Autorukavice - díky za tip.

Odpovědět
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od jarkantor »

Zdar, protože se mi na Viktoru Koženém volantovém potí ruce (Forestera jsem měl ovolantovaného do perforovaného udělátka), chtěl jsem koupit autorukavice s tím, že si je vyzkouším, bo mám malou rozpláclou ruku s krátkými prsty. Ideálně v Ostravě, samozřejmě. :-) Nikdo nic nemá, nevede, resp. blbě hledám, neboli 100% neúspěch. NAPA Dobříš dělá krááásné věci, ale kupovat to na blind nebudu. Nemá někdo třebas z Ostravy (jelikož zde v budce přebývám) tip, kde k nim přijít a před přijitím je očichat, osahat a vyzkoušet? Prý to vedou snad občas i motorkářské šopy, ale to mám z doslechu, aneb jépépé. Děkuji za podnětné nápady. :cheers:
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od Subaru4ever »

Já měl velkej problém je sehnat i v Praze :670: . Nakonec měli 2 kusy v jednom vcelku luxusním kožešnictví a jedny mi padly :-). Přeji hodně štěstí. Rozhodně je neměli v žádném obchodě s kabelkami, botami a oblečením. Jedině v kožešnictví.
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
catana
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3258
Registrován: ned kvě 08, 2011 1:39 pm
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: Jizni Australie

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od catana »

ex. Subaru Outback 3.6R Premium, MY2011
ex. Toyota GTS 86, 6MT, MY2014
ex. Subaru Impreza 2.0D XV, 6MT, MY2011
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od M.Z. »

Obávám se, že zrovna tyhle nemyslel ::-DDD:
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
Uživatelský avatar
jarkantor
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 320
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od jarkantor »

:670: Tedy, ehm, děkuji za první konstruktivní příspěvek, ale souhlasím s Markem, že jsem měl na mysli spíše http://www.e-rukavice.cz/rukavice/eshop ... 2-Ridicske nebo http://www.kvalitnirukavice.cz/kvalitni ... 2-2-Panske (což je v důsledku totéž). Jsem připravený do toho investovat (asi do bezprstových), ale není jak se k tomu dostat fyzicky. :686:
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od Subaru4ever »

Zapomněl jsem dodat, že mám od Napa Dobříš - ty s dlouhými prsty a suchým zipem. Naprostá spokojenost - jsou fantastické :supeer: . Pokud seženeš nějaký obchod, kde si je budeš moct vyzkoušet, tak ber ty nejtěsnější, co tam budou. Kůže pracuje a po čase se lehce vytáhne, respektive vytvaruje podle ruky :850:

Je super, že díky tomu, že je kůže tenounká, tak propouští teplo a je možné i v rukavicích ovládat dotekový displej mobilu (ten, co reaguje na teplo, ne na tlak) ... ale ve velké zimě to nefunguje :bp:

Řízení v nich je opravdu pošušnáníčko. Já je také sháněl asi měsíc a nemohl nikde sehnat, ale určitě to za to úsilí stojí :850:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od MaSlo »

Subaru4ever píše:Je super, že díky tomu, že je kůže tenounká, tak propouští teplo a je možné i v rukavicích ovládat dotekový displej mobilu (ten, co reaguje na teplo, ne na tlak) ... ale ve velké zimě to nefunguje :bp:
Omlouvám se za offtopic, ale dotykové displeje nereagují na teplo. Jsou to kapacitní displeje, snímají tedy kapacitu vytvořenou přiložením prstu. Více zde.
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od suubaru »

mám taky od NAPA, včera v noci jsem je po delší době použil (v kabriu) a jsou SUPER. Mám celoprsty na druk.Jízda je daleko jistější, člověk se jakoby víc uvolní. Doporučuji.

Objednal jsem na blind, a seděly.

PS nějaké rukavice jsem viděl v Harley za carefourem.
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od Subaru4ever »

Tak to promiň - měl jsem tedy na mysli tento typ displeje. Myslel jsem, že se jmenuje kapacitní, ale radši jsem to nenapsal, jelikož jsem si nebyl jistý. Prostě se ho musí dotknout lidská kůže, jinak nefachá :845: ... ano, i tento kapacitní displej kupodivu v těch rukavicích tak v 80% případů spíná :670:

Suubaru - přesně to považuji za největší benefit! V rukavicích má člověk tak dobrou "trakci na volantu" :845:, že ho může držet mnohem uvolněněji, a díky tomu je pak ovládání auta mnohem plynulejší a lépe kontrolované. Bez rukavic se spocenými dlaněmi člověk drží volant v křeči se zaťatými předloktími, což jízdě silně neprospívá :666:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od merlin »

S prstami alebo bez? - Toť otázka. :bp:

Inak vďaka za nápad, ruky sa mi potia skoro neustále. :686:
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od Subaru4ever »

V těch s prsty můžeš i někoho odkrádlovat a nezanecháš otisky :845:

Ženské, co mají dlouhé nehty, by asi musely mít ty bez prstů. Ale chlapi s tím problém nemají (pokud svědomitě okusují ::-DD: ). Mě rukavice "s dlouhými prsty" v ničem nepřekáží a navíc se člověk může spolehnout na výbornou "trakci" konečků prstů, když třeba řadí jen prsty a nechytá řadičku do dlaně :850: . A i pan Dalibor Janek v knížce "Horký volant" zmiňuje, že někteří mágové volantu (např. Schumacher) drží volant pouze prsty, aby dosáhli co možná nejjemnějšího ovládání. Nevím co je na tom pravdy, a taky si to nedokážu představit v běžném autě, ale jistě je dobré na to mít připravené rukavice s dlouhými prsty :811: :ironie:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Autorukavice - díky za tip.

Příspěvek od suubaru »

Subaru4ever píše:Bez rukavic se spocenými dlaněmi člověk drží volant v křeči se zaťatými předloktími, což jízdě silně neprospívá :666:
já to mám tak, že v určitém časovém bioprostoru, nejčastěji odpoledne, se mi nějak víc potí ruce. Všimnu si toho v dnech, kdy celý den sedím za volantem. Na hodinu dvě si nasadím rukavice, je to takové uvolnění. V těch rukavicích není teplo. Jsou velmi velmi tenké, fakt kvalitní kůže.
K autu obecně patří rukavice. A ta schránka před spolujezdcem původně sloužila právě na rukavice. English mají dodnes Glovebox; i ten borec na tom emotikonu má bílé rukavice :3gears: :drive: :love:
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“