 2017 Sport, Forester 2007 SG, Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

To, co jsem si koupil já, je JETT2. Dneska jsem (opět pochopitelně z vědeckých důvodů!) požil 2 velké a 2 malé Gambáče 10 a to mezi 19 a 21h, ve 21,15 ukazuje 0,5 promile, což se mi zdá celke přiměřené :655: :cheers:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
quickly
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 16137
Registrován: pát srp 14, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Daniel Rychlý
Bydliště: Hradubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od quickly »

Tomáš1002 píše:opět pochopitelně z vědeckých důvodů!
A já jsem si říkal, že Tě Tvá hodná manželka tak často pouští na pivo a ono to z věděckých důvodů ::-DDD:
quickly

Outback BS 2.5 MY19 Obrázek Outback BR 3.6R MY10 Obrázek

Legacy BR 2.0 MY15
ex Legacy BL SpecB AT 9.8 l/100 124 tkm
ex Forester SJ CVT 7.3 l/100 km 267 tkm
ex Forester SH 2.0D 6.7 l/100km 218 tkm
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alkohol za volant ANO/NE

Příspěvek od Tomáš1002 »

Ono je to způsobeno hlavně tím, že jsme po komunálních volbách, situace je složitá a tak prakticky každý večer vedeme nějaká jednání. A kde jinde, než po hospodách :cheers: . Takže to vlastně dělám nejen z vědeckých důvodů, ale také pro blaho obce ::-DDD: .
Subaru Forester 2,5XT 2011
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“