najviac km so subaru na jeden zatah

divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od divudi »

Tak cez we sa mi podaril jeden extrem.
v piatok som vyrazil z Rima o 14:00 a domov do HE som dorazil v sobotu rano o 06:30. O 11:00 sme vyrazili spat a do rima sme dosli v nedelu rano o 02:00.
Takze za 36 hodin cca 3200 km a 2-3 hodiny spanku a zastavky iba na benzin.

Pre mna osobne jedna z naj veci na tomto aute je to, ze ani po takych extremne dlhych tratiach ma neboli chrbat :826:
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
Uživatelský avatar
Slavek_xxx
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 8054
Registrován: pát srp 20, 2010 8:25 am
Bydliště: Nové Hrady

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od Slavek_xxx »

divudi píše:Pre mna osobne jedna z naj veci na tomto aute je to, ze ani po takych extremne dlhych tratiach ma neboli chrbat :826:
To te obdivuju, protoze me boli zada a nohy v jakymkoliv aute nebo i letadle. Nastesti mezikontinentalne litame byznysem, takze se to da vydrzet :845:
Impreza 2.0 5MT, MY03 + LPG
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od alky »

tuším, že tak před 2 rokama zde někdo psal, jak jezdí španělsko praha (?) na otočku...to mi přijde podobně dost šílenej výkon..
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od M.Z. »

Mě by sbírali někde po svodidlech, auto je pro mě taková ukolébavka :845:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od hamoun »

ja mam nejvic asi 1350, dovolena v italii jednim smerem ...
odpoledne kolem 17 vyjezd, rano v 7 na miste ... cestou jenom vecere a tankovani ... cestou tam ridila asi 3 hodiny manzelka, zpet jsem to jel komplet ...

ale s legacy to bylo utrpeni ... jsem relativne objemny a vysoky (198cm/tehdy asi 120kg) a v legacy jsem mel problem s protazenim nohou za jizdy. potrebuju aspon jednou za hodinu natahnout nohy .. chytaly me pak krece do praveho stehna ..

v x5 to ted absolvuju naprosto bez problemu :)
(v impreze je na nohy tez vic mista nez v legu IV) ...
škoda superb
ex WRX 2008
kloxx
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 51
Registrován: pát led 28, 2011 10:05 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Klos
Bydliště: Zlín

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od kloxx »

Tak já nejvíc Zlín-Riga-Zlín, zpáteční cesta v kuse, cca 1200 km, žádná dálnice, necelých 18 hodin, manželka řídila tak 4 hodiny...
OUTBACK 2.5GX AT 2002-kaput
OUTBACK 2.5 AT 1999
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od Tomáš1002 »

Rozhodně neaspiruju na nějaký rekordy, v kuse jsem Forýskem najel max. 1 100 km, ale nadšení velké. Žádné bolesti zad, naprostá pohoda. Musím taky zdůraznit výhodu silného motoru při dlouhých štrekách, ono je to nejen příjemnější, ale také výrazně méně únavné, když každé nucené zpomalení třeba na dálnici nemusí člověk řešit zoufalým podřazováním, když se může prudkým zrychlením zařadit mezi rychlejší auta a nemusí kvůli tomu tlačit plynový pedál skrz podlahu. Silný motor je v takovémto případě výrazným komfortním prvkem :657: .
Kdysi dávno jsem absolvoval cca 1 200 km v 35 stupních s Passatem 1,8l 55kW bez klimatizace (to není překlep, taková hrůza fakt existovala :725: ) a pak mě z auta museli téměř vynést, to bylo fakt peklo :655:
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od hamoun »

Tomas1002: jak jsi na tom s forestrikem XT na dlouhe streky se spotrebou?

Ja jel s imprezou do alp - nalozeny, box na strese (lyze) .. ale na dlouhe cestovani na dalnicich , kdyz jsem jel kolem tech 130km/h (gps rychlost), to pekelne zralo ... okresky 90km/h na spotrebu ok, ale ve vysledku jsem mel spotrebu myslm 12,6l ... to jsem to nikde nehonil ...

ta kratka prevodoka je na tohle naprd .. neda se s tim po dalnicich jet za malo, jakmile to proste toci ty otacky, co to pri tech rychlsotech ma, tak ta spotreba leze nahoru ... nehlede na to, jestli se jede z kopce, do kopce ...

vetsinou to neresim, ale obcas by se mi jizda na spotrebu hodila ... (teda vyjimecne :) )

ps: jinak s autem samozrejme 100%ni spokojenost :) krome spotreby vse naprosto ok ...
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od Tomáš1002 »

hamoun píše:Tomas1002: jak jsi na tom s forestrikem XT na dlouhe streky se spotrebou?
Bohužel se mi na dálnici nedaří odolávat a občas turbínu malinko podráždím, ale i tak jsem letošní dovolenou s cca 80% podílem dálnice a s plně naloženým autem dostal na cca 11 litrů. Což mi na tak velké auto a poměrně svižnou jízdu přijde dobré :657: .
Když jsem ovšem chvíli v Německu zkoušel jet už opravdu hodně rychle, 180 a víc, tak to jsem měl pocit, že je klesání rafičky palivoměru viditelné pouhým okem.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od JRJ »

No sice to nebylo Subaru,ale Civic. Nejdelší štreka na jeden zátah byla z Rockville, MD, do Petrified Forest NP, AZ. Cca 2100 mil (3 300 km), dva řidiči, já a manželka, 28 hodin. Druhá nejdelší, taky Civic s manželkou, bylo z Yellowstone NP, WY, k Niagara Falls, NY. Necelých 2000 mil. To ale bylo před 14ti lety. Před pár roky jsme se ženou chtěli jet na jeden zátah Praha Madrid (nějakých 2 300 km a necelý den cesty, prakticky furt po dálnici), ale kousek za Barcelonou jsme to museli na pár hodin zaříznout na parkovišti. Holt strárnem.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od hamoun »

Tomáš1002 píše: Bohužel se mi na dálnici nedaří odolávat a občas turbínu malinko podráždím, ale i tak jsem letošní dovolenou s cca 80% podílem dálnice a s plně naloženým autem dostal na cca 11 litrů. Což mi na tak velké auto a poměrně svižnou jízdu přijde dobré :657: .
Když jsem ovšem chvíli v Německu zkoušel jet už opravdu hodně rychle, 180 a víc, tak to jsem měl pocit, že je klesání rafičky palivoměru viditelné pouhým okem.
pri 180 mi to bere 20l/100km ... (pri 210 - maximalka -30l/100km)
pri stabilnich 130 asi 12-13 :( zeby bylo neco spatne?
nebo mel forester jiny staly prevod? musim se zkusit podivat ....
kdyz jedu extremne na spotrebu 50/80km/h s lechtanim plynu, dostanu se na 8l/100km ...

(vim, ze to patri spis do spotreby, ale zajima me spotreba jich turbo motoru na dlouhe streky - vyuziti na dovolenou apod ... )
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
seatik
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4035
Registrován: ned srp 09, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Vašek
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od seatik »

Pokud se mohu pridat se svym 2.5XT 2007,tak pri tachometrovych 130 s pomoci tempomatu plne nalozeny forestr papa 10,5l. Trasa Plzen -Praha. Rakev a nosice delaji u nasich aut ve vyssich rychlostech cirka 1.5 az 2 navic.
Subaru Forester 2.5 XT MY 2007
Subaru Outback 2.5 Limited 2020
ex Subaru BRZ 2.0i Sport MY2015
ex Subaru Impreza 2.0i 92kw MY2004
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 18904
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od hamoun »

2007 ma vlastne myslim delsi prevodovku .... (aspon u WRX to plati)
impreza 2008 ma pri tachometrovych 130km/h 3500otacek ...
škoda superb
ex WRX 2008
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od divudi »

k tej spotrebe: Tu cestu z toho prveho prispevku som za tie 2-3 roky dal vela krat a vacsinou tankujem na tych istych pumpach takze aj spotreba za useky je porovnatelna. Prisiel som k zaveru ze pri 120 km/hod podla tacho je spotreba +-9 a za kazdych 10 Km/hod naviac je to + 1 liter. Hovorim samozrejme o dialnici. Cize rychlost jednoznacne najviac vplyva na spotrebu (okrem mestskej premavky ). Parkrat som mal aj take cesty ked som pri volnej premavke isiel v kuse 160_180 km/hod ale ta spotreba bola 15-16 litrov. V poslednej dobe ale chodim pomalsie a asi podvedome setrim motor nielen preto ze ceny benzinu su uz okolo 2.0 € za liter.
Vacsinou jazdim bud sam alebo naopak plne nalozeny (2+2+ plny kufor) a zistiol som ze na spotrebu to nema nejaky velky vply. Rovnako ani druh benzinu. Vacsinou tankujem 100 oktanovy ale ked nieje niekdy a dam tam N95 (v poslednej dobe ale aj koly tomu ze ten 100 oktan ide daleko cez 2.0€) tak nevidim ziaden rozdiel.
Naopak velky vplyv na spotrebu ma protivietor - aj 1-2 litre/100 km. najme pod budapestou okolo balatonu to tam vzdy fuka. Dalej kopce, ak idem rovnakou rychlostou kopec nekopec tak to co usetrim cestou z kopca je ovela menej ako to co spotrebujem naviac ked to drzim do kopca rovnakou rychlostou. Takze radsej ubrat do kopca a potom to tam prilozit dolu kopcom. Ale na to ze je to auto s aerodynamikou krabice od topanok to nie je az take zle :-)
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
divudi
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 294
Registrován: úte dub 24, 2012 12:19 am
Jméno a příjmení: peter p
Bydliště: ROMA

Re: najviac km so subaru na jeden zatah

Příspěvek od divudi »

hamoun píše:2007 ma vlastne myslim delsi prevodovku .... (aspon u WRX to plati)
impreza 2008 ma pri tachometrovych 130km/h 3500otacek ...

ja mam MY09 a 4EAT a pri 140 km/hod co je asi 132 km/hod gps mi to toci 3.000 cca ked sa nemylim
Obrázek
Forester XT MY09
Obrázek
Outback 2,5 MY22
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“