Auto x MHD

Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Subaru4ever »

Já se starším autem bez vidiny výměny za novější a bez havarijního pojištění jsem na tom o kus lépe - cca na 6,50 Kč/km. Ale oproti 4x720 Kč = 2880 Kč/rok za legitku je to hóódně nákladný :845: . Ročně uskutečním odhadem 500 přesunů pomocí MHD, takže mě vychází jedna jízda na ďábelských 5,75 Kč na jízdu bez omezení kilometrů :811:

Kapánek rozdíl 5,75 Kč vs. 32 Kč za lístek ::-DDD:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tomáš1002 »

U předchozího Foerstera 2,0 jsem měl kilometrové náklady úplně se vším všudy, tedy i po odečtu toho, co jsem dostal za prodej, 10,80.
Subaru Forester 2,5XT 2011
romull
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4156
Registrován: pát zář 09, 2011 8:39 am
Bydliště: Jemnice, Vysočina

Re: Auto x MHD

Příspěvek od romull »

Tak to je ještě super :supeer: , je vidět že u normálního auta to jde. Třeba u takového WRX STi když vidím ceny za slušné brzdy, nebo výfuky, pneu taky nevydrží dlouho stejně jako spojka a spotřeba je taky někde jinde to bude celkem nářez :670: . Cena nového je taky slušná a i když si cenu celkem drží tak po 3 letech je půlka pryč :655: . Takové auto jako víkendovka by bylo fajn, ale když mu dá člověk to nejlepší, tak se obávám že 1 km bude hodně přes 20 Kč a to je úplně mimo realitu, to by mě zbytek domácnosti asi :baseball:
Předchozí dehet mě vyšel i přes jedovatou opravu na vstřikovačích a čerpadle na 8,47 Kč/km, ale ta radost z jízdy tam holt nebyla, byla to jen přepravka z bodu A do bodu B :655:
Ex:Subaru Outback 3,0R AT Comfort Navi MY 2007.... srdcovka a moc mě bavíl, budu vzpomínat
Nyní: BMW 330xd AT
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto x MHD

Příspěvek od VDC »

Zajímavá debata. Já se teda musím merlina zastat, vidím to velmi podobně, jako on. Nesnáším "mastnou tyč". Používám mhd nerad, v současnosti v podstatě jen proto, že Tondu to hrozně baví. A s ním mě to štve míň, protože jako jeho doprovod mě to stojí polovinu. A to je cifra, která by mě asi zajímala, kdybych se měl rozhodovat, jestli se budu trmácet na socku. Samozřejmě můj pohled na mhd je ve srovnání s tím vaším zkreslen tím, že žiju v Plzni, což je větší vesnice, kterou lze v případě potřeby přejít z jednoho konce na druhej pěšky. Nejsem tu na autě závislej, když nepotřebuju nic vézt, rád ho nechám doma. Jezdím po Plzni na skládačce. A leckdy, když to situace vyžaduje, kombinuju auto/skládačka. MéHáDé jezdim dobrovolně jen přes zimu do hospody a to většinou domů jdu pěšky, abych nemusel čekat. Přiznám se, že jsem i chvilku přemejšlel, o pořízení Plzeňský karty, to je takovej ten zázrak, co si s jeho pomocí lze koupit jízdenku přímo v mhd. Poté, co jsem zjistil, že kvůli tomu musím jít vystát frontu na Dopravní podniky, ale hlavně, že to nelze dobít z účtu a kredit si člověk zase musí kupovat v dopravních podnicích, zavrhl jsem tento produkt jako kokotinu, kterou z principu nechci.
Jak říkám, můj pohled je zkreslen místem, kde bydlím. Kdybych byl nucen se častěji pohybovat po Praze, třeba kvůli práci, určitě bych to viděl jinak. Stát s autem v koloně je totiž ten největší vopruz na světě, takže tomu bych se snažil vyhnout. Sice bych asi hledal varianty auto/skládačka, auto/skládací motorová koloběžka, skůtr atd. ale mhd bych tak rezolutně neodmítal.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Auto x MHD

Příspěvek od JRJ »

merlin píše:Ušetrením cca 2000 km/rok na cestu autom do práce na tom nič nezmením.
Tak to jsi mě teda dostal. 2000 km/rok / 260 prac. dní/rok = 7.7 km/prac. den = 3.8 km jedna cesta. To se nevyplatí ani auto nastartovat, protože nemá šanci se ani zahřát. A zajímalo by mě jak na takovém kousku může člověka pražská MHD otrávit, zničit a okrást. ::-DD: :bp: Ne vážně tahle vzdálenost mi přijde za dobrého počasí jako pěkná procházka. :845:
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
telatko
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 901
Registrován: sob zář 12, 2009 1:25 pm
Bydliště: Zábřeh na Mor.

Re: Auto x MHD

Příspěvek od telatko »

Přesně na tohle mám skůtra, a to je ta správná věc na pojížďky.

Je teda fakt, že moje skůtrová spotřeba je krapet větší, protože mě to prostě baví ::-DDD: ale při hrubém propočtu cca 3500km na sezónu, mě to vychází

oprava, přezutí, drobnosti cca 4000kč
pojištění 700kč (mám ho drahý, ještě jsem to nestihl optimalizovat )
Benzin cca 4L/100km*35= 140L * 36kč = 5040kč
_______________________________________________________
9740kč / 3500km = 2,78kč/km

Ješte tam jsou nějaký amortizace atd, ty jsou u tak starýho skůtru co mám já zanedbatelný. Vzhledem ktomu, že mám 125ccm, tak jezdím na skůtru bezproblému i 30km pojížďky. V podstatě na tom nejezdím občas akorát kůli sociálnímu statutu - tzn. předávat nabídky, ke klientům atd.

A největší radost mám ztoho, že jak to má levný provoz, nevadí mi v pátek si zajet dál do masny pro kvalitní hovězí, vedle do oblíbené pekárny pro fajn chleba. Objíždět to Subárkem není dvakrát ekonomický ::-DD: takže se to potom smrskne na nákup sraček z kauflandu :839:
Nissan X-trail MY2016 4x4
Cagiva Raptor 650

ex. Nissan X-trail 2.2Di 84Kw
ex. Legacy 2.5 GX MT MY2000 sedan
ex. Impreza 1.5R SW, 5MT, MY2006
ex. Peugeot 406 1.8i
ex. Aprilia Leonardo 125ccm,
Uživatelský avatar
MaSlo
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 913
Registrován: sob pro 25, 2010 2:36 pm
Jméno a příjmení: Martin Slováček
Bydliště: Okolo Vsetína

Re: Auto x MHD

Příspěvek od MaSlo »

Telátko, s tou masnou jsi mě pobavil :) Ale jenom v dobrém. Naprosto ti rozumím (taky maso preferuju od jednoho místního řezníka namísto hypermarketu), ale ta souvislost s levným provozem skútru je veselá :)
IG: @svetmasla

Subaru Outback 2.5 121 kW MY07 5MT alias Šedýl
Subaru Forester 2.0 MY01 5MT alias Forejs
Toyota Previa 2.4 VVT-i MY02 alias Kinderwagen
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Auto x MHD

Příspěvek od merlin »

JRJ píše: Tak to jsi mě teda dostal. 2000 km/rok / 260 prac. dní/rok = 7.7 km/prac. den = 3.8 km jedna cesta. To se nevyplatí ani auto nastartovat, protože nemá šanci se ani zahřát. A zajímalo by mě jak na takovém kousku může člověka pražská MHD otrávit, zničit a okrást. ::-DD: :bp: Ne vážně tahle vzdálenost mi přijde za dobrého počasí jako pěkná procházka. :845:
Počítaš to síce správne, ale skutočnosť je malinko komplikovanejšia :845: . Polovicu jázd totiž urobím služobným autom ("benefit" za nočné oncall služby) a mínus dva letné mesiace, kedy si žena berie auto (a deti) z Prahy preč. Vzdialenosť do práce to mám cca 11 km (autom, MHD "priamou" trasou nejazdí) a MHDčkou to mám na jeden ("pomalšia" trasa) či dva ("rýchlejšia" trasa) prestupy.
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Auto x MHD

Příspěvek od JRJ »

merlin: Ale tos v původně nepsal a zásadně to mění situaci. 1/ Ekonomicky, nelze srovnávat jízdu zadarmo služebním vozem a parkováním na firemním parkovišti s placenou MHD. 2/ V rozhodování, asi těžko bys ve firmě obhajoval jízdu do zaměstnání MHD, když máš služební vůz, kterým máš mimo jiné firmu reprezentovat.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
merlin
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 689
Registrován: sob lis 19, 2011 10:25 pm
Jméno a příjmení: Alexander Kršek (Jarmila Kršková)
Bydliště: Praha - Prosek

Re: Auto x MHD

Příspěvek od merlin »

JRJ píše:merlin: Ale tos v původně nepsal a zásadně to mění situaci.
Mení, ale nie tak, ako myslíš. Keď mám služobné auto, idem pochopitelne tým, ale tento prípad do svojho rozhodovania nezapočítavam - preto iba 2000 km. Na rozhodovaní, čím ísť do práce, keď zrovna služobák (ani parkovanie) nemám, to nič nemení.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
Subaru Legacy 3.0R AT Kombi Comfort-Navi 2007 Obrázek
Subaru Legacy 2.0R AT Kombi Comfort-Navi 2006 Obrázek - predané
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

Já mám v tomdle opravdu jasnou volbu - jedině MHD. Do hokny to mám 5 minut pěšky. Pokud potřebuji jet do města, zásadně MHD, protože do centra města se nesmí a za druhý i okolo centra nemám šanci zaparkovat. A když se vrátím zpět, nemám kde zaparkovat i doma. Trochu začarovanej kruh. Navíc to mám do centra z baráku 20 minut volný chůze. A můžu přes Špilas parkem, žádný přeplněný ulice. A co se týká přeplněnosti MHD? Nevim jak jinde, ale v Brně v špičce jezdí šaliny v rozmezí 2 až 5 minut. Takže narvaný nejsou. Pokud ano, v klídku počkám na další. Smradlavýho bezdomáče šovc okamžitě pakuje z vozu. Dokonce peskuje i ty, co v klídku svačí, ale má pravdu, už sem viděl pár lidí od kečupou z hambáče. To samí s pejskařema - bez náhubku vás vyžene. Baťoh se na zádech v šalině nevozí. Za prvý vás důrazně upozorní první co ho šťouchnete a za druhý vám ho ihned vyberou. Jako všude zde ale platí jak se lidé v šalině a busech chovají,. Pravdou je, že nejhorší skvrnou v MHD jsou rakváči (rozuměj důchodci). Jezdí furt a všude páč to mají zadara a co doma, že? Akorát jsou většinou nesnášenlivý a občas i sprostý. A Brno je trochu větší vesnice než Plzeň, takže to město projedu šalinou za půl hoďky. Na to auto fakt nepotřebuju.
A noční rozjezdy od hlaváku jsou na samostatnou kapitolu. Občas to bejvá dost sranda. A hlavně, dostanete se autobusem pouze s jedním přestupem třeba z Kuřima až do Sokolnic. A v noci to stíhaj zatraceně rychle, je to na jeden lístek. Přes den nemáte šanci, ale v noci je to paráda. A lístky se v nočních rozjezdech nenosí. Revizoři jdou poznat zdaleka, páč maj v noci bobky a jezdí pouze v doprovodu policie. ::-DD:
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Auto x MHD

Příspěvek od JRJ »

merlin: No když jedeš do práce na svoje náklady jen občas, tak Tě to nezrujnuje tak, jak by Tě ruinovalo každodenní dojíždění. A pak je tu i síla zvyku. Viděl jsem to doma, když manželka zvyklá na služební káru, objížděla pohovory a konkurzy v našem autě, ikdyž třeba na Anděla by to měla sockou lepší (žádné poskakování přes Baranďák, žádné problémy s parkováním). A ten argument, že si nemůže dovolit přijít do práce spocená ze socky od ní slýchám taky.

Jinak Pražáci, nevím kde bydlíte vy, že máte v nočních hodinách problém, ale já na Kačerově čekám na autobus max 5 minut ikdyž přijedu posledním metrem. Když jedu ve špičce do centra, stačí mi lístek za 24 Kč. To bych fakt musel být trotl, abych ničil Lego poskakováním po Magistrále a pak dal v centru 40 Kč za hodinu parkování.

Ačkoliv jsou v MHD všude cedule "Pozor na kapsáře", ještě mě v MHD nikdo neokradl. Za to kdysi dávno na Václaváku ano, a teď nedávno jsem zahlíd jednoho na přechodu před Karlovým mostem, ale ten šel po cizincích. Nevím jestlí mám neskutečné štěstí nebo co, ale echt smraďochy či homelesse v hromadce nepotkávám. Možná to bude tím, že kolem 7 ráno ještě spím a kolemi 14té ještě dělám.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Subaru4ever »

Mě noční bus z Anděla domů jede dokonce kratší dobu, než obvyklé denní spoje :845:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

Já jen nechápu, proč bych měl být z autobusu spocenej? Nejvíc se zpotím, když jdu pěšky, ale v MHD nikdy. Jak to tak čtu, tak ty povídačky jsou pouhou výmluvou před naší pohodlností. Nic víc. Možná i pocit povýšenosti. kterej občas vidím v očích řidičů, kteří s opovržením koukají na cestující v MHD, protože já na to mám. Já občas těm cestujícím naopak závidím, když mi šalina mizí v dáli a já poskakuju po ucpaným okruhu.
Mimochodem, kamoš co jezdí na kole, jezdí taky uřícenej. Dorazí do hokny, dá sprchu, obleče normální hadry a je v poho. Tak kde je problém?
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48972
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto x MHD

Příspěvek od VDC »

Já bych řekl, že by měli v podstatě diskutovat pouze pražáci. My všichni ostatní jsme vesničani, co můžou chodit pěšky, protože to mají všude kousek... :845:

Já teda taky nechápu, proč bych měl bejt ze socky spocenej. Leda kdybych jel na černo a bál se revizora... :845:
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“