Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
mari75
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3400
Registrován: pon říj 31, 2016 10:47 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od mari75 »

Takže zipovat před trychtýřem je už pozdě a zipovat se má před značkou zákaz předjíždění?
Subaru Forester 2,0XT 03 Red dragon
Alfa Romeo 156 SW 1,9 Jtd 02 85 kw chip by Sarkan
ex AR 156 SW 1,9 Jtd 01 81 kw chip by Sarkan
ex AR 146 1,4 TS
ex Saab 9-3 2,0i kupé
ex Seat Toledo 1,9 Tdi 98
ex VW Vento 1,8i
ex Škoda 130
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Já si teda většinou vybavuju zákaz předjíždění akorát pro kamiony před úseky s pracema... normální ne. A zrovna u zipu je to problematické, protože pravidlo zipu nastává v případě, že v těch pruzích jedou kolony aut. A když jedna kolona jede rychleji než druhá, tak se to nepovažuje za předjíždění. Takže asi tak... že někteří takyřidiči jsou schopní během minuty 6x změnit jízdní pruh a furt stojí na stejném místě, to je zase jiný příběh :-)
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
suubaru
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1985
Registrován: čtv zář 08, 2011 2:19 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od suubaru »

taky v tom nemám úplně jasno; zákaz předjíždění se asi uplatní v případě, že nevznikne souběžná jízda tedy že v rychlém pruhu je natolik málo aut, že nevznikne kolona. Pak by měl rychlejedoucí zpomalit v úrovni značky natolik, aby jel rovnoměrně s pomalým pruhem. A pokud k němu někdo zezadu přibude, uuuž je to kolona ;-D a smí se jet rychleji až ke trychtýři.
Přílohy
IMG_0277 (640x480).jpg
IMPREZA 2,0i cvt sport MY18 naše dvanácté subaru :-)
LEGACY kombi BPE H6 5AT MY2008 letní auto
Outback 2019 BS exec cvt 2,5i
93, RXL, LR series
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Na mne se jednou po cestě ze Zlína po dálnici už za tmy pověsilo auto. Mazal jsem 120, 130, on furt za mnou, tak zpomalím na 80, zrychlím na 140, furt přilepenej. Napadlo mne, že to jsou poliši. Dálnice byla jinak prázdná, neměl koho honit, tak opruzoval za mnou. Až když jsem začal dost brzdit, tak mne laskavě předjel a ještě v levým pruhu kousek přede mnou probliknul majáky, aby bylo jasno vo co gou. Úplně nadrzo jsem toho kreténa protroubil a čekal, že mě zastřelí. Kupodivu bliknul čtyrma a zmizel. Vono totiž není nic příjemnýho, když vás na skoro pustý dálnici klihuje tmavý auto, který nejde pořádně identifikovat, natož zjistit kdo v tom jede.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
Uživatelský avatar
j3rry
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1024
Registrován: pon dub 16, 2012 9:58 pm
Jméno a příjmení: Tomáš H.
Bydliště: Brno/Karviná/Pržno

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od j3rry »

Míro, to je klasika. Ťokův silniční fašismus došel totiž už tak daleko, že lidi jsou posraní a jezdí "slušně" (jezdí na úplnou pejču, protože jediné, co sledují je, jestli jedou v rámci rychlostního limitu a na všecko ostatní serou), takže maskovaní dálniční čuráci nemaj koho nahánět. Tak si "pyráty" vyrábějí nebezpečnou jízdou, v tomto konkrétním případě klasicky vytvořením nebezpečné vzdálenosti od před nimi jedoucího vozidla v naději, že to zrychlí nad limit a oni inkasují... Samozřejmě, že v naprosto flagrantním rozporu s hned několika právními předpisy... Konkrétně tento způsob provokace lze u případného správního řízení nádherně rozstřelit krajní nouzí - protože co jiného má člověk dělat, než zvětšit vzdálenost mezi sebou a za ním jedoucím vozidlem pomocí zrychlení, žjo...
1999 SF Subaru Forester 2.0 5MT
1995 GC8 Subaru Impreza WRX STi - sold
1996 Mazda MX-5 NA 1.6 66kw - R.I.P.
2005 Subaru Legacy 3.0R 6MT Spec.B Sedan - R.I.P. (ale resurrected a teď kdesi stále spokojeně vrčí)
2004 Subaru Legacy 2.5 5MT Sedan - R.I.P.
Uživatelský avatar
croctoy
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 566
Registrován: pát kvě 12, 2017 12:32 am
Jméno a příjmení: Petr Bohoněk
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od croctoy »

Nakonec bych řekl, že za bezpečnou vzdálenost odpovídá zadní vozidlo, ne přední. Tak bych se na to vykašlal a jel dle sebe a nenechal se vyprovokovat. Zvlášť když se ví, že to chrániči dělají.
Něco jiného by bylo, kdyby zbytečně brzdili...
Subaru Outback 2.5i Sport BS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21883
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

croctoy píše:Nakonec bych řekl, že za bezpečnou vzdálenost odpovídá zadní vozidlo, ne přední. Tak bych se na to vykašlal a jel dle sebe a nenechal se vyprovokovat. Zvlášť když se ví, že to chrániči dělají.
Něco jiného by bylo, kdyby zbytečně brzdili...
Odpovídat může, ale pokud se ty vpředu cítíš ohrožený, tak to je prd platný. Princip je jedna věc a nechat do svýho auta vrazit zezadu jiný auto při dálniční rychlosti je věc druhá.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

OZP píše:Obec je zastaveny uzemi oznaceny znackama (na poz. komunikaci). Pokud jsou tam jen znacky a neni zastaveno, podle me to obec neni.
Podle Tebe možná ne, ale podle nejvyššího soudu jo. :-D

Že vy jste ten odkaz co jsem sem dal nikdo nečetl? :-D
Tak pokus 2. ;)
http://www.auto.cz/zacatek-konec-obce-z ... doxu-79135
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
Mira
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 10623
Registrován: úte srp 18, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Miroslav
Bydliště: Poslední zatáčka před Vídní

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Mira »

Na mě se v dědinách běžně lepí sedmdesátkáři. Pomáhá když jim jenom rozsvítím levou nohou brzdovky. Nebo když je v protisměru hodně plno, vyhlídnu nějakej vjezd, levej blinkr a brzdím a zavazim. Toho za mnou naseru do bílá a když už on stojí, pokračuju v krasojízdě. Úplně vidim, jak vzteky koušou volant. A na konci dědiny když mne už už předjíždí, dám za tři a mizim. To chytaj barvu podruhé. Jezdím holt jak čuně. A hrozně nasírám i ty slušňáky co jezdí raději 80 a 110 a já je jako největší hajzl předjedu kilem či 140. Fakt vidim ty vyčítavě nasupený pohledy i jedničku už jsem dostal. Dokonce jsou takový, co hned vytáčej benga, protože je jeden pirát na silnici předjel hrozně rychle. To jsou ti, co se pak všude chvástaj, za jak málo jim to jezdí. Bodejť, když zrychlujou z 50 na 90 dva dny.
Forester SG XT
ex Impreza 97 s baťohem
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 287
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od demeter »

V pátek pozdě večer v Netolicích to takhle do mě málem kolmo zleva napálilo velký tmavý SUV, ve kterým si někdo myslel, že padesátka ve městě a přednost na hlavní jsou příliš svazující omezení. Naštěstí to byla obrovská křižovatka a dobrzdili sme to. Ani sem na něj nezatroubil, páč pro mě důležitější bylo uklidnit vzbuzené vylekané děti.
Uživatelský avatar
alky
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 1255
Registrován: úte srp 11, 2009 12:00 am
Bydliště: býv. voj. výcvk. p. Ralsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od alky »

Mě serou naprosto bezdůvodné kolony na zúženích: lidi čumí, jak dělníci makaj.. Asi u nás maká tak málo lidí, že když je příležitost, tak si to mámo pořádně prohlídnem, byt žejo, a rači pojdmeme pomaloučku, co kdyby, a ten vocas za mnou at si políbí perdel...
Forester 2003 XT..starouš.. & Mazda CX 7 černej chrocht - alias Marabu and here comes: 2015 XT
Uživatelský avatar
Harous
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1619
Registrován: čtv pro 26, 2013 8:05 pm
Bydliště: Kolín

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Harous »

Mě dostal borec s iXkovým BMW mezi JIhlavou a Znojmem. Opravuje se tam silnice, tak je to stažený do jednoho pruhu. Když "náš" směr měl zelenou tak se tam chvilku motal s bagrem a na chvíli to zastavil. Tím se samozřejmě nestihlo dojet na druhou stranu než se jim rozsvítila zelená. A boreček v tom ixkovým BMW viděl proti sobě souvislý proud aut a stejně se jako jedinej z protisměru rozjel. A ještě nechtěl uhnout on, takže ho každý auto jednotlivě objíždělo tím opravovaným pruhem který byl o cca 5-10 cm níž. >>:-@@
Subaru Outback 2.5i-S Executive - 19´
Ford Mustang GT Convertible 4.6 V8 MT - 00´
KIA Sportage T-GDI HEV AWD TOP - 22´
KTM 990 Adventure
ex - Subaru WRX STI 2.5 Sport Limited Edition - 16´
Uživatelský avatar
JRJ
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2441
Registrován: pát úno 25, 2011 3:04 pm
Jméno a příjmení: ヤン ヤクビーク
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od JRJ »

Neskutečně mě štvou autobusáci před Thomayerkou. Linky, které nestaví u Krčského lesa a za Jižní spojkou odbočují doleva, to hned po vyjetí ze zastávky fláknou do levého pruhu, ačkoliv pravý pruh mají vyhrazený pro sebe. Takže se kolikrát pomalu táhnu za smradlavým autobusem, pravej pruh volnej, ale zprava ho vzít nemůžu, protože pravej pruh je jen pro bus a taxi.
You cannot imagine the immensity of shit I do not give
Subaru Legacy wagon MY2004
Uživatelský avatar
Augi
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 963
Registrován: stř črc 27, 2016 9:52 am
Jméno a příjmení: Michal Augustýn
Bydliště: okolí Prahy

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Augi »

Jo, přesně tuhle situaci znám. Btw. mi přijde nesmyslný mít pruhy pro autobusy a taxíky. Mnohem větší smysl mi dává mít pruhy pro vozidla, ve kterých je 2+ nebo 3+ osob (carpool lanes v US).
WRX STI 2018
Outback Field 2023
a další japonský škopky

ex: WRX STi 2004, Levorg GT-S 2016
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22548
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Hlavně je nesmyslný to, jakým způsobem je vyrábí... dřív jsem jezdil do práce autobusem a zažil jsem ten přechod, kdy prakticky po celé trase vyrobili pruh pro autobus. Jediný, který fungoval, byl ten, který se namaloval na tramvajovou trať (tj ten autobus tam jezdil po kolejích, kde jinak nic než tramvaj nejezdilo). Všechny ostatní tu dobu cesty akorát prodloužily, protože autobus sice měl pruh s předností, ale zase mu hrozně dlouho trvalo, než se do něj dostal, protože na té křižovatce před kvůli tomu vznikla brutální kolona.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“