Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od CoZmo »

ze včerekška jsem naprosto konsternován...zažil jsem asi 3x následující:

dojíždím kolonu, co stojí kvůli nějakým úžasným opravám silnice...všichni zastaví a najednou ve zpětnym zrcátku vidim borce s kamčákem, kterýho před chvílí všichni pracně předjeli, jak startuje do protisměru a nekompromisně předvalí kolonu, odfoukne silničáře a bez zardění valí...a za ním další 3 borci to samé...když sem to viděl poprvý, řek sem si DEBIL...jenže já to viděl za ten jeden den ještě dvakrát na úplně jiných místech...to už sme fakt národ uplnejch DEBILNÍCH HOVAD? A kdeže sou ty ochránci pomahači? No jasně, ty chytaj v obci za značkou...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
gazi
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 174
Registrován: stř úno 25, 2015 10:17 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od gazi »

Po delší době zdravím z Turecka.
Pánové, nechci sypat sůl do vašich ran, ale to co se v ČR může stát jednou max. dvakrát během vyjížďky, to já tady zažívám dnes několikrát za den.
Proč řezat jen zatáčky, když to jde i v křižovatce 8() proč podjíždět pouze na dálnici, když to jde i ve městě 8() proč čekat v koloně, když ji můžu předjet a ucpat tak klidně i protisměr. Na co svítit v tunelu, já přece vidím <:-< Že je v obci padesátka? Na co? Blinkry? Co to je? Místo zadních brzdových světel couvací? Proč ne, hlavně, že to svítí. >:-& Pravidlo pravé ruky tady neznají, takže na (nejen) neznačených křižovatkách má přednost ten, co je větší, rychlejší, drzejší. 8()
Ona pověstná (nejen česká) blondýna, jakéhokoliv pohlaví a barvy vlasů by tady byla královnou silnic.
Takže, když jsem zpět v ČR a [DRIVE] , to, co tady popisujete, mě nemůže rozhodit B-)
Subaru Outback 2.0D, r.v. 2011 MY2012
Uživatelský avatar
saburafu
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 2125
Registrován: stř srp 12, 2009 12:00 am
Bydliště: Budějce - Vyšák
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od saburafu »

CoZmo:
Jo, něco podobného se mi stalo nedávno u frézování a pokládky nového asfaltu mezi Temelínem a Hlubokou. Nechápu, jak někoho může napadnout začít brát kolonu aut, stojících na povel týpka s plácačkou řídícího provoz zužující se do jednoho pruhu nebo na červenou na semaforu a vlítnout tam bez nějakého dalšího tucha. S tím národem a pomahači naprosto souhlasím. <:-<

No jo, Osmansko, to je jistě jiná liga. Ona i Itálie je výživná, když na to přijde, ale i tak. Ta míra výskytu u nás je nějaká nepříjemně vysoká.
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od CoZmo »

co mate všici s tou italii? Je fakt, že sem nebyl víc na jihu jak nějaký milano, turín, ale aspoň v těhle částech krize řešil výkon motoru a jediná lunpárna co všici dělaj je ignorace červených a jízdních pruhů, ale jinak taloši akorát troubí, jinak sou jak beránci...no dobře, ale traktor na dálnici není žádnej mor...no esli to nebude tím, že budejčáci řídej stejně blbě jak ty taloši...

to mi tyhle český debility přijdou mnohem zákeřnější...overtaking před horizontem apod...už sem asi starej, budu se holt snažit pohybovat jenom po okreskách a všechno z oblasti 1. třída a dálnice zakážu v navigacích...mě už to řízení pak ani nebaví, jedeš takhle na otočku do vídně a celej den klid, pohoda, žádnej stres z policejní buzerace a řidičských debilit, aj chvátat se dá...pak člověk jede za boudu v čechách a má z toho tejden psotník a strach o život...
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Mně ještě víc baví jezdci odstaveného pruhu... na dálnici kolona, stojí to nebo se to sune krokem a vždycky se najde idiot, co to začne předjíždět odstavným pruhem. Nejbližší sjezd 5km daleko, za nehodou, samozřejmě se k němu nedostane a pak ještě vyblokuje záchranáře/hasiče, protože tam kde to vemeno zůstane, tak už se čtvrté auto do řady nenacpe...

No, Itálie byla celkově zajímavá... Furt mám v paměti takovýho tydýta s nějakym MLkovym Mercedesem (nebo co to bylo, nějaká ta jejich SUV kraksna). Stojíme na červený na křižovatce, jsme tam první. Bylo to v nějaký malý vsi, pustina. A v tý křižovatce byl takovej ostrůvek - tj. malinký pruh pro odbočení doprava a mezi ním a pruhem rovně betonovej ostrůvek, na kterém stál ten semafor. A jak tam stojíme na té červené, tak přijede zezadu tenhle, najede jakoby doprava, vyskočí na ten betonový ostrůvek a narve si čumák auta před nás (div při tom neorve ten semafor) :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od ybrcek »

Turecko
Jo tam jen jel ve 2015 od hranic s Bg az do Kemeru. Noční průjezd Istambulem posunul moju predstavivost o tom co je zacpa. Zajímavá zkušenost. Ale Bulharsko bylo totální pruser. Tak občas chyběl i asfalt. Ale zase tam byly hezky prostitutky u silnice tak 15 plus

Odesláno z debila
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
CoZmo
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1677
Registrován: ned říj 25, 2009 10:23 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od CoZmo »

bulharsko byla těžká pohoda...auto si skoro nepotkal, zato spící koně na dálnici v noci normálně...a to že jedeš kilo po silnici, která ti náhle zmizí a změní se v ornici taky nornál...hele to sou všechno enviromentální jevy, který mě nevyndaj. Bulharsko projetý nakříž ok, srbsko bylo horší...ale lidská debilita v kombinaci se snahou se zabít a při tom vzít co nejvíc lidí okolo je něco mimo moje chápání.
čím víc bahna, tím víc Subaru

aneb In mud we trust!

Subaru Outback 3.6 H6 MY19 BS Premium - Canada
Subaru Outback 3.0 H6 MY05
ex Subaru Legacy 2,2 MY92
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10646
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

spm píše:Mně ještě víc baví jezdci odstaveného pruhu... na dálnici kolona, stojí to nebo se to sune krokem a vždycky se najde idiot, co to začne předjíždět odstavným pruhem. Nejbližší sjezd 5km daleko, za nehodou, samozřejmě se k němu nedostane a pak ještě vyblokuje záchranáře/hasiče, protože tam kde to vemeno zůstane, tak už se čtvrté auto do řady nenacpe...
Ty pitomce, co zablokují i rychlou a hasiče rovnou střílet. Zažil jsem to i z druhé strany jako převážený pacient, kdy jsem zíral na tu kapající flašku co vám dochází, další nemáte a musíte pomalu kličkovat mezi idioty. Čas narůstá, vaše panika stoupá. Naštěstí to se mnou stihli, tak můžu dál otravovat zde. :-) Ale nějak nepobírám tohle chování.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
ybrcek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 5315
Registrován: sob lis 12, 2016 8:54 pm
Jméno a příjmení: Martin Vetyška
Bydliště: Půlpánov u Štatlu
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od ybrcek »

Mira píše:
Ty pitomce, co zablokují i rychlou a hasiče rovnou střílet. Zažil jsem to i z druhé strany jako převážený pacient, kdy jsem zíral na tu kapající flašku co vám dochází, další nemáte a musíte pomalu kličkovat mezi idioty. Čas narůstá, vaše panika stoupá. Naštěstí to se mnou stihli, tak můžu dál otravovat zde. Ale nějak nepobírám tohle chování.
Lidi si moc nepřipouští ze příště to mohou být oni kdo nás budou potřebovat. No smutný ale setrvalý stav

Odesláno z debila
Naposledy upravil(a) ybrcek dne stř srp 02, 2017 6:26 pm, celkem upraveno 1 x.
AUDI quattro A6 Avant 2,7V6 TDI
ex Tribeca 3,6 H6
ex Forester 2,5 XT SG9
ex VeCe GTS 1,9CDTI
ex VeBe CC 2,5V6
ex Kadett GSi 2,0i
ex Škoda 100
ex Škoda 110R

http://www.drkteam.cz/team_member/martin-vetyska/
KTM 950 SuperEnduroR
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1625
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

Nedávno jsem jezdil po Německu a tam už když to na dálnici začíná brzdit tak se všichni šněrují ke kraji aby byl volný průjezd pro záchranáře. U nás je to většinou tak, že někteří uhýbají až když mají auto se sirénou na majákách za sebou.
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Já se snažím vždy stavět ke straně, třeba i na semaforech, ale tak občas člověk zapomene. Ovšem např. na Jižní spojce mám pocit, že když se v koloně stavím ke kraji, že se lidi za mnou snad začnou cpát vedle mě. Idioti. <:-<
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20605
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Oni taky v Německu zozsvícejí zadní mlhovky až když je mlha atd. Mino jiné proto že když je rozsvítí tak mohou jet podle zákonodárce max 50km/h, protože není vidět.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22709
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

HonzaCZ píše:Já se snažím vždy stavět ke straně, třeba i na semaforech, ale tak občas člověk zapomene. Ovšem např. na Jižní spojce mám pocit, že když se v koloně stavím ke kraji, že se lidi za mnou snad začnou cpát vedle mě. Idioti.
Tohle mi jeden imbecil udělal ve chvíli, kdy tam navíc jela ta sanitka. Takže jsme stáli 3 vedle sebe, sanitka mu houkala za prdelí a s ním to ani nehlo.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1743
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

Dneska mě vytočil důchodce v Ladě 1102. Ještě bych pochopil, že na okresce jede 50-60 (čímž zdržoval i kamion), protože si třeba nevěří. Ale to, že ve stoupáku, kde se okreska rozšíří na 2 pruhy stále frčí svých 60 v levým pruhu a prostě neuhne, to bych ho už fakt kopnul.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21953
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

spm píše:
Tohle mi jeden imbecil udělal ve chvíli, kdy tam navíc jela ta sanitka. Takže jsme stáli 3 vedle sebe, sanitka mu houkala za prdelí a s ním to ani nehlo.
Tak to mě tohle zatím nikdo neudělal, ale koukám, že moje obavy vůbec nejsou plané...
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“