Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
vrgada
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1228
Registrován: čtv kvě 29, 2014 5:25 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vrgada »

https://www.novinky.cz/koktejl/481269-r ... useku.html
...
ten ridic je fakt nepoucitelnej :-)
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

No to je vtipná historka. :-/ Hlavně teda, jestli v tý vsi poctivě dodržoval padesátku. :-D
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1882
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od jkotek »

Prostě jezdil po paměti. Vždy tam byla 50, tak jen nastavil tempomat, jako 1000x před tím a jel. A o té 30 se dozvěděl až z prvního dopisu.
Má štěstí, že nežije v Česku. Tam pošlou pokutu i k přestupku 3 roky starému. Takže místo 42 pokut by jich bylo třeba i 600. A to po započtení dovolených a svátků.
Jde o další důkaz, že automatické měřśky slouží jen k výběru pokut a ne k zajištění bezpečnosti. Té se dosáhne jen při rychlém postihu po přestupku - tedy polucejní hlídkou za měřeným úsekem.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
outback
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3093
Registrován: ned pro 20, 2015 8:40 am

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od outback »

Nejezdil popaměti, byla to nová trasa do nové práce a ten hnusnej pirátjezdil to mezi třetí a čtvrtou ráno....
Subaru XV 2.0 Exclusive r.v.2018, facelift EyeSight CVT nonhybrid
Busík Hyundai H1
Fendt Platin 470 (ne, není to traktor)
Uživatelský avatar
OZP
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 4328
Registrován: úte pro 09, 2014 3:36 pm
Jméno a příjmení: Ondřej
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od OZP »

Podobny pripad byl i v CR (nejaka zenska na dalnici opakovane jela 130 ikdyz bylo omezeni na 100kmh, asi 20 dni po sobe). Kupodivu ho nase byrokracie vyhodnotila ne jako 20 prestupku, ale jen jako jeden a madam platila pokutu jen 1x a body taky jen 1x.
VW Multivan T6.1 / HAWK- Impreza WRX STI MY2006 / BLOB- Impreza WRX STI MY2003 / EX-Ford Focus combi 1,6 MY2000 RIP†2016 /
V rodině též Levorg MY2017
/ OZP SUBARU Youtube
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Merit radarem 30ku v obci pred skolou ve 3 rano, to je taky takovy dost rakousky... :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

U nás totiž jde stejný přestupky projednat ve společnym řízení. Nevím, jak moc se přihlíží, že jich je třeba 30, ale rozhodně výsledek nebude 30x stejný trest jako za jeden.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
jatros
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 521
Registrován: stř úno 16, 2011 2:43 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od jatros »

spm píše:Merit radarem 30ku v obci pred skolou ve 3 rano, to je taky takovy dost rakousky...
... takový němčourský. Na začátku léta jsem byl na 4 dny v Germanistánu a přišly mi dva liebesbriefy: jeden na 36 km/h a druhý na 43 km/h na 30 :-€-oO. Bylo to tam všude, tak jsem si dával bacha.
Tak jsem to z prdele zkusil a odepsal jim, že "mám na Festrovi tempomat až od 40 km/h a že jsem se fakt snažil, ale nepovedlo se ..." :-) ... tak mi ten dražší za 25 Euro přišel zpět, že prý musím zaplatit. Jsem zvědavý, jestli přijde i ten druhý.Nevím, co dělají s takovými střelci, co jedou přes obec kilo ... ty asi rovnou střílej. Já ještě pamatuju, když se v noci (tuším po 21. hodině) mohlo v obci jet 90 km/h, a to byly úplně jiná auta než dnes.
Já fakt nejezdím přes obec rychle, ale těch 30 km/h, kolikrát v takových vískách mezi poli, kde nic tu nic, to se fakt nedá nohou udržet.
Za chvíli se vrátí 600 cm3 motory, protože ty na ty nové rychlostní limity budou bohatě stačit.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22705
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

U nas minuly rok asi ruzni kolegove jeli kolem salzburgu. Vsem prisel pozdrav z toho radaru na dalnici :-DDD ja tam jel vcera, tak doufam ze mi nic neprijde :-DDD ale rakousky dalnice jsou peklo... tech 80km/h okolo salzburku by jeste slo, ale kdyz tam pak clovek jede dalsich 30km/h kilem protoze IGL, tak by nejradsi prekousal volant. A kdyz uz skonci IGL, tak je zase kazdejch 500 metru tunel, takze nastavovat ten tempomat na cokoliv jinyho nez kilo nemelo smysl...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Jako co mě poslední dobou dost irituje a je to čím dál horší, je extrémní agresivita naopak defenzivních řidičů, kteří jedou spořádaně 50 v obci, nebo 70 mimo obec, ale když je úplně normálně předjedu (bez jakéhokoliv ohrožení jejich auta či auta v protisměru), tak začnou troubit a blikat. <:-< <:-< <:-<

Mám za to, že mediální masáž ohledně pirátů silnic funguje a každý český idiot má potřebu zachránit svět a všechny piráty (tedy řidiče, kteří jedou rychleji než on) pořádně vychovat, ideálně je po vzoru pirátů vybrzdit, úplně zastavit celý provoz a vystoupit z auta a vyvolat nějaký konflikt.

Příklady jsou zde. <:-< <:-< <:-<

http://tn.nova.cz/clanek/predjeti-vybrz ... AdaMyHEsCo

http://www.youtube.com/watch?v=1SEdoS3Izyo
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Jj, už kolikrát na mě blikal a hrozil někdo po tom, co jsem ho na semaforech zcela legitimně a bez ohrožení nebo omezení vopískoval a zařadil se před něj třeba na odbočení nebo podobně. Oni se často můžou z tý svý korektnosti pominout. Nepamatuju si, kdy naposled jsem to slyšel někoho třeba na světlech pořádně odpálit. To dřív bejvalo úplně normální a užívali si to třeba i hoši ve favoritech a podobnejch střepech... Prostě doba se změnila... Auta jsou čím dál tím bezpečnější a lépe ovladatelná, ale povolená rychlost a společenská tolerance stále klesá... :-D
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21952
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Ad článek na tn.nova.cz, doufám, že na mě nikdy nikdo takhle nenaběhne pod pohrůžkou násilí...

Blbý je, že z toho videa je sice vidět napadení ze strany posádky Kia, ale jak na ně pak naběhl a pral se s nima dál, tak to už byl, dle právní kvalifikace, útok vedenej z jeho strany... aspoň mi to tak přijde.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20602
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Jako chybu může udělat každej a když mi to přijde vhodný tak i zatroubím a zablikám. Pokud jsem sám v autě, tak si i zařvu, ale to co předvedl dement v tý bilý kraksně je podle mne důvod na sebrání řidičáku a možná i na ústavní léčbu. Jinak ty hodiny hodil skoro naproti tomu místu jak se tam dívčina live omotala o svodidla.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
VDC
Předseda klubu
Předseda klubu
Příspěvky: 49146
Registrován: ned črc 26, 2009 12:00 am
Jméno a příjmení: Tomáš Vlasák
Bydliště: Srázná 477/16a, Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od VDC »

Lidi jsou hrozný zmrdi. Kolik jich volá na tísňovky, že někdo nejede tak, jak by měl...
http://monstersubaru.eu
https://www.instagram.com/vdc.monstersubaru/
Subaru Outback 3,0 H6 '01
Toyota Previa 4WD 2.4 ´97
mišus
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1495
Registrován: pon dub 27, 2015 8:12 pm
Jméno a příjmení: Michal

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od mišus »

Já jsem jednou padnul na stejnyho kretena a ten si mě musí pamatovat, protože jsem jel liberem:D při normální jízdě po okresce jsem jel 90km/h nikde nikdo, najednou vidím že na křižovatce u karlštejnského golfu stojí novej range rover, co vás asi tak napadne.....snad mi tam ten kokot nevyjede( na ten golf jezdej převážně čuráci) samozřejmě mi tam vjel, takže z 90 téměř na nulu a měl jsem co dělat, ale já jsem celkem v klidu, za ním byl mercedes třídy s, já byl mezi nima....predemnou range a za mnou Mercedes, ten idiot v tom mercedesu se mně snažil pořád předjet i když predemnou nebylo místo, to se mu nakonec asi po 10ti pokusem povedlo dole v Karlštejně, kde zrovna dávali jeřábem betonový zábrany kolem silnice. Měl jsem pěkně staženou prdel, protože mne předjel těsně před tím jeřábem, do kterýho to málem narval a po předjetí slapnul na brzdu a začal mně vybrzdovat. To už mě teda dost vytocilo, takže jsem zatroubil a ukázal jsem mu do zrcátka co si o něm myslím, vybrdil mně znova. Na rovince v Třebani jsem ho předjel, pomalu zabrzdil, až zastavil. Vylezl jsem z auta a šel se ho zeptat jako jestli je normální, že nás mohl zabít a že mě neustále ohrožuje. Vylezlo dvoumetrový hovado a šlo mně zabít, dostal jsem ránu, pěknou a bylo mi sděleno, že to jak jsem ho předjel a vybrzdil má na kameře....haha a že jsem curak a kdesi cosi. Opětoval jsem mu to jen slovy, že curak je on a že ty sracky co předváděl on i jeho kamarád (v tom range roveru) má teda na kameře a ať jde do piči, na víc jsem se nezmohl se svými 170cm :D

Takže ten kripl se mně snažil celou dobu předjet jen proto, aby jel za svým kamarádem, kterej mi tam vyjel z křižovatky u golfu a tím mně taky ohrozil....no a od ty doby když vidím nějakýho debila, kterej všechny ohrožuje, nebo mne ohrožuje, tak ho nechám v klidu předjet, ať jede a mám od něj pokoj....:)
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“