Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Já souhlasím tak s půlkou toho článku. Ale já tak nějak obecně souhlasím tak maximálně s půlkou toho, co se na D-fens píše, proto to nečtu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

MaSlo píše:Článek začal pěkně, ale ta druhá půlka mě docela zklamala. Zbytečně hrotí to pouštění a neblíkání. Ale co se vlastně divím, vždyť je to D-fens.
Nevím, kde přesně se pohybuješ, ale v Praze každou chvíli zažívám chronický pouštěče, co tím svým pouštěním ničí plynulost. Samozřejmě to, co píše, je extrém. Já pouštím, když se to hodí, ale sakra si dávám pozor, když by moje puštění mohli vyhodnotit 2 řidiči naráz a pak buďto neví, kterýho pouštím nebo se uprostřed srazí. :) Nejlepší jsou ty, co člověk pustí, protože třeba v dálce vidí červenou, tak pustí plyn a blikne na někoho z vedlejší... a než se ten člověk rozjede, tak musím pomalu zastavit. Takže ono to je vážně dost často spíš na škodu. Lidi se nevěnují provozu, nemají o provoz a o řízení zájem, přesně jak to tam píše. Jo a to blikání hrozně hrotí, ale zase částečně s ním souhlasím v tom, že lidi spolu hrozně málo na silnici komunikují a tím nemyslím jenom blikání. Souvisí to s předchozím řečeným - prostě nemaj zájem, je jim to jedno. A důsledky týhle lhostejnosti a sobectví jsou levopružní blokovači, mlhovkáři, špatně seřízený světla nebo nezkorigování při naložení auta a mnoho dalšího...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Já souhlasím tak s půlkou toho článku.
Neříkám, že 100% souhlasím, ale s čím třeba z tohohle článku nesouhlasíš, pro představu?
VDC píše:Ale já tak nějak obecně souhlasím tak maximálně s půlkou toho, co se na D-fens píše, proto to nečtu.
"Se na D-fens píše" je dost zavádějící, protože tam už je tolik článků, který mají často i protichůdný myšlenky. Možná proto ta polovina... já to už prakticky nečtu, ale sem tam mě něco, obvykle přímo od D-FENSe, podle nadpisu a prvního odstavce zaujme.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Ten autor článku mi připadá jako by mu někdo sebral lízátko a musel někde vybít vztek. S něčím se dá určitě souhlasit, ale je to napsáno stylem zabít, zastřelit, pověsit. Diskuse na internetu jsou toho plné a já na to začínám mít alergii.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Blikání na semaforech - nedá se říct, že bych s tím nesouhlasil, jen jsem to nikdy neviděl, ale vůbec nikdy, takže mi to tím pádem nechybí. Protože čumím a vidím, že to protijedoucí vozidlo zastavuje. Takže mi to přijde trošku jako zbytečnej povzdech.

Při souběžné jízdě nejezdím řidičům ve slepém úhlu - ten odstavec jsem úplně nepochopil. Na co si stěžuje ? Že se mu při souběžné jízdě občas někdo dostane do slepého úhlu ? Jestli se po městě pohybuje skříňovou dodávkou, tak ten povzdech chápu. V osobáku ne. A nebo teda jezdim autama, ze kterejch je dobře vidět. Prostě jsem tenhle jeho povzdech úplně nepochopil.

Nepouštění - tady mi vadí ta striktnost. Chápu to, co jsi psal o příspěvek výše, že chorobní pouštěči dokážou zpomalit dopravu. Ale x-krát jsem se dostal do situace, kdy mi vteřinová solidarita někoho na hlavní, ušetřila x minut stupidního čekání.

Bliknutí protijedoucích při přítomnosti policejní hlídky - asi žiju na jiný planetě, ale když jsem za poslední 2 roky asi 2x natrefil na zašitý měřiče, vždycky to bylo poté, co mě na to upozornilo protijedoucí auto, respektive několik.
Navíc mi prostě obecně vadí ten a priori odpor vůči Policii, vždy a za všech okolností.

Na druhou stranu v tom výčtu třeba chybí to, co je naprosto evidentním trendem dnešní bezohledné doby a to je vjíždění do křižovatky, jestliže za ní nelze pokračovat.

Jirko to je D-Fensovskej styl, takhle psát. Proto to taky nečtu. :-)
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

VDC píše:Blikání na semaforech - nedá se říct, že bych s tím nesouhlasil, jen jsem to nikdy neviděl, ale vůbec nikdy, takže mi to tím pádem nechybí. Protože čumím a vidím, že to protijedoucí vozidlo zastavuje. Takže mi to přijde trošku jako zbytečnej povzdech.
Tak já to třeba občas udělám. Kór když proti odbočuje třeba náklaďák, u kterýho vím, že mu bude trvat půl dne se rozjet a tak mu co nejdřív dám vědět, že může jet. Mně to taky nechybí, já to tam klidně pošlu mezi autama, když je místo a čas, ale proč to ostatním neusnadnit. Díky tomu pak křižovatkou projede třeba i víc aut, než jenom ten náklaďák, kdyby čekal, až zastavím a pak se teprve začal rozjíždět. To jsou takový ty drobný nuance, díky kterým pak třeba nevznikne někdo kolona kolona.
VDC píše:Při souběžné jízdě nejezdím řidičům ve slepém úhlu - ten odstavec jsem úplně nepochopil. Na co si stěžuje ? Že se mu při souběžné jízdě občas někdo dostane do slepého úhlu ? Jestli se po městě pohybuje skříňovou dodávkou, tak ten povzdech chápu. V osobáku ne. A nebo teda jezdim autama, ze kterejch je dobře vidět. Prostě jsem tenhle jeho povzdech úplně nepochopil.
Tak já to zejména chápal jako, že on nejezdí ve slepym úhlu. Což teda taky dělám, protože vím, jaký ostatní neřidiči můžou bejt kreténi, co koukaj jenom dopředu a jsou schopný ti to poslat do tvýhu pruhu, když jedeš skoro vedle nich. Od ostatních to ale neočekávám, čili ten jeho povzdech, že to ostatní nedělaj mi přijde taky trochu naivní. Každopádně sám to dělám, dokonce mám prostě takovej blbej vnitřní pocit, když náhodou tak jedu a tak radši zmizim. ;)
VDC píše:Nepouštění - tady mi vadí ta striktnost. Chápu to, co jsi psal o příspěvek výše, že chorobní pouštěči dokážou zpomalit dopravu. Ale x-krát jsem se dostal do situace, kdy mi vteřinová solidarita někoho na hlavní, ušetřila x minut stupidního čekání.
Jo, mě, když někdo pustí z vedlejší, tak jsem tam taky za vteřinu, ale bohužel to není pravidlo. Když vidíš z vedlejší kolonu, chceš je pustit, tak blikáš, máváš, zastavíš a první na hranici křižovatky čumí a čumí a pak mu asi dojde, že teda je míček na jeho straně hřiště, tak teda zařadí a vyjede... to, že to na tý hlavní, kde ho někdo pustí, vytvoří štrůdl pár aut, než on zareagoval, to ho ani nenapadne. Ale jde samozřejmě o situaci od situace, někdy to vhodný je, někdy ne. Bohužel spousta lidí to prostě nerozlišuje.
VDC píše:Bliknutí protijedoucích při přítomnosti policejní hlídky - asi žiju na jiný planetě, ale když jsem za poslední 2 roky asi 2x natrefil na zašitý měřiče, vždycky to bylo poté, co mě na to upozornilo protijedoucí auto, respektive několik.
Navíc mi prostě obecně vadí ten a priori odpor vůči Policii, vždy a za všech okolností.
Na mě nikdo nebliknul ani nepamatuju... takže fakt asi jiná planeta. A nebo málo jezdím. :) A zdroj toho odporu vůči policii je zřejmej. Sám zdaleka tak vyhraněnej nejsem, ale vůbec se tomu nedivím a dokážu s tím žít, že někdo nemá rád policajty. :)
VDC píše:Na druhou stranu v tom výčtu třeba chybí to, co je naprosto evidentním trendem dnešní bezohledné doby a to je vjíždění do křižovatky, jestliže za ní nelze pokračovat.
Chybí tam spousta věci, ale nikdo nedeklaroval, že je to absolutní výčet všech aktuálních problémů provozu. ;)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

námořník píše:Ten autor článku mi připadá jako by mu někdo sebral lízátko a musel někde vybít vztek. S něčím se dá určitě souhlasit, ale je to napsáno stylem zabít, zastřelit, pověsit. Diskuse na internetu jsou toho plné a já na to začínám mít alergii.
To je prostě takovej styl. Někdo se nad to umí povzníst a někdo má z toho holt alergickej záchvat. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4313
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

Nektere DFensovo clanky je potreba brat s rezervou, ale nektere jeho postrehy jsou na 100% vystizne a sednou na dany problem jak prdel na hrnec. Sleduju jeho stranky uz dlouha leta a jedine on si drzi nejakou kvalitu, prispevky od ostatnich autoru uz se posledni dobou nedaji moc cist, natoz diskuze.

EDIT: Co se tyce pousteni, tak ja teda poustim docela casto. A prijde mi, ze to min a min lidi ceka a vic a vic lidi to zneuziva. mam pocit, ze driv ridic na vedlejsi koukal jestli ho nekdo nepusti a jakmile videl bliknuti, reagoval okamzite. Ted mi prijde, ze lidi jen odevzdane cekaj a na blikani nereagujou vubec, nebo pozde. No a kdyz je na vedlejsi vic nez jedno auto, tak se mi dost casto stava ze to 2. auto ve fronte snazi za kazdou cenu procpat a vejit se do toho prostoru, ktery jsem pribrzdenim nebo sundanim nohy z plynu vytvoril pro jedno auto.

DFENS je proste DFENS- kdyz se vam to nelibi, nectete to :)
Naposledy upravil(a) OZP dne pát led 05, 2018 12:32 pm, celkem upraveno 1 x.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 48967
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Jo já vím, že to zdaleka není absolutní výčet. Ta poznámka, že mi tam naopak něco chybí byla spíš o tom, že tam zbytečně hejtuje nad tím slepým úhlem, což je v podstatě ptákovina a naopak tam třeba nezmínil to nevjíždění do křižovatky, což je podle mě daleko zásadnější šlendrián dnešní doby.

Já to nijak nehaním ten článek, chraň bůh. Jen jsem se s ním zcela neztotožnil. A nehaním ani d-fense jako takovýho. A souhlasím, že některý jejich postřehy sedí na 100%.
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20532
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Záchvat jsem z toho neměl, ale dal jsem si to do šuplíku kravina-nečíst.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

OZP píše: DFENS je proste DFENS- kdyz se vam to nelibi, nectete to
Přesně. Nečtu to.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24183
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

Já jsem to tedy nečetl,ale co mě vadí a je to furt dokolečka dokola a je toho čím dál víc je nedávání blinkrů(v jakékoli situaci,krom opuštěné silnice,kde jedu sám,tam ať si každý dělá co chce)pomalé reakce na kruháči,kruháč prázdný,auto zastaví a čeká,nebo už může jet po uvolnění kruháče,ale nejede a trvá to děsně dlouho.Taky výše zmíněné najíždění na střed vozovky při odbočování vlevo,spoustu lidí to klidně tupě ucpe a ještě navrch k tomu ten blinkr dají až už téměř stojí,prostě to zašlápnou jak nesvépravní :-/ <:-< obecně blinkry neumí používat,co je mě platné když ho hodí až zatáčí volantem,nebo jen s mini předstihem,nebo na to záměrně serou,tohleto jsou klasické nešvary a je jich víc.
Jinak pouštím taky,když vidím jak se to někce ucpalo,ale musí se s rozumem,s předstihem dát vědět,ať neucpávám cestu já a nezastavuju zbytečně ty za mnou,většinou lidi na to čekají a vyráží rychle vpřed,pouštím i samozřejmě když je zip,ale to vlastně ani nepouštím,to je tak dané a mělo by být automatické.S tím už ale nebývá takový problém,aspoň tam kde jezdím já ne.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Makovica
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 4855
Registrován: čtv dub 21, 2016 11:28 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Makovica »

Alebo to klasicke zipsovanie uz na zaciatku pripajacieho pruhu a zapchatie celeho Nx10m pruhu. Uz sa s tym neseriem v poslednej dobe a rovno trubim, ked da niekto blinker dolava predo mnou este na zaciatku a evidentne sa znazi zastavit a cakat.
To mas tak, ake je kto hovado v zivote, take je za volantom (a tam sa to prejavi ovela rychlejsie).
Subaru Forester 2.0i CVT Comfort MY16 (G91F Rest in pieces Cooper Discovery ATT / SJ6 ,,,,| (*_^) |,,,,)
Obrázek
Uživatelský avatar
firefly
Nováček
Nováček
Příspěvky: 29
Registrován: úte lis 15, 2016 11:06 am
Jméno a příjmení: Václav Kubát
Bydliště: Dolní Lukavice, Plzeň-jih

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od firefly »

sima píše:Já jsem to tedy nečetl,ale co mě vadí a ..... S tím už ale nebývá takový problém,aspoň tam kde jezdím já ne.
:-D Hověz, nerozčiluj se!!! Lepší to nebude. U nás na druhý straně je to stejný :-/
OUTBACK 2,5 MY2001
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Jinak taky poslední dobou miluju závodníky, které tím končícím pruhem musí mermomocí dát co nejvíce aut. Takové to, když ten pruh končí, ale není tam kolona a jede to nebo eventuelně za hustého provozu když je to normální přípojný pruh. Já když jedu v tom pokračujícím pruhu, tak se v rámci plynulosti provozu snažím vytvořit místo tak, abych nějak zásadně nebrzdil, nezpomaloval a nechal tomu vybranému autu v končícím/přípojeném pruhu místo tak, aby se mohl normálně zařadit do normální mezery. Ovšem každou chvíli v tom přípojném/končícím pruhu se najde další debil, který to tam musí mermomocí stihnout, šlápne na to a narve mi to do té mezery mezi mnou a tím autem, co jsem pustil (do mezery kam se obvykle ani nevejde, což mu nevadí, takže já jdu v tu chvíli na plno na brzdy). Minulý týden jsem zase potkal takovýhleho experta, kterýmu to navíc nevyšlo, protože to do té mezírky fakt nestihl dojet. Takže na konci toho pruhu to zahamtnul, zařadil se za mě a začal na mě zezadu svítit dálkovkama. Asi si představoval, že já v tom pokračujícím pruhu mám asi zastavit a pustit všechny debily s dodávkama, co mi mají dávat přednost... Pak ještě kvůli tomu musím porušovat předpisy, protože abych se nemusel rozčilovat pohledem na blbečka, tak obvykle šlápnu na plyn a radši zmizím pryč :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“