Auto x MHD

Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

Mě akorát mrzí, že nemáme v štatlu toho krtka. Taky když jedem do Práglu na vejlet, necháme auto na Chodově a jedem metrem, abysme si to aspoň užili. A taky v Praze se parkovat nedá a jezdit taky ne. Spíš poskakovat. Když jsem byl minule na úřadu vlády, parkoval jsem na Karláku a taky sem si za hoďku odskočil, přikůpit další lupeň. A ráno sem to obkroužil 2x než sem našel flek. Kdybych sebou netahal 2 kufry vzorků, jel sem taky raději metrem, protože s tím parkováním to je jen otrava.
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Ivooos »

Chlapi neblaznete s tema vymluvama a obvinovanim z pohodlnosti, ono totiz neni vse idealni a ne kazdemu stoji bus pred domem a pred praci. Kdyz pisu, ze nechci prijet do prace spoceny nebo zmokly, tak je jasne, ze nemyslim, ze v buse posiluju, nebo v nem prsi. Sice nejsem primo z dediny,on ten nas Brandys ma tech 15tis obyvatel, ale na namesti kde mi stoji primestska, to mam vic nez 1,5km a pri ceste na Ruzyn, musim 3-4x prestupovat a ne jen v metru. To ze se spotim nebo zmoknu, je samozrejme mysleno pri ceste a prestupovani. Konecna zastavka mi taktez nelezi pod okny kancelare. Suma sumarum, jsem v praci nebo doma autem rychleji i kdyz me chyti rano kolona na Hlavkovem moste, nebo odpoledne v Korunovaci. Nemluve o tom, ze si rad udrzuju svoji privatni zonu a nerad se s lidma nekde strkam. Verim tomu, ze kdybych na zastavku koukal z okna, vedl mi primy spoj az pred praci a vedel bych ze i ve spicce jezdi poloprazdny, ze by to opravdu zavanelo pohodlnosti az lenosti a tezko bych auto obhajoval, ale ony tyhle idealni podminky nejsou pravidlem.

Takze,az priste budete koukat na ty ridice v kolonach a budete mit pocit, ze se vam vysmivaji ze jste socky a pri tom oni jsou jenom lenosi, tak se zamyslete a spise je litujte za to, ze vy mate to stesti klidne se vezt v saline a jeste s tretinovymi naklady.

Osobne si stejne myslim, ze vetsina lidi, kteri jezdi MHD, tak to nedela kvuli tomu aby odlehcili kolonam, mestu, prirode atd. ale ciste a jen z financniho duvodu, pripadne jinych duvodu, jako je problem s parkovanim. Neznam totiz prilis mnoho lidi, kteri vymeni MHD za auto i v situaci, kdy je auto levnesi, maji doma garaz a v praci firemni parkoviste. (Coz jsou temer vsichni co znam se sluzebnimi auty a CCS).

Tuhle diskuzi mohu smele zaradit, mezi nafta x benzin nebo nove x ojete. Jakmile nejsem v situaci toho druheho, tak strilet od pasu soudy nad tim druhym :666: .
Naposledy upravil(a) Ivooos dne pon kvě 28, 2012 4:41 pm, celkem upraveno 1 x.
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

Dyk to říkám, že jsme rozmazlení měšťáci, co máme v okruhu 200 metrů 3 zastávky včetně přestupního uzlu. A jezdí nám to každou chvíli. Dojíždět někam mimo město nám připadá jako sci-fi. 8)
Ale vzhledem k tomu, že IDOS už nějakou dobu funguje , tak tomu sice pomalu, ale přece vychytávaj mouchy. Takže není problém dojíždět i 30 kiláků, protože i tam to jezdí každou půlhodinu. Pokud bycb bydlel mimo Brno, měl bych třeba problém jezdit pravidelně do hospody, ale zas bych díky tomu dojíždění ušetřil. ::-DDD:
Jeden kamoš co bydlí v Hustopečích s náma taky občas zajde, ale přeci jen si musí hlídat čas, aby stihl bus a byl v rozumnou hodinu doma. Páč taxály sou v Brně drahý. Sice ne jak v Praze, ale v tomhle případě jsme za to rádi, že je to v Praze jinak.
Mimochodem - MHD v Brně je třeba úžasný v tom, že teď v době ohňostrojů dokážou na Prýgl dovézt až 200 tisíc lidí za velmi krátkou dobu, včetně odjezdu z nich.
Uživatelský avatar
Albi
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3126
Registrován: stř črc 29, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Albert Němčík
Bydliště: Železná Ruda / Praha

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Albi »

no já nevím, ale v létě je taková tramvaj nebo bus docela prima sauna, jak se dokážete nezpotit ??? :655:
Subaru Legacy 2.5 MT sedan '2004 | Kawasaki ZR-7S '2002 | Agados VZ-26 '2009 | Author A-RAY Plus '2008
EX: Subaru Legacy 2.2 MT kombi '1991 | Toyota Tercel 4WD kombi '1986 | Dacia 1310 TX sedan '1989
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Auto x MHD

Příspěvek od CoZmo »

nevim no...
pragl krtek smrdi
plzenska mhd je dobre vyresena, ale obsahuje divny lidi
budejovicka mhd jezdi na hovno
v obci pod 100k je zdravemu cloveku mhd k h****, to je lepsi jit pesky
jiny mhd neznam

moje řešení je mít byt v dosahu pěší chůze do práce. V budějkách navíc vylepšeno o možnost případně aplikovat cyklojízdu.

Nene, mhd jen v nouzovém případě. Ale jako nápad dobrý, spoustě lidem to určitě pomáhá. Ja se snažím použití vyhnout jak to jde...po městě i tý jízdě autem...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

Albi píše:no já nevím, ale v létě je taková tramvaj nebo bus docela prima sauna, jak se dokážete nezpotit ??? :655:
Vodevřem si vokno. ::-DD:
Navíc když seš jak my na vesnici, 3 zastávky to vydržíš a pak už tam seš.
A autobusy co jezdí v IDOSu mají na oknech ty betelný fólie co odrážejí teplo a navíc jsou klimatizovaný. A tu klimu mají i zaplou. Minule sem jel do Kuřima busem a byla to lahoda. Mimo jiné i proto, že byl hic a bylo na co koukat. ::-DD: ::-DD: ::-DD:

Ale musím přiznat, že jako mladej sem neudělal krok pěšky. To mám po tátovy, kterýho sem nikdy neviděl někam jet jinak než autem. Povídalo se, že po tom masivním zdražení benzínu kdysi dávno jezdil do práce autem už jen ředitel závodu a můj táta. To bylo když sem ještě nebyl brňák, ale bystřičák. A i do sámošky sem jezdil autem. Bylo to asi 250 metrů a to sem tam couval, protože mi připadalo zbytečný se na ten kousek otáčet. Lidi na koukali z oken, kroutili hlavama a povídali, že ten mladej je stejnej jak starej, do obchodu jezdí autem. Ovšem teď už jako pořád mladej, ale už dlouho, jsem to přehodnotil a taky už jako brňáka mě to MHD rozmazlilo.
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Auto x MHD

Příspěvek od JRJ »

No a já se bláhově domníval, že lidi si vybírají bydlení také podle toho jaké mají spojení MHD a proto jsou i byty u metra dražší než ostatní.

[ Příspěvek odeslán z mobilního zařízení ] Obrázek
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Mira »

JRJ píše:No a já se bláhově domníval, že lidi si vybírají bydlení také podle toho jaké mají spojení MHD a proto jsou i byty u metra dražší než ostatní.
To je přesně můj případ. Já se třeba kvůli práci stěhoval. Teda nejenom, ale i to byl důvod.
Ivooos
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 736
Registrován: úte led 25, 2011 9:17 am
Jméno a příjmení: Ivoš
Bydliště: Brandýs nad Labem

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Ivooos »

Mira píše: To je přesně můj případ. Já se třeba kvůli práci stěhoval. Teda nejenom, ale i to byl důvod.
Predpokladam,ze hlavni duvod stehovani byla ta zastavka MHD, kdyz jsme v vlakne MHD x auto. :845: Prace, rodina zazemi,skola, skolka, doktor, urady, atd. to je vedlejsi, to nikoho nezajima. Hlavne ta zastavka, ta musi byt na dohled. :ironie:
Subaru Outback 2.5i CVT MY22 Obrázek
Subaru Outback 2.5i CVT MY17 (prodáno) 85t km Obrázek
Subaru Legacy 2,5i CVT MY12 (prodáno) 90t km (8.5)
Subaru Outback 2.0D MY11 (prodáno) 90t km (7,4)
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1671
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Auto x MHD

Příspěvek od CoZmo »

nejhorší věc je mít zastávku rovnou u vchodu do baráku...jeden čas sem to měl a peklo...člověk se nakalil v baru jak brok, pak nased do mhd, ta cestou domu pěkně promixovala žaludek a najednou ejhle - žádná možnost to rozchodit, rovnou ze dveří do dveří...hrozný, nerad na to vzpomínám, hromady probděných nocí s hlavou v kýblu...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Subaru4ever
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2494
Registrován: pát lis 12, 2010 9:44 pm
Jméno a příjmení: Adam
Bydliště: Praha 5

Re: Auto x MHD

Příspěvek od Subaru4ever »

A teď si představ, že bys to měl od zastávky daleko, a nenašel jsi od ní cestu domů ::-DD:
EX Subaru Leone Super Station 1,8 AT, (r.v.83)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2005, LPG (r.v.04)
EX Subaru Outback 2,5 MT, MY2010 (r.v.09)
>>> Subaru, čím starší, tím lepší! <<<
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“