Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Já bych potřeboval, aby odfoukla toho předemnou :-DDD Tohle není předjíždění, jedu normálně po hlavní a vedle mi tam najíždí auta z vedlejší. První najede kamion, který se tam jakžtakž ještě vejde (ale už musím brzdit) a za kamion se nacpou ještě 3 další dementi (takže musím brzdit už hodně fest). Ale oni si asi připadají v pohodě, protože jedou za kamionem jak nejrychlejš můžou... A já jsem zavrženíhodnej pyrát s autem co zabíjí zvířátka, protože jsem jel 52km/h na padesátce :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

A jakou máš teplotu?
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
Traveller
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 11890
Registrován: pát kvě 30, 2014 8:04 am
Jméno a příjmení: Jirka
Bydliště: Česká Třebová

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Traveller »

Určitě ji má kluk normální, podobnou jako my všichni ostatní..., 36,5°C. :-DDD :-DDD :-DDD
WRX STI MY2016
Ex: Subaru Forester SJ 2.0i, stříbrný s fofr-klackem.
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Abych nemel 36,6, bych byl taky rozbitej :-DDD

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20617
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

:-DDD na tuhle jsem se taky ptal :-DDD
Chtělo by to nějak monitorovat :-D
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od 2.0XT »

hamoun píše:i pokud je volno, cekam na prerusovanou na najeti na praveho pruhu dalnice. pokud je za mnou vice aut, vetsinou je situace takova, ze ten posledni skoci hned doleva pres dva pruhy a jede .. a zezade to dela dalsi a dalsi ... a ja jedouci prvni za kamionem se pred nej dostanu posledni ...
(a pak me stejne vsichni brzdi )
Uz tohle je chyba. Pripojovaci pruh se ma vyuzivat v cele delce a je povoleno "podjizdet" ,neni-li umozneno se zaradit, lze pokracovat po krajnici. Tzn v pripojovacim pruhu to rozhulakam na 130 a pak se pripojuju. Expertu co najizdi na dalnici v 60 a pak hned na prvnim metru prerusovane cary to strhnou vlevo je přespříliš a jeste si mysli jak jednaji spravne.

Odesláno z Outbacku za jízdy
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

2.0XT píše:,neni-li umozneno se zaradit, lze pokracovat po krajnici.
Tohle ale chce hodně silnej morál udělat... To jsem si jednou vyzkoušel ve Swiftovi a doufám že už nikdy nebudu muset. Najížděl jsem s nim na dálnici v místě, kde ten pruh není kdovíjak dlouhej, to auto samo o sobě pořádně moc nejede a bylo ještě na půl zmrzlý, takže točit ho do 6000rpm se mi taky nechtělo. A měl jsem tam kamion, o kterym jsem si myslel, že mu nestačim dostatečně přidat a chtěl jsem zpomalit tak, aby mi to vyšlo za něj. Jenže on mě asi chtěl pustit a zpomalil taky, nebliknul, takže jsem si toho nevšiml. Výsledkem bylo, že na konci pruhu jsem ho měl furt dost blízko na to, že jsem mu to tam nechtěl střelit a on jak ubral, tak ho dojely ty kamiony za ním, takže ani za ním nebylo místo. Takže jsem to vzal dál rovně odstavným, který byl volný, než se mi povede někam nacpat. První zjištění je, že ten odstavnej pruh je dost úzkej, i na tak malý auto - když máš vedle sebe kamion a zprava svodidla, tak fakt nicmoc. A druhá věc je, že je plnej bordelu - štěrk, kamínky, větve... takže okamžitá masáž podvozku a všeho.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
2.0XT
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 602
Registrován: sob říj 13, 2012 12:39 am
Jméno a příjmení: Vít
Bydliště: Plzeň

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od 2.0XT »

to mas pravdu, taky jsem si to nechtene vyzkousel. Ale porad je to bezpecnejsi nez na konci zastavit...

Odesláno z Outbacku za jízdy
Subaru Legacy GT 2010
Uživatelský avatar
schmako
Vášnivý uživatel
Vášnivý uživatel
Příspěvky: 1258
Registrován: stř srp 23, 2017 5:04 pm
Jméno a příjmení: Ondřej M.
Bydliště: Praha 6

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od schmako »

Spm: Podobné jsem vyzkoušel včera s Otokarem. Najíždím z D6 na okruh směr letiště a ten připojovák má po celou dobu zatáčky dva pruhy než se připojí sloučením do jednoho na okruh samotný. Jedu si to subo tempem v levým a dojel jsem v zatáčce nějaké passat nebo nebo takového, což by nebyl problém, kdyby nejel taky v levém. Asi půl zatáčky mu trvalo než si všimnul a ke konci zastáčky to samozřejmě vycházelo, že jsme jeli téměř vedle sebe, což by opět nebyl problém kdyby tam nebylo to sloučení do jednoho pruhu. Naštěstí i ten řidič jedoucí na okruhu byl klidnější povahy tak jsme se tam všichni tři nějak poskládali a obešlo se to v tom dešti bez brzdění či troubení a pěkně to všichni zvládli. Neříkám, že si asi nezadávali ale nedali to najevo...

Odesláno z mého Redmi Note 4X pomocí Tapatalk
Subaru Outback 3.0R ExeNavi AT MY2007 zvaný: Otokar
Audi A6 C6 2006 - 2,7 TDi V6 MT - sedan s měchy, zvaný: Überauto
Škoda Octavia 2.0MPi kombi 4*4 MT (Ex do 2018)
Trabant T601 combi rv 1986 (Ex do 2016)
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Ona proběhla nějaká změna dopravních předpisů ohledně šířky jízdního pruhu? To je furt že na zastavení auta tam musí zbýt asi 3,5m v každém směru, ale poslední dobou potkávám najebané cyklopruhy na silnici takovým způsobem, že se tam to auto ani nevleze. Dneska jsem si na to vzpomněl v Praze na Broumarský, kam se mi teda sice auto ještě vejde, ale ty 3m tam nejsou ani omylem a držet se striktně svého pruhu je asi jako jet erzetu. Ovšem největší maso co jsem v poslední době viděl je ulice ke Klíčovu, kde je ten pruh v několika místech namalovaný tak, že po té regulérní silnici neprojede ani skútr.
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od jkotek »

A je to skutečně vyhrazený pruh oddělený čarou nebo jen sdílený s automobily? To druhé vypadá jak znak citroenu s piktogramem kola a není to odděleno čarou.
Naposledy upravil(a) jkotek dne čtv pro 20, 2018 2:10 pm, celkem upraveno 1 x.
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Právě že normálně namalovaná přerušovaná bílá čára po celé délce k němu... Teda v tý ulici Ke Klíčovu je to ještě pikantní - protože po délce té ulice se tyhle dva typy přesně mísí - vyhrazený pruh a ten sdílený. Akorát že to evidentně projektoval zase někdo od stolu, kdo to neviděl, takže v nejužších místech v zatáčce je vyhrazený pruh a na rovině, kde je to o dost širší, je ten sdílený <:-<
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
jkotek
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1883
Registrován: úte úno 14, 2017 9:51 am
Jméno a příjmení: Jan Kotek
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od jkotek »

Tak to je asi na znak renaultu...
Daily: Subaru Outback 2.0D CVT Active, MY2015
Obrázek
Summer: Subaru Legacy 3.0R, MY2005
Obrázek
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22726
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Teď by mě ještě zajímalo, jak je to z hlediska předpisů. Pač jet tam osobákem prostě nejde, buď by se to muselo vzít protisměrem nebo přes tu "cyklostezku." Chápu to teda dobře, že když policajti budou mít málo peněz na pokutách, tak si tam klidně můžou stoupnout a rejžovat prachy za ježdění po cyklostezce?
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tak já na ně jebu a to ať jsou pruhovaný, čárkovaný, plný nebo jakýkoliv jiný. Prostě pro mě je to informace, že by tam mohl být cyklista s malinko větší pravděpodobností, než kdekoliv jinde. A zrovna na tý Broumarský je fakt perfektní, že tam jsou dost často zácpy, hlavně ráno a idioti stojej uprostřed silnice, po krajích 2 volný cyklopruhy, ale těma fakt sanitka neprojede... leda, že by se rozkrájela. A idiotismus level 2 na tý Broumarský je, že hned vedle silnice, asi tak 1 metr daleko, je kombinovaná stezka pro chodce a cyklisty v jednom směru a chodník, po kterym jsem v životě neviděl nikoho jít (takže by se z něj dala udělat cyklostezka) na straně druhý. Fakt to, co tady ÚMČ P14 ohledně dopravní infrastruktury, včetně chodníků, předvádí, to není ani na věšení na kandelábry, to je na mnohem horší praktiky. A bohužel to není tím, že by to nevěděli. Co vím, tak podnětů mají spousta, ale na všechny mají nějakou idiotskou odpověď. A to ještě jim ten podnět musíš napsat dle zákona o "InfZ" a formulovat ho jako otázku, protože jinak ti ani neodpověděj. Je to banda zmrdů (čest výjimkám, jestli tam nějaký jsou, ale pomalu přestávám věřit) a teď byly volby a zase tam jsou ty samí zmrdi. Proto taky jsou všude ty zkurvený cyklopruhy, protože volby... Ale to, že tam, co bydlí rodiče chybí už 25 let chodník, to nikoho nezajímá. :-D A to nemluvím o milionech dalších problémů... ale staví se parky, hřiště pro děti, hřiště pro dospělí, cyklopruhy, ostrůvky, zúžení, příčný prahy nebo ty debilní červený čtverce a podobně. Parkovací místa, chodníky, rozmrdaný silnice... to neeee, to neee, to nejde. Jo kecám, abych jenom nenadával, tak teď opravili skoro celou Ocelkovou. Sice to měli dělat půl roku od října 2017 do března 2018 a dělali to do teď a ještě jim jeden úsek stále chybí (ten nejhorší), a taky tam jsou propadlý kanály (ty nový), nijak nevylepšili logiku umístění ostrůvku nebo dispozice křižovatek (asi tam nikdo z nich nejezdí autem... :-D ) , ale lepší než drátem do oka... :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“