Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

JRJ píše:Prudce brzdit a do pankejtu kvůli předjíždějícímu kikotovi v protisměru je docela běžná věc i na přehledných úsecích, kdy musí o protijedoucím autě vědět. Fakt by mě zajímalo co se jim honí v hlavě. Asi sází na to, že se jim hlot každý uhne. A pak jednoho dne narazí na někoho, kdo nedává bacha a píše SMSku.
Já to už jednou zažil i obráceně... začal jsem předjíždět, když v protisměru auto bylo, nicméně viditelnost 3km a bylo fakt daleko. Už se blížilo, tak jsem se zařadil do mezery zpátky (několik aut jelo po okresce první třídy za náklaďákem 40km/h a nikdo se do toho předjíždění nepustil) a po nějakejch 15 sekundách po zařazení, kdy mě to auto z protisměru míjelo, jsem byl odměněn troubením :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Dneska důkaz, že na blbce člověk může narazit i v Subaru. Na výjezdu ze Zubří směr VM se pán se zdechlým Outbackem 2,5i MY07 rozhodl předjíždět autobus před pravotočivou zatáčkou, kam nemohl vidět, samozřejmě to skončilo těsným minutím auta v protisměru. <:-<
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Marty73
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 3306
Registrován: sob črc 31, 2010 5:44 pm
Jméno a příjmení: Martin J.
Bydliště: Statenice

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Marty73 »

Lidi si stále nějak neuvědomují, že když vyjedou do levého pruhu a chtějí předjíždět, že se zase v klidu můžou vrátit zpět, když to vyhodnotí jinak. Každý druhý, jakmile se rozhodne předjíždět, tak jede ať se děje v protisměru cokoli. To je průser.
Na jednom kurzu nás v provozu učili vyjet do protisměru, jet v něm nějakou dobu a pak se zase při protijedoucím vozidle vrátit. Je to docela na psychiku. Ano, byl to velmi specifický kurz :)
"If in doubt, flat out." (Colin McRae)

Impreza WRX Prodrive, MY07
XV 2.0 Ridge, MY19
Toyota Aygo X
Forester SF, MY02 (ex)
Uživatelský avatar
M.Z.
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 709
Registrován: pát led 29, 2010 8:14 pm
Jméno a příjmení: Marek Zrak
Bydliště: FM

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od M.Z. »

Na správné vyhodnocení je třeba mít už něco najeto, v setinách si musíš vyhodnotit rychlosti všech 3 aut, svůj výkon a spoustu dalších podmínek.
Není to až taková sranda, zajímavé je, že největší odvahu mívají řidiči aut bez motoru.

Já si takřka denně užívám svou cca 50km cestu do práce po okreskách nižších tříd a nejvíce problémů zažiju právě s podobnými typy. Buď hřeší na to, že mu při (předjíždění) objíždění překážky přibrzdím, nebo jezdí zatáčky středem, nečumí do zrcátek, občas už skoro vymetám škarpu.
Pokud dojedu min. 2 za sebou, už to řeším po italsku, s klaksonem, protože je 70% šance, že mi to tam pošle, s autem za sebou vůbec nepočítají.
ex STI 257kw 470Nm
M2
Coupe JCW
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Ještě bych to rozšířil, největší odvahu mají neřidiči aut bez motoru, ale hlavně neřidiči, kteří následně jedou 50/90/120 a myslí si, že by měli být pro ostatní vzorem a kdo jede dálnici byť jen 150 je na kriminál.

Přitom dej přednost v jízdě při najíždění na hlavní jim nic neříká (musíš dobrzdit na 40), nebezpečné předjíždění, na dálnici nekoukají do zrcátek...

Včera jsem jel zase z Prahy domů přes Hradec a nadával jsem v jednom kuse. Přehlídka demence na cestách, hlavně teď v létě. Například v omezení na dálnici jeli 2 idioti vedle sebe těch tachometrových 80 asi 2 km, asi aby je nebylo možné předjet, jel jsem svorně za nima, když jsem si následně dovolil použít blinkr, jakože bych chtěl ještě dnes někam dojet, tak si pak blbec ještě ťukal na čelo. :-€-oO
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

To máte štěstí na nějaký rychlejší neřidiče bez motoru. Já obvykle když takový potkám, tak se do toho předjíždění nepustí, ani když vidí na 3km před sebou a jedou si všichni vzájemně na prdeli... a tak se tam šrotí až šrotí, až se zaplní prakticky celá silnice pomalou kolonou aut, kde ve předu jede nějaký náklaďák nebo auto s vozejkem.

Ale naproti tomu mi přijde, že se pro změnu rozšiřuje zase nějaká davová demence. To když takhle v protisměru vidím něco jako traktor a za ním x aut. První se odhodlá a začne předjíždět - poměrně dost na pohodu, protože ten traktor předjede rychle, než se mineme. Bohužel ale ti všichni další za ním, jak vidí, že předjíždí, tak se do toho bezmozkovitě pustí taky a pak už to minutí tak moc na pohodu nebývá...
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
draconis
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5207
Registrován: pon kvě 12, 2014 11:53 am
Jméno a příjmení: Petr
Bydliště: České Budějovice

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od draconis »

Ad řezání zatáček protisměrem - bohužel se s tím potkávám taky ne zrovna málo a dost mi to vadí. Vždycky si vzpomenu na časy, kdy jsem jezdil na motorce, tam potkat někde v nepřehledné zatáčce takového pitomce, tak člověk kvůli tomu zařve... >:-&

Na druhou stranu mi už několikrát i nezodpovědný motorkář lízal zrcátko, když se vykulil v náklonu z ostré zatáčky a jel prostředkem na okresce. Paradoxně ani jednou na zálehu, ale naháč nebo chopper, což moc nechápu...

Člověk se snaží jezdit zodpovědně (tím neříkám vždy pomalu), ale pak stačí jeden imbecil... Když vidím, kolikrát se lidi pouští do předjíždění před krátkým horizontem, kde kdyby se něco objevilo, tak je do půl vteřiny hotovo, doufám, že nikoho takového nepotkám... Někteří jsou fakt hovada a za volantem nemají co dělat. A nutno dodat, že jsem potkal už i dva kolosální pitomce v Imprezách, kteří si mysleli, že jsou mistři světa. Jedno byl mladý kluk kolem 20, což se dá snad i pochopit (ale ne prominout), ale pán 45+ jestli to má zapotřebí...
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Dneska ty pohlavní orgány na silnici snad někdo schazoval... Jak strašně miluju ty, co přidávají slabšímu autu při předjíždění a nechápu co z toho mají, tak během půl hodinové cesty rovnou dva. Hned za sebou. Jen co jsem prvního předjel, tak první auto co jsem dojel udělalo to samé ještě hůř. No nic, alespoň jsem maďarovi vymetl pavouky z výfuku... a z převodovky, ze spojky, z motoru... :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3072
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od outback »

Dnes jsem potkal blondýnu ve starším Polu, měla puštěné 4 blinkry, prázdnou pravou přední gumu, jela obytnou čtvrtí tak 20 km/h a v těsném závěsu měla podobně staré malé auto taky na furtbliku. Nevěřil jsem, evidentně se dohodla pro nouzové dojetí.
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

spm píše:Dneska ty pohlavní orgány na silnici snad někdo schazoval... Jak strašně miluju ty, co přidávají slabšímu autu při předjíždění a nechápu co z toho mají, tak během půl hodinové cesty rovnou dva. Hned za sebou. Jen co jsem prvního předjel, tak první auto co jsem dojel udělalo to samé ještě hůř. No nic, alespoň jsem maďarovi vymetl pavouky z výfuku... a z převodovky, ze spojky, z motoru...
To je jeden z důvodů, proč je fajn mít rychlé auto...

Asi závisí, kde jsi začal předjíždět, pokud na výjezdu z obce, tak se tomu nedivím. Kdysi jsem s 3,0R projížděl vesnicí asi 60, z vedlejší vyjela nějaká škocna a na výjezdu mě začala předjíždět, tak jsem jí ujel. Za prvé nerad jezdím za smrdutýma plečkama a za druhé by mě pak blokoval, takže jsem přidal, předjel menší kolonu aut a zmizel v dáli. Mohlo to vypadat jako naschvál, ale nebylo to tak.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22544
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

emve píše:To je jeden z důvodů, proč je fajn mít rychlé auto...

Asi závisí, kde jsi začal předjíždět, pokud na výjezdu z obce, tak se tomu nedivím. Kdysi jsem s 3,0R projížděl vesnicí asi 60, z vedlejší vyjela nějaká škocna a na výjezdu mě začala předjíždět, tak jsem jí ujel. Za prvé nerad jezdím za smrdutýma plečkama a za druhé by mě pak blokoval, takže jsem přidal, předjel menší kolonu aut a zmizel v dáli. Mohlo to vypadat jako naschvál, ale nebylo to tak.
První na výjezdu z obce byl... každopádně obec ošperkovaná zónou 40, ač je to normální vesnice, nejel celou dobu ani o chlup víc. Začal jsem jej předjíždět ještě v obci v místě, kde už jsou jenom stromy a nic jiného a kde stále jel těch 40. A začal přidávat. A za tou cedulí obce se rozhodně na 90km/h taky nezastavil. Každopádně to bylo nějaké prehistorické smrduté Polo, takže to ani s touhle plečkou nebyl zas takový problém předjet. Jak jsem za tou obcí přidal, abych se ho zbavil, tak jsem dojel nový Mondeo, zabrzdil jsem za nim, protože mi protisměr přišel málo čistý. Jel tak 80km/h. Když se uvolnil protisměr, tak jsem ho začal předjíždět. S pedálem na podlaze a otáčkoměrem na 6ce jsem ho nakonec předjel (stará Pardubická, vidět je kilometr daleko a bylo tam jinak celou dobu volno) a po zbytek cesty jsem toho idiota měl za prdelí. To jsem to v první chvíli při tom předjíždění rozjel fakt o dost víc a ten idiot se za mnou furt blížil. Fakt nechápu co někoho vede k tomu, když si jede svých 80km/h, aby pak přidal na 150, jenom aby dojel starou herku. To se někdo fakt cítí tak strašně dobře, že dojede 15 let starou popelnici s 3x tak slabším motorem? S H6 takové experty potkávám taky, ale tam je to vysloveně už jenom k smíchu, protože jakmile to ten automat dokvaltuje dolů, tak jim obvykle stejně zmizím v prachu :-D Zajímavé je, že tohleto debilní chování se vyskytuje zejména u řidičů poměrně normálních aut, žádných extra silných, sportovních, pro které by to byla taková potupa... (taky teda nutno dodat, že se mi moc nestává, že bych silná auta dojížděl, pokud v tom zrovna nesedí nějaká ženská cestou z nákupu oblečení, která si sama to auto nejspíš nekupovala).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Ad Mondeo, někteří lidi jsou za volantem (a asi nejen tam) dost psychicky labilní. Podle mě ho naštvalo, že jsi mu dobrzdil za zadkem.

Totéž se mi stalo, když jsem jel nedávno s WRX ze Znojma do Prahy. Prokousával jsem se provozem a v rámci předjíždění kolony dobrzdil za zadkem nějakému vyjetému jedničkovému Superbu, což stačilo, aby mi začal ukazovat, že jsem jednička.

Stupeň demence na cestách je zejména přes léto vysoký.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jo, to se stává úplně normálně. Asi mají pocit, že když někdo jede rychleji, než oni, že je automaticky vyzývá na závod. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od JRJ »

V sobotu mi na R10 nadzvedl mandle nějakej debil v 508čce. Jel jsem levým pruhem, pravý plný. Přiřítil se a pověsil se mi těsně na zadek. Protože jsem jel dost přes limit, pokačoval jsem dál stejnu rychlostí a při první příležitosti se zařadil. Což byla chvílka asi 4 nebo 5 aut, které jely pod limit. A myslíte, že tem debil v tom pažoutu přidal? Kdepak, stále si to šinul stejně rychle, takže jsem dojel další auta v pravém pruhu, přibrzdil a nechal ho odjet, protože takovýho vola je lepší mít pod kontrolou před sebou než neustále v kufru.

A v neděli cyklista. Na úzký silničce mezi Krňanama a Hostěradicema jela z kopečka skupinka cyklistů. Jeli hezky za sebou, když jsem je předjížel začal prostřední kličkovat! <:-< Když jsem na něj zatroubil, sice kličkovat přestal, ale jel přes metr od krajnice. <:-<
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Mě strašně baví rádoby slušní řidiči co jedou kilo a vletí vám do levýho, kde jede další závodník 90. Poté, co ho konečně předjede se dalších 100 metrů zařazuje zpět. A pak vám ještě s vyčítavým pohledem ukáže jedničku, protože podle něj jedete příliš rychle. Přitom jsem se mu nelepil za hulící prdel, neblikal, netroubil. Příště ho budu muset aspoň vybrzdit, aby měl kretén proč.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“