Řidičské chyby a zlozvyky

Odpovědět
Uživatelský avatar
Tomáš1002
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 2649
Registrován: čtv říj 01, 2009 5:14 pm
Jméno a příjmení: Tomáš Raška
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Tomáš1002 »

Musím se taky přiznat k pirátství. V prvním případě porušuju zákon, ve druhém jsem za piráta jen považován, přestože se chovám správně.

První případ netřeba popisovat, tříproudé dálnice. Už jsem rezignoval a středoproudaře jedoucí 110 prostě předjíždím zprava. Dlouhá léta jsem dělal ten manévr s přejetím až do levého a návratem zpět do volného pravého, ale už mi prostě došla trpělivost. Znamená to samozřejmě mít oči na šťopkách a vždy být připraven k ústupu do odstavného pruhu, ale pořád mi to podjetí přijde míň nebezpečné, než neustálé přejíždění přes dva pruhy tam a zpět. Policista, který někomu udělí první pokutu za neoprávněné trčení v prostředním pruhu, by měl mít na budově policejního prezidia bronzovou bustu.

Druhý případ je sjíždění dvou pruhů do jednoho a zvyk řadit se do toho průběžného už daleko před zúžením. Tím ti jedinci významně zhoršují plynulost dopravy a zdržují. Řeším to tak, že je objedu a jedu až k tomu zúžení, za což na mě pak někteří troubí, ale chybu dělají oni.
Subaru Forester 2,5XT 2011
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tomáš: Jo, to já naopak troubím na ně, když mě tam dle zákona nepustí. ;-D Jen bacha na to, platí to jenom pokud jsou oba proudy plné. Takže když tam budeš sám, protože se tam všichni nesprávně naserou dřív, tak je lepší s tím cpaním se tam být opatrný. Na to taky dávám pozor. Jinak mám vždycky radost, když se povede zazipovat třeba 3 auta za sebou a hlavně plynule, bez nějakýho rozmýšlení. ,,,,| (*_^) |,,,, Ano, stačí mi ke štěstí málo. :-DDD
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22729
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Na mě za to ještě nikdo netroubil, dělám to taky. To jak moc dobře se pak zařadím je otázka do loterie, ale IMHO to nemá s tím co dělat, protože spousta jedinců tam to auto nepustí ani když takovýhle manévr nenastal. Nejhorší chvilky s tímhle bylo, když jsem jezdil se Spořilova na Bohdalec. Od D1 vede dvouproudovka skrz Spořilov, na jejím konci je odbočovací pruh na jižní spojku a o kousek dál se ty dva pruhy zužují do jednoho. Dřív (no, možná už zase, ale už tam nejezdím) na to zúžení stávala kolona až od dálnice, všichni se taknějak řadili dopředu, takže v levém pruhu (ten co pak pokračuje) kolona až kdoví kam, pravý celkem prázdný (což bylo celkem v pohodě, protože ti co chtěli na spojku, tak to tím pravým projeli bez zdržení). Jenže já se na tu silnici napojoval kousek před tím nájezdem, takže levý pruh v tomhle místě už totálně ucpaný, takže jsem samozřejmě dojel až na to samotné zúžení (jinak bych akorát jak debil vyblokoval ten pravý pruh a nejel by nikdo nikam). V očích všech jsem byl pravděpodobně strašnej hajzl, co je předjíždí, protože fakt pokaždé v zúžení nastal problém. Nepustil nikdo. Mohl jsem tam stát celý den a ty auta v levém prostě jely a jely. Takže jsem tam začal jezdit na krev, hromada hrdinů přece jenom nakonec zabrzdí, když ty auta jsou 5cm od sebe (a v půlce případů pak nastala vzájemná ukázkla klaksonů a ukazování, kdo je větší jednička :-DDD).
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
bushman1
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 3627
Registrován: úte led 21, 2014 3:15 pm

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od bushman1 »

Při zúžení dvou pruhů do jednoho také jedu tím končícím pruhem až kam to jde a pak se zařadím. Rozčílené projevy řidičů stojících v koloně ignoruji.

Při předjíždění kolony za kamiónem se také běžně setkávám s troubením a specialitou u nás na plzeňsku je, že předjeté auto rozsvítí dálkové a pálí mi to do zpětného zrcátka dokud jsem v dohledu. To má být zřejmě odplata za provedený zločin.

Přestože jezdím svižně, tak se snažím nikoho neohrozit a když už omezím, tak se omlouvám blinkry. Snažím se nezadat příčinu k negativním reakcím ostatních řidičů, ale někomu se člověk nezavděčí.
Subaru WRX STI 2.5 2012
viewtopic.php?f=39&t=7756
Mini Cooper Clubman S ALL4 2.0 2016
Skoda Octavia IV 1.5 2021
Mazda MX5 NA 1.8 1995
Ex Subaru Legacy 2.5 2008
viewtopic.php?f=39&t=3638
https://www.instagram.com/fova.bushman/
Uživatelský avatar
hamoun
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 19117
Registrován: ned čer 12, 2011 9:16 pm
Jméno a příjmení: Petr Hanek
Bydliště: Kravaře

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od hamoun »

Mareka: ,,,,| (*_^) |,,,,
a ostatní taky >B-)
škoda superb
ex WRX 2008
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22729
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Nějak by mě zajímalo, kde se berou ty statistiky, jak ženy jsou klidnější neagresivní řidiči :-D Dneska jsem si užil kolonu v Nehvizdech, rozkopali tam kus hlavního tahu, hodili tam semafor, takže to stálo a popojíždělo až kdo ví kam. Za mnou pani 60+ dost let v autě s velkou podobiznou na kapotě :-D A já jsem udělal ten hrdelní zločin, že jsem v té courající se koloně pustil z vedlejší traktor (ne že bych byl fanda zemědělský techniky, ale kdyby tam měl dát korektně přednost, tak v té křižovatce bude stát hodně dlouho do večera. Navíc do Prahy s tím stejně asi nepojede, takže to kus za obcí nejspíš zalomí do pole a předjíždět se tam taky dá). Ale pani to nějak nedala a začala zuřivě troubit a gestikulovat, div jí klakson nevyskočil ven z auta :-D Asi si z toho taky vezmu ponaučení... až zase někde potkám důchodce na okresce, jak zdržuje provoz, tak na něj budu taky divoce troubit, že se má klidit do příkopu :-D
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Tyhle statistiky se berou tam, kde zapomínaj přepočítávat "naměřený" hodnoty na procentuální zastoupení mezi všemi řidiči. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
RomanaMala
Zkušený uživatel
Zkušený uživatel
Příspěvky: 577
Registrován: pát črc 17, 2015 9:49 pm
Jméno a příjmení: Romana Malá
Bydliště: Sýkořice

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od RomanaMala »

já jsem klidný neagresivní řidič ;-D alespoň navenek, nadávám jen pro sebe, dcera naopak, ta by vytroubila každýho, až jednou udělá řidičák, to bude neštěstí
Uživatelský avatar
spm
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 22729
Registrován: úte kvě 03, 2016 3:19 pm
Jméno a příjmení: Jan Krajdl

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od spm »

Já už ve většině případů rezignuju a taky nadávám jenom pro sebe... akorát včera při jízdě centrem mi došlo, že když to praktikuju u staženého okénka až dolů, tak to možná není jenom tak vysloveně pro sebe :-DDD
Subaru Outback BH 3.0 H6 Obrázek
Subaru Libero SDX Obrázek
Hyundai i20 1.2 2012 Obrázek
Volkswagen Transporter T4 Syncro 2.5TDI R5 Obrázek
Uživatelský avatar
Lawman
Uživatel fóra
Uživatel fóra
Příspěvky: 213
Registrován: pon srp 29, 2016 9:02 am
Jméno a příjmení: Petr Mach
Bydliště: Rousínov

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Lawman »

Mě zase posledně málem sežrala moja, když mě vezla z hospody a já si dovolil podotknout, že jízda z prudkého kopce se zařazeným kvaltem, vyšlápnutou spojkou na samozřejmě na brzdách mi nějak nedává smysl. A nenechá si to vysvětlit a nenechá...přitom jinač je opravdu dobrá a zkušená řidička >:-&
Forester SG 2.0X 2005 116kw
Forester SG 2.0i 2003 92kw LPG

If it's stupid but it works, it isn't stupid
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1744
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

spm píše:Nějak by mě zajímalo, kde se berou ty statistiky, jak ženy jsou klidnější neagresivní řidiči ...
Zrovna minulý týden mě v Letenským tunelu vytroubila taky postarší dáma (+/- 60) v "sedmičkovým Bávu", že jsem si dovolil na semaforech na oranžovou už zastavit :-D

S "podjížděním" aut na dálnicích jsem se nedávno bavil s bráchou - policajtem (i když není dopravák). Každopádně mě sdělil, co o tom diskutovali v práci, tak takovýmhle podjetím v pravém pruhu se člověk nedopustí přestupku. Teda za předpokladu, že jede v pravém pruhu plynule ale rychleji a prostě bude pokračovat. Pokud se člověk přiřítí prostředním až za pomalejší auto a pak se dá doprava a nedej bože se ještě vrátí do prostředního pak je to už jasné předjetí zprava. Není to přestupek z toho důvodu, že dotyčný "středopruhař" se dopustil přestupku tím, že tě omezil. A není nikde psáno, že musíš trpět jeho omezením pokud ho můžeš takhle bezpečně předjet. Sice ještě říkal, že na prázdné tříproudé dálnici je to řešení diskutabilní a dejme tomu na hraně, ale na dvouproudé, kde maník jede 110 v levém je to už naprosto legální řešení situace.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Cliffer: To si nemyslím. Tím, že někdo páchá přestupek tě neopravňuje k tomu, abys legálně páchal jinej přestupek. Legální by to začalo být až když bude tak hustá doprava, že půjde o souvislé proudy aut.

Předjíždět na dálnici zprava je prostě prasárna a už jsem viděl tolik tím způsobených krizovek, že to snad vede v mém soukromém žebříčku.
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1744
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

Samozřejmě že předjíždění zprava je prasárna ať je to kdekoliv. A já osobně na tříproudovce přejíždím až do levýho a zase zpátky. Ale na dvouproudovce kde bych byl nucen pokračovat třeba i několik kilometrů za takovýmhle autem si to dovolím. Stále za předpokladu, že auto dojedu v pravém pruhu ustálenou rychlostí a v dálce není například kamion, na který se dotyčný chystá přejíždět s velkou rezervou. Není to samozřejmě precedens a schváleno a potvrzeno. Pravda že jsem se asi unáhlil s "naprosto legální řešení situace". Přijde mi to ale už jako logická argumentace.
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Uživatelský avatar
HonzaCZ
Člen_SubaruFanClubu
Člen_SubaruFanClubu
Příspěvky: 21959
Registrován: pát črc 31, 2009 12:00 am
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od HonzaCZ »

Já bych stále radši řešil příčiny a ne důsledky. Támhle v nějakém úseku snad pokutovali z vrtulníku předjíždění kamionů - resp. z vrtulníku monitorovali a pokutovali na zemi. Ale aby pokutovali auta, co bezdůvodně překáží, to ne. :) Těch by měli dostatek. :)
SOLCtech
V mládí jsem býval namyšlený, nicméně dnes už jsem bez chyby!
Legacy 3.0R sedan 5AT MY2007 (BLE) Obrázek [vlákno o autě]
Outback 2.5GX 4AT/VTD MY2001 (BH9) - prodáno
Uživatelský avatar
Cliffer
Závislý uživatel
Závislý uživatel
Příspěvky: 1744
Registrován: sob lis 21, 2015 6:24 pm
Jméno a příjmení: Tadeáš Pospíchal
Bydliště: Praha

Re: Řidičské chyby a zlozvyky

Příspěvek od Cliffer »

To je samozřejmě pravda. :-) Nedávno prošla zpráva o tom, jak Policie začně víc pokutovat tyhle řidiče a že za nesmyslné ježdění v levém pruhu budou i body. Doufám, že to nebyl jenom štěk do prázdna a opravdu se začně něco dít.

Už jem to našel: http://auto.idnes.cz/levy-pruh-pokuta-b ... tomoto_fdv
Subaru Outback 3.0R "Démon"
- Skotsko 2022 (5567 km)
- Rumunsko 2021 (3574 km)
- Norsko 2020 (7007 km)
- Ukrajina 2019 (4060 km)
Subaru Outback 2.5i-prodán
- Balkán 2018 (4457 km)
- Balkán 2017 (5884 km)
- Skandinávie 2016 (8300 km)
Š.Felda 1.6
- Istanbul 2012 (6100 km)
Odpovědět

Zpět na „Řízení, ježdění“