Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Logický by bylo kdyby postupně předjížděli všichni. Stalo se mi něco podobnýho, nevím z jakého důvodu jelo snad 30 aut jako kachny nějakou 70kou za sebou. Asi preřušovana čára nebyla dost přerušovaná a rovina málo rovná. Tak jsem je všechny předjel. Pokud by se v protisměru objevilo auto, tak bych se taky musel zařadit a jsem si jistej že by se to těm ovcim taky nelíbilo. Strašně v takovejchhle případech záleží na konkrétní situaci. Takže bych nikoho nesoudil když jsem tam nebyl.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Ačkoliv jsem toho názoru, že je primárně blbec ten, kdo nepředjíždí a zároveň nenechá mezeru, tak se taky omluvím, když to tam někomu musím poslat. Akorát nedávno jsem se záměrně neomluvil a pána za odměnu ještě lehce vybrzdil, protože dement mi naopak existující mezeru chtěl zavřít, ale nepovedlo se mu to, protože M3. :-D
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
Uživatelský avatar
Kolben
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 5405
Registrován: pon bře 26, 2012 2:06 pm
Jméno a příjmení: Honza
Bydliště: Holýšov

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Kolben »

Jestli si ho za odmenu vybrzdil, tak se asi tak stejne dobrej jako on.
Outback 2.5i Sport Lineartronic 2017
Outback H6
Slepice ´18
---
Subaru Justy 1.2 4WD (MY95)
Forester XT Sport 2017 (MY18)
WRX STI Sport 2016
Forester XT 2014 - Executive
Legacy Combi 2.0D Sport - 2012
https://www.spritmonitor.de/de/user/kolbic.html
demeter
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 288
Registrován: stř lis 30, 2016 9:10 pm
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od demeter »

kolik jich mám nechat vyrobit? :)
Přílohy
samolepka-subaru.png
emve
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1585
Registrován: čtv dub 07, 2011 9:57 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od emve »

Kolben píše:Jestli si ho za odmenu vybrzdil, tak se asi tak stejne dobrej jako on.
Tak pán si za to mohl primárně sám, díky jeho pokusu mi zamezit předjetí jsem musel přidat mnohem víc a dobržďoval jsem za autem před náma z podstatně vyšší rychlosti a on musel přirozeně brzdit taky. Kdyby jel normálně, tak mohl jet plynule.
ex MY2015 Subaru WRX STI
ex MY2006 Mitsubishi Lancer Evolution VIII
ex MY2000 Subaru Impreza GT
ex MY2001 Impreza WRX RS
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

"Si" to taky pěkně lámete,jak se to zrovna hodí.Nejlepší je se přiznat,že jsem vůl přinejmenším já a ohrozil jsem v prvé řadě já a ohrozil jsem tímto nemálo lidí a až pak se vymlouvat na druhé-viz nenechání odstupu.A aby bylo jasno,taky občas vemu kolonu,sice mimořádně,bo trasu co jezdím nejčastěji,tam je to fakt fest obtížné,opravdu hodně.Naposled jsem takhle vzal pár aut a kamion,ale to už jsem si říkal,že to sám přeháním,jet se ženou nikdy to neudělám,můžete mít pocit jaký chcete,že tam vidíte vidíte,že je to pro vás známý a docela přehledný úsek,ale je to vždy risk.
To bylo ale po dlouhé době mimořádně trochu riskantně a příště si dám radši oraz,přitom mě to taky neskutečně sere,jak jedno auto nemůže předjet kamion,přitom my ostatní za ním jo a to i pár auta navrch.Opět si ale je třeba uvědomit,že dotyčný se na to nejspíš necítí a to hodně pravděpodobně necítí,určitě se netáhne jen tak z plezíru v koloně.A že nenechává odstup?Za těžkým náklaďákem,který to rozvalí a pak hned sotva funí,či do zatáček zpomaluje?Nevím,nevím...
Samozřejmě,dělat schválnosti,někoho nepustit před sebe,když vidím možný hororový scénař-auto v protisměru,či jen jasně nepřehledná zatáčka tj hovado taky,nebo taky jen nezkušenost!
Už se tu k tomu vyjadřovat nejspíš nebudu,je to nekonečné téma =)
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

ono je to vzdycky na situaci …
předjíždím vice aut i v mnohem slabsim aute …

to, ze lidi naschval zuzi nebo "seberou" mezeru se setkavam často .. navíc pak i troubi nebo blikaji …stejne za chvili zmizim ...

kde to nedelam, je kolona za traktorem ... tam evidentne predjizdeji a chteji predjidet vsichni a prijde mi prasarna brat zezadu kolonu ...

s cim se dal setkavam je to, ze najizdim na dalnici treba za kamionem .. jsme v pripokovacim pruhu. i pokud je volno, cekam na prerusovanou na najeti na praveho pruhu dalnice. pokud je za mnou vice aut, vetsinou je situace takova, ze ten posledni skoci hned doleva pres dva pruhy a jede .. a zezade to dela dalsi a dalsi ... a ja jedouci prvni za kamionem se pred nej dostanu posledni ...
(a pak me stejne vsichni brzdi :) )
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
vena
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1544
Registrován: pát lis 04, 2011 9:10 am
Bydliště: železná ruda
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od vena »

Všimnul jsem si že semtam začínám předjíždět aniž bych se podíval do leva,půlsekunda ohejbam to tam až pak se mrknu do zrcátka sekunda .
Naposledy upravil(a) vena dne sob lis 10, 2018 3:56 am, celkem upraveno 1 x.
Citroen C5 2.2Hdi 09, Subaru Outback 2.5 12
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

O 2 pruhy je jeste ta lepsi varianta, ty co potkavam ja to obvykle udelaji jenom o jeden a bloknou ty auta/kamion v tom pripojovacim...

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19028
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

spm: to se mi stalo jen jednou ... :)

zato jsem si uzil jen za jednu cestu v utery 3x skok pres 2 pruhy z pohledu vozidla jedouciho v levem pruhu zezadu ...
jednou to znamenalo skokove snizeni rychlosti o asi 100km/h ... nic prijemneho ... to pak nejen blikam, ale i troubim (az dobrzim ... ) ...

Odesláno pomocí Tapatalk
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Mne se to deje dost pravidelne i ve chvilich, kdy tam ten kamion neni. Takze na to posledni dobou pecu a kdyz mam za sebou auto, tak poustim rovnou blinkr a kdyz se tam pres to zacne cpat, tak tam vjizdim taky (stejne ty na dalnici uz musi v tu chvili brzdit)

Odesláno z mého SM-N950F pomocí Tapatalk
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
sima
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 24291
Registrován: ned bře 15, 2015 12:03 am
Jméno a příjmení: Radek- šíma
Bydliště: Valašsko

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od sima »

hamoun píše:ono je to vzdycky na situaci …
Právě proto je těžko objektivně hodnotit jakoukoliv situaci,někdo je schopný se vmáčknout kdekoliv a bere to jako samozřejmost,jiný to zas vidí jinak,tyhlety debaty čtu jako každé zde na foru rád,ale beru to s rezervou,ze silnou rezervou.
Forester 2.0 SG 2002
Citroen Saxo Twist 1.1 2000
bývalá stálice:Citroen Xantia 1.8 16V LPG 98
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22675
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Potkávám poslední dobou nějaký nový nešvar. Tydýti jedoucí z vedlejší na hlavní se neřídí tim, jestli tam něco jede, ale rychlostí toho auta před sebou. Typicky když tam jede kamion. Teda jedu po hlavní a z vedlejší tam vjede kamion, kterej řekněme, že by zas tak moc šancí neměl a vjíždí tam ještě s relativní mezerou, kdy to dokážu ubrzdit bez nějakého kritického zkoušení brzd. Jenže tydýt v osobáku na tý vedlejší za ním, má ten pocit, že když ten kamion pojede pomalu, tak se tam vejde taky. Čímž mi tu brzdnou dráhu ke kamionu zkrátí o dalších 10+ metrů. Dneska mi na sjezdu ze spojky v počernicích tam takový jelita vjely hned 3, takže jsem nakonec na tý mokrý silnici brzdil už celkem dost fest. A čtvrtý jelito to chtělo zkusit taky, takže mi málem skončilo v boku ve dveřích... Nic, čas napsat si ježíškovi o ten lodní klakson :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Tapan
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 14818
Registrován: úte kvě 16, 2017 8:13 am
Jméno a příjmení: Štěpán Z.
Bydliště: Zliv (České Budějovice)

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tapan »

To je downsizing, Jeníku. Být sešrotován mezi Outback a kamion zaručeně povede k výraznému zkrácení vozidla z vedlejší. Nicméně známe práci naší policie, když má jedno auto sešrotovanou prdel a druhé čumák, viník je vždy ten s čumákem. Zvlášť když jede v silném a výkonném třílitrovém šestiválci. Na co by normální člověk potřeboval tak silné auto? Určitě je to nějaký gauner :-)
Lvl. 1 Subaru Necromancer

Outback BP H6, Impreza GG Wagon 2.0, Justy KAD ECVT, 2x Libero E12
Uživatelský avatar
námořník
Místopředseda klubu
Místopředseda klubu
Příspěvky: 20596
Registrován: sob zář 10, 2016 8:43 am
Jméno a příjmení: Jiří Mareš
Bydliště: Most

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od námořník »

Tvl lodní houkačka by ti vodfoukla kapotu :-)
Já si teď nejsem úplně jistej, ale neplatí tam přednost z prava? Myslím spíš předjíždění v pruzích. Samozřejmě pokud tam není pozor hlavní silnice.
Odesláno zmáčknutím tlačítka Odeslat
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“