Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

dekuji za podporu
....
ona je dobra i zpetna vazba, kdyz si clovek prohlidne zabery ze sve palubni kamery, tak dobre vidi jakou udelal obcas kravinu. Navic ta moje ma databazi radaru. k tomu, tam kde to nezna pouzivam navigaci v mobilu, ktera zapipa pri prekroceni rychlosti, coz na stare v Chorvatsku je k nezaplaceni, tam je to obcas opravdu zmatene.
...
Se zpomalovacimi semafory zkusenost moc nemam, co si pamatuji pred prechody, staci ubrat a zelena blikne a nejake krizovatky ve meste v noci beru jako protihlukove opatreni. a doby kdy v obcich byla v noci neomezena rychlost uz je taky pryc
...
pokud vas to rozciluje, tak si predstavte, ze tam muze byt kamera anebo cihat policajti a jestli vam to stoji za odevzdani ridicaku
...
Samozrejme jsou buzeracni excesy, v nejake te svobodne zemi zavedli v nejakem meste kamery na krizovatkach a kyzeny efekt pro mestskou kasu se nedostavil, tak to osefovali zkracenim oranzove. zato jinde treba zelena zacne blikat, aby vas upozornila ze konci. kolikrat se mi u nas stane, ze vjedu na oranzovou a za mno dalsi dve auta
....
ale ono se to casem srovna 500 mrtvejch kazdy rok, bohuzel casto to odnesou nevinni a represivni aparat bude silit, bohuzel to asi jinak nejde
...
preji vsem sretan put
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49152
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Já naprosto chápu, co se snaží Vrgada říct a taky naprosto chápu, co se snaží říct SPM.
Na českých silnicích to stojí za hovno a je to vidět vždycky nejvíc, když člověk chvíli jezdí někde venku. Ale ono se stejně blbě jezdí třeba na českejch sjezdovkách. :-)
Ale protože nejsem Mirek Dušín, tak se přiznám, že se k tomu stavím jako SPM. Byť si opravdu nepamatuju, kdy jsem naposled přejel vědomě plnou.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

vrgada píše:Dfens je divnej a cyklozmrdy nenavidi az za hrob, za to kuraky vynasi do nebes a je strasne ukrivedenej, ze ho stat v jeho narkomanii omezuje
Až na takovej detail, že autor toho článku není D-FENS. A taky v tom článku není nic o kouření. Zase ten komentář odráží přesně styl těch předchozích - všechno zobecnit, brát povrchně atd. Člověk by ti mohl říkat do nekonečna, jak to myslel a ty to stejně vždycky zjednodušíš. Člověk řekne, že nevidí problém v "right on red" v noci na prázdný křižovatce a ty z toho uděláš, že je v pořádku jezdit na červenou...

Jinak brát nebezpečnost přestupků podle jejich bodovýho ohodnocení a výše pokuty je taky dobrej vtip. Někde nějakej člověk řekne, že jízda na červenou bude za 7 a telefonování za 2... Takže když v noci projedu na červenou na prázdný křižovatce, tak je to cca 3x nebezpečnější než když někdo jezdí s telefonem v ruce? Nebo jak?
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

vrgada píše: Se zpomalovacimi semafory zkusenost moc nemam, co si pamatuji pred prechody, staci ubrat a zelena blikne a nejake krizovatky ve meste v noci beru jako protihlukove opatreni.
Tak ten semafor co popisuju takhle opravdu nefunguje. Jakmile překročíš byť jen na 51 km/h tak prostě stojíš minimálně na 15 vteřin. Pikantní ovšem je, že když zavčasu přidáš a projedeš ho zhruba 80 km/h tak ta červená nestihne Tebe, ale chudáky za Tebou bez ohledu na to kolik jedou. B-)
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

A nestojí tam pak schovaní s radarem? :-DDD Některý ty semafory jsou taky dost divný... nepochopil jsem třeba ten na začátku Nehvizd. Jednak teda v obci je zóna 40km/h (taky mi přijde dost zbytečná, ale co už), ale i při 50km/h na ten semafor vyjde zelená. Ale druhak se chová prostě zvláštně. Z dálky je vidět, že na něm svítí zelená, když se člověk blíží, tak padne červená a po nějakou chvíli se vrátí zelená zpátky. Nějaká chvíle sice +- bude odpovídat tomu, že se k němu přijíždí správnou rychlostí, ale nevím, jestli to neni spíš náhoda. Pač tam není zrovna vidět nějaká infrastruktura, která by to auto chytila na takovou vzdálenost. Notabene je to ve větším provozu stejně kravina, pač by to přesně blokovalo i ty ostatní auta mezi. A když tak nad tím přemýšlím, tak jsem na něm snad ještě ani nestál, takže čert ví jak to s ním zamýšleli :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

S radarem tu nestávají, ale vznikl tam nový fenomén. Hříšník je potrestán zastavením na červenou a jedoucí za ním hodí blinkr a objedou ho, protože oni přeci rychle nejeli. :-DDD

S těmi chybami, nedávno se mi povedla nehezká bota. Situace:
jedu obcí kde to moc neznám po hlavní silnici, proti ostré sluníčko. V mém směru stojí auto v odbočovacím pruhu doleva, bliká, vyšší auto, tuším Berlingo bez prosklení vzadu. Proti jede rovně auto. Situace vypadá klasicky, odbočující čeká na projetí auta na hlavní. Bral jsem ho zprava asi ve 40 km/h a bác, on tam přechod a v zákrytu za tím Berlingem rodinka s dětmi... Bylo to jen tak tak. Tyhle situace si dost hlídám, ale tady mi to prostě uteklo. :-/
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

na webu dfens jsou mimo jine i jeho clanky proti omezovani jeho svobody kourit. Zacinal jsem svou pracovni karieru v kanclu s bezohlednym silnym kurakem, pokud nevite, co to znamena, pustte si treba nejakou starou ceskou kriminalku, zapalovani a koureni cigaret tam bylo jako vypln deje misto reklam. jsem stastny, ze muzu do hospody a nebloudim v modrosede mlze ze ty smradlave fetaky z prace vypraskali davno
...
taky jsem mel souseda, co dole kouril, takze jsme nemohli ani poradne vetrat, rano mne budil chrchlanim a kurackym kaslem a vajgly nam hazel pres plot
...
na web dfens chodim kvuli clankum o automotive, ale pana neco zere a je opravdu divnej
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

bodovani prestupku je mozna nedokonale odstupnovano podle nebezpecnosti prestupku. male prekroceni rychlosti je dokonce bez bodu a za litr, coz je v prepoctu mensi postih nez za komancu. Vlakno se jmenuje ridicske chyby a zlozvyky. jsem hrisnik a vedome riskuji sve 2 body v kategorii dovolenych opakovatenych prestupku, me tech 20 ci 30 plus k spokojenosti staci. a zcela mimoradne, tak jednou za rok na mistech, ktere znam typu rovna silnice mezi poli bez stromu a provozu i vic, jako kontrolu, zda auto jede. A uz se mi stalo, ze na jedne takove silnici dojizdene auto necekane zastavilo, pac ridic premyslel asi jak se dostat na to pole, takze i tohle se musi setsakra opatrne
Na dalnici prospikovane buzeracni eletronikou rychlostni rekordy uz davno nezkousim, mne tech 130+29 staci a kdyz pribrzdite u benzinek, odpocivadel a krizovatek, tak je riziko postihu male. V Nemecku jsem 250 na chvili zkusil, zadny pozitek to neni akorat ma clovek strach, ze praskne pneu anebo se pokazi auto.
...
ve mestech se striktne snazim dodrzet tech 50 a casto jezdim okolo zastavek temer krokem, protoze rada spoluobcanu se chova jak sebevrazedne slepice a vrhaji se pod kola casto s mobilem v ruce a sluchatky na usich

, ale tech 19+ se hodi treba na dalnicnim privadeci, kde ke 80 a je to mesto

Rozhodne ale do banku nebudu davat 7 bodove prestupky s moznosti odebrani ridicaku, opravdu doporucuji bodovani prestupku precist. A s policajty zadnou spatnou zkusenost nemam, to ti komunisticti byli mnohem horsi
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

https://tv.idnes.cz/jeleni-madarsko-sta ... vodaj_salv


zvlast v Madarsku je zapotrebi jezdit co nejblize prave krajnice , ale jeleni sli zprava maji prednost
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

vrgada píše:jsem stastny, ze muzu do hospody a nebloudim v modrosede mlze
...
Ty články od DF jsem neviděl a nechci tu rozpoutávat OT flame, ale nebojuje on spíš za svobodu majitelů restaurací zvolit si typ služby? Samozřejmě uznávám bonus, že hostům nesmrdí hadry a mají tam čistý vzduch. Jen si teda myslím, že ty svéprávní hosté nechodili do restaurací kde se jim nelíbí už předtím. :-D
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od jkotek »

Utěch kuřáckých hospod je problém s personálem. Majitel by totiž musel být schopen uhradit léčení rakoviny svých (i bývalých) zaměstnanců. Nebo by je musel povině vybavit plynovou maskou - jako třeba mají v lakovnách.
Jako host si můžeš vybrat, zda do hospody vejdeš. Jako zaměstnanec nikoliv. A to za předpokladu, že by vstup do kuřácké hospody z poloviny zakrývaly výstražné nápisy "pobyt v této hospodě způsobuje impotenci" s obrázkem seschlého penisu - obdoba varování ZdravMini na krabičkách cigaret. Ale jábych asi chodil do hospod s tou rakovinou ;-)
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

Zaměstnanec si snad taky může vybrat jestli chce dělat v prostředí které mu nevyhovuje, ne? Snad vím co mi škodí a co ne. K tomu nepotřebuju aby mě držel stát za ručičku.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

D-fense nečtu. Neustále si tam někdo něco vylejvá nebo dělá nejchytřejšího a nejspravedlivějšího na celým světě. A kuřáci asi zapomínají na práva těch druhých - nekuřáků. Proč bych měl jako nekuřák být obtěžován smradem který on produkuje? Ať si s tou cigaretou zaleze někam do díry a ať se tam klidně udusí. Ale proč bych tím já měl být omezovanej? Prostě normální je nekouřit. A to říkám jako ten, co dýmil jak sádrovej ježek přes 20 let. Dnes to nechápu a brojím proti nim, protože fakt jen smrdí a nic to nepřináší. Mimo spotřebních daní, ty teda jo. Z okruhu mých kamarádů jsme za mlada vesele hulili všichni, dnes jenom jeden. Všichni na to přijdou. Snad...
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Oni byli zalezlí v těch hospodách. Teď s tím smrdí na ulici, když je z nich vyhnali :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

Normální je si vybrat jestli pro byznys stojím o hosty kuřáky nebo nekuřáky. Rozhodnutí by mělo být čistě na provozovatelích restaurací o jejichž prostory se jedná. Nic jako právo na zahulenou nebo nezahulenou hospodu neexistuje.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“